‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

1849
‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

Ondanks een tijdelijke doelpunten droogte, heeft Kasper Dolberg al 10 doelpunten gescoord in 19 competitiewedstrijden, en vormt hij met Anders Dreyer het meest productieve aanvalsduo bij Anderlecht sinds Koller en Radzinski in 2000-2001.

De doelpunten van Dolberg spelen een cruciale rol bij Anderlecht en hij heeft de ambitie om topschutter te worden dit seizoen. Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs.

Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs.”

LEES OOK: Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Kasper Dolberg wil Belgisch topschutter worden

Kasper Dolberg sloot het vorige kalenderjaar af met vijf wedstrijden op rij zonder doelpunt, maar desondanks kan hij terugkijken op een uiterst productieve en geslaagde eerste seizoenshelft bij Anderlecht.

Het is echter belangrijk op te merken dat hij tegen Cercle Brugge veel achter lange ballen moest hollen, waar hij weinig mee kon doen. Tegen KRC Genk kreeg hij weinig kansen en werd hij zelden gevonden en bereikt, maar hij vervulde wel zijn rol als aanspeelpunt en zette enkele goede combinaties op poten.

Hij knokte en zwoegde, maar in de laatste vijf wedstrijden van 2023 zat een doelpunt er niet meer in. Dit neemt echter niet weg dat hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord in 19 competitiewedstrijden, waarmee hij na Anders Dreyer de vice-topschutter van Anderlecht is dit seizoen.

Hij scoorde zeven opeenvolgende competitiematchen op rij, waarmee de Deen het clubrecord van Marc Degryse in 1989 evenaarde. Dolberg en Dreyer vormen het beste aanvalsduo sinds Jan Koller en Thomas Radzinski in het seizoen 2000-2001.

Een dergelijk productief tweetal is vaak cruciaal voor het behalen van prijzen, en dat is ook het doel van Dolberg. “Als een ploeg wil meedoen voor de prijzen, is er een spits nodig die scoort,” verklaarde Dolberg in december aan Het Nieuwsblad. “Het is mijn doel om Belgisch topschutter te worden.” ‘

Verschrikkelijke’ Dolberg verrast vriend en vijand

Simon Kjaer noemde hem “een meester in de afwerking”, en die kwaliteiten is Kasper Dolberg nu ook in de Belgische competitie aan het bewijzen. Dolberg heeft de gave om heel vaak op de juiste plaats op te duiken en de verdedigers in te schatten.

“Het is de kwaliteit van Dolberg dat ie weet wat de meeste verdedigers doen”, zei Mark van Bommel dit seizoen. Soms duikt hij vanuit het niets op in de box, ruikt hij waar de bal zal komen en scoort hij een doelpunt.

“Het spook Kasper verschijnt dan plots en duwt het leer binnen”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Kasper is een speler met uitzonderlijke kwaliteiten. Een killer voor de goal”, zei Mats Rits aan Het Laatste Nieuws. “Hij is zó belangrijk voor ons spel. Hij is levensgevaarlijk voor de goal, maar ook met de rug naar doel is hij cruciaal voor ons.”

Kasper Schmeichel was eveneens erg lovend over zijn land- en ploeggenoot. “Hij heeft een enorm potentieel: snelheid, kracht en het inzicht om te weten waar de bal zal komen in de box. Als hij in vorm is, dan is het echt een verschrikkelijke spits om tegen te spelen, zelfs op training.”

Nordin Jbari was in feite verrast door Dolberg, die hij inschatte als een meer complete aanvaller, in staat om met zijn rug naar het doel te spelen en deel te nemen aan het spel. “Maar hij is meer een killer in de zestien”, zei hij in La Libre.

“Je ziet dat hij goede voeten heeft en een neus voor het doel”, voegde ex-Anderlecht-spits Nenad Jestrovic toe.

Superieure Kasper Dolberg is simpelweg te goed voor de Belgische competitie

Kasper Dolberg speelt een cruciale rol bij Anderlecht en is een van de drijvende krachten in de wederopbouw van de club. “Als Dolberg niet bij Anderlecht zou zijn, zouden ze waarschijnlijk vijf punten minder hebben. En dat terwijl hij nog niet eens zo goed heeft gespeeld”, merkte Walter Meeuws eind oktober op in Het Nieuwsblad.

Aan de andere kant valt er nog ruimte voor verbetering te bespeuren bij Kasper Dolberg, met name op het gebied van duelkracht, consistentie, betrokkenheid en aanwezigheid in het spel. Zoals Paul Van Himst opmerkte in Het Laatste Nieuws: “Dolberg doet soms dingen waarvan ik zeg ‘chapeau', maar dan zie je hem vervolgens een hele tijd niet meer.”

Het Nieuwsblad uitte eerder in het seizoen ergernissen over de vrijblijvendheid in het spel van Dolberg en zijn matige duels. Dolberg moet meer drive in zijn spel leggen.

Dolberg is geen wroetende aanvaller, targetman of powerhouse, maar hij is wel technisch superieur, balvast, fijnbesnaard, intelligent en hij kan af en toe uitpakken met ‘a touch of genius’, wat zijn klasse verraadt. Intrinsiek is hij simpelweg te goed voor de Belgische competitie.

Titel + topschutter = Dolberg-transfer aan topprijs

Morten Olsen voorspelde dat Kasper zou openbloeien bij Anderlecht als hij goed omringd wordt, en het Deense clubicoon heeft gelijk gekregen. Door de liefde en steun die hij ervaart bij de club, maakt hij terug zijn doelpunten.

De Deense spits toont zich uiterst doelgericht en belangrijk in het spel, waarmee hij het vertrouwen van de club en de investering van 5 miljoen euro helemaal rechtvaardigt.

Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs. Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs”, aldus de krant.

Dolberg heeft de ambitie om topschutter te worden en zijn persoonlijk doelpuntenrecord van 16 goals bij Ajax te verbreken. Met 10 goals bij Anderlecht is hij aardig op weg om die doelstelling te behalen.

Zelfs als Anderlecht dit jaar kampioen wordt en Dolberg topschutter, is het nog geen zekerheid dat hij een transfer zal maken. Hij ligt nog tot 2027 onder contract in het Lotto Park en heeft momenteel niet de wens om te verhuizen. Samen met zijn gezin heeft hij een plek gevonden waar ze een tijdje willen en kunnen blijven.

Wordt Dolberg topschutter in de JPL dit seizoen?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

25
25
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

19
19
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

40
40
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

69
69
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

211
211
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

69
69
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

61
61
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

153
153
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

38
38
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

153
153
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

700
700
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

56
56
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

99
99
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

68
68
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

349
349
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

161
161
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

188
188
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

121
121
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

227
227
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

144
144

Meer sportnieuws