HE'S BACK! De Bruyne zorgt voor sensationele ommekeer City

1083
HE'S BACK! De Bruyne zorgt voor sensationele ommekeer City

Na vijf maanden afwezigheid maakte Kevin De Bruyne zaterdagavond eindelijk zijn rentree in de Premier League, en hoe! Onze landgenoot begon nog op de bank tegen Newcastle United en kwam 20 minuten voor tijd het veld op bij een 2-1-achterstand. Met een goal en een fenomenale assist zorgde hij ervoor dat City nog met 2-3 ging winnen in St. James' Park.

Een wedstrijd om duimen en vingers bij af te likken, dat serveerden Newcastle en Man City. Het spektakel begon al in de openingsminuten, toen Newcastle bijna op voorsprong kwam. Longstaff scoorde, maar de goal werd nog afgekeurd. In die fase verloor City wel doelman Ederson, die al na acht minuten vervangen moest worden.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Newcastle wist magistrale openingsgoal uit

Zijn vervanger Ortega kwam bijna meteen goed weg, toen hij een bal zomaar tegen Almiron aan knalde. City ontsnapte en kwam in de 26ste minuut toch op voorsprong. Walker bracht de bal voor doel en Bernardo Silva devieerde het leer heerlijk achter zijn steunbeen tegen de netten.

Newcastle bleek echter niet onder de indruk en zette de scheve situatie nog voor rust helemaal recht. In drie dolle minuten zorgden Isak en Gordon ervoor dat het van 0-1 naar 2-1 ging. Die score bleef ook lang op het scorebord staan.

Magiër De Bruyne verlost City in het slotkwartier

In de 69ste minuut achtte Pep Guardiola het moment dan maar gekomen om Kevin De Bruyne in de strijd te gooien, goed voor zijn eerste speelminuten in de Premier League sinds hij op de openingsspeeldag geblesseerd uitviel. En de Rode Duivel liet meteen zien helemaal terug te zijn.

Amper vijf minuten later kreeg hij wat ruimte op een meter of 20 van het doel en met binnenkant rechts schoof hij de bal netjes voorbij Dubravka in de hoek. City leefde plots weer en De Bruyne was nog niet klaar. De blessuretijd was net ingegaan toen hij nog eens het toverstokje bovenhaalde.

Deze keer dropte hij de bal heerlijk in de rug van de verdediging. Daar was Oscar Bobb, die een minuut of tien eerder Jérémy Doku was komen aflossen, opgedoken. De jonge Noor werkte de assist waardig af: hij nam perfect mee en bleef ijzig kalm op de korte ruimte. Met snel voetenwerk zette hij Dubravka in de wind en hij legde de bal in het lege doel. Zo werd het nog 2-3, waardoor City over Aston Villa naar de tweede plaats wipt.

Had je verwacht dat De Bruyne nu alweer zou schitteren?

Meest recent

Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

5
5
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

44
44
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

29
29
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

10
10
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

55
55
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

31
31
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

69
69
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

36
36
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

34
34
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

12
12
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

97
97
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

185
185
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

190
190
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

455
455
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

370
370
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

354
354
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

51
51
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

354
354
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

97
97
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

44
44
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

178
178
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

150
150

Meer sportnieuws