Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

1026 stemmen
Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

Anderlecht haalde Alexis Flips vorige zomer binnen met hoge verwachtingen, en het plan was om de Fransman de sleutels van het elftal te geven. Ondanks een veelbelovende start verdween Flips snel naar de achtergrond door sterke concurrentie en de komst van prestigetransfer Thorgan Hazard.

In beperkte speeltijd kon hij zijn meerwaarde niet meer tonen en zelfs zijn mentaliteit werd in twijfel getrokken. Jesper Fredberg gelooft echter nog steeds in Flips, maar dan wel als een toekomstproject voor Anderlecht. De club overweegt een uitleenbeurt in januari, met interesse van clubs zoals Stade Reims, Mallorca en Lyon.

LEES OOK: 'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

Anderlecht geeft Alexis Flips de sleutels van het elftal

Jesper Fredberg zette alles op alles om Alexis Flips in de vorige zomermercato naar de club te halen. De CEO Sports stond maandenlang in contact met de sterspeler van Stade Reims voordat hij zijn transfer ter waarde van 3,5 miljoen euro afrondde op 12 augustus.

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips, vorig seizoen een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1, moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de diepste man, Kasper Dolberg.

Nieuwe Anderlecht-dirigent verdwijnt al snel naar de achtergrond

Kort na zijn aankomst in het Lotto Park liet Alexis Flips onmiddellijk zijn kwaliteiten zien in de wedstrijd tegen KVC Westerlo, waar Anderlecht op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal vertoonde.

Flips toonde zich als een speler met het Anderlecht-DNA en bracht tegen Westerlo precies wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, technisch vernuft, zuivere passing, inzicht, voetbalintelligentie en een vleugje magie, dit alles met het juiste tempo.

Met zijn kwaliteiten leek de 23-jarige alle troeven in huis te hebben om de nieuwe dirigent en spelverdeler van Anderlecht te worden.

Maar door de sterke concurrentie in de ploeg, vooral door de komst van de prestigetransfer Thorgan Hazard en de indrukwekkende evolutie van Anders Dreyer, verdween Flips al snel geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

De Fransman werd zelfs meerdere keren buiten de selectie gelaten en kreeg slechts beperkte speeltijd. Tot dusver heeft hij slechts 469 minuten gespeeld bij Anderlecht dit seizoen, met slechts 6 basisplaatsen.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

In die beperkte speeltijd heeft Alexis Flips bovendien niet meer weten te overtuigen. Hij werd verwacht op het veld meer creativiteit aan de ploeg toe te voegen, maar dat bleek zeker niet het geval.

Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan door Alexandre Teklak na de match tegen Standard. “Flips is te licht”, beoordeelde analist Nordin Jbari toen in Le Soir. “Op dit moment verliest hij zelfs de bal bij het dribbelen.”

De Fransman kon ook niet profiteren van zijn basisplaats in de bekerwedstrijd tegen La Louvière, wat uiteindelijk een vergiftigd geschenk bleek te zijn.

“Flips zoekt naar de speler die hij leek te zijn bij zijn komst, afgelopen zomer”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?” stelde de krant voor.

Flips liket veel op Instagram en Facebook, maar zijn acties krijgen er geen

Hoewel Anderlecht Alexis Flips aantrok met de bedoeling hem in de rol van vrije nummer 10 te laten spelen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd in die positie gespeeld.

In plaats daarvan wordt Flips, wanneer hij al speelminuten krijgt, vaak op de flank ingezet, een positie die niet zijn voorkeur heeft en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

Inmiddels is Flips zelfs volledig weggezakt in de hiërarchie van Riemer. “Hij is compleet weggedeemsterd”, meldde Het Nieuwsblad.

In de stadsderby tegen RWD Molenbeek kreeg Flips voor het eerst sinds 17 september (tegen KV Kortrijk) weer een basisplaats, maar hij wist die kans niet te grijpen.

“Alexis Flips liket het heel veel op Instagram en Facebook, maar voor zijn acties konden wij geen likes uitdelen. Hij weegt nog veel te licht”, stelde Het Nieuwsblad vast. “Flips was gewoon slecht”, was Peter Vandenbempt streng bij Sporza.

De Fransman verloor meteen weer zijn basisplaats en zelfs de overbodige Benito Raman kreeg de voorkeur boven Flips.

Anderlecht draait kar: Flips wordt toekomstproject

Ondanks de tegenvallende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De sportieve baas is ervan overtuigd dat deze investering op termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst, en verliest het geduld en geloof niet.

“Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer onlangs in een interview met Le Soir. “Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.”

Toch wordt nu al duidelijk dat het een enorme uitdaging zal zijn om Flips opnieuw op gang te krijgen.

Hopen om ooit de beste Flips bij Anderlecht te zien

Anderlecht heeft de afgelopen weken gezocht naar een oplossing voor Alexis Flips. Brian Riemer overweegt drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, een uitleenbeurt, of een transfer.

Meer speeltijd lijkt geen realistische optie, waardoor een uitleenbeurt als de beste oplossing wordt beschouwd. “Dat is misschien de beste manier om ooit weer de beste Flips bij Anderlecht te zien”, zei Riemer.

Stade Reims dringt aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, terwijl ook Mallorca en Lyon interesse tonen.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, vervulde Flips de rol van DJ in de kleedkamer en volgens Riemer heeft hij ook vooruitgang geboekt tijdens het trainingskamp.

Dit is echter nog niet lang genoeg om in de tweede seizoenshelft meer speelminuten op te eisen bij RSCA.

Wat moet Anderlecht doen met Flips?

Meest recent

Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

92
92
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

28
28
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

147
147
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

130
130
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

148
148
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

177
177
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

159
159
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

273
273
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

428
428
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

77
77
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

244
244
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

223
223
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

299
299
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1130
1130
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

118
118
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

289
289
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

582
582
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

320
320
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

279
279
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

317
317
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1379
1379
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

824
824
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1662
1662
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

104
104

Meer sportnieuws