Louwagie trots op nieuwe stap voor AA Gent: "Werk van 10 jaar"

door
Louwagie trots op nieuwe stap voor AA Gent:

AA Gent heeft Malick Fofana verkocht aan Olympique Lyon. De jongeling tekende voor vijf jaar bij de gevallen Franse topclub. Bij de Buffalo’s is CEO Michel Louwagie tevreden over de deal.

AA Gent vangt 17 miljoen euro. Dat bedrag kan nog aardig oplopen in de toekomst. De Buffalo’s kunnen nog 5 miljoen euro aan bonussen incasseren en bedongen een doorverkooppercentage op de meerwaarde.

Louwagie zeer fier

AA Gent hoopt dat Fofana ook de deur openzet voor andere talenten van eigen bodem. De Buffalo’s zagen eindelijk een talent vanuit de eigen jeugd doorbreken in de eerste ploeg en grof geld opleveren. Dat smaakt uiteraard naar meer.

"KAA Gent is trots op de weg die Malick bij ons afgelegd heeft. Hij is voor 100% een product van onze jeugdopleiding en ook dat maakt ons heel fier. Dit is het resultaat van 10 jaar vorming en begeleiding”, zei Louwagie via de clubkanalen.

Opsteker voor Buffalo Talent Center

Hij bedankte iedereen binnen de Gentse jeugdopleiding. “Daarom is dit het ideale moment om iedereen die betrokken is bij onze jeugdopleiding te bedanken. Een pluim voor alle medewerkers van ons Buffalo Talent Center, van de staf over de jeugdcoaches tot de mensen die het schoolgebeuren regelen: zij zijn hierbij cruciaal. Onze dank gaat ook naar de staf van Jong KAA Gent en Hein Vanhaezebrouck en zijn assistenten”, zei hij.

AA Gent zette de afgelopen jaren meer in op talenten van eigen bodem. De club wil meer frequenter eigen jeugd laten doorstromen.

Goed gedaan van AA Gent?

Meest recent

TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

48
48
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

29
29
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

35
35
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

23
23
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

54
54
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

160
160
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

249
249
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

40
40
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

85
85
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

273
273
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

212
212
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

85
85
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

538
538
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

122
122
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

229
229
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

188
188
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

222
222
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

384
384
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

188
188
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

238
238
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

47
47
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

153
153
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

91
91
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

187
187
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

107
107

Meer sportnieuws