'AA Gent wil vervanger Fofana bij Beerschot halen'

door
'AA Gent wil vervanger Fofana bij Beerschot halen'

AA Gent moest deze week een stevige klap incasseren, want het verloor onverwacht Malick Fofana. Eind december verklaarde Hein Vanhaezebrouck nog dat het 18-jarige goudhaantje zeker nog niet zou vertrekken, maar enkele dagen geleden zette hij toch zijn handtekening bij Olympique Lyon.

Dat heeft alles te maken met de financiële situatie van de Buffalo's, die vorig seizoen zware verliezen leden. Dat zorgde ervoor dat ze niet konden weigeren toen Lyon kwam aandraven met een bod van 17 miljoen euro plus 5 miljoen aan bonussen en 20 procent van de meerwaarde bij een doorverkoop.

LEES OOK: Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

AA Gent vindt opvolger Fofana bij Beerschot

Op sportief vlak is het vertrek van Fofana wel een enorme aderlating en Gent moet nu plots ook op zoek naar een vervanger. Dat moet een speler worden die uit de voeten kan op de rechterflank en liefst ook centraal. Volgens Gazet van Antwerpen zijn ze in die zoektocht uitgekomen bij Beerschot.

Gent zou immers interesse tonen in Simion Michez, die zich dit seizoen helemaal manifesteerde op het Kiel. Beerschot nam de 21-jarige in de zomer transfervrij over van RSCA Futures en sindsdien was Michez goed voor vier goals en een assist in zestien wedstrijden.

Michez denkt niet aan transfer

De speler zelf denkt echter niet aan een transfer. "Ik kan daar kort over zijn: mijn focus ligt volledig bij Beerschot", reageert hij immers duidelijk. Michez heeft ook nog een contract tot 2026, dus hoeft Beerschot ook niet te mee te werken aan een transfer tenzij er een niet te weigeren bod op tafel komt.

Vrijdagavond speelt Michez dus gewoon met Beerschot tegen zijn oude club in de eerste wedstrijd van de Challenger Pro League na de winterstop. Beerschot strijdt nog volop mee voor promotie, want na zestien speeldagen staat het op de tweede plaats met evenveel punten als leider Zulte Waregem.

Zou hij een goede vervanger zijn voor Fofana?

Meest recent

Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

50
50
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

107
107
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

284
284
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

192
192
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

101
101
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

218
218
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

202
202
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

800
800
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

329
329
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

246
246
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

111
111
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

235
235
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

202
202
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

164
164
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

149
149
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

403
403
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

383
383
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

633
633
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

249
249
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

314
314
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

166
166
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

148
148
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

431
431

Meer sportnieuws