‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

1849 stemmen
‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

Ondanks een tijdelijke doelpunten droogte, heeft Kasper Dolberg al 10 doelpunten gescoord in 19 competitiewedstrijden, en vormt hij met Anders Dreyer het meest productieve aanvalsduo bij Anderlecht sinds Koller en Radzinski in 2000-2001.

De doelpunten van Dolberg spelen een cruciale rol bij Anderlecht en hij heeft de ambitie om topschutter te worden dit seizoen. Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs.

Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

Kasper Dolberg wil Belgisch topschutter worden

Kasper Dolberg sloot het vorige kalenderjaar af met vijf wedstrijden op rij zonder doelpunt, maar desondanks kan hij terugkijken op een uiterst productieve en geslaagde eerste seizoenshelft bij Anderlecht.

Het is echter belangrijk op te merken dat hij tegen Cercle Brugge veel achter lange ballen moest hollen, waar hij weinig mee kon doen. Tegen KRC Genk kreeg hij weinig kansen en werd hij zelden gevonden en bereikt, maar hij vervulde wel zijn rol als aanspeelpunt en zette enkele goede combinaties op poten.

Hij knokte en zwoegde, maar in de laatste vijf wedstrijden van 2023 zat een doelpunt er niet meer in. Dit neemt echter niet weg dat hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord in 19 competitiewedstrijden, waarmee hij na Anders Dreyer de vice-topschutter van Anderlecht is dit seizoen.

Hij scoorde zeven opeenvolgende competitiematchen op rij, waarmee de Deen het clubrecord van Marc Degryse in 1989 evenaarde. Dolberg en Dreyer vormen het beste aanvalsduo sinds Jan Koller en Thomas Radzinski in het seizoen 2000-2001.

Een dergelijk productief tweetal is vaak cruciaal voor het behalen van prijzen, en dat is ook het doel van Dolberg. “Als een ploeg wil meedoen voor de prijzen, is er een spits nodig die scoort,” verklaarde Dolberg in december aan Het Nieuwsblad. “Het is mijn doel om Belgisch topschutter te worden.” ‘

Verschrikkelijke’ Dolberg verrast vriend en vijand

Simon Kjaer noemde hem “een meester in de afwerking”, en die kwaliteiten is Kasper Dolberg nu ook in de Belgische competitie aan het bewijzen. Dolberg heeft de gave om heel vaak op de juiste plaats op te duiken en de verdedigers in te schatten.

“Het is de kwaliteit van Dolberg dat ie weet wat de meeste verdedigers doen”, zei Mark van Bommel dit seizoen. Soms duikt hij vanuit het niets op in de box, ruikt hij waar de bal zal komen en scoort hij een doelpunt.

“Het spook Kasper verschijnt dan plots en duwt het leer binnen”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Kasper is een speler met uitzonderlijke kwaliteiten. Een killer voor de goal”, zei Mats Rits aan Het Laatste Nieuws. “Hij is zó belangrijk voor ons spel. Hij is levensgevaarlijk voor de goal, maar ook met de rug naar doel is hij cruciaal voor ons.”

Kasper Schmeichel was eveneens erg lovend over zijn land- en ploeggenoot. “Hij heeft een enorm potentieel: snelheid, kracht en het inzicht om te weten waar de bal zal komen in de box. Als hij in vorm is, dan is het echt een verschrikkelijke spits om tegen te spelen, zelfs op training.”

Nordin Jbari was in feite verrast door Dolberg, die hij inschatte als een meer complete aanvaller, in staat om met zijn rug naar het doel te spelen en deel te nemen aan het spel. “Maar hij is meer een killer in de zestien”, zei hij in La Libre.

“Je ziet dat hij goede voeten heeft en een neus voor het doel”, voegde ex-Anderlecht-spits Nenad Jestrovic toe.

Superieure Kasper Dolberg is simpelweg te goed voor de Belgische competitie

Kasper Dolberg speelt een cruciale rol bij Anderlecht en is een van de drijvende krachten in de wederopbouw van de club. “Als Dolberg niet bij Anderlecht zou zijn, zouden ze waarschijnlijk vijf punten minder hebben. En dat terwijl hij nog niet eens zo goed heeft gespeeld”, merkte Walter Meeuws eind oktober op in Het Nieuwsblad.

Aan de andere kant valt er nog ruimte voor verbetering te bespeuren bij Kasper Dolberg, met name op het gebied van duelkracht, consistentie, betrokkenheid en aanwezigheid in het spel. Zoals Paul Van Himst opmerkte in Het Laatste Nieuws: “Dolberg doet soms dingen waarvan ik zeg ‘chapeau', maar dan zie je hem vervolgens een hele tijd niet meer.”

Het Nieuwsblad uitte eerder in het seizoen ergernissen over de vrijblijvendheid in het spel van Dolberg en zijn matige duels. Dolberg moet meer drive in zijn spel leggen.

Dolberg is geen wroetende aanvaller, targetman of powerhouse, maar hij is wel technisch superieur, balvast, fijnbesnaard, intelligent en hij kan af en toe uitpakken met ‘a touch of genius’, wat zijn klasse verraadt. Intrinsiek is hij simpelweg te goed voor de Belgische competitie.

Titel + topschutter = Dolberg-transfer aan topprijs

Morten Olsen voorspelde dat Kasper zou openbloeien bij Anderlecht als hij goed omringd wordt, en het Deense clubicoon heeft gelijk gekregen. Door de liefde en steun die hij ervaart bij de club, maakt hij terug zijn doelpunten.

De Deense spits toont zich uiterst doelgericht en belangrijk in het spel, waarmee hij het vertrouwen van de club en de investering van 5 miljoen euro helemaal rechtvaardigt.

Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs. Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs”, aldus de krant.

Dolberg heeft de ambitie om topschutter te worden en zijn persoonlijk doelpuntenrecord van 16 goals bij Ajax te verbreken. Met 10 goals bij Anderlecht is hij aardig op weg om die doelstelling te behalen.

Zelfs als Anderlecht dit jaar kampioen wordt en Dolberg topschutter, is het nog geen zekerheid dat hij een transfer zal maken. Hij ligt nog tot 2027 onder contract in het Lotto Park en heeft momenteel niet de wens om te verhuizen. Samen met zijn gezin heeft hij een plek gevonden waar ze een tijdje willen en kunnen blijven.

Wordt Dolberg topschutter in de JPL dit seizoen?

Meest recent

'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

65
65
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

171
171
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

161
161
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

104
104
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

280
280
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

245
245
Lardot fileert Play-Offs: twéé grote arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

168
168
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

547
547
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

128
128
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

941
941
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

618
618
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

357
357
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

105
105
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

88
88
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

380
380
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

403
403
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

544
544
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

144
144
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

524
524
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

256
256
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

194
194
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

536
536
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

1076
1076
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

75
75
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

162
162

Meer sportnieuws