Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

door
Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

De voorbije jaren streek er vrijwel elke mercato een (ex-)Rode Duivel terug neer in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft Simon Mignolet en Dedryck Boyata, Anderlecht Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, Antwerp heeft Toby Alderweireld en bij Westerlo kunnen ze rekenen op Nacer Chadli.

Zij zullen in de toekomst wellicht nog gezelschap krijgen, want zo liet bijvoorbeeld Romelu Lukaku al uitschijnen dat hij graag zijn carrière bij Anderlecht zou afsluiten. Maar niet iedereen keert nog terug naar eigen land. Dries Mertens lijkt niet van plan om nog in de Jupiler Pro League aan de slag te gaan en Eden Hazard zette een punt achter zijn carrière.

Benteke denkt niet aan terugkeer naar België

Ook van Christian Benteke hoeven we wellicht geen terugkeer te verwachten. "Ik ben net 33 jaar geworden en om eerlijk te zijn bevallen de Verenigde Staten me heel erg", geeft de spits aan bij RTBF. "Het is een goede competitie die blijft evolueren. Er komen hier meer en meer grote namen."

"Op dit moment zit het niet in mijn achterhoofd om terug te keren naar België", klinkt het dan ook. "Ik was 21 jaar toen ik België verliet om bij Aston Villa aan de slag te gaan en ik mis het eigenlijk niet. Het is al zo lang dat ik er weg ben dat ik gewoon geraakt ben aan het leven buiten België."

Rode Duivels nog in achterhoofd

Benteke hoopt wel nog terug te keren bij de Rode Duivels, waar hij in 45 interlands achttien keer scoorde. Zijn laatste cap dateert echter al van maart 2022 en de kans lijkt klein dat Domenico Tedesco nog een beroep op hem zal doen, zeker na de doorbraak van Loïs Openda.

Daarmee lijkt Benteke zijn laatste wedstrijd in België gespeeld te hebben. Hij kwam in eigen land uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen en opnieuw Genk, alvorens tien jaar in de Premier League te spelen voor Aston Villa, Liverpool en Crystal Palace. Sinds augustus 2022 is hij aan de slag bij DC United, waar hij nog steeds een sterkhouder is.

Moet Benteke nog een kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

48
48
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

10
10
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

147
147
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

13
13
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

206
206
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

27
27
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

230
230
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

238
238
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

83
83
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

149
149
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

545
545
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

311
311
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

118
118
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

410
410
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

99
99
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

32
32
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

134
134
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

588
588
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

88
88
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

233
233
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

224
224
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

127
127
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

335
335
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

126
126
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

216
216

Meer sportnieuws