'The last dance van Mannaert: toptransfers van formaat'

911
'The last dance van Mannaert: toptransfers van formaat'

Vincent Mannaert staat voor een uitdagende last dance bij Club Brugge, waarin hij niet alleen de club door de wintermercato moet loodsen, maar ook de zomerse transfermarkt moet voorbereiden. De afscheidnemende CEO en sportief directeur heeft heel wat potentiële toptransfers op het oog.

LEES OOK: KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Jonah Kusi-Asare: 16-jarig supertalent van 1 meter 96

Jonah Kusi-Asare (16) wordt beschouwd als een van de grootste Zweedse talenten van het moment en er wordt hem een heel grote toekomst voorspeld. De veelbelovende spits van AIK Solna staat nadrukkelijk in de belangstelling van Club Brugge, dat hem al geruime tijd volgt.

Eind oktober onthulde Thomas Berntsen, sportief directeur van Solna, dat er al interesse was van Blauw-Zwart, en volgens Sportbladet heeft Club onlangs opnieuw contact opgenomen met Solna om de mogelijkheid van een transfer te bespreken.

De moderne targetman van 1 meter 96 zou ook op de radar staan van PSV Eindhoven en Juventus. Andere Europese grootmachten, waaronder Internazionale, Bayern München, Benfica, FC Kopenhagen en RB Salzburg, hebben in het nabije verleden eveneens belangstelling getoond.

Hoewel Kusi-Asare slechts vier wedstrijden heeft gespeeld voor AIK Solna, zou hij toch om en bij de 5,3 miljoen euro moeten kosten. Deze prijs weerspiegelt niet alleen zijn specifieke kwaliteiten en enorme talent, maar ook het feit dat hij in november een nieuw contract heeft getekend dat hem tot de zomer van 2026 aan Solna bindt.

Kusi-Asare wordt in Scandinavië vergeleken met John Carew en Zlatan Ibrahimovic qua stijl en profiel.

Momodou Sonko: Zweeds talent van het jaar van 9 miljoen euro

Club Brugge heeft zijn oog ook laten vallen op Momodou Sonko. De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft de afgelopen maanden indruk gemaakt bij BK Häcken en is zelfs uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

De strijd om Sonko's handtekening belooft erg intensief te worden want het supertalent geniet ook de belangstelling van hoog aangeschreven buitenlandse clubs zoals Ajax, FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid.

Met een vraagprijs die volgens de Zweedse krant Expressen tussen 8 en 9 miljoen euro ligt, wat het huidige uitgaande clubrecord van Häcken zou verpulveren, zal een transfer van Sonko ongetwijfeld ook een dure aangelegenheid worden.

Op dit moment is Bénie Traoré (Sheffield United, 4,6 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer van de Zweedse club. Sonko, die wordt vergeleken met Mo Salah, staat bekend om zijn indrukwekkende snelheid, verfijnde techniek en doelgerichtheid.

David Ankeye: scoort weinig, mist veel kansen

De 21-jarige Nigeriaanse spits van Sheriff Tiraspol geniet interesse in Italië, Frankrijk en België, waarbij Club Brugge als de meest concrete kandidaat wordt beschouwd om hem aan te trekken.

In Roemenië wordt de transfer van David Ankeye naar Club Brugge zelfs al enkele weken als vanzelfsprekend beschouwd, maar in België is nog niets in die richting geschreven of gecommuniceerd.

Ankeye bereidt zich voor op een mogelijke transfer in januari en makelaar Uche Dominic Egbukwu voorspelt dat de carrière van zijn cliënt in de komende jaren zal exploderen.

Even leek het ernaar uit te zien dat Ankeye een transfer naar FCSB zou maken, maar Gigi Becali, de voorzitter van de Roemeense topclub, duwde niet door voor zijn komst. “Ik wil een spits, maar alleen als het een goede en klassevolle speler is”, zei Becali.

Hij hintte erop dat Ankeye wellicht nog te jong is om een impact te hebben op de ploeg en dat de gevraagde transfersom van anderhalf miljoen euro te hoog was.

Gabi Balint, een voormalig profvoetballer en coach uit Roemenië, heeft het spel van Ankeye geanalyseerd en beschrijft hem als een spits die veel kansen voor zichzelf creëert. “Hij mist gemakkelijk kansen. Score a little, miss a lot”, zei hij ondubbelzinnig over Ankeye.

Marouane Fellaini: grootse terugkeer naar de Jupiler Pro League?

Op 1 januari is het contract van de voormalige Rode Duivel bij Shandong Taishan afgelopen, en sindsdien staat Marouane Fellaini open voor een nieuw avontuur. Volgens L’Avenir heeft Club Brugge contact opgenomen met Fellaini en zijn entourage in december, al is het voorlopig windstil rond dit dossier.

Er hebben vorige maand gesprekken tussen beide partijen plaatsgevonden, maar op dit moment is er nog geen duidelijke indicatie dat hij daadwerkelijk naar Europa zal terugkeren. Karim Mejati, de makelaar van Fellaini, liet al weten aan VTM Nieuws dat zijn cliënt in elk geval nog niet zal stoppen met voetballen.

Fellaini hoopt spoedig een aantrekkelijke club te vinden, en hij heeft al verschillende opties, waaronder Al Jazira (Abu Dhabi), Al-Nasr (Dubai) en Al-Shabab (Saudi-Arabië), evenals een hele rist Turkse clubs. “Ik wil me nog één of twee jaar amuseren”, zei Fellaini zelf anderhalve maand geleden aan La Dernière Heure.

“Het lichaam moet spreken. Zolang de machine draait, is er geen reden om te stoppen. Wat mij betreft, als ik er genoeg van krijg, stop ik.”

Lilian Brassier: complete verdediger die 10 miljoen kost

Club Brugge overweegt de transfer van Lilian Brassier, een 24-jarige centrale verdediger van Stade Brest, met een geschat prijskaartje tussen 8 en 10 miljoen euro. Daarmee zou hij de duurste inkomende centrale verdediger van Club Brugge kunnen worden en Stanley Nsoki (6,5 miljoen euro) van de troon stoten.

Brassier, die bekendstaat als een van de meest constante verdedigers in de Ligue 1, geniet ook de interesse van clubs als AS Monaco, Sassuolo en Atalanta Bergamo. Vooral de Monegasken lagen tot voor kort in poleposition om de krachtige verdediger binnen te halen.

Volgens Ouest France heeft Monaco in de periode net voor Kerstmis een bod uitgebracht, dat echter werd geweigerd door Brest, en sindsdien kwam er geen nieuw voorstel meer vanuit die hoek.

Brassier staat bekend om zijn snelheid, kracht en aanvallende impulsen, en hij heeft zich in de voorbije jaren ontwikkeld tot een complete verdediger. Hij brengt niet alleen kracht en atletische kwaliteiten met zich mee, maar ook aanvallende frisheid en dynamiek.

Fysiek is Brassier sterk, aangezien hij de afgelopen seizoenen zelden of nooit geblesseerd is geraakt. Daarnaast heeft hij gewerkt aan zijn voetbal-IQ om een complete verdediger te worden.

Noel Buck: MLS starlet en Engelse U19 international

Club Brugge heeft het veelbelovende Engels-Amerikaanse talent Noel Buck, die momenteel schittert in de Major League Soccer, op het oog. Met een geschatte prijs tussen 4,5 en 8,5 miljoen euro is de 18-jarige middenvelder gegeerd wild op de transfermarkt.

Verschillende Europese grootmachten, waaronder Arsenal, Manchester City, Burnley en Real Madrid, dingen mee naar zijn handtekening. Buck wordt geprezen als een rijzende ster in de Major League Soccer en wordt beschouwd als een elite talent in de Verenigde Staten.

De opmerkelijke prestaties van de MLS starlet hebben hem een plek opgeleverd in de 'MLS 22 under 22', een lijst samengesteld door een panel van experts, waarop hij een sterke 4e plaats behaalde.

Het jaar 2023 betekende het breakout season voor Buck in de MLS, waar hij uitgroeide tot een van de meest veelbelovende middenvelders in de competitie.

Buck, qua profiel en stijl vergeleken met spelers als Youri Tielemans en Jude Bellingham, wordt geprezen om zijn veelzijdigheid, technisch vermogen en sterke prestaties in de MLS.

Wie moet Club Brugge zeker halen?

Meest recent

'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

19
19
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

201
201
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

107
107
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

12
12
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

91
91
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

231
231
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

121
121
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

421
421
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

53
53
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

12
12
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

140
140
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

458
458
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

25
25
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

145
145
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

127
127
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

102
102
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

66
66
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

138
138
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

23
23
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

292
292
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

74
74
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

45
45
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

293
293
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

107
107

Meer sportnieuws