‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

door
‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

Ondanks een tijdelijke doelpunten droogte, heeft Kasper Dolberg al 10 doelpunten gescoord in 19 competitiewedstrijden, en vormt hij met Anders Dreyer het meest productieve aanvalsduo bij Anderlecht sinds Koller en Radzinski in 2000-2001.

De doelpunten van Dolberg spelen een cruciale rol bij Anderlecht en hij heeft de ambitie om topschutter te worden dit seizoen. Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs.

Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs.”

LEES OOK: Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Kasper Dolberg wil Belgisch topschutter worden

Kasper Dolberg sloot het vorige kalenderjaar af met vijf wedstrijden op rij zonder doelpunt, maar desondanks kan hij terugkijken op een uiterst productieve en geslaagde eerste seizoenshelft bij Anderlecht.

Het is echter belangrijk op te merken dat hij tegen Cercle Brugge veel achter lange ballen moest hollen, waar hij weinig mee kon doen. Tegen KRC Genk kreeg hij weinig kansen en werd hij zelden gevonden en bereikt, maar hij vervulde wel zijn rol als aanspeelpunt en zette enkele goede combinaties op poten.

Hij knokte en zwoegde, maar in de laatste vijf wedstrijden van 2023 zat een doelpunt er niet meer in. Dit neemt echter niet weg dat hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord in 19 competitiewedstrijden, waarmee hij na Anders Dreyer de vice-topschutter van Anderlecht is dit seizoen.

Hij scoorde zeven opeenvolgende competitiematchen op rij, waarmee de Deen het clubrecord van Marc Degryse in 1989 evenaarde. Dolberg en Dreyer vormen het beste aanvalsduo sinds Jan Koller en Thomas Radzinski in het seizoen 2000-2001.

Een dergelijk productief tweetal is vaak cruciaal voor het behalen van prijzen, en dat is ook het doel van Dolberg. “Als een ploeg wil meedoen voor de prijzen, is er een spits nodig die scoort,” verklaarde Dolberg in december aan Het Nieuwsblad. “Het is mijn doel om Belgisch topschutter te worden.” ‘

Verschrikkelijke’ Dolberg verrast vriend en vijand

Simon Kjaer noemde hem “een meester in de afwerking”, en die kwaliteiten is Kasper Dolberg nu ook in de Belgische competitie aan het bewijzen. Dolberg heeft de gave om heel vaak op de juiste plaats op te duiken en de verdedigers in te schatten.

“Het is de kwaliteit van Dolberg dat ie weet wat de meeste verdedigers doen”, zei Mark van Bommel dit seizoen. Soms duikt hij vanuit het niets op in de box, ruikt hij waar de bal zal komen en scoort hij een doelpunt.

“Het spook Kasper verschijnt dan plots en duwt het leer binnen”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Kasper is een speler met uitzonderlijke kwaliteiten. Een killer voor de goal”, zei Mats Rits aan Het Laatste Nieuws. “Hij is zó belangrijk voor ons spel. Hij is levensgevaarlijk voor de goal, maar ook met de rug naar doel is hij cruciaal voor ons.”

Kasper Schmeichel was eveneens erg lovend over zijn land- en ploeggenoot. “Hij heeft een enorm potentieel: snelheid, kracht en het inzicht om te weten waar de bal zal komen in de box. Als hij in vorm is, dan is het echt een verschrikkelijke spits om tegen te spelen, zelfs op training.”

Nordin Jbari was in feite verrast door Dolberg, die hij inschatte als een meer complete aanvaller, in staat om met zijn rug naar het doel te spelen en deel te nemen aan het spel. “Maar hij is meer een killer in de zestien”, zei hij in La Libre.

“Je ziet dat hij goede voeten heeft en een neus voor het doel”, voegde ex-Anderlecht-spits Nenad Jestrovic toe.

Superieure Kasper Dolberg is simpelweg te goed voor de Belgische competitie

Kasper Dolberg speelt een cruciale rol bij Anderlecht en is een van de drijvende krachten in de wederopbouw van de club. “Als Dolberg niet bij Anderlecht zou zijn, zouden ze waarschijnlijk vijf punten minder hebben. En dat terwijl hij nog niet eens zo goed heeft gespeeld”, merkte Walter Meeuws eind oktober op in Het Nieuwsblad.

Aan de andere kant valt er nog ruimte voor verbetering te bespeuren bij Kasper Dolberg, met name op het gebied van duelkracht, consistentie, betrokkenheid en aanwezigheid in het spel. Zoals Paul Van Himst opmerkte in Het Laatste Nieuws: “Dolberg doet soms dingen waarvan ik zeg ‘chapeau', maar dan zie je hem vervolgens een hele tijd niet meer.”

Het Nieuwsblad uitte eerder in het seizoen ergernissen over de vrijblijvendheid in het spel van Dolberg en zijn matige duels. Dolberg moet meer drive in zijn spel leggen.

Dolberg is geen wroetende aanvaller, targetman of powerhouse, maar hij is wel technisch superieur, balvast, fijnbesnaard, intelligent en hij kan af en toe uitpakken met ‘a touch of genius’, wat zijn klasse verraadt. Intrinsiek is hij simpelweg te goed voor de Belgische competitie.

Titel + topschutter = Dolberg-transfer aan topprijs

Morten Olsen voorspelde dat Kasper zou openbloeien bij Anderlecht als hij goed omringd wordt, en het Deense clubicoon heeft gelijk gekregen. Door de liefde en steun die hij ervaart bij de club, maakt hij terug zijn doelpunten.

De Deense spits toont zich uiterst doelgericht en belangrijk in het spel, waarmee hij het vertrouwen van de club en de investering van 5 miljoen euro helemaal rechtvaardigt.

Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs. Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs”, aldus de krant.

Dolberg heeft de ambitie om topschutter te worden en zijn persoonlijk doelpuntenrecord van 16 goals bij Ajax te verbreken. Met 10 goals bij Anderlecht is hij aardig op weg om die doelstelling te behalen.

Zelfs als Anderlecht dit jaar kampioen wordt en Dolberg topschutter, is het nog geen zekerheid dat hij een transfer zal maken. Hij ligt nog tot 2027 onder contract in het Lotto Park en heeft momenteel niet de wens om te verhuizen. Samen met zijn gezin heeft hij een plek gevonden waar ze een tijdje willen en kunnen blijven.

Wordt Dolberg topschutter in de JPL dit seizoen?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

97
97
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

133
133
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

84
84
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

127
127
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

167
167
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

64
64
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

19
19
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

68
68
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

100
100
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

147
147
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

148
148
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

143
143
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

83
83
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

388
388
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

103
103
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

63
63
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

211
211
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

237
237
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

321
321
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

461
461

Meer sportnieuws