Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

99 stemmen
Deze (ex-)Rode Duivel hoeven we niet meer in JPL te verwachten

De voorbije jaren streek er vrijwel elke mercato een (ex-)Rode Duivel terug neer in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft Simon Mignolet en Dedryck Boyata, Anderlecht Jan Vertonghen en Thorgan Hazard, Antwerp heeft Toby Alderweireld en bij Westerlo kunnen ze rekenen op Nacer Chadli.

Zij zullen in de toekomst wellicht nog gezelschap krijgen, want zo liet bijvoorbeeld Romelu Lukaku al uitschijnen dat hij graag zijn carrière bij Anderlecht zou afsluiten. Maar niet iedereen keert nog terug naar eigen land. Dries Mertens lijkt niet van plan om nog in de Jupiler Pro League aan de slag te gaan en Eden Hazard zette een punt achter zijn carrière.

Benteke denkt niet aan terugkeer naar België

Ook van Christian Benteke hoeven we wellicht geen terugkeer te verwachten. "Ik ben net 33 jaar geworden en om eerlijk te zijn bevallen de Verenigde Staten me heel erg", geeft de spits aan bij RTBF. "Het is een goede competitie die blijft evolueren. Er komen hier meer en meer grote namen."

"Op dit moment zit het niet in mijn achterhoofd om terug te keren naar België", klinkt het dan ook. "Ik was 21 jaar toen ik België verliet om bij Aston Villa aan de slag te gaan en ik mis het eigenlijk niet. Het is al zo lang dat ik er weg ben dat ik gewoon geraakt ben aan het leven buiten België."

Rode Duivels nog in achterhoofd

Benteke hoopt wel nog terug te keren bij de Rode Duivels, waar hij in 45 interlands achttien keer scoorde. Zijn laatste cap dateert echter al van maart 2022 en de kans lijkt klein dat Domenico Tedesco nog een beroep op hem zal doen, zeker na de doorbraak van Loïs Openda.

Daarmee lijkt Benteke zijn laatste wedstrijd in België gespeeld te hebben. Hij kwam in eigen land uit voor KRC Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Mechelen en opnieuw Genk, alvorens tien jaar in de Premier League te spelen voor Aston Villa, Liverpool en Crystal Palace. Sinds augustus 2022 is hij aan de slag bij DC United, waar hij nog steeds een sterkhouder is.

Moet Benteke nog een kans krijgen bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

144
144
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

68
68
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

151
151
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

559
559
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

538
538
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

516
516
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

361
361
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

597
597
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1062
1062
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

673
673
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

487
487
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws