'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

1909
'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

Club Brugge heeft indrukwekkende miljoenendeals afgesloten en de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen bedraagt nu 32 miljoen euro, een nieuw record clubrecord. Bjorn Meijer, vorig seizoen nog genomineerd voor de Golden Boy Award, wordt gezien als internationaal de meest interessante speler bij Club Brugge.

Het plan van het Club Brugge-bestuur om Meijer, die stilaan naar zijn beste niveau groeit na zijn blessure, veel speeltijd te geven, begint stilaan zijn vruchten af te werpen.

LEES OOK: Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Money, money, money: Meijer kan op termijn veel geld opbrengen

Club Brugge boert goed op de transfermarkt. Met de recente transfer van Tajon Buchanan naar Internazionale voor 10 miljoen euro, inclusief gegarandeerde bonussen, stijgt de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen naar 32 miljoen euro.

De transfers van Abakar Sylla (RC Strasbourg, 20 miljoen), Noa Lang (PSV Eindhoven, 12,50 miljoen), Clinton Mata (Olympique Lyon, 5 miljoen), Jack Hendry (Al-Ettifaq, 5 miljoen), Mats Rits (Anderlecht, 2 miljoen) en Cyle Larin (Real Valladolid, 1,5 miljoen) hebben bijgedragen aan dit opmerkelijke resultaat.

Deze prestatie is zelfs ongekend in de geschiedenis van Club Brugge, en Blauw-Zwart bevindt zich daarmee op de 31e plaats in Europa wat betreft transferopbrengsten. “Money, money, money. Club Brugge casht alsmaar meer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Sterker nog, eind dit seizoen is zelfs een nieuw clubrecord binnen handbereik. De krant stelt zich de vraag welke speler de volgende kan zijn om de kassa te laten rinkelen, met Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen als de meest voor de hand liggende kandidaten.

“En ook Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen.”

Meijer is internationaal gezien de meest interessante speler bij Club Brugge

Bjorn Meijer maakte vorig seizoen indruk en hij behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. Zijn potentieel en talent wordt ook erkend door zijn ploeggenoot Simon Mignolet, die gelooft dat Meijer een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond vorig seizoen Meijer op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, met Liverpool dat concrete interesse toonde. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad. Deze zaken versterken de ambitie van Club Brugge om op termijn flink te cashen bij een mogelijke transfer van Meijer.

Club Brugge-bestuur forceert Meijer in de ploeg

Een blessure gooide roet in het eten voor Bjorn Meijer gedurende een groot deel van de eerste seizoenshelft. Bij zijn terugkeer was hij duidelijk nog niet op zijn oude niveau, maar desondanks kreeg hij erg regelmatig speeltijd en veel basisplaatsen van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat Meijers vorm toen allerminst boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback dit seizoen bij Club Brugge, uitstak. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, nu opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

De inbreng van Meijer leidde er zelfs toe dat De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begrijpt waarom De Cuyper tegen zijn voet rechtsachter staat.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

Meijer raakt er weer bovenop: masterplan Club Brugge slaagt

Het plan van Club Brugge om Bjorn Meijer veel speeltijd te geven, begint nu toch zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 groeide hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen.

Tegen AA Gent presteerde hij goed, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

In de match tegen Union SG zorgde Meijer met zijn loopacties voor veel problemen bij de Brusselaars. Samen met Antonio Nusa liet hij Alessio Castro-Montes en Kevin Mac Allister naar adem happen.

Hoewel Meijer nog niet op hetzelfde hoge niveau is als vorig seizoen, lijkt hij duidelijk goed op de weg terug. Zijn stijgende vormcurve heeft zelfs de aandacht getrokken van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel hoger aangeschreven club te spelen.

Na de winterstage in Marbella krijgt Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Meijer zal Club Brugge veel miljoenen opleveren

Meest recent

Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

25
25
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

35
35
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

29
29
Pijnlijke eerste nederlaag Klopp, blunder redt Portugal

Er stonden zondagavond nog twee wedstrijden op het programma in de A-liga van de Nations League. ...

51
51
Duivel beleefde harde leerschool op WK: "Dat betaal je cash"

De Rode Duivels hopen maandagavond tegen Frankrijk al het goede van vorige vrijdag te bevestigen. ...

23
23
'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

32
32
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

30
30
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

77
77
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

79
79
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

159
159
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

91
91
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

376
376
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

53
53
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

336
336
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

37
37
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

95
95
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

66
66
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

131
131
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

191
191
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

27
27
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

324
324
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

253
253
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

248
248
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

684
684
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

71
71

Meer sportnieuws