Wilmots meteen scherp bij Schalke: "Daar wil ik niet over spreken"

door
Wilmots meteen scherp bij Schalke:

Marc Wilmots heeft sinds kort een nieuwe uitdaging beet. Onze landgenoot gaat als sportief directeur aan de slag bij Schalke 04, de club van zijn hart. Hij werd er vrijdag voorgesteld aan de pers.

Voor Wilmots voelt zijn terugkeer naar Gelsenkirchen aan als thuiskomen. 'Das Kampfschwein' was er jarenlang een smaakmaker en stak er de Uefa Cup en de DFB-Pokal op zak. Nu wil Wilmots Schalke vanuit de bestuurskamer naar nieuwe successen loodsen.

LEES OOK: ‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Wilmots spreekt doel uit bij Schalke

 Wilmots verscheen vrijdag voor de verzamelde pers en had het over de sportieve doelen bij Schalke. Onvermijdelijk kwam ook de financiële situatie van de club ter sprake, die momenteel niet rooskleurig oogt. "Maar het sportieve heeft nu voorrang", maakte CEO Matthias Tillman duidelijk, waarna Wilmots aan het woord kwam. Het hoofddoel moet zijn om weg te raken uit de 2. Bundesliga.

"Ik heb de jongste week alles bekeken, veel gepraat met onze trainer Karel Geraerts. Het komt er nu vooral op aan om uit de rode zone te komen", aldus Wilmots, die de rangen wil sluiten. "We moeten een team bouwen. Iedereen moet dezelfde kant uit willen. Niet alleen de spelers op het veld maar in alle geledingen van de club."

Wilmots wil roeien met de riemen die Schalke heeft

Wilmots is daarbij wel gebonden aan de financiële realiteit van Schalke. "Ik ga kijken wat we kunnen doen, naar de mogelijkheden die we hebben. Zijn er twijfelgevallen, dan neem ik liever een jongen uit de eigen jeugd."

"Ik wil niet over geld spreken. We hebben een budget gekregen, daar moet ik het beste uithalen", weet Wilmots. "Ik doe het met het geld dat ik krijg. Mijn opdracht is deze club terug te brengen. Ik ben geen fan van het lenen van spelers maar als het niet anders kan, dan moet het."

Zal Wilmots Schalke terug naar de Bundesliga loodsen?

Meest recent

Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

9
9
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

72
72
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

21
21
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

52
52
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

166
166
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

56
56
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

62
62
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

58
58
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

101
101
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

122
122
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

152
152
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

332
332
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

212
212
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

105
105
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

261
261
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

92
92
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

94
94
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

358
358
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

171
171
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

281
281
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

688
688
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

543
543
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

152
152
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

218
218

Meer sportnieuws