'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

1909
'Club Brugge-bestuur knalt miljoenendeal erdoor'

Club Brugge heeft indrukwekkende miljoenendeals afgesloten en de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen bedraagt nu 32 miljoen euro, een nieuw record clubrecord. Bjorn Meijer, vorig seizoen nog genomineerd voor de Golden Boy Award, wordt gezien als internationaal de meest interessante speler bij Club Brugge.

Het plan van het Club Brugge-bestuur om Meijer, die stilaan naar zijn beste niveau groeit na zijn blessure, veel speeltijd te geven, begint stilaan zijn vruchten af te werpen.

LEES OOK: Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Money, money, money: Meijer kan op termijn veel geld opbrengen

Club Brugge boert goed op de transfermarkt. Met de recente transfer van Tajon Buchanan naar Internazionale voor 10 miljoen euro, inclusief gegarandeerde bonussen, stijgt de totale opbrengst van uitgaande transfers dit seizoen naar 32 miljoen euro.

De transfers van Abakar Sylla (RC Strasbourg, 20 miljoen), Noa Lang (PSV Eindhoven, 12,50 miljoen), Clinton Mata (Olympique Lyon, 5 miljoen), Jack Hendry (Al-Ettifaq, 5 miljoen), Mats Rits (Anderlecht, 2 miljoen) en Cyle Larin (Real Valladolid, 1,5 miljoen) hebben bijgedragen aan dit opmerkelijke resultaat.

Deze prestatie is zelfs ongekend in de geschiedenis van Club Brugge, en Blauw-Zwart bevindt zich daarmee op de 31e plaats in Europa wat betreft transferopbrengsten. “Money, money, money. Club Brugge casht alsmaar meer”, schreef Het Laatste Nieuws.

Sterker nog, eind dit seizoen is zelfs een nieuw clubrecord binnen handbereik. De krant stelt zich de vraag welke speler de volgende kan zijn om de kassa te laten rinkelen, met Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen als de meest voor de hand liggende kandidaten.

“En ook Bjorn Meijer, nog altijd maar 20 jaar, heeft het potentieel om op termijn veel geld op te brengen.”

Meijer is internationaal gezien de meest interessante speler bij Club Brugge

Bjorn Meijer maakte vorig seizoen indruk en hij behoorde zelfs tot de genomineerden voor de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar in Europa. Zijn potentieel en talent wordt ook erkend door zijn ploeggenoot Simon Mignolet, die gelooft dat Meijer een grote toekomst tegemoet gaat.

Volgens transferspecialist Fabrizio Romano stond vorig seizoen Meijer op de radar van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, met Liverpool dat concrete interesse toonde. In juni bevestigde Stijn Francis aan Het Nieuwsblad dat Meijer internationaal gezien de meest interessante speler is bij Club Brugge.

“Binnen Club is iedereen ervan overtuigd dat Meijer een meerwaarde­speler is”, stelde Het Nieuwsblad. Deze zaken versterken de ambitie van Club Brugge om op termijn flink te cashen bij een mogelijke transfer van Meijer.

Club Brugge-bestuur forceert Meijer in de ploeg

Een blessure gooide roet in het eten voor Bjorn Meijer gedurende een groot deel van de eerste seizoenshelft. Bij zijn terugkeer was hij duidelijk nog niet op zijn oude niveau, maar desondanks kreeg hij erg regelmatig speeltijd en veel basisplaatsen van Ronny Deila.

Opvallend was echter dat Meijers vorm toen allerminst boven die van Maxim De Cuyper, de vaste linksback dit seizoen bij Club Brugge, uitstak. Dit leidde tot terechte vragen over waarom De Cuyper, die moeiteloos en onopvallend uit de basisopstelling was verdwenen, nu opeens plaats moest maken voor Meijer.

“De inbreng van de herstelde Bjorn Meijer lijkt voor de bobo's een evidentie”, schreef Het Laatste Nieuws toen. “Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, aldus de krant.

De inbreng van Meijer leidde er zelfs toe dat De Cuyper, een linkspoot, als rechtsback werd gebruikt. Dit zorgde voor onbegrip bij analist René Vandereycken, die niet begrijpt waarom De Cuyper tegen zijn voet rechtsachter staat.

“Is dat, zoals wel eens gesuggereerd wordt, omdat Meijer van het bestuur moet spelen?” vroeg de ex-bondscoach zich af in Het Nieuwsblad.

Meijer raakt er weer bovenop: masterplan Club Brugge slaagt

Het plan van Club Brugge om Bjorn Meijer veel speeltijd te geven, begint nu toch zijn vruchten af te werpen. In de laatste wedstrijden van 2023 groeide hij geleidelijk aan zijn vorm van vorig seizoen.

Tegen AA Gent presteerde hij goed, waarbij Het Laatste Nieuws opmerkte dat hij “nog een beetje op zoek is naar zijn beste vorm, maar in se één van de beste spelers van Club” is.

In de match tegen Union SG zorgde Meijer met zijn loopacties voor veel problemen bij de Brusselaars. Samen met Antonio Nusa liet hij Alessio Castro-Montes en Kevin Mac Allister naar adem happen.

Hoewel Meijer nog niet op hetzelfde hoge niveau is als vorig seizoen, lijkt hij duidelijk goed op de weg terug. Zijn stijgende vormcurve heeft zelfs de aandacht getrokken van Bologna, maar intrinsiek bezit hij de kwaliteiten om voor een veel hoger aangeschreven club te spelen.

Na de winterstage in Marbella krijgt Meijer de kans om te bewijzen dat hij écht weer in topvorm is.

Meijer zal Club Brugge veel miljoenen opleveren

Meest recent

'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

24
24
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

152
152
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

218
218
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

208
208
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

110
110
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

122
122
Stijn Stijnen compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

232
232
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

162
162
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

342
342
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

220
220
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

175
175
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

147
147
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

456
456
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

357
357
'Leko dreigt kampioenenmaker te dumpen: Club Brugge beeft'

Club Brugge staat plots voor een opvallend luxeprobleem. Ivan Leko krijgt er met Jan Virgili een ...

614
614
Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

475
475
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

250
250
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

304
304
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

95
95
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

404
404
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

170
170
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

153
153
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

299
299
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

33
33

Meer sportnieuws