'The last dance van Mannaert: toptransfers van formaat'

door
'The last dance van Mannaert: toptransfers van formaat'

Vincent Mannaert staat voor een uitdagende last dance bij Club Brugge, waarin hij niet alleen de club door de wintermercato moet loodsen, maar ook de zomerse transfermarkt moet voorbereiden. De afscheidnemende CEO en sportief directeur heeft heel wat potentiële toptransfers op het oog.

LEES OOK: Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Jonah Kusi-Asare: 16-jarig supertalent van 1 meter 96

Jonah Kusi-Asare (16) wordt beschouwd als een van de grootste Zweedse talenten van het moment en er wordt hem een heel grote toekomst voorspeld. De veelbelovende spits van AIK Solna staat nadrukkelijk in de belangstelling van Club Brugge, dat hem al geruime tijd volgt.

Eind oktober onthulde Thomas Berntsen, sportief directeur van Solna, dat er al interesse was van Blauw-Zwart, en volgens Sportbladet heeft Club onlangs opnieuw contact opgenomen met Solna om de mogelijkheid van een transfer te bespreken.

De moderne targetman van 1 meter 96 zou ook op de radar staan van PSV Eindhoven en Juventus. Andere Europese grootmachten, waaronder Internazionale, Bayern München, Benfica, FC Kopenhagen en RB Salzburg, hebben in het nabije verleden eveneens belangstelling getoond.

Hoewel Kusi-Asare slechts vier wedstrijden heeft gespeeld voor AIK Solna, zou hij toch om en bij de 5,3 miljoen euro moeten kosten. Deze prijs weerspiegelt niet alleen zijn specifieke kwaliteiten en enorme talent, maar ook het feit dat hij in november een nieuw contract heeft getekend dat hem tot de zomer van 2026 aan Solna bindt.

Kusi-Asare wordt in Scandinavië vergeleken met John Carew en Zlatan Ibrahimovic qua stijl en profiel.

Momodou Sonko: Zweeds talent van het jaar van 9 miljoen euro

Club Brugge heeft zijn oog ook laten vallen op Momodou Sonko. De 18-jarige Zweed met Gambiaanse roots heeft de afgelopen maanden indruk gemaakt bij BK Häcken en is zelfs uitgeroepen tot Talent van het Jaar in de Allsvenskan.

De strijd om Sonko's handtekening belooft erg intensief te worden want het supertalent geniet ook de belangstelling van hoog aangeschreven buitenlandse clubs zoals Ajax, FC Barcelona, Liverpool, RB Leipzig en Atlético Madrid.

Met een vraagprijs die volgens de Zweedse krant Expressen tussen 8 en 9 miljoen euro ligt, wat het huidige uitgaande clubrecord van Häcken zou verpulveren, zal een transfer van Sonko ongetwijfeld ook een dure aangelegenheid worden.

Op dit moment is Bénie Traoré (Sheffield United, 4,6 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer van de Zweedse club. Sonko, die wordt vergeleken met Mo Salah, staat bekend om zijn indrukwekkende snelheid, verfijnde techniek en doelgerichtheid.

David Ankeye: scoort weinig, mist veel kansen

De 21-jarige Nigeriaanse spits van Sheriff Tiraspol geniet interesse in Italië, Frankrijk en België, waarbij Club Brugge als de meest concrete kandidaat wordt beschouwd om hem aan te trekken.

In Roemenië wordt de transfer van David Ankeye naar Club Brugge zelfs al enkele weken als vanzelfsprekend beschouwd, maar in België is nog niets in die richting geschreven of gecommuniceerd.

Ankeye bereidt zich voor op een mogelijke transfer in januari en makelaar Uche Dominic Egbukwu voorspelt dat de carrière van zijn cliënt in de komende jaren zal exploderen.

Even leek het ernaar uit te zien dat Ankeye een transfer naar FCSB zou maken, maar Gigi Becali, de voorzitter van de Roemeense topclub, duwde niet door voor zijn komst. “Ik wil een spits, maar alleen als het een goede en klassevolle speler is”, zei Becali.

Hij hintte erop dat Ankeye wellicht nog te jong is om een impact te hebben op de ploeg en dat de gevraagde transfersom van anderhalf miljoen euro te hoog was.

Gabi Balint, een voormalig profvoetballer en coach uit Roemenië, heeft het spel van Ankeye geanalyseerd en beschrijft hem als een spits die veel kansen voor zichzelf creëert. “Hij mist gemakkelijk kansen. Score a little, miss a lot”, zei hij ondubbelzinnig over Ankeye.

Marouane Fellaini: grootse terugkeer naar de Jupiler Pro League?

Op 1 januari is het contract van de voormalige Rode Duivel bij Shandong Taishan afgelopen, en sindsdien staat Marouane Fellaini open voor een nieuw avontuur. Volgens L’Avenir heeft Club Brugge contact opgenomen met Fellaini en zijn entourage in december, al is het voorlopig windstil rond dit dossier.

Er hebben vorige maand gesprekken tussen beide partijen plaatsgevonden, maar op dit moment is er nog geen duidelijke indicatie dat hij daadwerkelijk naar Europa zal terugkeren. Karim Mejati, de makelaar van Fellaini, liet al weten aan VTM Nieuws dat zijn cliënt in elk geval nog niet zal stoppen met voetballen.

Fellaini hoopt spoedig een aantrekkelijke club te vinden, en hij heeft al verschillende opties, waaronder Al Jazira (Abu Dhabi), Al-Nasr (Dubai) en Al-Shabab (Saudi-Arabië), evenals een hele rist Turkse clubs. “Ik wil me nog één of twee jaar amuseren”, zei Fellaini zelf anderhalve maand geleden aan La Dernière Heure.

“Het lichaam moet spreken. Zolang de machine draait, is er geen reden om te stoppen. Wat mij betreft, als ik er genoeg van krijg, stop ik.”

Lilian Brassier: complete verdediger die 10 miljoen kost

Club Brugge overweegt de transfer van Lilian Brassier, een 24-jarige centrale verdediger van Stade Brest, met een geschat prijskaartje tussen 8 en 10 miljoen euro. Daarmee zou hij de duurste inkomende centrale verdediger van Club Brugge kunnen worden en Stanley Nsoki (6,5 miljoen euro) van de troon stoten.

Brassier, die bekendstaat als een van de meest constante verdedigers in de Ligue 1, geniet ook de interesse van clubs als AS Monaco, Sassuolo en Atalanta Bergamo. Vooral de Monegasken lagen tot voor kort in poleposition om de krachtige verdediger binnen te halen.

Volgens Ouest France heeft Monaco in de periode net voor Kerstmis een bod uitgebracht, dat echter werd geweigerd door Brest, en sindsdien kwam er geen nieuw voorstel meer vanuit die hoek.

Brassier staat bekend om zijn snelheid, kracht en aanvallende impulsen, en hij heeft zich in de voorbije jaren ontwikkeld tot een complete verdediger. Hij brengt niet alleen kracht en atletische kwaliteiten met zich mee, maar ook aanvallende frisheid en dynamiek.

Fysiek is Brassier sterk, aangezien hij de afgelopen seizoenen zelden of nooit geblesseerd is geraakt. Daarnaast heeft hij gewerkt aan zijn voetbal-IQ om een complete verdediger te worden.

Noel Buck: MLS starlet en Engelse U19 international

Club Brugge heeft het veelbelovende Engels-Amerikaanse talent Noel Buck, die momenteel schittert in de Major League Soccer, op het oog. Met een geschatte prijs tussen 4,5 en 8,5 miljoen euro is de 18-jarige middenvelder gegeerd wild op de transfermarkt.

Verschillende Europese grootmachten, waaronder Arsenal, Manchester City, Burnley en Real Madrid, dingen mee naar zijn handtekening. Buck wordt geprezen als een rijzende ster in de Major League Soccer en wordt beschouwd als een elite talent in de Verenigde Staten.

De opmerkelijke prestaties van de MLS starlet hebben hem een plek opgeleverd in de 'MLS 22 under 22', een lijst samengesteld door een panel van experts, waarop hij een sterke 4e plaats behaalde.

Het jaar 2023 betekende het breakout season voor Buck in de MLS, waar hij uitgroeide tot een van de meest veelbelovende middenvelders in de competitie.

Buck, qua profiel en stijl vergeleken met spelers als Youri Tielemans en Jude Bellingham, wordt geprezen om zijn veelzijdigheid, technisch vermogen en sterke prestaties in de MLS.

Wie moet Club Brugge zeker halen?

Meest recent

El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

10
10
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

44
44
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

27
27
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

29
29
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

53
53
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

51
51
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

111
111
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

68
68
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

213
213
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

129
129
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

68
68
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

211
211
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

153
153
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

299
299
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

88
88
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

96
96
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

306
306
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

250
250
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

156
156
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

238
238
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

381
381
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

214
214
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

533
533
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

45
45

Meer sportnieuws