De Bilde kiest favoriet voor Gouden Schoen: "Maak je toch geen zorgen!"

door
De Bilde kiest favoriet voor Gouden Schoen:

Op 18 januari weten we wie er aan de haal gaat met de Gouden Schoen. Heel wat grote namen worden genoemd om de prestigieuze trofee binnen te halen, al heeft Gilles De Bilde één duidelijke favoriet. 

De voormalige speler van Anderlecht is er van overtuigd dat Toby Alderweireld aan de haal zal gaan met de Gouden Schoen. Volgens De Bilde is de verdediger van Antwerp in het bezit van een bijzondere gedrevenheid én winnaarsmentaliteit. 

LEES OOK: Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Qatar

“Ik ben hem destijds in Qatar gaan bezoeken", aldus De Bilde bij HLN. "Ze trainden daar maar één keer per dag. En het niveau stelde echt niet veel voor. Maar hij had de discipline om individueel bij te trainen en zijn lichaam te onderhouden. Maanden voor zijn transfer al zette hij alles op alles om naar Antwerp te komen.”

Alderweireld speelde niet in de meest hoogstaande competitie, maar slaagde er wel in zijn niveau te behouden. Een ferme prestatie volgens De Bilde. "Ik weet nog dat ik hem waarschuwde. 'Wat doe je jezelf aan? De mensen gaan zo veel van jou verwachten als verdediger, je kan je absoluut geen foutje veroorloven.' Maar hij heeft het met glans doorstaan.”

Stress

En de kapitein van de regerende landskampioen blijkt ook enorm bezig te zijn met de Gouden Schoen. "“Laatst kreeg ik een sms'je van hem. 'Wat denk je? Ga ik wel winnen? Onze tweede ronde was wat minder, van mezelf misschien ook...', zei hij. Dat iemand met zijn palmares kriebels heeft om 'm te winnen. Maak je toch geen zorgen, Toby!”

Verdient Alderweireld het om de Gouden Schoen te winnen?

Meest recent

Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

5
5
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

7
7
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

22
22
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

83
83
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

86
86
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

33
33
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

78
78
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

153
153
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

37
37
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

36
36
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

139
139
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

262
262
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

76
76
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

42
42
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

172
172
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

247
247
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

191
191
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

347
347
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

598
598
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

220
220
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

307
307

Meer sportnieuws