Stijnen zeer misnoegd: "Het slaat tegenwoordig volledig door"

157 stemmen
Stijnen zeer misnoegd:

Patro Eisden verloor gisteren met 1-0 van RFC Luik. Trainer Stijn Stijnen was na de match vooral misnoegd over de behandeling die de fans van de Limburgse moesten ondergaan. Hij spuwde zijn gal via de clubkanalen.

Patro verloor in Luik

"Een nederlaag die pijn doet, te meer omdat ze niet nodig was. We zijn niet op onze waarde geklopt. We stonden goed en creëerden kansen zowel in de eerste als in de 2de helft. We moeten altijd op voorsprong komen. Luik heeft aan een vrije trap genoeg om te scoren. Mijn ploeg is daarna blijven vechten voor een resultaat en dat had er ook moeten komen. De ref ziet vier loepzuivere handsballen door de vingers. Onbegrijpelijk. Maar het voetbal bleek gisteren eigenlijk een bijzaak", zei Stijnen.

Voor de match werden de fans van Patro aan de kant gezet door de Luikse politie. Zij controleerden hen en dat gebeurde volgens de fans op intimiderende wijze. Stijnen sprak daarover. 

Aanpak van de fans

"Tijdens de wedstrijd vond ik onze supporters stiller dan anders, nu begrijp ik ook waarom. Het is een schande wat er gebeurd is met hun. We moeten als club er alles aan doen om die mensen te verdedigen. Ik maak deze mensen al zes jaar van zeer kortbij mee en kan alleen maar zeggen dat Patro zeer brave supporters heeft. Ze verdienen niet behandeld te worden als criminelen", aldus Stijnen. 

Dat is een groot probleem tegenwoordig. Supporters verdienen respect en ik zal mijn club vragen om de rechten van onze fans 100% te verdedigen en te laten onderzoeken of die rechten gisteren geschonden zijn. Het is tijd om dit aan te kaarten. Supporters moeten met plezier naar het stadion kunnen komen. Zonder bang te zijn dat elke beweging die ze doen een stadionverbod oplevert. Het slaat tegenwoordig volledig door op dat vlak. Respect en goed gedrag moet van beide kanten komen."

Eens met Stijnen?

Meest recent

'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

86
86
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

50
50
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

216
216
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

96
96
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

32
32
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

405
405
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

234
234
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

197
197
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

460
460
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

179
179
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

91
91
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

103
103
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

79
79
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

56
56
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

247
247
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

100
100
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

346
346
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

389
389
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

103
103
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

387
387
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

45
45
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

547
547
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

378
378
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

476
476
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

172
172

Meer sportnieuws