Wilmots meteen scherp bij Schalke: "Daar wil ik niet over spreken"

door
Wilmots meteen scherp bij Schalke:

Marc Wilmots heeft sinds kort een nieuwe uitdaging beet. Onze landgenoot gaat als sportief directeur aan de slag bij Schalke 04, de club van zijn hart. Hij werd er vrijdag voorgesteld aan de pers.

Voor Wilmots voelt zijn terugkeer naar Gelsenkirchen aan als thuiskomen. 'Das Kampfschwein' was er jarenlang een smaakmaker en stak er de Uefa Cup en de DFB-Pokal op zak. Nu wil Wilmots Schalke vanuit de bestuurskamer naar nieuwe successen loodsen.

Wilmots spreekt doel uit bij Schalke

 Wilmots verscheen vrijdag voor de verzamelde pers en had het over de sportieve doelen bij Schalke. Onvermijdelijk kwam ook de financiële situatie van de club ter sprake, die momenteel niet rooskleurig oogt. "Maar het sportieve heeft nu voorrang", maakte CEO Matthias Tillman duidelijk, waarna Wilmots aan het woord kwam. Het hoofddoel moet zijn om weg te raken uit de 2. Bundesliga.

"Ik heb de jongste week alles bekeken, veel gepraat met onze trainer Karel Geraerts. Het komt er nu vooral op aan om uit de rode zone te komen", aldus Wilmots, die de rangen wil sluiten. "We moeten een team bouwen. Iedereen moet dezelfde kant uit willen. Niet alleen de spelers op het veld maar in alle geledingen van de club."

Wilmots wil roeien met de riemen die Schalke heeft

Wilmots is daarbij wel gebonden aan de financiële realiteit van Schalke. "Ik ga kijken wat we kunnen doen, naar de mogelijkheden die we hebben. Zijn er twijfelgevallen, dan neem ik liever een jongen uit de eigen jeugd."

"Ik wil niet over geld spreken. We hebben een budget gekregen, daar moet ik het beste uithalen", weet Wilmots. "Ik doe het met het geld dat ik krijg. Mijn opdracht is deze club terug te brengen. Ik ben geen fan van het lenen van spelers maar als het niet anders kan, dan moet het."

Zal Wilmots Schalke terug naar de Bundesliga loodsen?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

46
46
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

125
125
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

110
110
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

135
135
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

244
244
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

70
70
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

572
572
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

286
286
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

142
142
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

299
299
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

209
209
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

371
371
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

352
352
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

475
475
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

213
213
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

105
105
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

413
413
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

380
380
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

292
292
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

298
298
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws