Als afsluiter van de winterstage neemt Anderlecht het in Tunesië momenteel op tegen Al Ahli. Voor de Brusselaars vormt het oefenduel meteen ook de generale repetitie voor de bekerclash met Union van aanstaande woensdag. Daar zal Brian Riemer stevig moeten puzzelen aan zijn elftal.
Tenslotte moet de coach het de niet alleen een tijdje zonder Francis Amuzu en Killian Sardella stellen, ook Jan Vertonghen en Thomas Delaney geraken niet tijdig opgelapt voor de stadsderby. Vooral centraal achterin, waar vers bloed voorlopig uitblijft, zijn de opties daardoor uiterst beperkt.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
Leoni vervangt VertonghenEn dus moet Riemer creatief uit de hoek komen. De afgelopen dagen geraakte reeds bekend dat Théo Leoni wel eens een noodoplossing zou kunnen vormen in het hart van de defensie. Tegen de Libische kampioen vormt hij daar alvast een duo met gelegenheidsaanvoerder Zeno Debast.
Een ultieme test met het oog op woensdag, wanneer Moussa N'Diaye wel weer inzetbaar zou zijn en ook Ludwig Augustinsson eventueel dus naar het centrum naar schuiven? De kans dat Amando Lapage aan de aftrap verschijnt oogt alleszins gering, want hij was de voorbije dagen ziek.
Zorgen om Hazard
Blijkbaar circuleert er een virus in de kleedkamer, want volgens Het Nieuwsblad was ook Jan Vertonghen onwel voor de afreis. Erger is dat Thorgan Hazard er momenteel het slechtst aan toe is. Hij moest volgens Het Nieuwsblad vrijdag zelfs overgeven en gaf dan ook forfait tegen Al Ahli.
Op de linkerkant krijgt Nilson Angulo, die de komende maanden wellicht vooral Amuzu zijn rol als supersub moet zien over te nemen, daarom zijn kans. Afwachten of Hazard, die voor nieuwjaar na zijn knieblessure al geveld werd door griep, tijdig fit geraakt voor de visite aan het Dudenpark.
Geen Thorgan Hazard vandaag bij Anderlecht in de oefenwedstrijd tegen Al Ahli. Hij is ziek. @hlnsport
— Kjell Doms (@KjellDoms) January 12, 2024
Team in Tabarka. Watch the game live on https://t.co/6f3LlSinsT. 🟣⚪ #Tunisia2024 pic.twitter.com/l0t1k02XNF
— RSC Anderlecht (@rscanderlecht) January 12, 2024
Arne Decraene