Wilmots meteen scherp bij Schalke: "Daar wil ik niet over spreken"

door
Wilmots meteen scherp bij Schalke:

Marc Wilmots heeft sinds kort een nieuwe uitdaging beet. Onze landgenoot gaat als sportief directeur aan de slag bij Schalke 04, de club van zijn hart. Hij werd er vrijdag voorgesteld aan de pers.

Voor Wilmots voelt zijn terugkeer naar Gelsenkirchen aan als thuiskomen. 'Das Kampfschwein' was er jarenlang een smaakmaker en stak er de Uefa Cup en de DFB-Pokal op zak. Nu wil Wilmots Schalke vanuit de bestuurskamer naar nieuwe successen loodsen.

LEES OOK: François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Wilmots spreekt doel uit bij Schalke

 Wilmots verscheen vrijdag voor de verzamelde pers en had het over de sportieve doelen bij Schalke. Onvermijdelijk kwam ook de financiële situatie van de club ter sprake, die momenteel niet rooskleurig oogt. "Maar het sportieve heeft nu voorrang", maakte CEO Matthias Tillman duidelijk, waarna Wilmots aan het woord kwam. Het hoofddoel moet zijn om weg te raken uit de 2. Bundesliga.

"Ik heb de jongste week alles bekeken, veel gepraat met onze trainer Karel Geraerts. Het komt er nu vooral op aan om uit de rode zone te komen", aldus Wilmots, die de rangen wil sluiten. "We moeten een team bouwen. Iedereen moet dezelfde kant uit willen. Niet alleen de spelers op het veld maar in alle geledingen van de club."

Wilmots wil roeien met de riemen die Schalke heeft

Wilmots is daarbij wel gebonden aan de financiële realiteit van Schalke. "Ik ga kijken wat we kunnen doen, naar de mogelijkheden die we hebben. Zijn er twijfelgevallen, dan neem ik liever een jongen uit de eigen jeugd."

"Ik wil niet over geld spreken. We hebben een budget gekregen, daar moet ik het beste uithalen", weet Wilmots. "Ik doe het met het geld dat ik krijg. Mijn opdracht is deze club terug te brengen. Ik ben geen fan van het lenen van spelers maar als het niet anders kan, dan moet het."

Zal Wilmots Schalke terug naar de Bundesliga loodsen?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

74
74
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

27
27
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

53
53
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

116
116
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

37
37
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

143
143
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

268
268
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

236
236
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

131
131
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

76
76
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

636
636
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

102
102
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

179
179
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

267
267
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

147
147
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

135
135
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

469
469
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

129
129
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

297
297
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

501
501
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

399
399
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

238
238
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

403
403

Meer sportnieuws