Vanhaezebrouck slaat bal pijnlijk mis met uithaal naar Martinez

door
Vanhaezebrouck slaat bal pijnlijk mis met uithaal naar Martinez

Hein Vanhaezebrouck was geen grote fan van Roberto Martinez. De trainer van AA Gent haalde na de transfer van Malick Fofana naar Olympique Lyon nog eens uit naar de Spanjaard. Toch lijkt Vanhaezebrouck toch de bal stevig mis te slaan.

LEES OOK: AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Uithaal van Martinez onterecht

AA Gent krijgt minstens 17 miljoen euro voor Fofana. Dat bedrag kan nog stevig oplopen, maar Vanhaezebrouck was van mening dat Martinez hem misschien wel eerder al kon oproepen.

"Hij is als 18-jarige al titularis van de beloftenploeg van ons land. Wij hebben niet het geluk dat Gentse talenten zomaar worden opgenomen bij de Rode Duivels. Daarvoor moet je band met de bondscoach of beter met de ex-bondscoach iets beter zijn. Bepaalde clubs hebben het geluk dat een speler na amper vijf wedstrijden als basisspeler al Rode Duivel wordt. Dan verhoogt de waarde met tien miljoen euro en was Malick nu misschien 35 miljoen euro waard."

Een onnodige uithaal van de Vanhaezebrouck. Martinez had bij de Rode Duivels genoeg opties op de flanken. Fofana was bovendien een jaar geleden nog niet op het niveau van dit seizoen. De uithaal van Vanhaezebrouck is bovendien ook hoogst bizar en hij slaat de bal toch wel mis.

Fofana basispion op derde niveau onder Martinez

Fofana speelde voor de start van het WK in Qatar in welgeteld 106 minuten in de Jupiler Pro League. Het toptalent speelde voordien bij de beloften van AA Gent. Het zou wel héél vreemd zijn als Martinez een speler zou hebben opgeroepen die op het derde niveau in België actief was… Hij alludeerde wellicht op het feit dat Jérémy Doku wél al snel kansen kreeg, maar de jongeling spéélde toen wel in het eerste elftal van Anderlecht. Waar hij toen indruk maakte met zijn flitsen, al was het toen ook zeker vroeg.

Bovendien speelde Fofana pas eind 2023 in de basisploeg van de Belgische beloften. Pas vanaf eind januari 2023, na het WK, kwam Fofana aan de bak bij het eerste elftal van AA Gent. Toen was Martinez geen coach meer. De afgelopen maanden liet ook Tedesco het talent links liggen. Ook niet onlogisch aangezien er met Doku, Lukebakio, Carrasco, Bakayoko en nog een aantal anderen héél veel weelde is op zijn positie. Bovendien presteerden ze ook nog eens sterk. 

Vreemde uithaal van Hein?

Meest recent

'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

13
13
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

15
15
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

34
34
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

36
36
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

231
231
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

20
20
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

45
45
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

160
160
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

156
156
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

52
52
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

58
58
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

209
209
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

187
187
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

64
64
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

272
272
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

451
451
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

199
199
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

166
166
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

556
556
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

116
116
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

401
401
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

121
121
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

48
48
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

129
129
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

363
363

Meer sportnieuws