'Riemer overweegt grote verrassing in Anderlecht-defensie'

door
'Riemer overweegt grote verrassing in Anderlecht-defensie'

De oefenstage van Anderlecht in Tunesië nadert stilaan zijn einde, maar vrijdag wordt er wel nog geoefend tegen de Libische landskampioen Al Ahli. Dat wordt voor Brian Riemer de gelegenheid om één en ander uit te testen en dat zal in de defensie ook nodig zijn.

Volgende woensdag moeten ze immers alweer aan de bak in de Croky Cup, waarin hen in de kwartfinale een derby tegen competitieleider Union wacht. Voor die wedstrijd zal Riemer weer stevig moeten puzzelen aan zijn defensie, want de afwezigen zijn legio.

LEES OOK: Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Riemer experimenteert met Leoni

Donderdag kwam de bevestiging dat zowel Jan Vertonghen als Thomas Delaney niet tijdig fit zullen raken, terwijl al langer duidelijk was dat Killian Sardella out zou zijn. Riemer zal dus een nieuwe depanneur moeten vinden om centraal achterin naast Zeno Debast plaats te nemen.

Tijdens de stage probeerde hij alvast een zeer verrassende oplossing uit, want La Dernière Heure zag dat er op training geëxperimenteerd werd met Theo Leoni in de defensie. De kans lijkt wel klein dat Riemer dat experiment tegen Union zal doortrekken.

Augustinsson wellicht vervanger Vertonghen

Tegen dan zou Anderlecht immers weer moeten kunnen rekenen op Moussa N'Diaye, die momenteel op de sukkel is met een lichte blessure aan de adductoren. Dat zou Riemer de gelegenheid geven om Ludwig Augustinsson naar het centrum te trekken, zoals hij ook in het verleden al deed.

Al wordt het op die manier nog steeds een onuitgegeven defensie voor zo'n topwedstrijd, met ook nog Patris in de plaats van Sardella op rechtsachter. De komst van de beoogde centrale verdediger die Anderlecht deze winter wil halen, blijkt dus nog steeds zeer welkom.

Zou Leoni het ook goed kunnen doen in de defensie?

Meest recent

Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

46
46
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

154
154
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

121
121
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

8
8
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

176
176
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

74
74
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

37
37
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

77
77
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

60
60
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

284
284
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

186
186
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

188
188
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

184
184
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

111
111
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

277
277
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

311
311
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

855
855
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

52
52
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

352
352
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

76
76
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1284
1284
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

423
423
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

147
147
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168

Meer sportnieuws