‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

1849
‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

Ondanks een tijdelijke doelpunten droogte, heeft Kasper Dolberg al 10 doelpunten gescoord in 19 competitiewedstrijden, en vormt hij met Anders Dreyer het meest productieve aanvalsduo bij Anderlecht sinds Koller en Radzinski in 2000-2001.

De doelpunten van Dolberg spelen een cruciale rol bij Anderlecht en hij heeft de ambitie om topschutter te worden dit seizoen. Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs.

Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

Kasper Dolberg wil Belgisch topschutter worden

Kasper Dolberg sloot het vorige kalenderjaar af met vijf wedstrijden op rij zonder doelpunt, maar desondanks kan hij terugkijken op een uiterst productieve en geslaagde eerste seizoenshelft bij Anderlecht.

Het is echter belangrijk op te merken dat hij tegen Cercle Brugge veel achter lange ballen moest hollen, waar hij weinig mee kon doen. Tegen KRC Genk kreeg hij weinig kansen en werd hij zelden gevonden en bereikt, maar hij vervulde wel zijn rol als aanspeelpunt en zette enkele goede combinaties op poten.

Hij knokte en zwoegde, maar in de laatste vijf wedstrijden van 2023 zat een doelpunt er niet meer in. Dit neemt echter niet weg dat hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord in 19 competitiewedstrijden, waarmee hij na Anders Dreyer de vice-topschutter van Anderlecht is dit seizoen.

Hij scoorde zeven opeenvolgende competitiematchen op rij, waarmee de Deen het clubrecord van Marc Degryse in 1989 evenaarde. Dolberg en Dreyer vormen het beste aanvalsduo sinds Jan Koller en Thomas Radzinski in het seizoen 2000-2001.

Een dergelijk productief tweetal is vaak cruciaal voor het behalen van prijzen, en dat is ook het doel van Dolberg. “Als een ploeg wil meedoen voor de prijzen, is er een spits nodig die scoort,” verklaarde Dolberg in december aan Het Nieuwsblad. “Het is mijn doel om Belgisch topschutter te worden.” ‘

Verschrikkelijke’ Dolberg verrast vriend en vijand

Simon Kjaer noemde hem “een meester in de afwerking”, en die kwaliteiten is Kasper Dolberg nu ook in de Belgische competitie aan het bewijzen. Dolberg heeft de gave om heel vaak op de juiste plaats op te duiken en de verdedigers in te schatten.

“Het is de kwaliteit van Dolberg dat ie weet wat de meeste verdedigers doen”, zei Mark van Bommel dit seizoen. Soms duikt hij vanuit het niets op in de box, ruikt hij waar de bal zal komen en scoort hij een doelpunt.

“Het spook Kasper verschijnt dan plots en duwt het leer binnen”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Kasper is een speler met uitzonderlijke kwaliteiten. Een killer voor de goal”, zei Mats Rits aan Het Laatste Nieuws. “Hij is zó belangrijk voor ons spel. Hij is levensgevaarlijk voor de goal, maar ook met de rug naar doel is hij cruciaal voor ons.”

Kasper Schmeichel was eveneens erg lovend over zijn land- en ploeggenoot. “Hij heeft een enorm potentieel: snelheid, kracht en het inzicht om te weten waar de bal zal komen in de box. Als hij in vorm is, dan is het echt een verschrikkelijke spits om tegen te spelen, zelfs op training.”

Nordin Jbari was in feite verrast door Dolberg, die hij inschatte als een meer complete aanvaller, in staat om met zijn rug naar het doel te spelen en deel te nemen aan het spel. “Maar hij is meer een killer in de zestien”, zei hij in La Libre.

“Je ziet dat hij goede voeten heeft en een neus voor het doel”, voegde ex-Anderlecht-spits Nenad Jestrovic toe.

Superieure Kasper Dolberg is simpelweg te goed voor de Belgische competitie

Kasper Dolberg speelt een cruciale rol bij Anderlecht en is een van de drijvende krachten in de wederopbouw van de club. “Als Dolberg niet bij Anderlecht zou zijn, zouden ze waarschijnlijk vijf punten minder hebben. En dat terwijl hij nog niet eens zo goed heeft gespeeld”, merkte Walter Meeuws eind oktober op in Het Nieuwsblad.

Aan de andere kant valt er nog ruimte voor verbetering te bespeuren bij Kasper Dolberg, met name op het gebied van duelkracht, consistentie, betrokkenheid en aanwezigheid in het spel. Zoals Paul Van Himst opmerkte in Het Laatste Nieuws: “Dolberg doet soms dingen waarvan ik zeg ‘chapeau', maar dan zie je hem vervolgens een hele tijd niet meer.”

Het Nieuwsblad uitte eerder in het seizoen ergernissen over de vrijblijvendheid in het spel van Dolberg en zijn matige duels. Dolberg moet meer drive in zijn spel leggen.

Dolberg is geen wroetende aanvaller, targetman of powerhouse, maar hij is wel technisch superieur, balvast, fijnbesnaard, intelligent en hij kan af en toe uitpakken met ‘a touch of genius’, wat zijn klasse verraadt. Intrinsiek is hij simpelweg te goed voor de Belgische competitie.

Titel + topschutter = Dolberg-transfer aan topprijs

Morten Olsen voorspelde dat Kasper zou openbloeien bij Anderlecht als hij goed omringd wordt, en het Deense clubicoon heeft gelijk gekregen. Door de liefde en steun die hij ervaart bij de club, maakt hij terug zijn doelpunten.

De Deense spits toont zich uiterst doelgericht en belangrijk in het spel, waarmee hij het vertrouwen van de club en de investering van 5 miljoen euro helemaal rechtvaardigt.

Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs. Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs”, aldus de krant.

Dolberg heeft de ambitie om topschutter te worden en zijn persoonlijk doelpuntenrecord van 16 goals bij Ajax te verbreken. Met 10 goals bij Anderlecht is hij aardig op weg om die doelstelling te behalen.

Zelfs als Anderlecht dit jaar kampioen wordt en Dolberg topschutter, is het nog geen zekerheid dat hij een transfer zal maken. Hij ligt nog tot 2027 onder contract in het Lotto Park en heeft momenteel niet de wens om te verhuizen. Samen met zijn gezin heeft hij een plek gevonden waar ze een tijdje willen en kunnen blijven.

Wordt Dolberg topschutter in de JPL dit seizoen?

Meest recent

‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

49
49
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

74
74
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

70
70
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

37
37
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

111
111
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

96
96
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

73
73
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

274
274
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

102
102
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

27
27
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

174
174
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

91
91
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

370
370
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

122
122
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

802
802
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

840
840
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

601
601
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

166
166
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

283
283
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

600
600
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

547
547
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

631
631
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

182
182
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

446
446
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

212
212

Meer sportnieuws