‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

1849 stemmen
‘Anderlecht verbluft met denderende Dolberg-topdeal’

Ondanks een tijdelijke doelpunten droogte, heeft Kasper Dolberg al 10 doelpunten gescoord in 19 competitiewedstrijden, en vormt hij met Anders Dreyer het meest productieve aanvalsduo bij Anderlecht sinds Koller en Radzinski in 2000-2001.

De doelpunten van Dolberg spelen een cruciale rol bij Anderlecht en hij heeft de ambitie om topschutter te worden dit seizoen. Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs.

Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Kasper Dolberg wil Belgisch topschutter worden

Kasper Dolberg sloot het vorige kalenderjaar af met vijf wedstrijden op rij zonder doelpunt, maar desondanks kan hij terugkijken op een uiterst productieve en geslaagde eerste seizoenshelft bij Anderlecht.

Het is echter belangrijk op te merken dat hij tegen Cercle Brugge veel achter lange ballen moest hollen, waar hij weinig mee kon doen. Tegen KRC Genk kreeg hij weinig kansen en werd hij zelden gevonden en bereikt, maar hij vervulde wel zijn rol als aanspeelpunt en zette enkele goede combinaties op poten.

Hij knokte en zwoegde, maar in de laatste vijf wedstrijden van 2023 zat een doelpunt er niet meer in. Dit neemt echter niet weg dat hij dit seizoen al 10 doelpunten heeft gescoord in 19 competitiewedstrijden, waarmee hij na Anders Dreyer de vice-topschutter van Anderlecht is dit seizoen.

Hij scoorde zeven opeenvolgende competitiematchen op rij, waarmee de Deen het clubrecord van Marc Degryse in 1989 evenaarde. Dolberg en Dreyer vormen het beste aanvalsduo sinds Jan Koller en Thomas Radzinski in het seizoen 2000-2001.

Een dergelijk productief tweetal is vaak cruciaal voor het behalen van prijzen, en dat is ook het doel van Dolberg. “Als een ploeg wil meedoen voor de prijzen, is er een spits nodig die scoort,” verklaarde Dolberg in december aan Het Nieuwsblad. “Het is mijn doel om Belgisch topschutter te worden.” ‘

Verschrikkelijke’ Dolberg verrast vriend en vijand

Simon Kjaer noemde hem “een meester in de afwerking”, en die kwaliteiten is Kasper Dolberg nu ook in de Belgische competitie aan het bewijzen. Dolberg heeft de gave om heel vaak op de juiste plaats op te duiken en de verdedigers in te schatten.

“Het is de kwaliteit van Dolberg dat ie weet wat de meeste verdedigers doen”, zei Mark van Bommel dit seizoen. Soms duikt hij vanuit het niets op in de box, ruikt hij waar de bal zal komen en scoort hij een doelpunt.

“Het spook Kasper verschijnt dan plots en duwt het leer binnen”, stelde Het Nieuwsblad vast.

“Kasper is een speler met uitzonderlijke kwaliteiten. Een killer voor de goal”, zei Mats Rits aan Het Laatste Nieuws. “Hij is zó belangrijk voor ons spel. Hij is levensgevaarlijk voor de goal, maar ook met de rug naar doel is hij cruciaal voor ons.”

Kasper Schmeichel was eveneens erg lovend over zijn land- en ploeggenoot. “Hij heeft een enorm potentieel: snelheid, kracht en het inzicht om te weten waar de bal zal komen in de box. Als hij in vorm is, dan is het echt een verschrikkelijke spits om tegen te spelen, zelfs op training.”

Nordin Jbari was in feite verrast door Dolberg, die hij inschatte als een meer complete aanvaller, in staat om met zijn rug naar het doel te spelen en deel te nemen aan het spel. “Maar hij is meer een killer in de zestien”, zei hij in La Libre.

“Je ziet dat hij goede voeten heeft en een neus voor het doel”, voegde ex-Anderlecht-spits Nenad Jestrovic toe.

Superieure Kasper Dolberg is simpelweg te goed voor de Belgische competitie

Kasper Dolberg speelt een cruciale rol bij Anderlecht en is een van de drijvende krachten in de wederopbouw van de club. “Als Dolberg niet bij Anderlecht zou zijn, zouden ze waarschijnlijk vijf punten minder hebben. En dat terwijl hij nog niet eens zo goed heeft gespeeld”, merkte Walter Meeuws eind oktober op in Het Nieuwsblad.

Aan de andere kant valt er nog ruimte voor verbetering te bespeuren bij Kasper Dolberg, met name op het gebied van duelkracht, consistentie, betrokkenheid en aanwezigheid in het spel. Zoals Paul Van Himst opmerkte in Het Laatste Nieuws: “Dolberg doet soms dingen waarvan ik zeg ‘chapeau', maar dan zie je hem vervolgens een hele tijd niet meer.”

Het Nieuwsblad uitte eerder in het seizoen ergernissen over de vrijblijvendheid in het spel van Dolberg en zijn matige duels. Dolberg moet meer drive in zijn spel leggen.

Dolberg is geen wroetende aanvaller, targetman of powerhouse, maar hij is wel technisch superieur, balvast, fijnbesnaard, intelligent en hij kan af en toe uitpakken met ‘a touch of genius’, wat zijn klasse verraadt. Intrinsiek is hij simpelweg te goed voor de Belgische competitie.

Titel + topschutter = Dolberg-transfer aan topprijs

Morten Olsen voorspelde dat Kasper zou openbloeien bij Anderlecht als hij goed omringd wordt, en het Deense clubicoon heeft gelijk gekregen. Door de liefde en steun die hij ervaart bij de club, maakt hij terug zijn doelpunten.

De Deense spits toont zich uiterst doelgericht en belangrijk in het spel, waarmee hij het vertrouwen van de club en de investering van 5 miljoen euro helemaal rechtvaardigt.

Ondertussen is zijn marktwaarde naar 10 miljoen euro gestegen, exact het dubbele van zijn aankoopprijs. Het Nieuwsblad beschouwde Dolberg als een verzekering voor de toekomst van Anderlecht. “Als Dolberg topschutter wordt in een titeljaar, verkoop je hem gegarandeerd voor een topprijs”, aldus de krant.

Dolberg heeft de ambitie om topschutter te worden en zijn persoonlijk doelpuntenrecord van 16 goals bij Ajax te verbreken. Met 10 goals bij Anderlecht is hij aardig op weg om die doelstelling te behalen.

Zelfs als Anderlecht dit jaar kampioen wordt en Dolberg topschutter, is het nog geen zekerheid dat hij een transfer zal maken. Hij ligt nog tot 2027 onder contract in het Lotto Park en heeft momenteel niet de wens om te verhuizen. Samen met zijn gezin heeft hij een plek gevonden waar ze een tijdje willen en kunnen blijven.

Wordt Dolberg topschutter in de JPL dit seizoen?

Meest recent

Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

13
13
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

46
46
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

177
177
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

167
167
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

238
238
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

172
172
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

48
48
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

391
391
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

284
284
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

305
305
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

149
149
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

55
55
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

253
253
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

304
304
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

447
447
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

245
245
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1529
1529
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

588
588
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

253
253
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

162
162
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

353
353
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

330
330
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

1001
1001
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

392
392
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

144
144

Meer sportnieuws