Mignolet neemt het op voor bekritiseerde Anderlecht-speler

door
Mignolet neemt het op voor bekritiseerde Anderlecht-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze voorlopig bijzonder tevreden over Kasper Schmeichel. De ervaren Deense doelman kreeg al bakken kritiek over zich heen, maar tot op heden laat hij een zeer stabiele indruk achter. Dat is ook de mening van Simon Mignolet.

Het is opvallend dat Schmeichel aanvankelijk zoveel kritiek kreeg. Hij moest ‘meer duiken’ volgens bepaalde analisten, maar er zijn amper goals te vinden waar hij echt meer had kunnen doen. Meer zelfs, Schmeichel heeft nog niet één treffer écht op zijn conto moeten schrijven. Al oogde hij soms wat log.

LEES OOK: Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Mignolet looft Schmeichel 

In de kleine matchen geeft Anderlecht weinig kansen weg, in de topmatchen ligt dat logischerwijs hoger. Tegen Royal Antwerp FC en KRC Genk speelde de 37-jarige keeper zelfs foutloos. Die 4 op 6 die daar werd gehaald, kwam er ook deels dankzij de goede reddingen van de ex-keeper van Leicester City. Mignolet begreep ook weinig van die kritiek.

"Kasper is een doelman die op zijn ervaring speelt en een goed positiespel heeft. Hier praat men veel over duiken, maar als je juist staat, hoef je vaak niet eens te duiken. Je hebt zelfs meer kans als je recht blijft dan wanneer je gokt en ‘laag’ gaat. Kasper weet wat hij kan en wat ie niet kan. Kasper focust zich liever op alles wat binnen zijn reikbereik ligt en op de opbouw van achteruit mee verzorgen. Dát is zijn meerwaarde."

Discussie door Dupé

Dat Maxime Dupé zo snel uit doel werd gezet, hij deed het zeker degelijk, was dan ook dé reden om een discussie op te starten. Al was de kritiek op de prestaties van Schmeichel des te opvallender. Daar viel niet heel veel op aan te merken.

"Het is een discussie om te kunnen discussiëren. En waarom is ze er gekomen? Omdat Anderlecht na Dupé alsnog Schmeichel is gaan halen. Anders zou het niet eens een thema zijn.”

Was de kritiek op Schmeichel onterecht?

Meest recent

Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

10
10
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

56
56
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

119
119
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

148
148
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

71
71
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

147
147
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

194
194
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

56
56
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

148
148
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

90
90
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

92
92
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

83
83
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

494
494
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

432
432
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

76
76
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

225
225
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

258
258
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

265
265
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

88
88
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

186
186
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

55
55
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

447
447
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

535
535
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

451
451

Meer sportnieuws