Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

1026
Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

Anderlecht haalde Alexis Flips vorige zomer binnen met hoge verwachtingen, en het plan was om de Fransman de sleutels van het elftal te geven. Ondanks een veelbelovende start verdween Flips snel naar de achtergrond door sterke concurrentie en de komst van prestigetransfer Thorgan Hazard.

In beperkte speeltijd kon hij zijn meerwaarde niet meer tonen en zelfs zijn mentaliteit werd in twijfel getrokken. Jesper Fredberg gelooft echter nog steeds in Flips, maar dan wel als een toekomstproject voor Anderlecht. De club overweegt een uitleenbeurt in januari, met interesse van clubs zoals Stade Reims, Mallorca en Lyon.

LEES OOK: Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Anderlecht geeft Alexis Flips de sleutels van het elftal

Jesper Fredberg zette alles op alles om Alexis Flips in de vorige zomermercato naar de club te halen. De CEO Sports stond maandenlang in contact met de sterspeler van Stade Reims voordat hij zijn transfer ter waarde van 3,5 miljoen euro afrondde op 12 augustus.

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips, vorig seizoen een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1, moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de diepste man, Kasper Dolberg.

Nieuwe Anderlecht-dirigent verdwijnt al snel naar de achtergrond

Kort na zijn aankomst in het Lotto Park liet Alexis Flips onmiddellijk zijn kwaliteiten zien in de wedstrijd tegen KVC Westerlo, waar Anderlecht op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal vertoonde.

Flips toonde zich als een speler met het Anderlecht-DNA en bracht tegen Westerlo precies wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, technisch vernuft, zuivere passing, inzicht, voetbalintelligentie en een vleugje magie, dit alles met het juiste tempo.

Met zijn kwaliteiten leek de 23-jarige alle troeven in huis te hebben om de nieuwe dirigent en spelverdeler van Anderlecht te worden.

Maar door de sterke concurrentie in de ploeg, vooral door de komst van de prestigetransfer Thorgan Hazard en de indrukwekkende evolutie van Anders Dreyer, verdween Flips al snel geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

De Fransman werd zelfs meerdere keren buiten de selectie gelaten en kreeg slechts beperkte speeltijd. Tot dusver heeft hij slechts 469 minuten gespeeld bij Anderlecht dit seizoen, met slechts 6 basisplaatsen.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

In die beperkte speeltijd heeft Alexis Flips bovendien niet meer weten te overtuigen. Hij werd verwacht op het veld meer creativiteit aan de ploeg toe te voegen, maar dat bleek zeker niet het geval.

Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan door Alexandre Teklak na de match tegen Standard. “Flips is te licht”, beoordeelde analist Nordin Jbari toen in Le Soir. “Op dit moment verliest hij zelfs de bal bij het dribbelen.”

De Fransman kon ook niet profiteren van zijn basisplaats in de bekerwedstrijd tegen La Louvière, wat uiteindelijk een vergiftigd geschenk bleek te zijn.

“Flips zoekt naar de speler die hij leek te zijn bij zijn komst, afgelopen zomer”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?” stelde de krant voor.

Flips liket veel op Instagram en Facebook, maar zijn acties krijgen er geen

Hoewel Anderlecht Alexis Flips aantrok met de bedoeling hem in de rol van vrije nummer 10 te laten spelen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd in die positie gespeeld.

In plaats daarvan wordt Flips, wanneer hij al speelminuten krijgt, vaak op de flank ingezet, een positie die niet zijn voorkeur heeft en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

Inmiddels is Flips zelfs volledig weggezakt in de hiërarchie van Riemer. “Hij is compleet weggedeemsterd”, meldde Het Nieuwsblad.

In de stadsderby tegen RWD Molenbeek kreeg Flips voor het eerst sinds 17 september (tegen KV Kortrijk) weer een basisplaats, maar hij wist die kans niet te grijpen.

“Alexis Flips liket het heel veel op Instagram en Facebook, maar voor zijn acties konden wij geen likes uitdelen. Hij weegt nog veel te licht”, stelde Het Nieuwsblad vast. “Flips was gewoon slecht”, was Peter Vandenbempt streng bij Sporza.

De Fransman verloor meteen weer zijn basisplaats en zelfs de overbodige Benito Raman kreeg de voorkeur boven Flips.

Anderlecht draait kar: Flips wordt toekomstproject

Ondanks de tegenvallende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De sportieve baas is ervan overtuigd dat deze investering op termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst, en verliest het geduld en geloof niet.

“Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer onlangs in een interview met Le Soir. “Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.”

Toch wordt nu al duidelijk dat het een enorme uitdaging zal zijn om Flips opnieuw op gang te krijgen.

Hopen om ooit de beste Flips bij Anderlecht te zien

Anderlecht heeft de afgelopen weken gezocht naar een oplossing voor Alexis Flips. Brian Riemer overweegt drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, een uitleenbeurt, of een transfer.

Meer speeltijd lijkt geen realistische optie, waardoor een uitleenbeurt als de beste oplossing wordt beschouwd. “Dat is misschien de beste manier om ooit weer de beste Flips bij Anderlecht te zien”, zei Riemer.

Stade Reims dringt aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, terwijl ook Mallorca en Lyon interesse tonen.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, vervulde Flips de rol van DJ in de kleedkamer en volgens Riemer heeft hij ook vooruitgang geboekt tijdens het trainingskamp.

Dit is echter nog niet lang genoeg om in de tweede seizoenshelft meer speelminuten op te eisen bij RSCA.

Wat moet Anderlecht doen met Flips?

Meest recent

Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

0
0
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

17
17
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

31
31
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

29
29
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

62
62
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

42
42
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

162
162
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

232
232
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

41
41
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

52
52
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

105
105
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

170
170
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

311
311
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

353
353
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

185
185
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

437
437
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

206
206
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

89
89
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

172
172
KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

58
58
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

254
254
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

314
314
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

199
199

Meer sportnieuws