Vanhaezebrouck slaat bal pijnlijk mis met uithaal naar Martinez

door
Vanhaezebrouck slaat bal pijnlijk mis met uithaal naar Martinez

Hein Vanhaezebrouck was geen grote fan van Roberto Martinez. De trainer van AA Gent haalde na de transfer van Malick Fofana naar Olympique Lyon nog eens uit naar de Spanjaard. Toch lijkt Vanhaezebrouck toch de bal stevig mis te slaan.

LEES OOK: Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

Uithaal van Martinez onterecht

AA Gent krijgt minstens 17 miljoen euro voor Fofana. Dat bedrag kan nog stevig oplopen, maar Vanhaezebrouck was van mening dat Martinez hem misschien wel eerder al kon oproepen.

"Hij is als 18-jarige al titularis van de beloftenploeg van ons land. Wij hebben niet het geluk dat Gentse talenten zomaar worden opgenomen bij de Rode Duivels. Daarvoor moet je band met de bondscoach of beter met de ex-bondscoach iets beter zijn. Bepaalde clubs hebben het geluk dat een speler na amper vijf wedstrijden als basisspeler al Rode Duivel wordt. Dan verhoogt de waarde met tien miljoen euro en was Malick nu misschien 35 miljoen euro waard."

Een onnodige uithaal van de Vanhaezebrouck. Martinez had bij de Rode Duivels genoeg opties op de flanken. Fofana was bovendien een jaar geleden nog niet op het niveau van dit seizoen. De uithaal van Vanhaezebrouck is bovendien ook hoogst bizar en hij slaat de bal toch wel mis.

Fofana basispion op derde niveau onder Martinez

Fofana speelde voor de start van het WK in Qatar in welgeteld 106 minuten in de Jupiler Pro League. Het toptalent speelde voordien bij de beloften van AA Gent. Het zou wel héél vreemd zijn als Martinez een speler zou hebben opgeroepen die op het derde niveau in België actief was… Hij alludeerde wellicht op het feit dat Jérémy Doku wél al snel kansen kreeg, maar de jongeling spéélde toen wel in het eerste elftal van Anderlecht. Waar hij toen indruk maakte met zijn flitsen, al was het toen ook zeker vroeg.

Bovendien speelde Fofana pas eind 2023 in de basisploeg van de Belgische beloften. Pas vanaf eind januari 2023, na het WK, kwam Fofana aan de bak bij het eerste elftal van AA Gent. Toen was Martinez geen coach meer. De afgelopen maanden liet ook Tedesco het talent links liggen. Ook niet onlogisch aangezien er met Doku, Lukebakio, Carrasco, Bakayoko en nog een aantal anderen héél veel weelde is op zijn positie. Bovendien presteerden ze ook nog eens sterk. 

Vreemde uithaal van Hein?

Meest recent

Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

78
78
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

105
105
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

58
58
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

131
131
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

103
103
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

187
187
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

36
36
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

81
81
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

281
281
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

166
166
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

258
258
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

478
478
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

158
158
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

171
171
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

49
49
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

277
277
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

387
387
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

389
389
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

147
147
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

373
373
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

168
168
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

51
51

Meer sportnieuws