Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

1026
Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

Anderlecht haalde Alexis Flips vorige zomer binnen met hoge verwachtingen, en het plan was om de Fransman de sleutels van het elftal te geven. Ondanks een veelbelovende start verdween Flips snel naar de achtergrond door sterke concurrentie en de komst van prestigetransfer Thorgan Hazard.

In beperkte speeltijd kon hij zijn meerwaarde niet meer tonen en zelfs zijn mentaliteit werd in twijfel getrokken. Jesper Fredberg gelooft echter nog steeds in Flips, maar dan wel als een toekomstproject voor Anderlecht. De club overweegt een uitleenbeurt in januari, met interesse van clubs zoals Stade Reims, Mallorca en Lyon.

LEES OOK: "Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

Anderlecht geeft Alexis Flips de sleutels van het elftal

Jesper Fredberg zette alles op alles om Alexis Flips in de vorige zomermercato naar de club te halen. De CEO Sports stond maandenlang in contact met de sterspeler van Stade Reims voordat hij zijn transfer ter waarde van 3,5 miljoen euro afrondde op 12 augustus.

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips, vorig seizoen een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1, moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de diepste man, Kasper Dolberg.

Nieuwe Anderlecht-dirigent verdwijnt al snel naar de achtergrond

Kort na zijn aankomst in het Lotto Park liet Alexis Flips onmiddellijk zijn kwaliteiten zien in de wedstrijd tegen KVC Westerlo, waar Anderlecht op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal vertoonde.

Flips toonde zich als een speler met het Anderlecht-DNA en bracht tegen Westerlo precies wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, technisch vernuft, zuivere passing, inzicht, voetbalintelligentie en een vleugje magie, dit alles met het juiste tempo.

Met zijn kwaliteiten leek de 23-jarige alle troeven in huis te hebben om de nieuwe dirigent en spelverdeler van Anderlecht te worden.

Maar door de sterke concurrentie in de ploeg, vooral door de komst van de prestigetransfer Thorgan Hazard en de indrukwekkende evolutie van Anders Dreyer, verdween Flips al snel geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

De Fransman werd zelfs meerdere keren buiten de selectie gelaten en kreeg slechts beperkte speeltijd. Tot dusver heeft hij slechts 469 minuten gespeeld bij Anderlecht dit seizoen, met slechts 6 basisplaatsen.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

In die beperkte speeltijd heeft Alexis Flips bovendien niet meer weten te overtuigen. Hij werd verwacht op het veld meer creativiteit aan de ploeg toe te voegen, maar dat bleek zeker niet het geval.

Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan door Alexandre Teklak na de match tegen Standard. “Flips is te licht”, beoordeelde analist Nordin Jbari toen in Le Soir. “Op dit moment verliest hij zelfs de bal bij het dribbelen.”

De Fransman kon ook niet profiteren van zijn basisplaats in de bekerwedstrijd tegen La Louvière, wat uiteindelijk een vergiftigd geschenk bleek te zijn.

“Flips zoekt naar de speler die hij leek te zijn bij zijn komst, afgelopen zomer”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?” stelde de krant voor.

Flips liket veel op Instagram en Facebook, maar zijn acties krijgen er geen

Hoewel Anderlecht Alexis Flips aantrok met de bedoeling hem in de rol van vrije nummer 10 te laten spelen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd in die positie gespeeld.

In plaats daarvan wordt Flips, wanneer hij al speelminuten krijgt, vaak op de flank ingezet, een positie die niet zijn voorkeur heeft en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

Inmiddels is Flips zelfs volledig weggezakt in de hiërarchie van Riemer. “Hij is compleet weggedeemsterd”, meldde Het Nieuwsblad.

In de stadsderby tegen RWD Molenbeek kreeg Flips voor het eerst sinds 17 september (tegen KV Kortrijk) weer een basisplaats, maar hij wist die kans niet te grijpen.

“Alexis Flips liket het heel veel op Instagram en Facebook, maar voor zijn acties konden wij geen likes uitdelen. Hij weegt nog veel te licht”, stelde Het Nieuwsblad vast. “Flips was gewoon slecht”, was Peter Vandenbempt streng bij Sporza.

De Fransman verloor meteen weer zijn basisplaats en zelfs de overbodige Benito Raman kreeg de voorkeur boven Flips.

Anderlecht draait kar: Flips wordt toekomstproject

Ondanks de tegenvallende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De sportieve baas is ervan overtuigd dat deze investering op termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst, en verliest het geduld en geloof niet.

“Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer onlangs in een interview met Le Soir. “Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.”

Toch wordt nu al duidelijk dat het een enorme uitdaging zal zijn om Flips opnieuw op gang te krijgen.

Hopen om ooit de beste Flips bij Anderlecht te zien

Anderlecht heeft de afgelopen weken gezocht naar een oplossing voor Alexis Flips. Brian Riemer overweegt drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, een uitleenbeurt, of een transfer.

Meer speeltijd lijkt geen realistische optie, waardoor een uitleenbeurt als de beste oplossing wordt beschouwd. “Dat is misschien de beste manier om ooit weer de beste Flips bij Anderlecht te zien”, zei Riemer.

Stade Reims dringt aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, terwijl ook Mallorca en Lyon interesse tonen.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, vervulde Flips de rol van DJ in de kleedkamer en volgens Riemer heeft hij ook vooruitgang geboekt tijdens het trainingskamp.

Dit is echter nog niet lang genoeg om in de tweede seizoenshelft meer speelminuten op te eisen bij RSCA.

Wat moet Anderlecht doen met Flips?

Meest recent

Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

21
21
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

10
10
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

31
31
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

73
73
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

143
143
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

116
116
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

106
106
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

725
725
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

195
195
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

130
130
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

372
372
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

206
206
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

144
144
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

354
354
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

663
663
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

26
26
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

109
109
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

212
212
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

153
153
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

801
801
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

271
271
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

516
516
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1052
1052
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

222
222
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

131
131

Meer sportnieuws