'Fredberg neemt beslissing over aankoopoptie Delaney'

door
'Fredberg neemt beslissing over aankoopoptie Delaney'

De Deen Jesper Fredberg heeft de touwtjes in handen op het vlak van transfers bij Anderlecht. Vorige zomer haalde hij Thomas Delaney naar het Lotto Park, en het is de bedoeling om zijn landgenoot langer bij de club te houden.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

Delaney zorgt voor verandering bij Anderlecht

Delaney is een type dat Anderlecht miste vorig seizoen. Hij is een intelligente middenvelder met een uitstekend positiespel en grote leiderschapskwaliteiten, maar de 32-jarige is ook niet bang om zich te laten gelden in de duels.

“Thomas vliegt er hard in, maar aanvaardt ook dat hij stampen krijgt”, zegt Fredberg in een interview met Het Nieuwsblad. “Dan staat Delaney op en schudt hij de hand van de tegenstander.”

Fredberg wil Delaney kopen eind dit seizoen

“Zo'n gast is belangrijk in tijden waarin veel voetballers bij het lichtste tikje 10.000 keer over de grond rollen om de tegenstander een gele kaart aan te smeren. Delaney is geen idioot. Hij praat ook veel op een slimme manier.”

Anderlecht huurt Delaney van Sevilla FC en heeft een aankoopoptie van 3 miljoen euro bedongen in zijn contract. “Als het aan mij ligt, houden we Delaney volgend jaar bij Anderlecht, maar zijn moederclub Sevilla heeft ook iets te zeggen”, zegt Fredberg.

Anderlecht stoomt onmisbare Delaney klaar voor Union

Delaney is niet aanwezig met Anderlecht op winterstage in het Tunesische Tabarka. De middenvelder heeft een hamstringblessure en werkt verder aan zijn herstel op Neerpede. Het is de bedoeling dat hij fit raak voor de bekermatch tegen Union woensdag.

Delaney is een onmisbare pion in het elftal van Brian Riemer. In elke wedstrijd waarin hij fit en niet geschorst was, startte hij altijd in het basiselftal. Enkel in zijn debuutwedstrijd tegen Sporting Charleroi begon hij op de bank.

Anderlecht moet Delaney houden

Meest recent

Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

5
5
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

10
10
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

25
25
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

71
71
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

182
182
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

392
392
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

405
405
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

251
251
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

122
122
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

93
93
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

313
313
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

176
176
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

256
256
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

312
312
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

116
116
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

168
168
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

617
617
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

166
166
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

227
227
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

431
431
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

101
101
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

234
234
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

233
233
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

112
112

Meer sportnieuws