Wilmots meteen scherp bij Schalke: "Daar wil ik niet over spreken"

96
Wilmots meteen scherp bij Schalke:

Marc Wilmots heeft sinds kort een nieuwe uitdaging beet. Onze landgenoot gaat als sportief directeur aan de slag bij Schalke 04, de club van zijn hart. Hij werd er vrijdag voorgesteld aan de pers.

Voor Wilmots voelt zijn terugkeer naar Gelsenkirchen aan als thuiskomen. 'Das Kampfschwein' was er jarenlang een smaakmaker en stak er de Uefa Cup en de DFB-Pokal op zak. Nu wil Wilmots Schalke vanuit de bestuurskamer naar nieuwe successen loodsen.

LEES OOK: ‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Wilmots spreekt doel uit bij Schalke

 Wilmots verscheen vrijdag voor de verzamelde pers en had het over de sportieve doelen bij Schalke. Onvermijdelijk kwam ook de financiële situatie van de club ter sprake, die momenteel niet rooskleurig oogt. "Maar het sportieve heeft nu voorrang", maakte CEO Matthias Tillman duidelijk, waarna Wilmots aan het woord kwam. Het hoofddoel moet zijn om weg te raken uit de 2. Bundesliga.

"Ik heb de jongste week alles bekeken, veel gepraat met onze trainer Karel Geraerts. Het komt er nu vooral op aan om uit de rode zone te komen", aldus Wilmots, die de rangen wil sluiten. "We moeten een team bouwen. Iedereen moet dezelfde kant uit willen. Niet alleen de spelers op het veld maar in alle geledingen van de club."

Wilmots wil roeien met de riemen die Schalke heeft

Wilmots is daarbij wel gebonden aan de financiële realiteit van Schalke. "Ik ga kijken wat we kunnen doen, naar de mogelijkheden die we hebben. Zijn er twijfelgevallen, dan neem ik liever een jongen uit de eigen jeugd."

"Ik wil niet over geld spreken. We hebben een budget gekregen, daar moet ik het beste uithalen", weet Wilmots. "Ik doe het met het geld dat ik krijg. Mijn opdracht is deze club terug te brengen. Ik ben geen fan van het lenen van spelers maar als het niet anders kan, dan moet het."

Zal Wilmots Schalke terug naar de Bundesliga loodsen?

Meest recent

Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

0
0
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

53
53
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

38
38
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

115
115
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

49
49
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

41
41
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

176
176
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

45
45
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

74
74
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

43
43
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

225
225
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

48
48
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

201
201
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

132
132
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

220
220
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

204
204
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

33
33
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

268
268
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

152
152
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

239
239
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

318
318
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

319
319
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

267
267

Meer sportnieuws