De Bilde kiest favoriet voor Gouden Schoen: "Maak je toch geen zorgen!"

door
De Bilde kiest favoriet voor Gouden Schoen:

Op 18 januari weten we wie er aan de haal gaat met de Gouden Schoen. Heel wat grote namen worden genoemd om de prestigieuze trofee binnen te halen, al heeft Gilles De Bilde één duidelijke favoriet. 

De voormalige speler van Anderlecht is er van overtuigd dat Toby Alderweireld aan de haal zal gaan met de Gouden Schoen. Volgens De Bilde is de verdediger van Antwerp in het bezit van een bijzondere gedrevenheid én winnaarsmentaliteit. 

LEES OOK: "Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Qatar

“Ik ben hem destijds in Qatar gaan bezoeken", aldus De Bilde bij HLN. "Ze trainden daar maar één keer per dag. En het niveau stelde echt niet veel voor. Maar hij had de discipline om individueel bij te trainen en zijn lichaam te onderhouden. Maanden voor zijn transfer al zette hij alles op alles om naar Antwerp te komen.”

Alderweireld speelde niet in de meest hoogstaande competitie, maar slaagde er wel in zijn niveau te behouden. Een ferme prestatie volgens De Bilde. "Ik weet nog dat ik hem waarschuwde. 'Wat doe je jezelf aan? De mensen gaan zo veel van jou verwachten als verdediger, je kan je absoluut geen foutje veroorloven.' Maar hij heeft het met glans doorstaan.”

Stress

En de kapitein van de regerende landskampioen blijkt ook enorm bezig te zijn met de Gouden Schoen. "“Laatst kreeg ik een sms'je van hem. 'Wat denk je? Ga ik wel winnen? Onze tweede ronde was wat minder, van mezelf misschien ook...', zei hij. Dat iemand met zijn palmares kriebels heeft om 'm te winnen. Maak je toch geen zorgen, Toby!”

Verdient Alderweireld het om de Gouden Schoen te winnen?

Meest recent

Leko maakt Club-speler belachelijk: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

6
6
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

5
5
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

8
8
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

75
75
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

42
42
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

5
5
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

28
28
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

188
188
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

158
158
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

174
174
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

24
24
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

45
45
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

27
27
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

54
54
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

75
75
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

73
73
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

69
69
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

112
112
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

162
162
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

57
57
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

256
256
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

36
36

Meer sportnieuws