Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

109 stemmen
Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

Vanavond geven Ivoorkust en Guinee-Bissau het startschot voor de Afrika Cup. We blikten met de Belgische trainer Sven Vandenbroeck vooruit naar dit landentoernooi. Vandenbroeck kent het Afrikaanse voetbal als zijn broekzak.

Vandenbroeck maakte als T2 van Hugo Broos de Afrika Cup mee bij Kameroen. Dat werd een gigantisch succes, want zij wisten in 2017 dit toernooi te winnen. Het blijft nog steeds een van de beste prestaties ooit van Belgische trainers in het buitenland. Daarnaast was hij ook bondscoach van Zambia en werkte hij bij clubs in Tanzania (Simba FC), Marokko (FAR Rabat en Wydad) en Algerije (CR Belouizdad). VoetbalNieuws sprak met hem over de Afrika Cup.

LEES OOK: Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De favoriet

"Je hebt altijd een handvol favorieten. Marokko is vooral de grote favoriet na hun geweldig parcours op het WK in Qatar. Senegal is dan weer de titelverdediger en is qua selectie ook een kandidaat-winnaar voor deze editie. Maar meestal gaan de titelverdedigers er al in de eerste ronde uit. Egypte en Algerije vind ik twee te duchten outsiders."

Een te volgen speler

"De grote sterren zijn allemaal bekend in Europa. Een speler die ik ga volgen, is een Zuid Afrikaan: Khuliso Mudau. Een rechtsachter die nog in zijn thuisland speelt (Sundowns, nvdr.) maar op de radar van enkele Engelse clubs (onder meer Burnley, nvdr.) staat. Ik ga uiteraard ook andere ploegen en spelers volgen, want er zijn altijd spelers die je gaat ontdekken bij landen zoals Burkina Faso of Mali. En nu er 24 deelnemers zijn, heb je enkele kleinere landen met nog veel beloftevolle spelers uit de lokale competitie." 

Beleving als coach

"Eigenlijk word je geleefd. Je zit als coach in een bubbel en je hebt weinig contact met de buitenwereld. Het wordt wel intens beleefd binnen die bubbel. Je speelt ook om de drie dagen een wedstrijd, dus het werkritme ligt heel hoog. Het besef komt pas na de laatste wedstrijd." 

De sfeer

"De sfeer is zeer gemoedelijk en vrolijk. Heel uitgelaten. De eerste wedstrijden worden vooral door de lokale voetbalfans gevolgd. Vanaf de achtste finales zie je veel supporters opduiken die hun land komen aanmoedigen. Reizen is voor een gemiddelde Afrikaan zeer duur. Maar die mensen zijn zo "happy", dat stralen ze de hele tijd uit. Ze zijn ook heel patriotisch als het op voetbal aankomt. De Afrika Cup is een aparte belevenis die ik de die hard voetbalfans kan aanraden."

Ga jij naar de Afrika Cup kijken?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

19
19
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

51
51
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

103
103
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

21
21
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

35
35
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

48
48
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

87
87
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

74
74
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

203
203
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

443
443
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

206
206
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

314
314
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

177
177
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

208
208
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

506
506
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

134
134

Meer sportnieuws