Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

109 stemmen
Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

Vanavond geven Ivoorkust en Guinee-Bissau het startschot voor de Afrika Cup. We blikten met de Belgische trainer Sven Vandenbroeck vooruit naar dit landentoernooi. Vandenbroeck kent het Afrikaanse voetbal als zijn broekzak.

Vandenbroeck maakte als T2 van Hugo Broos de Afrika Cup mee bij Kameroen. Dat werd een gigantisch succes, want zij wisten in 2017 dit toernooi te winnen. Het blijft nog steeds een van de beste prestaties ooit van Belgische trainers in het buitenland. Daarnaast was hij ook bondscoach van Zambia en werkte hij bij clubs in Tanzania (Simba FC), Marokko (FAR Rabat en Wydad) en Algerije (CR Belouizdad). VoetbalNieuws sprak met hem over de Afrika Cup.

LEES OOK: Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De favoriet

"Je hebt altijd een handvol favorieten. Marokko is vooral de grote favoriet na hun geweldig parcours op het WK in Qatar. Senegal is dan weer de titelverdediger en is qua selectie ook een kandidaat-winnaar voor deze editie. Maar meestal gaan de titelverdedigers er al in de eerste ronde uit. Egypte en Algerije vind ik twee te duchten outsiders."

Een te volgen speler

"De grote sterren zijn allemaal bekend in Europa. Een speler die ik ga volgen, is een Zuid Afrikaan: Khuliso Mudau. Een rechtsachter die nog in zijn thuisland speelt (Sundowns, nvdr.) maar op de radar van enkele Engelse clubs (onder meer Burnley, nvdr.) staat. Ik ga uiteraard ook andere ploegen en spelers volgen, want er zijn altijd spelers die je gaat ontdekken bij landen zoals Burkina Faso of Mali. En nu er 24 deelnemers zijn, heb je enkele kleinere landen met nog veel beloftevolle spelers uit de lokale competitie." 

Beleving als coach

"Eigenlijk word je geleefd. Je zit als coach in een bubbel en je hebt weinig contact met de buitenwereld. Het wordt wel intens beleefd binnen die bubbel. Je speelt ook om de drie dagen een wedstrijd, dus het werkritme ligt heel hoog. Het besef komt pas na de laatste wedstrijd." 

De sfeer

"De sfeer is zeer gemoedelijk en vrolijk. Heel uitgelaten. De eerste wedstrijden worden vooral door de lokale voetbalfans gevolgd. Vanaf de achtste finales zie je veel supporters opduiken die hun land komen aanmoedigen. Reizen is voor een gemiddelde Afrikaan zeer duur. Maar die mensen zijn zo "happy", dat stralen ze de hele tijd uit. Ze zijn ook heel patriotisch als het op voetbal aankomt. De Afrika Cup is een aparte belevenis die ik de die hard voetbalfans kan aanraden."

Ga jij naar de Afrika Cup kijken?

Meest recent

Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

22
22
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

101
101
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

28
28
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

37
37
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

164
164
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

64
64
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

252
252
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

183
183
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

59
59
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

439
439
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

58
58
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

160
160
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

263
263
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

59
59
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

152
152
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

271
271
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

44
44
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

63
63
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

75
75
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

126
126
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

109
109
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

38
38
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

235
235
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217

Meer sportnieuws