'The last dance van Mannaert: toptransfers van formaat'

911
'The last dance van Mannaert: toptransfers van formaat'

Vincent Mannaert staat voor een uitdagende last dance bij Club Brugge, waarin hij niet alleen de club door de wintermercato moet loodsen, maar ook de zomerse transfermarkt moet voorbereiden. De afscheidnemende CEO en sportief directeur heeft heel wat potentiële toptransfers op het oog.

LEES OOK: De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Jonah Kusi-Asare: 16-jarig supertalent van 1 meter 96

Jonah Kusi-Asare (16) wordt beschouwd als een van de grootste Zweedse talenten van het moment en er wordt hem een heel grote toekomst voorspeld. De veelbelovende spits van AIK Solna staat nadrukkelijk in de belangstelling van Club Brugge, dat hem al geruime tijd volgt.

Eind oktober onthulde Thomas Berntsen, sportief directeur van Solna, dat er al interesse was van Blauw-Zwart, en volgens Sportbladet heeft Club onlangs opnieuw contact opgenomen met Solna om de mogelijkheid van een transfer te bespreken.

De moderne targetman van 1 meter 96 zou ook op de radar staan van PSV Eindhoven en Juventus. Andere Europese grootmachten, waaronder Internazionale, Bayern München, Benfica, FC Kopenhagen en RB Salzburg, hebben in het nabije verleden eveneens belangstelling getoond.

Hoewel Kusi-Asare slechts vier wedstrijden heeft gespeeld voor AIK Solna, zou hij toch om en bij de 5,3 miljoen euro moeten kosten. Deze prijs weerspiegelt niet alleen zijn specifieke kwaliteiten en enorme talent, maar ook het feit dat hij in november een nieuw contract heeft getekend dat hem tot de zomer van 2026 aan Solna bindt.

Kusi-Asare wordt in Scandinavië vergeleken met John Carew en Zlatan Ibrahimovic qua stijl en profiel.

Momodou Sonko: Zweeds talent van het jaar van 9 miljoen euro

Club Brugge heeft zijn oog ook laten vallen op Momodou Sonko. De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft de afgelopen maanden indruk gemaakt bij BK Häcken en is zelfs uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

De strijd om Sonko's handtekening belooft erg intensief te worden want het supertalent geniet ook de belangstelling van hoog aangeschreven buitenlandse clubs zoals Ajax, FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid.

Met een vraagprijs die volgens de Zweedse krant Expressen tussen 8 en 9 miljoen euro ligt, wat het huidige uitgaande clubrecord van Häcken zou verpulveren, zal een transfer van Sonko ongetwijfeld ook een dure aangelegenheid worden.

Op dit moment is Bénie Traoré (Sheffield United, 4,6 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer van de Zweedse club. Sonko, die wordt vergeleken met Mo Salah, staat bekend om zijn indrukwekkende snelheid, verfijnde techniek en doelgerichtheid.

David Ankeye: scoort weinig, mist veel kansen

De 21-jarige Nigeriaanse spits van Sheriff Tiraspol geniet interesse in Italië, Frankrijk en België, waarbij Club Brugge als de meest concrete kandidaat wordt beschouwd om hem aan te trekken.

In Roemenië wordt de transfer van David Ankeye naar Club Brugge zelfs al enkele weken als vanzelfsprekend beschouwd, maar in België is nog niets in die richting geschreven of gecommuniceerd.

Ankeye bereidt zich voor op een mogelijke transfer in januari en makelaar Uche Dominic Egbukwu voorspelt dat de carrière van zijn cliënt in de komende jaren zal exploderen.

Even leek het ernaar uit te zien dat Ankeye een transfer naar FCSB zou maken, maar Gigi Becali, de voorzitter van de Roemeense topclub, duwde niet door voor zijn komst. “Ik wil een spits, maar alleen als het een goede en klassevolle speler is”, zei Becali.

Hij hintte erop dat Ankeye wellicht nog te jong is om een impact te hebben op de ploeg en dat de gevraagde transfersom van anderhalf miljoen euro te hoog was.

Gabi Balint, een voormalig profvoetballer en coach uit Roemenië, heeft het spel van Ankeye geanalyseerd en beschrijft hem als een spits die veel kansen voor zichzelf creëert. “Hij mist gemakkelijk kansen. Score a little, miss a lot”, zei hij ondubbelzinnig over Ankeye.

Marouane Fellaini: grootse terugkeer naar de Jupiler Pro League?

Op 1 januari is het contract van de voormalige Rode Duivel bij Shandong Taishan afgelopen, en sindsdien staat Marouane Fellaini open voor een nieuw avontuur. Volgens L’Avenir heeft Club Brugge contact opgenomen met Fellaini en zijn entourage in december, al is het voorlopig windstil rond dit dossier.

Er hebben vorige maand gesprekken tussen beide partijen plaatsgevonden, maar op dit moment is er nog geen duidelijke indicatie dat hij daadwerkelijk naar Europa zal terugkeren. Karim Mejati, de makelaar van Fellaini, liet al weten aan VTM Nieuws dat zijn cliënt in elk geval nog niet zal stoppen met voetballen.

Fellaini hoopt spoedig een aantrekkelijke club te vinden, en hij heeft al verschillende opties, waaronder Al Jazira (Abu Dhabi), Al-Nasr (Dubai) en Al-Shabab (Saudi-Arabië), evenals een hele rist Turkse clubs. “Ik wil me nog één of twee jaar amuseren”, zei Fellaini zelf anderhalve maand geleden aan La Dernière Heure.

“Het lichaam moet spreken. Zolang de machine draait, is er geen reden om te stoppen. Wat mij betreft, als ik er genoeg van krijg, stop ik.”

Lilian Brassier: complete verdediger die 10 miljoen kost

Club Brugge overweegt de transfer van Lilian Brassier, een 24-jarige centrale verdediger van Stade Brest, met een geschat prijskaartje tussen 8 en 10 miljoen euro. Daarmee zou hij de duurste inkomende centrale verdediger van Club Brugge kunnen worden en Stanley Nsoki (6,5 miljoen euro) van de troon stoten.

Brassier, die bekendstaat als een van de meest constante verdedigers in de Ligue 1, geniet ook de interesse van clubs als AS Monaco, Sassuolo en Atalanta Bergamo. Vooral de Monegasken lagen tot voor kort in poleposition om de krachtige verdediger binnen te halen.

Volgens Ouest France heeft Monaco in de periode net voor Kerstmis een bod uitgebracht, dat echter werd geweigerd door Brest, en sindsdien kwam er geen nieuw voorstel meer vanuit die hoek.

Brassier staat bekend om zijn snelheid, kracht en aanvallende impulsen, en hij heeft zich in de voorbije jaren ontwikkeld tot een complete verdediger. Hij brengt niet alleen kracht en atletische kwaliteiten met zich mee, maar ook aanvallende frisheid en dynamiek.

Fysiek is Brassier sterk, aangezien hij de afgelopen seizoenen zelden of nooit geblesseerd is geraakt. Daarnaast heeft hij gewerkt aan zijn voetbal-IQ om een complete verdediger te worden.

Noel Buck: MLS starlet en Engelse U19 international

Club Brugge heeft het veelbelovende Engels-Amerikaanse talent Noel Buck, die momenteel schittert in de Major League Soccer, op het oog. Met een geschatte prijs tussen 4,5 en 8,5 miljoen euro is de 18-jarige middenvelder gegeerd wild op de transfermarkt.

Verschillende Europese grootmachten, waaronder Arsenal, Manchester City, Burnley en Real Madrid, dingen mee naar zijn handtekening. Buck wordt geprezen als een rijzende ster in de Major League Soccer en wordt beschouwd als een elite talent in de Verenigde Staten.

De opmerkelijke prestaties van de MLS starlet hebben hem een plek opgeleverd in de 'MLS 22 under 22', een lijst samengesteld door een panel van experts, waarop hij een sterke 4e plaats behaalde.

Het jaar 2023 betekende het breakout season voor Buck in de MLS, waar hij uitgroeide tot een van de meest veelbelovende middenvelders in de competitie.

Buck, qua profiel en stijl vergeleken met spelers als Youri Tielemans en Jude Bellingham, wordt geprezen om zijn veelzijdigheid, technisch vermogen en sterke prestaties in de MLS.

Wie moet Club Brugge zeker halen?

Meest recent

Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

24
24
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

32
32
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

20
20
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

174
174
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

80
80
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

57
57
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

25
25
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

48
48
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

68
68
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

231
231
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

198
198
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

695
695
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

54
54
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

419
419
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

97
97
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

514
514
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

247
247
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

48
48
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

49
49
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

274
274
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

169
169
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

201
201
Chelsea verrast iedereen met zeer groot nieuws

Chelsea is nog maar eens matig aan het seizoen begonnen. De Engelsen zijn ondanks het spenderen van ...

79
79
Uitblinker én tegenvaller bij RSCA: "Geloof nog in hem"

RSC Anderlecht speelde zeer wisselvallig tegen Lyon. Een zeer povere eerste helft, een goede tweede. ...

455
455
‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

995
995

Meer sportnieuws