Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

door
Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

Vanavond geven Ivoorkust en Guinee-Bissau het startschot voor de Afrika Cup. We blikten met de Belgische trainer Sven Vandenbroeck vooruit naar dit landentoernooi. Vandenbroeck kent het Afrikaanse voetbal als zijn broekzak.

Vandenbroeck maakte als T2 van Hugo Broos de Afrika Cup mee bij Kameroen. Dat werd een gigantisch succes, want zij wisten in 2017 dit toernooi te winnen. Het blijft nog steeds een van de beste prestaties ooit van Belgische trainers in het buitenland. Daarnaast was hij ook bondscoach van Zambia en werkte hij bij clubs in Tanzania (Simba FC), Marokko (FAR Rabat en Wydad) en Algerije (CR Belouizdad). VoetbalNieuws sprak met hem over de Afrika Cup.

LEES OOK: Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

De favoriet

"Je hebt altijd een handvol favorieten. Marokko is vooral de grote favoriet na hun geweldig parcours op het WK in Qatar. Senegal is dan weer de titelverdediger en is qua selectie ook een kandidaat-winnaar voor deze editie. Maar meestal gaan de titelverdedigers er al in de eerste ronde uit. Egypte en Algerije vind ik twee te duchten outsiders."

Een te volgen speler

"De grote sterren zijn allemaal bekend in Europa. Een speler die ik ga volgen, is een Zuid Afrikaan: Khuliso Mudau. Een rechtsachter die nog in zijn thuisland speelt (Sundowns, nvdr.) maar op de radar van enkele Engelse clubs (onder meer Burnley, nvdr.) staat. Ik ga uiteraard ook andere ploegen en spelers volgen, want er zijn altijd spelers die je gaat ontdekken bij landen zoals Burkina Faso of Mali. En nu er 24 deelnemers zijn, heb je enkele kleinere landen met nog veel beloftevolle spelers uit de lokale competitie." 

Beleving als coach

"Eigenlijk word je geleefd. Je zit als coach in een bubbel en je hebt weinig contact met de buitenwereld. Het wordt wel intens beleefd binnen die bubbel. Je speelt ook om de drie dagen een wedstrijd, dus het werkritme ligt heel hoog. Het besef komt pas na de laatste wedstrijd." 

De sfeer

"De sfeer is zeer gemoedelijk en vrolijk. Heel uitgelaten. De eerste wedstrijden worden vooral door de lokale voetbalfans gevolgd. Vanaf de achtste finales zie je veel supporters opduiken die hun land komen aanmoedigen. Reizen is voor een gemiddelde Afrikaan zeer duur. Maar die mensen zijn zo "happy", dat stralen ze de hele tijd uit. Ze zijn ook heel patriotisch als het op voetbal aankomt. De Afrika Cup is een aparte belevenis die ik de die hard voetbalfans kan aanraden."

Ga jij naar de Afrika Cup kijken?

Meest recent

Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

0
0
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

18
18
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

4
4
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

32
32
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

37
37
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

21
21
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

66
66
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

24
24
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

200
200
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

90
90
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

99
99
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

178
178
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

268
268
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

357
357
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

301
301
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

364
364
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

66
66
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

269
269
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

198
198
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

487
487
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

418
418
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

111
111

Meer sportnieuws