Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

door
Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

Anderlecht haalde Alexis Flips vorige zomer binnen met hoge verwachtingen, en het plan was om de Fransman de sleutels van het elftal te geven. Ondanks een veelbelovende start verdween Flips snel naar de achtergrond door sterke concurrentie en de komst van prestigetransfer Thorgan Hazard.

In beperkte speeltijd kon hij zijn meerwaarde niet meer tonen en zelfs zijn mentaliteit werd in twijfel getrokken. Jesper Fredberg gelooft echter nog steeds in Flips, maar dan wel als een toekomstproject voor Anderlecht. De club overweegt een uitleenbeurt in januari, met interesse van clubs zoals Stade Reims, Mallorca en Lyon.

LEES OOK: Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

Anderlecht geeft Alexis Flips de sleutels van het elftal

Jesper Fredberg zette alles op alles om Alexis Flips in de vorige zomermercato naar de club te halen. De CEO Sports stond maandenlang in contact met de sterspeler van Stade Reims voordat hij zijn transfer ter waarde van 3,5 miljoen euro afrondde op 12 augustus.

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips, vorig seizoen een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1, moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de diepste man, Kasper Dolberg.

Nieuwe Anderlecht-dirigent verdwijnt al snel naar de achtergrond

Kort na zijn aankomst in het Lotto Park liet Alexis Flips onmiddellijk zijn kwaliteiten zien in de wedstrijd tegen KVC Westerlo, waar Anderlecht op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal vertoonde.

Flips toonde zich als een speler met het Anderlecht-DNA en bracht tegen Westerlo precies wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, technisch vernuft, zuivere passing, inzicht, voetbalintelligentie en een vleugje magie, dit alles met het juiste tempo.

Met zijn kwaliteiten leek de 23-jarige alle troeven in huis te hebben om de nieuwe dirigent en spelverdeler van Anderlecht te worden.

Maar door de sterke concurrentie in de ploeg, vooral door de komst van de prestigetransfer Thorgan Hazard en de indrukwekkende evolutie van Anders Dreyer, verdween Flips al snel geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

De Fransman werd zelfs meerdere keren buiten de selectie gelaten en kreeg slechts beperkte speeltijd. Tot dusver heeft hij slechts 469 minuten gespeeld bij Anderlecht dit seizoen, met slechts 6 basisplaatsen.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

In die beperkte speeltijd heeft Alexis Flips bovendien niet meer weten te overtuigen. Hij werd verwacht op het veld meer creativiteit aan de ploeg toe te voegen, maar dat bleek zeker niet het geval.

Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan door Alexandre Teklak na de match tegen Standard. “Flips is te licht”, beoordeelde analist Nordin Jbari toen in Le Soir. “Op dit moment verliest hij zelfs de bal bij het dribbelen.”

De Fransman kon ook niet profiteren van zijn basisplaats in de bekerwedstrijd tegen La Louvière, wat uiteindelijk een vergiftigd geschenk bleek te zijn.

“Flips zoekt naar de speler die hij leek te zijn bij zijn komst, afgelopen zomer”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?” stelde de krant voor.

Flips liket veel op Instagram en Facebook, maar zijn acties krijgen er geen

Hoewel Anderlecht Alexis Flips aantrok met de bedoeling hem in de rol van vrije nummer 10 te laten spelen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd in die positie gespeeld.

In plaats daarvan wordt Flips, wanneer hij al speelminuten krijgt, vaak op de flank ingezet, een positie die niet zijn voorkeur heeft en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

Inmiddels is Flips zelfs volledig weggezakt in de hiërarchie van Riemer. “Hij is compleet weggedeemsterd”, meldde Het Nieuwsblad.

In de stadsderby tegen RWD Molenbeek kreeg Flips voor het eerst sinds 17 september (tegen KV Kortrijk) weer een basisplaats, maar hij wist die kans niet te grijpen.

“Alexis Flips liket het heel veel op Instagram en Facebook, maar voor zijn acties konden wij geen likes uitdelen. Hij weegt nog veel te licht”, stelde Het Nieuwsblad vast. “Flips was gewoon slecht”, was Peter Vandenbempt streng bij Sporza.

De Fransman verloor meteen weer zijn basisplaats en zelfs de overbodige Benito Raman kreeg de voorkeur boven Flips.

Anderlecht draait kar: Flips wordt toekomstproject

Ondanks de tegenvallende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De sportieve baas is ervan overtuigd dat deze investering op termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst, en verliest het geduld en geloof niet.

“Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer onlangs in een interview met Le Soir. “Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.”

Toch wordt nu al duidelijk dat het een enorme uitdaging zal zijn om Flips opnieuw op gang te krijgen.

Hopen om ooit de beste Flips bij Anderlecht te zien

Anderlecht heeft de afgelopen weken gezocht naar een oplossing voor Alexis Flips. Brian Riemer overweegt drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, een uitleenbeurt, of een transfer.

Meer speeltijd lijkt geen realistische optie, waardoor een uitleenbeurt als de beste oplossing wordt beschouwd. “Dat is misschien de beste manier om ooit weer de beste Flips bij Anderlecht te zien”, zei Riemer.

Stade Reims dringt aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, terwijl ook Mallorca en Lyon interesse tonen.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, vervulde Flips de rol van DJ in de kleedkamer en volgens Riemer heeft hij ook vooruitgang geboekt tijdens het trainingskamp.

Dit is echter nog niet lang genoeg om in de tweede seizoenshelft meer speelminuten op te eisen bij RSCA.

Wat moet Anderlecht doen met Flips?

Meest recent

Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

21
21
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

79
79
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

198
198
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

37
37
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

41
41
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

329
329
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

58
58
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

442
442
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

225
225
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

401
401
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

342
342
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

334
334
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1332
1332
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

432
432
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

732
732
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

321
321
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

408
408
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1066
1066
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

472
472
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

488
488
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

96
96
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

367
367
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

148
148
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

133
133

Meer sportnieuws