Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

109
Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

Vanavond geven Ivoorkust en Guinee-Bissau het startschot voor de Afrika Cup. We blikten met de Belgische trainer Sven Vandenbroeck vooruit naar dit landentoernooi. Vandenbroeck kent het Afrikaanse voetbal als zijn broekzak.

Vandenbroeck maakte als T2 van Hugo Broos de Afrika Cup mee bij Kameroen. Dat werd een gigantisch succes, want zij wisten in 2017 dit toernooi te winnen. Het blijft nog steeds een van de beste prestaties ooit van Belgische trainers in het buitenland. Daarnaast was hij ook bondscoach van Zambia en werkte hij bij clubs in Tanzania (Simba FC), Marokko (FAR Rabat en Wydad) en Algerije (CR Belouizdad). VoetbalNieuws sprak met hem over de Afrika Cup.

LEES OOK: 'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De favoriet

"Je hebt altijd een handvol favorieten. Marokko is vooral de grote favoriet na hun geweldig parcours op het WK in Qatar. Senegal is dan weer de titelverdediger en is qua selectie ook een kandidaat-winnaar voor deze editie. Maar meestal gaan de titelverdedigers er al in de eerste ronde uit. Egypte en Algerije vind ik twee te duchten outsiders."

Een te volgen speler

"De grote sterren zijn allemaal bekend in Europa. Een speler die ik ga volgen, is een Zuid Afrikaan: Khuliso Mudau. Een rechtsachter die nog in zijn thuisland speelt (Sundowns, nvdr.) maar op de radar van enkele Engelse clubs (onder meer Burnley, nvdr.) staat. Ik ga uiteraard ook andere ploegen en spelers volgen, want er zijn altijd spelers die je gaat ontdekken bij landen zoals Burkina Faso of Mali. En nu er 24 deelnemers zijn, heb je enkele kleinere landen met nog veel beloftevolle spelers uit de lokale competitie." 

Beleving als coach

"Eigenlijk word je geleefd. Je zit als coach in een bubbel en je hebt weinig contact met de buitenwereld. Het wordt wel intens beleefd binnen die bubbel. Je speelt ook om de drie dagen een wedstrijd, dus het werkritme ligt heel hoog. Het besef komt pas na de laatste wedstrijd." 

De sfeer

"De sfeer is zeer gemoedelijk en vrolijk. Heel uitgelaten. De eerste wedstrijden worden vooral door de lokale voetbalfans gevolgd. Vanaf de achtste finales zie je veel supporters opduiken die hun land komen aanmoedigen. Reizen is voor een gemiddelde Afrikaan zeer duur. Maar die mensen zijn zo "happy", dat stralen ze de hele tijd uit. Ze zijn ook heel patriotisch als het op voetbal aankomt. De Afrika Cup is een aparte belevenis die ik de die hard voetbalfans kan aanraden."

Ga jij naar de Afrika Cup kijken?

Meest recent

Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

2
2
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

23
23
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

20
20
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

9
9
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

17
17
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

83
83
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

27
27
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

53
53
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

60
60
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

254
254
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

396
396
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

115
115
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

280
280
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

143
143
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

119
119
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

510
510
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

583
583
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

790
790
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

79
79
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

674
674
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226

Meer sportnieuws