'RWDM haalt oude bekende van Cercle binnen'

door
'RWDM haalt oude bekende van Cercle binnen'

RWDM zal in de komende maanden nog moeten knokken om het behoud in de Jupiler Pro League te verzekeren. Na een goede start is de promovendus toch weggezakt en het is de winterstop ingegaan op de dertiende plaats, die op het einde van de rit zou betekenen dat er play-downs gespeeld moeten worden.

Bovendien kreeg RWDM de voorbije maanden ook te maken met de nodige blessures. Vooral de verdediging werd hard getroffen, want daar vielen Klaus en Segovia voor lange tijd uit. Een centrale verdediger is dus één van de logische prioriteiten voor de wintermercato.

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

RWDM denkt aan oude bekende van Cercle

Dat zou weleens een oude bekende kunnen worden, want volgens La Dernière Heure is Sousa één van de opties. Dat zou een logische transfer zijn, want de 22-jarige Braziliaan is momenteel aan de slag bij Botafogo en de voorbije mercato's streken al heel wat spelers van de Braziliaanse zusterclub neer.

Maar daarnaast heeft de gewezen jeugdinternational ook al ervaring in België, want in het seizoen 2021/22 speelde hij al achttien wedstrijden voor Cercle Brugge. Dat huurde Sousa de voorbije twee seizoenen van Botafogo, maar door een zware knieblessure kwam hij vorig seizoen niet meer in actie.

Al bijna twee jaar zonder wedstrijden

Cercle lichtte daarna zijn aankoopoptie niet en het voorbije halfjaar kwam Sousa ook bij Botafogo niet aan de bak. Hij zat er wel een paar keer op de bank, maar speelde geen minuut. 

Daardoor is het dus wel de vraag of hij er bij RWDM meteen zal kunnen staan. De laatste officiële wedstrijd van Sousa dateert intussen al van 21 maanden(!) geleden. Op 3 april 2022 speelde hij met Cercle 56 minuten mee in de Jupiler Pro League tegen AA Gent, sindsdien kwam hij niet meer aan de bak.

Zou dat een goede transfer zijn van RWDM?

Meest recent

Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

12
12
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

13
13
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

418
418
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

95
95
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

31
31
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

30
30
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

67
67
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

248
248
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

44
44
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

193
193
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

65
65
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

63
63
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

263
263
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

446
446
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

412
412
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

116
116
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

397
397
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

57
57
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

150
150
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

125
125
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

278
278
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

160
160
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

156
156
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

58
58

Meer sportnieuws