Wilmots meteen scherp bij Schalke: "Daar wil ik niet over spreken"

96
Wilmots meteen scherp bij Schalke:

Marc Wilmots heeft sinds kort een nieuwe uitdaging beet. Onze landgenoot gaat als sportief directeur aan de slag bij Schalke 04, de club van zijn hart. Hij werd er vrijdag voorgesteld aan de pers.

Voor Wilmots voelt zijn terugkeer naar Gelsenkirchen aan als thuiskomen. 'Das Kampfschwein' was er jarenlang een smaakmaker en stak er de Uefa Cup en de DFB-Pokal op zak. Nu wil Wilmots Schalke vanuit de bestuurskamer naar nieuwe successen loodsen.

Wilmots spreekt doel uit bij Schalke

 Wilmots verscheen vrijdag voor de verzamelde pers en had het over de sportieve doelen bij Schalke. Onvermijdelijk kwam ook de financiële situatie van de club ter sprake, die momenteel niet rooskleurig oogt. "Maar het sportieve heeft nu voorrang", maakte CEO Matthias Tillman duidelijk, waarna Wilmots aan het woord kwam. Het hoofddoel moet zijn om weg te raken uit de 2. Bundesliga.

"Ik heb de jongste week alles bekeken, veel gepraat met onze trainer Karel Geraerts. Het komt er nu vooral op aan om uit de rode zone te komen", aldus Wilmots, die de rangen wil sluiten. "We moeten een team bouwen. Iedereen moet dezelfde kant uit willen. Niet alleen de spelers op het veld maar in alle geledingen van de club."

Wilmots wil roeien met de riemen die Schalke heeft

Wilmots is daarbij wel gebonden aan de financiële realiteit van Schalke. "Ik ga kijken wat we kunnen doen, naar de mogelijkheden die we hebben. Zijn er twijfelgevallen, dan neem ik liever een jongen uit de eigen jeugd."

"Ik wil niet over geld spreken. We hebben een budget gekregen, daar moet ik het beste uithalen", weet Wilmots. "Ik doe het met het geld dat ik krijg. Mijn opdracht is deze club terug te brengen. Ik ben geen fan van het lenen van spelers maar als het niet anders kan, dan moet het."

Zal Wilmots Schalke terug naar de Bundesliga loodsen?

Meest recent

Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

4
4
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

20
20
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

33
33
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

35
35
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

30
30
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

18
18
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

101
101
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

38
38
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

28
28
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

86
86
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

82
82
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

59
59
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

32
32
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

99
99
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

63
63
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

62
62
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

74
74
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

135
135
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

50
50
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

157
157
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

58
58
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

388
388
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

51
51
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

90
90
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39

Meer sportnieuws