Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

1026 stemmen
Anderlecht laat ‘sterspeler’ vallen als een baksteen

Anderlecht haalde Alexis Flips vorige zomer binnen met hoge verwachtingen, en het plan was om de Fransman de sleutels van het elftal te geven. Ondanks een veelbelovende start verdween Flips snel naar de achtergrond door sterke concurrentie en de komst van prestigetransfer Thorgan Hazard.

In beperkte speeltijd kon hij zijn meerwaarde niet meer tonen en zelfs zijn mentaliteit werd in twijfel getrokken. Jesper Fredberg gelooft echter nog steeds in Flips, maar dan wel als een toekomstproject voor Anderlecht. De club overweegt een uitleenbeurt in januari, met interesse van clubs zoals Stade Reims, Mallorca en Lyon.

LEES OOK: Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

Anderlecht geeft Alexis Flips de sleutels van het elftal

Jesper Fredberg zette alles op alles om Alexis Flips in de vorige zomermercato naar de club te halen. De CEO Sports stond maandenlang in contact met de sterspeler van Stade Reims voordat hij zijn transfer ter waarde van 3,5 miljoen euro afrondde op 12 augustus.

Anderlecht beschouwde de creatieve aanvaller als een belangrijke aankoop, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, een sleutelrol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips, vorig seizoen een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1, moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de diepste man, Kasper Dolberg.

Nieuwe Anderlecht-dirigent verdwijnt al snel naar de achtergrond

Kort na zijn aankomst in het Lotto Park liet Alexis Flips onmiddellijk zijn kwaliteiten zien in de wedstrijd tegen KVC Westerlo, waar Anderlecht op bepaalde momenten sprankelend champagnevoetbal vertoonde.

Flips toonde zich als een speler met het Anderlecht-DNA en bracht tegen Westerlo precies wat er van hem verwacht werd: creativiteit, eentijdsvoetbal, technisch vernuft, zuivere passing, inzicht, voetbalintelligentie en een vleugje magie, dit alles met het juiste tempo.

Met zijn kwaliteiten leek de 23-jarige alle troeven in huis te hebben om de nieuwe dirigent en spelverdeler van Anderlecht te worden.

Maar door de sterke concurrentie in de ploeg, vooral door de komst van de prestigetransfer Thorgan Hazard en de indrukwekkende evolutie van Anders Dreyer, verdween Flips al snel geruisloos naar de achtergrond bij Anderlecht.

De Fransman werd zelfs meerdere keren buiten de selectie gelaten en kreeg slechts beperkte speeltijd. Tot dusver heeft hij slechts 469 minuten gespeeld bij Anderlecht dit seizoen, met slechts 6 basisplaatsen.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

In die beperkte speeltijd heeft Alexis Flips bovendien niet meer weten te overtuigen. Hij werd verwacht op het veld meer creativiteit aan de ploeg toe te voegen, maar dat bleek zeker niet het geval.

Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan door Alexandre Teklak na de match tegen Standard. “Flips is te licht”, beoordeelde analist Nordin Jbari toen in Le Soir. “Op dit moment verliest hij zelfs de bal bij het dribbelen.”

De Fransman kon ook niet profiteren van zijn basisplaats in de bekerwedstrijd tegen La Louvière, wat uiteindelijk een vergiftigd geschenk bleek te zijn.

“Flips zoekt naar de speler die hij leek te zijn bij zijn komst, afgelopen zomer”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?”

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen. “Toch even denken aan een uitleenbeurt?” stelde de krant voor.

Flips liket veel op Instagram en Facebook, maar zijn acties krijgen er geen

Hoewel Anderlecht Alexis Flips aantrok met de bedoeling hem in de rol van vrije nummer 10 te laten spelen, heeft de Fransman nog geen enkele wedstrijd in die positie gespeeld.

In plaats daarvan wordt Flips, wanneer hij al speelminuten krijgt, vaak op de flank ingezet, een positie die niet zijn voorkeur heeft en niet de reden was waarom hij deze zomer voor Anderlecht koos.

Inmiddels is Flips zelfs volledig weggezakt in de hiërarchie van Riemer. “Hij is compleet weggedeemsterd”, meldde Het Nieuwsblad.

In de stadsderby tegen RWD Molenbeek kreeg Flips voor het eerst sinds 17 september (tegen KV Kortrijk) weer een basisplaats, maar hij wist die kans niet te grijpen.

“Alexis Flips liket het heel veel op Instagram en Facebook, maar voor zijn acties konden wij geen likes uitdelen. Hij weegt nog veel te licht”, stelde Het Nieuwsblad vast. “Flips was gewoon slecht”, was Peter Vandenbempt streng bij Sporza.

De Fransman verloor meteen weer zijn basisplaats en zelfs de overbodige Benito Raman kreeg de voorkeur boven Flips.

Anderlecht draait kar: Flips wordt toekomstproject

Ondanks de tegenvallende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De sportieve baas is ervan overtuigd dat deze investering op termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst, en verliest het geduld en geloof niet.

“Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer onlangs in een interview met Le Soir. “Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.”

Toch wordt nu al duidelijk dat het een enorme uitdaging zal zijn om Flips opnieuw op gang te krijgen.

Hopen om ooit de beste Flips bij Anderlecht te zien

Anderlecht heeft de afgelopen weken gezocht naar een oplossing voor Alexis Flips. Brian Riemer overweegt drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, een uitleenbeurt, of een transfer.

Meer speeltijd lijkt geen realistische optie, waardoor een uitleenbeurt als de beste oplossing wordt beschouwd. “Dat is misschien de beste manier om ooit weer de beste Flips bij Anderlecht te zien”, zei Riemer.

Stade Reims dringt aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, terwijl ook Mallorca en Lyon interesse tonen.

Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, vervulde Flips de rol van DJ in de kleedkamer en volgens Riemer heeft hij ook vooruitgang geboekt tijdens het trainingskamp.

Dit is echter nog niet lang genoeg om in de tweede seizoenshelft meer speelminuten op te eisen bij RSCA.

Wat moet Anderlecht doen met Flips?

Meest recent

'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

41
41
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

13
13
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

109
109
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

236
236
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis onthult droombestemming'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

153
153
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

147
147
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

144
144
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

215
215
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

452
452
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

200
200
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

131
131
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

202
202
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

19
19
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

428
428
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

86
86
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

327
327
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

324
324
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

251
251
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

134
134
Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Royal Antwerp FC kende een moeilijk seizoen. The Great Old vond zijn draai maar niet en aan het ...

250
250
‘Statement Inter Miami: verdict over WK Messi’

Lionel Messi maakt het mooie weer bij Inter Miami. De Argentijnse superster kijkt echter al uit naar ...

73
73
‘Nieuwe topcoach Anderlecht: bekende naam duikt op’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit kende weer een teleurstellend ...

646
646
‘Club Brugge verliest belangrijke pion: snel witte rook’

Club Brugge zal na de titel van dit seizoen ferm moeten herbouwen. Verschillende sterkhouders gaan ...

403
403

Meer sportnieuws