'Fredberg neemt beslissing over aankoopoptie Delaney'

door
'Fredberg neemt beslissing over aankoopoptie Delaney'

De Deen Jesper Fredberg heeft de touwtjes in handen op het vlak van transfers bij Anderlecht. Vorige zomer haalde hij Thomas Delaney naar het Lotto Park, en het is de bedoeling om zijn landgenoot langer bij de club te houden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

Delaney zorgt voor verandering bij Anderlecht

Delaney is een type dat Anderlecht miste vorig seizoen. Hij is een intelligente middenvelder met een uitstekend positiespel en grote leiderschapskwaliteiten, maar de 32-jarige is ook niet bang om zich te laten gelden in de duels.

“Thomas vliegt er hard in, maar aanvaardt ook dat hij stampen krijgt”, zegt Fredberg in een interview met Het Nieuwsblad. “Dan staat Delaney op en schudt hij de hand van de tegenstander.”

Fredberg wil Delaney kopen eind dit seizoen

“Zo'n gast is belangrijk in tijden waarin veel voetballers bij het lichtste tikje 10.000 keer over de grond rollen om de tegenstander een gele kaart aan te smeren. Delaney is geen idioot. Hij praat ook veel op een slimme manier.”

Anderlecht huurt Delaney van Sevilla FC en heeft een aankoopoptie van 3 miljoen euro bedongen in zijn contract. “Als het aan mij ligt, houden we Delaney volgend jaar bij Anderlecht, maar zijn moederclub Sevilla heeft ook iets te zeggen”, zegt Fredberg.

Anderlecht stoomt onmisbare Delaney klaar voor Union

Delaney is niet aanwezig met Anderlecht op winterstage in het Tunesische Tabarka. De middenvelder heeft een hamstringblessure en werkt verder aan zijn herstel op Neerpede. Het is de bedoeling dat hij fit raak voor de bekermatch tegen Union woensdag.

Delaney is een onmisbare pion in het elftal van Brian Riemer. In elke wedstrijd waarin hij fit en niet geschorst was, startte hij altijd in het basiselftal. Enkel in zijn debuutwedstrijd tegen Sporting Charleroi begon hij op de bank.

Anderlecht moet Delaney houden

Meest recent

‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

36
36
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

35
35
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

65
65
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

163
163
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

91
91
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

243
243
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

120
120
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

82
82
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

55
55
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

472
472
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

185
185
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

71
71
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

113
113
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

114
114
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

140
140
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

171
171
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

88
88
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

100
100
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

72
72
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

177
177
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

171
171
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

208
208
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

362
362
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

200
200
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

127
127

Meer sportnieuws