'Riemer overweegt grote verrassing in Anderlecht-defensie'

467 stemmen
'Riemer overweegt grote verrassing in Anderlecht-defensie'

De oefenstage van Anderlecht in Tunesië nadert stilaan zijn einde, maar vrijdag wordt er wel nog geoefend tegen de Libische landskampioen Al Ahli. Dat wordt voor Brian Riemer de gelegenheid om één en ander uit te testen en dat zal in de defensie ook nodig zijn.

Volgende woensdag moeten ze immers alweer aan de bak in de Croky Cup, waarin hen in de kwartfinale een derby tegen competitieleider Union wacht. Voor die wedstrijd zal Riemer weer stevig moeten puzzelen aan zijn defensie, want de afwezigen zijn legio.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Riemer experimenteert met Leoni

Donderdag kwam de bevestiging dat zowel Jan Vertonghen als Thomas Delaney niet tijdig fit zullen raken, terwijl al langer duidelijk was dat Killian Sardella out zou zijn. Riemer zal dus een nieuwe depanneur moeten vinden om centraal achterin naast Zeno Debast plaats te nemen.

Tijdens de stage probeerde hij alvast een zeer verrassende oplossing uit, want La Dernière Heure zag dat er op training geëxperimenteerd werd met Theo Leoni in de defensie. De kans lijkt wel klein dat Riemer dat experiment tegen Union zal doortrekken.

Augustinsson wellicht vervanger Vertonghen

Tegen dan zou Anderlecht immers weer moeten kunnen rekenen op Moussa N'Diaye, die momenteel op de sukkel is met een lichte blessure aan de adductoren. Dat zou Riemer de gelegenheid geven om Ludwig Augustinsson naar het centrum te trekken, zoals hij ook in het verleden al deed.

Al wordt het op die manier nog steeds een onuitgegeven defensie voor zo'n topwedstrijd, met ook nog Patris in de plaats van Sardella op rechtsachter. De komst van de beoogde centrale verdediger die Anderlecht deze winter wil halen, blijkt dus nog steeds zeer welkom.

Zou Leoni het ook goed kunnen doen in de defensie?

Meest recent

'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

348
348
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

8
8
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

92
92
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

51
51
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

279
279
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

346
346
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

64
64
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

99
99
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

602
602
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

77
77
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

62
62
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

128
128
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

111
111
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

105
105
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

93
93
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

133
133
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

44
44
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

214
214
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

267
267
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

628
628
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

197
197

Meer sportnieuws