'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

1909 stemmen
'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

Club Brugge heeft indrukwekkende miljoenendeals afgesloten en de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen bedraagt nu 32 miljoen euro, een nieuw record clubrecord. Bjorn Meijer, vorig seizoen nog genomineerd voor de Golden Boy Award, wordt gezien als internationaal de meest interessante speler bij Club Brugge.

Het plan van het Club Brugge-bestuur om Meijer, die stilaan naar zijn beste niveau groeit na zijn blessure, veel speeltijd te geven, begint stilaan zijn vruchten af te werpen.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Money, money, money: Meijer kan op termijn veel geld opbrengen

Club Brugge boert goed op de transfermarkt. Met de recente transfer van Tajon Buchanan naar Internazionale voor 10 miljoen euro, inclusief gegarandeerde bonussen, stijgt de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen naar 32 miljoen euro.

De transfers van Abakar Sylla (RC Strasbourg, 20 miljoen), Noa Lang (PSV Eindhoven, 12,50 miljoen), Clinton Mata (Olympique Lyon, 5 miljoen), Jack Hendry (Al-Ettifaq, 5 miljoen), Mats Rits (Anderlecht, 2 miljoen) en Cyle Larin (Real Valladolid, 1,5 miljoen) hebben bijgedragen aan dit opmerkelijke resultaat.

Deze prestatie is zelfs ongekend in de geschiedenis van Club Brugge, en Blauw-Zwart bevindt zich daarmee op de 31e plaats in Europa wat betreft transferopbrengsten. “Money, money, money. Club Brugge casht alsmaar meer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Sterker nog, eind dit seizoen is zelfs een nieuw clubrecord binnen handbereik. De krant stelt zich de vraag welke speler de volgende kan zijn om de kassa te laten rinkelen, met Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen als de meest voor de hand liggende kandidaten.

“En ook Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen.”

Meijer is internationaal gezien de meest interessante speler bij Club Brugge

Bjorn Meijer maakte vorig seizoen indruk en hij behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. Zijn potentieel en talent wordt ook erkend door zijn ploeggenoot Simon Mignolet, die gelooft dat Meijer een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond vorig seizoen Meijer op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, met Liverpool dat concrete interesse toonde. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad. Deze zaken versterken de ambitie van Club Brugge om op termijn flink te cashen bij een mogelijke transfer van Meijer.

Club Brugge-bestuur forceert Meijer in de ploeg

Een blessure gooide roet in het eten voor Bjorn Meijer gedurende een groot deel van de eerste seizoenshelft. Bij zijn terugkeer was hij duidelijk nog niet op zijn oude niveau, maar desondanks kreeg hij erg regelmatig speeltijd en veel basisplaatsen van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat Meijers vorm toen allerminst boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback dit seizoen bij Club Brugge, uitstak. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, nu opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

De inbreng van Meijer leidde er zelfs toe dat De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begrijpt waarom De Cuyper tegen zijn voet rechtsachter staat.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

Meijer raakt er weer bovenop: masterplan Club Brugge slaagt

Het plan van Club Brugge om Bjorn Meijer veel speeltijd te geven, begint nu toch zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 groeide hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen.

Tegen AA Gent presteerde hij goed, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

In de match tegen Union SG zorgde Meijer met zijn loopacties voor veel problemen bij de Brusselaars. Samen met Antonio Nusa liet hij Alessio Castro-Montes en Kevin Mac Allister naar adem happen.

Hoewel Meijer nog niet op hetzelfde hoge niveau is als vorig seizoen, lijkt hij duidelijk goed op de weg terug. Zijn stijgende vormcurve heeft zelfs de aandacht getrokken van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel hoger aangeschreven club te spelen.

Na de winterstage in Marbella krijgt Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Meijer zal Club Brugge veel miljoenen opleveren

Meest recent

Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

23
23
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

66
66
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

245
245
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

372
372
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

81
81
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

415
415
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

115
115
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

197
197
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

379
379
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

93
93
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

469
469
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

97
97
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

926
926
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

106
106
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

329
329
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

206
206
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

275
275
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

776
776
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

411
411
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

341
341
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

202
202
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

478
478
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

150
150
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

263
263
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

110
110

Meer sportnieuws