'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

1909
'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

Club Brugge heeft indrukwekkende miljoenendeals afgesloten en de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen bedraagt nu 32 miljoen euro, een nieuw record clubrecord. Bjorn Meijer, vorig seizoen nog genomineerd voor de Golden Boy Award, wordt gezien als internationaal de meest interessante speler bij Club Brugge.

Het plan van het Club Brugge-bestuur om Meijer, die stilaan naar zijn beste niveau groeit na zijn blessure, veel speeltijd te geven, begint stilaan zijn vruchten af te werpen.

LEES OOK: Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Money, money, money: Meijer kan op termijn veel geld opbrengen

Club Brugge boert goed op de transfermarkt. Met de recente transfer van Tajon Buchanan naar Internazionale voor 10 miljoen euro, inclusief gegarandeerde bonussen, stijgt de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen naar 32 miljoen euro.

De transfers van Abakar Sylla (RC Strasbourg, 20 miljoen), Noa Lang (PSV Eindhoven, 12,50 miljoen), Clinton Mata (Olympique Lyon, 5 miljoen), Jack Hendry (Al-Ettifaq, 5 miljoen), Mats Rits (Anderlecht, 2 miljoen) en Cyle Larin (Real Valladolid, 1,5 miljoen) hebben bijgedragen aan dit opmerkelijke resultaat.

Deze prestatie is zelfs ongekend in de geschiedenis van Club Brugge, en Blauw-Zwart bevindt zich daarmee op de 31e plaats in Europa wat betreft transferopbrengsten. “Money, money, money. Club Brugge casht alsmaar meer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Sterker nog, eind dit seizoen is zelfs een nieuw clubrecord binnen handbereik. De krant stelt zich de vraag welke speler de volgende kan zijn om de kassa te laten rinkelen, met Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen als de meest voor de hand liggende kandidaten.

“En ook Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen.”

Meijer is internationaal gezien de meest interessante speler bij Club Brugge

Bjorn Meijer maakte vorig seizoen indruk en hij behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. Zijn potentieel en talent wordt ook erkend door zijn ploeggenoot Simon Mignolet, die gelooft dat Meijer een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond vorig seizoen Meijer op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, met Liverpool dat concrete interesse toonde. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad. Deze zaken versterken de ambitie van Club Brugge om op termijn flink te cashen bij een mogelijke transfer van Meijer.

Club Brugge-bestuur forceert Meijer in de ploeg

Een blessure gooide roet in het eten voor Bjorn Meijer gedurende een groot deel van de eerste seizoenshelft. Bij zijn terugkeer was hij duidelijk nog niet op zijn oude niveau, maar desondanks kreeg hij erg regelmatig speeltijd en veel basisplaatsen van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat Meijers vorm toen allerminst boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback dit seizoen bij Club Brugge, uitstak. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, nu opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

De inbreng van Meijer leidde er zelfs toe dat De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begrijpt waarom De Cuyper tegen zijn voet rechtsachter staat.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

Meijer raakt er weer bovenop: masterplan Club Brugge slaagt

Het plan van Club Brugge om Bjorn Meijer veel speeltijd te geven, begint nu toch zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 groeide hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen.

Tegen AA Gent presteerde hij goed, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

In de match tegen Union SG zorgde Meijer met zijn loopacties voor veel problemen bij de Brusselaars. Samen met Antonio Nusa liet hij Alessio Castro-Montes en Kevin Mac Allister naar adem happen.

Hoewel Meijer nog niet op hetzelfde hoge niveau is als vorig seizoen, lijkt hij duidelijk goed op de weg terug. Zijn stijgende vormcurve heeft zelfs de aandacht getrokken van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel hoger aangeschreven club te spelen.

Na de winterstage in Marbella krijgt Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Meijer zal Club Brugge veel miljoenen opleveren

Meest recent

Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

5
5
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

17
17
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

46
46
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

435
435
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

247
247
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

71
71
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

59
59
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

177
177
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

408
408
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

83
83
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

194
194
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

54
54
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

189
189
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

96
96
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

211
211
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

71
71
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

76
76
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

210
210
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

388
388
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

378
378
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

190
190
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

78
78
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

62
62
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

197
197

Meer sportnieuws