Vanhaezebrouck slaat bal pijnlijk mis met uithaal naar Martinez

door
Vanhaezebrouck slaat bal pijnlijk mis met uithaal naar Martinez

Hein Vanhaezebrouck was geen grote fan van Roberto Martinez. De trainer van AA Gent haalde na de transfer van Malick Fofana naar Olympique Lyon nog eens uit naar de Spanjaard. Toch lijkt Vanhaezebrouck toch de bal stevig mis te slaan.

LEES OOK: ‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

Uithaal van Martinez onterecht

AA Gent krijgt minstens 17 miljoen euro voor Fofana. Dat bedrag kan nog stevig oplopen, maar Vanhaezebrouck was van mening dat Martinez hem misschien wel eerder al kon oproepen.

"Hij is als 18-jarige al titularis van de beloftenploeg van ons land. Wij hebben niet het geluk dat Gentse talenten zomaar worden opgenomen bij de Rode Duivels. Daarvoor moet je band met de bondscoach of beter met de ex-bondscoach iets beter zijn. Bepaalde clubs hebben het geluk dat een speler na amper vijf wedstrijden als basisspeler al Rode Duivel wordt. Dan verhoogt de waarde met tien miljoen euro en was Malick nu misschien 35 miljoen euro waard."

Een onnodige uithaal van de Vanhaezebrouck. Martinez had bij de Rode Duivels genoeg opties op de flanken. Fofana was bovendien een jaar geleden nog niet op het niveau van dit seizoen. De uithaal van Vanhaezebrouck is bovendien ook hoogst bizar en hij slaat de bal toch wel mis.

Fofana basispion op derde niveau onder Martinez

Fofana speelde voor de start van het WK in Qatar in welgeteld 106 minuten in de Jupiler Pro League. Het toptalent speelde voordien bij de beloften van AA Gent. Het zou wel héél vreemd zijn als Martinez een speler zou hebben opgeroepen die op het derde niveau in België actief was… Hij alludeerde wellicht op het feit dat Jérémy Doku wél al snel kansen kreeg, maar de jongeling spéélde toen wel in het eerste elftal van Anderlecht. Waar hij toen indruk maakte met zijn flitsen, al was het toen ook zeker vroeg.

Bovendien speelde Fofana pas eind 2023 in de basisploeg van de Belgische beloften. Pas vanaf eind januari 2023, na het WK, kwam Fofana aan de bak bij het eerste elftal van AA Gent. Toen was Martinez geen coach meer. De afgelopen maanden liet ook Tedesco het talent links liggen. Ook niet onlogisch aangezien er met Doku, Lukebakio, Carrasco, Bakayoko en nog een aantal anderen héél veel weelde is op zijn positie. Bovendien presteerden ze ook nog eens sterk. 

Vreemde uithaal van Hein?

Meest recent

Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

6
6
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

7
7
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

51
51
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

28
28
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

145
145
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

392
392
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

331
331
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

38
38
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

319
319
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

115
115
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

49
49
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

104
104
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

88
88
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

336
336
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

230
230
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

237
237
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

201
201
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

124
124
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

299
299
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

333
333
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

934
934
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

63
63
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

399
399
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

81
81

Meer sportnieuws