Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

99 stemmen
Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

De voorbije jaren streek er vrijwel elke mercato een (ex-)Rode Duivel terug neer in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft Simon Mignolet en Dedryck Boyata, Anderlecht Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, Antwerp heeft Toby Alderweireld en bij Westerlo kunnen ze rekenen op Nacer Chadli.

Zij zullen in de toekomst wellicht nog gezelschap krijgen, want zo liet bijvoorbeeld Romelu Lukaku al uitschijnen dat hij graag zijn carrière bij Anderlecht zou afsluiten. Maar niet iedereen keert nog terug naar eigen land. Dries Mertens lijkt niet van plan om nog in de Jupiler Pro League aan de slag te gaan en Eden Hazard zette een punt achter zijn carrière.

Benteke denkt niet aan terugkeer naar België

Ook van Christian Benteke hoeven we wellicht geen terugkeer te verwachten. "Ik ben net 33 jaar geworden en om eerlijk te zijn bevallen de Verenigde Staten me heel erg", geeft de spits aan bij RTBF. "Het is een goede competitie die blijft evolueren. Er komen hier meer en meer grote namen."

"Op dit moment zit het niet in mijn achterhoofd om terug te keren naar België", klinkt het dan ook. "Ik was 21 jaar toen ik België verliet om bij Aston Villa aan de slag te gaan en ik mis het eigenlijk niet. Het is al zo lang dat ik er weg ben dat ik gewoon geraakt ben aan het leven buiten België."

Rode Duivels nog in achterhoofd

Benteke hoopt wel nog terug te keren bij de Rode Duivels, waar hij in 45 interlands achttien keer scoorde. Zijn laatste cap dateert echter al van maart 2022 en de kans lijkt klein dat Domenico Tedesco nog een beroep op hem zal doen, zeker na de doorbraak van Loïs Openda.

Daarmee lijkt Benteke zijn laatste wedstrijd in België gespeeld te hebben. Hij kwam in eigen land uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen en opnieuw Genk, alvorens tien jaar in de Premier League te spelen voor Aston Villa, Liverpool en Crystal Palace. Sinds augustus 2022 is hij aan de slag bij DC United, waar hij nog steeds een sterkhouder is.

Moet Benteke nog een kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

10
10
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

11
11
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

15
15
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

148
148
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

155
155
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

447
447
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

125
125
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

14
14
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

350
350
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

114
114
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

121
121
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

595
595
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

679
679
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

309
309
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

380
380
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

95
95
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

169
169
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

227
227
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

94
94
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

171
171
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

81
81
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

185
185
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

200
200
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

225
225

Meer sportnieuws