'Westerlo zit plots met dringende transfernood'

door
'Westerlo zit plots met dringende transfernood'

Voor Westerlo was het een bewogen eerste seizoenshelft. De Kemphanen werden in de subtop verwacht, maar belandden snel in de kelder van het klassement en raakten daar maar niet weg. Dat kostte uiteindelijk de kop van trainer Jonas De Roeck, die opgevolg werd door Rik De Mil. Onder de voormalige assistent van Club Brugge lijkt de wederopstanding ingezet te zijn.

Westerlo plots in spitsennood

In zijn laatste wedstrijden voor de winterstop pakte Westerlo immers tien op twaalf, waarmee het meteen ook uit de gevarenzone wist weg te klimmen. Ze blijven nummer dertien RWDM wel enkel voor op basis van het doelsaldo en dus blijft de situatie precair. Westerlo blijft dus punten nodig hebben.

Alleen zal dat de komende weken niet evident worden. Niet alleen geeft Westerlo in zijn volgende vijf wedstrijden Club Brugge, AA Gent, Cercle Brugge en Union partij, het zal dat ook nog eens moeten doen met een gehavend elftal. Vooral offensief werd Westerlo onthoofd.

Stassin lange tijd out

Eerder viel Kyan Vaesen al voor lange tijd uit met een stressfractuur en Gazet van Antwerpen weet dat nu ook Lucas Stassin lange tijd aan de kant zal moeten blijven. De 19-jarige spits, die dit seizoen al zes keer scoorde, liep een breukje op in het kuitbeen en moest onder het mes. Hij zou minstens twee maanden out zijn en mogelijk zelfs nog meer.

Omdat Westerlo deze maand ook al afscheid moest nemen van Matsuo, die na het aflopen van zijn huurcontract terugkeerde naar Japan, houdt De Mil zo vooraan enkel nog Frigan, Daci en de piepjonge Muric over. Westerlo lijkt dus plots nog dringend een extra spits te moeten gaan zoeken op de transfermarkt.

Moet Westerlo nog een spits halen?

Meest recent

Genk broedt op 'nieuwe Tolu': "Mijn moment zal komen"

Het is voor Genk tot dusver een zeer wisselvallig seizoen geweest. De Limburgers presteerden met ups ...

13
13
'Lukaku gaat hard en prikt precieze datum rentree'

De voorbije dagen was Romelu Lukaku uiteraard in diepe rouw na het overlijden van zijn vader Roger. ...

21
21
Euvard slijpt de messen: "Als we de beloftes willen waarmaken..."

Vincent Euvrard kon tot op heden niet echt betere resultaten neerleggen. De trainer kreeg al de ...

26
26
Broos over Rode Duivels: "Pfff, doe mij dat niet aan!"

Hugo Broos wist zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK 2026. De ervaren trainer heeft zo ...

66
66
Patrick Kluivert krijgt de bons na missen van het WK

De WK-kwalificaties zijn volop bezig en ondertussen zijn al heel wat landen zeker van het WK 2026. ...

60
60
Erik Van Looy schokt Vlaanderen met afscheid: "Anderlecht..."

Na 22 seizoenen gooit Erik Van Looy het roer om in ‘De Slimste Mens ter Wereld’ — ...

59
59
Verenigde Staten zet alles op alles voor RSCA-speler

De afgelopen dagen verloren de Belgen toch wel wat talenten aan andere landen. Komt daar een derde ...

105
105
'Nederland verstomt: Eredivisie-reus voor Vanaken lonkt'

Hans Vanaken (33) blijft België en omstreken verbazen: sterk bij de Rode Duivels, een goal ...

416
416
'JPL-clubs willen absolute parel naar België halen'

De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie pur sang. De Belgische eersteklassers speuren dan ...

63
63
Boeckx geeft Anderlecht raad: "Wie weet zelfs de titel"

Bij RSC Anderlecht was het tot dusver amper rustig. De Europese vernedering, het vertrek van Wouter ...

252
252
'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

De voorbije maanden heeft het regelmatig gestormd binnen de Pro League. Er waren zeer moeizame ...

221
221
Stijnen oordeelt: "Hij moet meer spelen bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels gaan naar het WK van komende zomer. Dat lijkt vast te staan. De Belgen stonden er op ...

171
171
‘Anderlecht ruikt gouden kans op transfermarkt’

RSC Anderlecht is achter de schermen druk bezig met het scouten van spelers. De Brusselaars houden ...

144
144
Vijandige vete met Tzolis? Fossey doet boekje open

Standard kan vrijdagavond in het thuisduel tegen Antwerp FC opnieuw rekenen op Marlon Fossey. De ...

259
259
Voetbalkijker gewaarschuwd: DAZN grijpt drastisch in

De Jupiler Pro League blijft voorlopig enkel te bekijken via de betalende app van DAZN. Wie dit ...

1005
1005
'Last Dance Lewa: topspits maakt opzienbarende transfer'

Binnen een drietal weken krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van FC Barcelona. Door ...

126
126
Sensatie in Champions League: straffe comeback OHL Women

Volgende week staat de derde speeldag in de League Phase van de Champions League op het programma. ...

114
114
Nieuw defensieduo bij Duivels: twijfels duiken al op

Mathematisch kan het nog foutlopen, maar de Rode Duivels hebben hun ticket voor de WK-eindronde van ...

308
308
'Megatransfer Tzolis: spectaculair prijskaartje gelekt'

Ondanks de nodige interesse, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om Christos Tzolis aan boord ...

361
361
Details RvB Anderlecht bekend: één grote afwezige

Het vernieuwde RSC Anderlecht kan uit de startblokken schieten. Woensdagavond werden de plannen van ...

483
483
'Noa Lang nu al op zijspoor: Conte legt eis op tafel'

De tweede interland-break van het seizoen zit achter de rug en daar zullen verschillende spelers ...

208
208
Selectie Duivels: verbazingwekkende naam mee naar WK?

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

820
820
Impressionant: Antwerp geeft update gloednieuwe Tribune 2

Antwerp FC werkt voorlopig een erg wisselvallig seizoen af. Toch hebben de supporters iets om ...

673
673
'Nieuwe info duikt op: Union mikte vol op deze coach'

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

276
276
'Witte rook bij Anderlecht: plan Coucke goedgekeurd'

Er heerste de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over hoe het verder moest bij Anderlecht. Op 1 ...

472
472

Meer sportnieuws