Defour onthult: “Heb hem punten gegeven voor Gouden Schoen”

door
Defour onthult: “Heb hem punten gegeven voor Gouden Schoen”

Volgende week vindt het gala van de Gouden Schoen plaats, met Toby Alderweireld als de uitgesproken favoriet om deze prestigieuze trofee binnen te halen. Na hem wordt het knokken om de top drie te halen.

LEES OOK: Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

Defour geeft punten aan Puertas (Union SG)

Steven Defour onthult in een interview met Het Laatste Nieuws dat hij Cameron Puertas, de draaischijf en uitblinker van Union SG, punten heeft gegeven voor de verkiezing van de Gouden Schoen.

“Puertas is een complete middenvelder. Zijn loopacties alleen al.” Wesley Sonck beaamt in datzelfde gesprek dat Puertas een topper is: snel, sterk, fysiek in orde hij speelt bijna alles. “Amaai! Karel Geraerts had me vorig seizoen al gezegd dat Puertas 'écht goed' is.”

Puertas zal weinig punten pakken in eerste stemronde

Marc Degryse verklaart dat de Spaanse Zwitser een plezier is om naar te kijken. In de eerste stemronde zal Puertas wellicht weinig punten behalen, want toen was hij vooral invaller voor Senne Lynen, Amani Lazare en Teddy Teuma.

Maar dé absolute topfavoriet blijft nog altijd Toby Alderweireld. Als aanvoerder leidde hij Antwerp FC naar de landstitel, beker én supercup. Hij scoorde nota bene zelf het doelpunt dat het kampioenschap besliste.

Alderweireld blijft de grote topfavoriet

De ex-Rode Duivel kan bovendien rekenen op heel wat sympathie bij het grote publiek. Alderweireld lijkt zelf ook enorm bezig te zijn met de Gouden Schoen. Zo kreeg Gilles De Bilde onlangs een berichtje van hem.

“'Wat denk je? Ga ik wel winnen? Onze tweede ronde was wat minder, van mezelf misschien ook...', zei hij. Dat iemand met zijn palmares kriebels heeft om 'm te winnen. Maak je toch geen zorgen, Toby!”, zei De Bilde eerder aan Het laatste Nieuws.

Puertas moet in de Gouden Schoen top 3 eindigen

Meest recent

'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

72
72
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

4
4
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

140
140
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

323
323
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

87
87
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

147
147
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

458
458
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

616
616
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

331
331
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

106
106
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

273
273
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

251
251
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

587
587
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

336
336
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

682
682
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

668
668
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

778
778
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

149
149
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

589
589
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1434
1434
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

786
786
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

245
245
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

482
482
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

400
400
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

668
668

Meer sportnieuws