Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

door
Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

De voorbije jaren streek er vrijwel elke mercato een (ex-)Rode Duivel terug neer in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft Simon Mignolet en Dedryck Boyata, Anderlecht Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, Antwerp heeft Toby Alderweireld en bij Westerlo kunnen ze rekenen op Nacer Chadli.

Zij zullen in de toekomst wellicht nog gezelschap krijgen, want zo liet bijvoorbeeld Romelu Lukaku al uitschijnen dat hij graag zijn carrière bij Anderlecht zou afsluiten. Maar niet iedereen keert nog terug naar eigen land. Dries Mertens lijkt niet van plan om nog in de Jupiler Pro League aan de slag te gaan en Eden Hazard zette een punt achter zijn carrière.

Benteke denkt niet aan terugkeer naar België

Ook van Christian Benteke hoeven we wellicht geen terugkeer te verwachten. "Ik ben net 33 jaar geworden en om eerlijk te zijn bevallen de Verenigde Staten me heel erg", geeft de spits aan bij RTBF. "Het is een goede competitie die blijft evolueren. Er komen hier meer en meer grote namen."

"Op dit moment zit het niet in mijn achterhoofd om terug te keren naar België", klinkt het dan ook. "Ik was 21 jaar toen ik België verliet om bij Aston Villa aan de slag te gaan en ik mis het eigenlijk niet. Het is al zo lang dat ik er weg ben dat ik gewoon geraakt ben aan het leven buiten België."

Rode Duivels nog in achterhoofd

Benteke hoopt wel nog terug te keren bij de Rode Duivels, waar hij in 45 interlands achttien keer scoorde. Zijn laatste cap dateert echter al van maart 2022 en de kans lijkt klein dat Domenico Tedesco nog een beroep op hem zal doen, zeker na de doorbraak van Loïs Openda.

Daarmee lijkt Benteke zijn laatste wedstrijd in België gespeeld te hebben. Hij kwam in eigen land uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen en opnieuw Genk, alvorens tien jaar in de Premier League te spelen voor Aston Villa, Liverpool en Crystal Palace. Sinds augustus 2022 is hij aan de slag bij DC United, waar hij nog steeds een sterkhouder is.

Moet Benteke nog een kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

39
39
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

29
29
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

33
33
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

24
24
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

98
98
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

70
70
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

52
52
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

235
235
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

355
355
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

82
82
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

132
132
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

151
151
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

112
112
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

98
98
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

126
126
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

209
209
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

143
143
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

700
700
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

551
551
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

174
174
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

33
33
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

298
298
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

200
200

Meer sportnieuws