HE'S BACK! De Bruyne zorgt voor sensationele ommekeer City

1083 stemmen
HE'S BACK! De Bruyne zorgt voor sensationele ommekeer City

Na vijf maanden afwezigheid maakte Kevin De Bruyne zaterdagavond eindelijk zijn rentree in de Premier League, en hoe! Onze landgenoot begon nog op de bank tegen Newcastle United en kwam 20 minuten voor tijd het veld op bij een 2-1-achterstand. Met een goal en een fenomenale assist zorgde hij ervoor dat City nog met 2-3 ging winnen in St. James' Park.

Een wedstrijd om duimen en vingers bij af te likken, dat serveerden Newcastle en Man City. Het spektakel begon al in de openingsminuten, toen Newcastle bijna op voorsprong kwam. Longstaff scoorde, maar de goal werd nog afgekeurd. In die fase verloor City wel doelman Ederson, die al na acht minuten vervangen moest worden.

LEES OOK: 'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Newcastle wist magistrale openingsgoal uit

Zijn vervanger Ortega kwam bijna meteen goed weg, toen hij een bal zomaar tegen Almiron aan knalde. City ontsnapte en kwam in de 26ste minuut toch op voorsprong. Walker bracht de bal voor doel en Bernardo Silva devieerde het leer heerlijk achter zijn steunbeen tegen de netten.

Newcastle bleek echter niet onder de indruk en zette de scheve situatie nog voor rust helemaal recht. In drie dolle minuten zorgden Isak en Gordon ervoor dat het van 0-1 naar 2-1 ging. Die score bleef ook lang op het scorebord staan.

Magiër De Bruyne verlost City in het slotkwartier

In de 69ste minuut achtte Pep Guardiola het moment dan maar gekomen om Kevin De Bruyne in de strijd te gooien, goed voor zijn eerste speelminuten in de Premier League sinds hij op de openingsspeeldag geblesseerd uitviel. En de Rode Duivel liet meteen zien helemaal terug te zijn.

Amper vijf minuten later kreeg hij wat ruimte op een meter of 20 van het doel en met binnenkant rechts schoof hij de bal netjes voorbij Dubravka in de hoek. City leefde plots weer en De Bruyne was nog niet klaar. De blessuretijd was net ingegaan toen hij nog eens het toverstokje bovenhaalde.

Deze keer dropte hij de bal heerlijk in de rug van de verdediging. Daar was Oscar Bobb, die een minuut of tien eerder Jérémy Doku was komen aflossen, opgedoken. De jonge Noor werkte de assist waardig af: hij nam perfect mee en bleef ijzig kalm op de korte ruimte. Met snel voetenwerk zette hij Dubravka in de wind en hij legde de bal in het lege doel. Zo werd het nog 2-3, waardoor City over Aston Villa naar de tweede plaats wipt.

Had je verwacht dat De Bruyne nu alweer zou schitteren?

Meest recent

'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

4
4
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

24
24
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

30
30
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

102
102
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

92
92
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

19
19
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

106
106
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

214
214
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

276
276
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

268
268
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

102
102
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

105
105
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

86
86
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

185
185
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

292
292
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

117
117
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

290
290
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

360
360

Meer sportnieuws