Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

99
Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

De voorbije jaren streek er vrijwel elke mercato een (ex-)Rode Duivel terug neer in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft Simon Mignolet en Dedryck Boyata, Anderlecht Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, Antwerp heeft Toby Alderweireld en bij Westerlo kunnen ze rekenen op Nacer Chadli.

Zij zullen in de toekomst wellicht nog gezelschap krijgen, want zo liet bijvoorbeeld Romelu Lukaku al uitschijnen dat hij graag zijn carrière bij Anderlecht zou afsluiten. Maar niet iedereen keert nog terug naar eigen land. Dries Mertens lijkt niet van plan om nog in de Jupiler Pro League aan de slag te gaan en Eden Hazard zette een punt achter zijn carrière.

Benteke denkt niet aan terugkeer naar België

Ook van Christian Benteke hoeven we wellicht geen terugkeer te verwachten. "Ik ben net 33 jaar geworden en om eerlijk te zijn bevallen de Verenigde Staten me heel erg", geeft de spits aan bij RTBF. "Het is een goede competitie die blijft evolueren. Er komen hier meer en meer grote namen."

"Op dit moment zit het niet in mijn achterhoofd om terug te keren naar België", klinkt het dan ook. "Ik was 21 jaar toen ik België verliet om bij Aston Villa aan de slag te gaan en ik mis het eigenlijk niet. Het is al zo lang dat ik er weg ben dat ik gewoon geraakt ben aan het leven buiten België."

Rode Duivels nog in achterhoofd

Benteke hoopt wel nog terug te keren bij de Rode Duivels, waar hij in 45 interlands achttien keer scoorde. Zijn laatste cap dateert echter al van maart 2022 en de kans lijkt klein dat Domenico Tedesco nog een beroep op hem zal doen, zeker na de doorbraak van Loïs Openda.

Daarmee lijkt Benteke zijn laatste wedstrijd in België gespeeld te hebben. Hij kwam in eigen land uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen en opnieuw Genk, alvorens tien jaar in de Premier League te spelen voor Aston Villa, Liverpool en Crystal Palace. Sinds augustus 2022 is hij aan de slag bij DC United, waar hij nog steeds een sterkhouder is.

Moet Benteke nog een kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

15
15
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

23
23
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

10
10
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

54
54
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

19
19
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

104
104
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

321
321
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

35
35
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

325
325
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

144
144
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

174
174
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

458
458
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

149
149
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

155
155
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

679
679
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

173
173
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

107
107
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

143
143
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

346
346
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

50
50
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

61
61
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

25
25
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

139
139

Meer sportnieuws