'Fredberg neemt beslissing over aankoopoptie Delaney'

810 stemmen
'Fredberg neemt beslissing over aankoopoptie Delaney'

De Deen Jesper Fredberg heeft de touwtjes in handen op het vlak van transfers bij Anderlecht. Vorige zomer haalde hij Thomas Delaney naar het Lotto Park, en het is de bedoeling om zijn landgenoot langer bij de club te houden.

LEES OOK: Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Delaney zorgt voor verandering bij Anderlecht

Delaney is een type dat Anderlecht miste vorig seizoen. Hij is een intelligente middenvelder met een uitstekend positiespel en grote leiderschapskwaliteiten, maar de 32-jarige is ook niet bang om zich te laten gelden in de duels.

“Thomas vliegt er hard in, maar aanvaardt ook dat hij stampen krijgt”, zegt Fredberg in een interview met Het Nieuwsblad. “Dan staat Delaney op en schudt hij de hand van de tegenstander.”

Fredberg wil Delaney kopen eind dit seizoen

“Zo'n gast is belangrijk in tijden waarin veel voetballers bij het lichtste tikje 10.000 keer over de grond rollen om de tegenstander een gele kaart aan te smeren. Delaney is geen idioot. Hij praat ook veel op een slimme manier.”

Anderlecht huurt Delaney van Sevilla FC en heeft een aankoopoptie van 3 miljoen euro bedongen in zijn contract. “Als het aan mij ligt, houden we Delaney volgend jaar bij Anderlecht, maar zijn moederclub Sevilla heeft ook iets te zeggen”, zegt Fredberg.

Anderlecht stoomt onmisbare Delaney klaar voor Union

Delaney is niet aanwezig met Anderlecht op winterstage in het Tunesische Tabarka. De middenvelder heeft een hamstringblessure en werkt verder aan zijn herstel op Neerpede. Het is de bedoeling dat hij fit raak voor de bekermatch tegen Union woensdag.

Delaney is een onmisbare pion in het elftal van Brian Riemer. In elke wedstrijd waarin hij fit en niet geschorst was, startte hij altijd in het basiselftal. Enkel in zijn debuutwedstrijd tegen Sporting Charleroi begon hij op de bank.

Anderlecht moet Delaney houden

Meest recent

Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

13
13
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

18
18
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

59
59
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

22
22
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

190
190
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

78
78
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

517
517
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

46
46
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

225
225
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

222
222
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

476
476
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

422
422
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

508
508
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

102
102
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

169
169
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

91
91
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

215
215
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

160
160
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

141
141
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

272
272
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

544
544
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

331
331
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154

Meer sportnieuws