Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

109 stemmen
Afrika Cup: Vandenbroeck geeft grote favoriet en te volgen speler

Vanavond geven Ivoorkust en Guinee-Bissau het startschot voor de Afrika Cup. We blikten met de Belgische trainer Sven Vandenbroeck vooruit naar dit landentoernooi. Vandenbroeck kent het Afrikaanse voetbal als zijn broekzak.

Vandenbroeck maakte als T2 van Hugo Broos de Afrika Cup mee bij Kameroen. Dat werd een gigantisch succes, want zij wisten in 2017 dit toernooi te winnen. Het blijft nog steeds een van de beste prestaties ooit van Belgische trainers in het buitenland. Daarnaast was hij ook bondscoach van Zambia en werkte hij bij clubs in Tanzania (Simba FC), Marokko (FAR Rabat en Wydad) en Algerije (CR Belouizdad). VoetbalNieuws sprak met hem over de Afrika Cup.

LEES OOK: Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

De favoriet

"Je hebt altijd een handvol favorieten. Marokko is vooral de grote favoriet na hun geweldig parcours op het WK in Qatar. Senegal is dan weer de titelverdediger en is qua selectie ook een kandidaat-winnaar voor deze editie. Maar meestal gaan de titelverdedigers er al in de eerste ronde uit. Egypte en Algerije vind ik twee te duchten outsiders."

Een te volgen speler

"De grote sterren zijn allemaal bekend in Europa. Een speler die ik ga volgen, is een Zuid Afrikaan: Khuliso Mudau. Een rechtsachter die nog in zijn thuisland speelt (Sundowns, nvdr.) maar op de radar van enkele Engelse clubs (onder meer Burnley, nvdr.) staat. Ik ga uiteraard ook andere ploegen en spelers volgen, want er zijn altijd spelers die je gaat ontdekken bij landen zoals Burkina Faso of Mali. En nu er 24 deelnemers zijn, heb je enkele kleinere landen met nog veel beloftevolle spelers uit de lokale competitie." 

Beleving als coach

"Eigenlijk word je geleefd. Je zit als coach in een bubbel en je hebt weinig contact met de buitenwereld. Het wordt wel intens beleefd binnen die bubbel. Je speelt ook om de drie dagen een wedstrijd, dus het werkritme ligt heel hoog. Het besef komt pas na de laatste wedstrijd." 

De sfeer

"De sfeer is zeer gemoedelijk en vrolijk. Heel uitgelaten. De eerste wedstrijden worden vooral door de lokale voetbalfans gevolgd. Vanaf de achtste finales zie je veel supporters opduiken die hun land komen aanmoedigen. Reizen is voor een gemiddelde Afrikaan zeer duur. Maar die mensen zijn zo "happy", dat stralen ze de hele tijd uit. Ze zijn ook heel patriotisch als het op voetbal aankomt. De Afrika Cup is een aparte belevenis die ik de die hard voetbalfans kan aanraden."

Ga jij naar de Afrika Cup kijken?

Meest recent

Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

60
60
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

167
167
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

195
195
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

187
187
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

812
812
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

312
312
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

213
213
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

376
376
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

133
133
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

242
242
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

282
282
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

491
491
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

85
85
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

109
109
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

316
316
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

259
259
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

182
182
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

1052
1052
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

69
69
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

375
375
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

301
301
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

162
162
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

80
80
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

530
530
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

953
953

Meer sportnieuws