Ex-Anderlecht-speler haalt verschroeiend uit tegenover RSCA

638 stemmen
Ex-Anderlecht-speler haalt verschroeiend uit tegenover RSCA

Komende woensdag kijken Union SG en RSC Anderlecht mekaar in de ogen. De twee Brusselse clubs nemen het tegen mekaar op in de kwartfinale van de Beker van België. Het belooft alvast een speciale wedstrijd te worden voor Noah Sadiki. 

De 19-jarige defensieve middenvelder genoot zijn opleiding bij Anderlecht, maar maakte vorige zomer de overstap naar stadsgenoot Union. Sadiki heeft die transfer nog geen moment beklaagd, want hij doet het momenteel geweldig bij Union. 

LEES OOK: Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Complimenten

Op mooie woorden van zijn ex-club rekent hij alvast niet. De overstap naar Union lag immers wat gevoelig. “Ik denk niet dat zij mij complimenten willen geven, maar dat maakt niet uit. Ik heb er lang gespeeld, maar ik maakte ook de keuze voor een rivaal", legt hij uit bij Het Nieuwsblad. 

"Mensen hebben je graag als alles goed gaat. Als je iets tegen hun wil doet, besta je niet meer. Da's het leven. Het maakt mij wel blij dat mensen denken: 'Wauw, hij kan het wel nog.'"

Mediastorm

Op sociale media moest de jonge Congolees het alvast ontgelden na zijn transfer. “Ik had dat wel verwacht. Zo zijn fans, die supporteren voor een ploeg en niet voor een speler. Sommigen begrijpen dat het een keuze voor speelminuten was, anderen zien dat niet zo.

"Dat begrijp ik ook. 'Je bent een snake , je bent dit en dat…' Heel eerlijk, het deed de eerste dagen wel pijn. Ik heb toch jaren voor de club gevochten", aldus Sadiki. 

Wie wint er woensdag?

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

80
80
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

44
44
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

147
147
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

311
311
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

320
320
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

33
33
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

496
496
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

332
332
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

48
48
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

50
50
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

455
455
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

421
421
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

291
291
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

144
144
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

364
364
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

40
40
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

138
138
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

363
363
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

509
509
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

393
393
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

380
380
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

315
315
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

110
110
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

252
252

Meer sportnieuws