'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

door
'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

Club Brugge heeft indrukwekkende miljoenendeals afgesloten en de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen bedraagt nu 32 miljoen euro, een nieuw record clubrecord. Bjorn Meijer, vorig seizoen nog genomineerd voor de Golden Boy Award, wordt gezien als internationaal de meest interessante speler bij Club Brugge.

Het plan van het Club Brugge-bestuur om Meijer, die stilaan naar zijn beste niveau groeit na zijn blessure, veel speeltijd te geven, begint stilaan zijn vruchten af te werpen.

LEES OOK: Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Money, money, money: Meijer kan op termijn veel geld opbrengen

Club Brugge boert goed op de transfermarkt. Met de recente transfer van Tajon Buchanan naar Internazionale voor 10 miljoen euro, inclusief gegarandeerde bonussen, stijgt de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen naar 32 miljoen euro.

De transfers van Abakar Sylla (RC Strasbourg, 20 miljoen), Noa Lang (PSV Eindhoven, 12,50 miljoen), Clinton Mata (Olympique Lyon, 5 miljoen), Jack Hendry (Al-Ettifaq, 5 miljoen), Mats Rits (Anderlecht, 2 miljoen) en Cyle Larin (Real Valladolid, 1,5 miljoen) hebben bijgedragen aan dit opmerkelijke resultaat.

Deze prestatie is zelfs ongekend in de geschiedenis van Club Brugge, en Blauw-Zwart bevindt zich daarmee op de 31e plaats in Europa wat betreft transferopbrengsten. “Money, money, money. Club Brugge casht alsmaar meer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Sterker nog, eind dit seizoen is zelfs een nieuw clubrecord binnen handbereik. De krant stelt zich de vraag welke speler de volgende kan zijn om de kassa te laten rinkelen, met Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen als de meest voor de hand liggende kandidaten.

“En ook Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen.”

Meijer is internationaal gezien de meest interessante speler bij Club Brugge

Bjorn Meijer maakte vorig seizoen indruk en hij behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. Zijn potentieel en talent wordt ook erkend door zijn ploeggenoot Simon Mignolet, die gelooft dat Meijer een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond vorig seizoen Meijer op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, met Liverpool dat concrete interesse toonde. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad. Deze zaken versterken de ambitie van Club Brugge om op termijn flink te cashen bij een mogelijke transfer van Meijer.

Club Brugge-bestuur forceert Meijer in de ploeg

Een blessure gooide roet in het eten voor Bjorn Meijer gedurende een groot deel van de eerste seizoenshelft. Bij zijn terugkeer was hij duidelijk nog niet op zijn oude niveau, maar desondanks kreeg hij erg regelmatig speeltijd en veel basisplaatsen van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat Meijers vorm toen allerminst boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback dit seizoen bij Club Brugge, uitstak. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, nu opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

De inbreng van Meijer leidde er zelfs toe dat De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begrijpt waarom De Cuyper tegen zijn voet rechtsachter staat.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

Meijer raakt er weer bovenop: masterplan Club Brugge slaagt

Het plan van Club Brugge om Bjorn Meijer veel speeltijd te geven, begint nu toch zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 groeide hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen.

Tegen AA Gent presteerde hij goed, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

In de match tegen Union SG zorgde Meijer met zijn loopacties voor veel problemen bij de Brusselaars. Samen met Antonio Nusa liet hij Alessio Castro-Montes en Kevin Mac Allister naar adem happen.

Hoewel Meijer nog niet op hetzelfde hoge niveau is als vorig seizoen, lijkt hij duidelijk goed op de weg terug. Zijn stijgende vormcurve heeft zelfs de aandacht getrokken van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel hoger aangeschreven club te spelen.

Na de winterstage in Marbella krijgt Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Meijer zal Club Brugge veel miljoenen opleveren

Meest recent

Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

8
8
Antwerp droomt weer: verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

31
31
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

66
66
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

163
163
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

128
128
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

17
17
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

223
223
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

59
59
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

17
17
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

151
151
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

57
57
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

92
92
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

52
52
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

185
185
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

70
70
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

379
379
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

61
61
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

43
43
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

41
41
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

48
48
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

41
41
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

701
701
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

176
176
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

202
202
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

164
164

Meer sportnieuws