AA Gent heeft wilde plannen met 5 toptransfers

844
AA Gent heeft wilde plannen met 5 toptransfers

AA Gent beschikt momenteel over een heel beperkte kern, vooral nu Tarik Tissoudali, Tsuyoshi Watanabe, Hong Hyun-seok en Nurio Fortuna deelnemen aan de Africa Cup en de Asian Cup.

De financiële middelen om versterkingen aan te trekken in januari zijn bovendien erg beperkt, maar desondanks speurt de club de markt af op zoek naar kwalitatieve versterkingen.

Een opvallende aanwinst is Daniel Schmidt van Sint-Truiden, die transfervrij werd aangetrokken, wat zowel sportief als financieel als een meesterdeal wordt beschouwd. Naast Schmidt heeft de club haar oog laten vallen op meerdere spelers.

Darius Olaru van FCSB, Renan Oliveira van FK Sarajevo, Stanis Idumbo Muzambo van Ajax en Samet Akaydin van Fenerbahçe worden genoemd. Hoewel dit allemaal erg veelbelovende opties zijn, lijkt het erop dat deze doelwitten momenteel buiten bereik zijn voor Gent vanwege financiële beperkingen bij de club.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Darius Olaru: onhaalbaar voor 7 miljoen euro

Darius Olaru, een 25-jarige box-to-box-middenvelder van FCSB, maakt momenteel grote indruk met zijn groot volume, infiltratievermogen en schijnbaar eindeloze energie. De Roemeense trainer Ioan Sabau prijst Olaru als een tweebenige speler die kan verdedigen als aanvallen, en bovendien beschikt hij over een groot scorend vermogen.

In het huidige seizoen heeft Olaru al 10 doelpunten op zijn naam staan in de Superliga, waarmee hij momenteel de topscorer is van de Roemeense competitie - een buitengewone prestatie voor een centrale middenvelder.

Niet verrassend is dat de 25-jarige speler een ware sensatie is in het Roemeense voetbal, en FCSB hoopt hier financieel van te profiteren. Voorzitter Gigi Becali heeft expliciet verklaard dat Olaru niet voor minder dan 7 miljoen euro mag vertrekken.

Zijn marktwaarde is dit seizoen gestegen naar 6,5 miljoen euro, waardoor hij momenteel de meest waardevolle speler in de Roemeense competitie is.

Bănel Nicoliţă, voormalig international en huidige trainer, gelooft sterk dat Olaru zich staande kan houden in de beste Europese competities en benadrukt dat elke club die hem aantrekt, er geen spijt van zal krijgen.

Naast het (te) hoge prijskaartje voor Olaru moet AA Gent ook afrekenen met de interesse van onder meer Anderlecht, Monza en Torino.

Daniel Schmidt: de meesterdeal van AA Gent

AA Gent heeft een geduchte concurrent voor Davy Roef binnengehaald met de 31-jarige Daniel Schmidt. De Japanner heeft een contract getekend bij de Buffalo's tot 2027, waar hij de kans krijgt om zijn status als een van de beste doelmannen in de Pro League te herbevestigen.

Vorig seizoen behoorde Schmidt tot de topdoelmannen in de Pro League, zoals blijkt uit zijn indrukwekkende statistieken. Met een save-percentage van 70% stond hij op de vijfde plaats in de competitie.

Na Butez en Paul Nardi van AA Gent was hij gemiddeld gezien de minst gepasseerde doelman in de Belgische competitie. Bovendien onderscheidde hij zich als een van de beste voetballende doelmannen.

De transfer van Schmidt is niet alleen een sportieve versterking voor Gent, maar ook financieel een indrukwekkende zet. Sint-Truiden had dringend behoefte om Schmidt van de hand te doen in januari, gezien zijn zwaar salaris dat al in de vorige zomer van de begrotingen had moeten worden geschrapt.

Hierdoor was Schmidt dit seizoen gedegradeerd tot de vierde doelman in Limburg en belandde hij zelfs in de B-kern. AA Gent slaagde er nu in om Schmidt transfervrij aan te trekken, aangezien Sint-Truiden instemde met een onderlinge overeenkomst om zijn contract te ontbinden.

Renan Oliveira: scorende spits moet het Bosnische clubrecord verbreken

AA Gent toont interesse in Renan Oliveira, een 26-jarige, vlotscorende spits van FK Sarajevo, die mogelijk de rol van vervanger op zich kan nemen voor Tarik Tissoudali, die met Marokko naar de Africa Cup vertrekt.

Volgens het Bosnische medium Faktor heeft AA Gent naar verluidt al een officieel bod uitgebracht op de Braziliaanse spits, waarvan de marktwaarde volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com wordt geschat op één miljoen euro.

Oliveira is een van de leidende figuren bij Sarajevo, en dit seizoen heeft hij zijn scoringsdrift laten zien met 7 doelpunten in 15 wedstrijden in de Premijer Liga. Het Bosnische medium SPORT benadrukte eerder al dat Renan Oliveira tot de topaanvallers van de Bosnische competitie behoort.

Ondanks het feit dat hij naar verluidt een hoog salaris ontvangt in een al goedbetaalde kleedkamer, wordt zijn prijs-kwaliteitverhouding beschouwd als elke cent van de investering waard.

Vorig jaar betaalde Sarajevo bovendien een transfersom van 170 duizend euro voor Oliveira, waarmee hij de op één na duurste aankoop ooit is voor de Bosnische topclub. Door zijn sterke prestaties neemt de buitenlandse interesse toe in Oliveira en het lijkt erop dat er in januari meerdere aanbiedingen zullen binnenstromen voor hem.

SPORT meldt dat als een transfer plaatsvindt, daar naar alle waarschijnlijkheid zeker en vast miljoenen mee gemoeid zouden zijn, en mogelijk zelfs het record van de Premijer Liga verbroken zou worden.

Momenteel staat dat record op naam van Gojko Cimirot (ex-Standard), die in 2015 van Sarajevo naar PAOK Saloniki vertrok voor een bedrag van 1,68 miljoen euro.

Stanis Idumbo Muzambo: stunt is ver weg

Stanis Idumbo Muzambo (18) heeft onlangs een nieuw contractvoorstel van zijn huidige werkgever Ajax afgewezen, en AA Gent, de club waar hij in 2021 vertrok om bij de Amsterdamse jeugdopleiding te spelen, onderneemt serieuze inspanningen om “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen” terug naar België te halen.

In april 2021 zette de toen 15-jarige Muzambo zijn handtekening onder een driejarig contract bij Ajax, waarmee hij de deur achter zich dichttrok bij AA Gent. Hij werd beschouwd als een van de grootste talenten van de club, en de Buffalo's deden toen verwoede pogingen om hem langer aan zich te binden.

Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste profcontract te ondertekenen. Helaas kwam Gent te laat en was Idumbo echter al verkocht aan Ajax.

“We hadden vorig jaar al begrepen dat Ajax fel geïnteresseerd was in Stanis”, zei Michel Louwagie toen. “Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs.”

Idumbo lijkt echter geen spek voor de bek van AA Gent te zijn, want ook Anderlecht, Tottenham Hotspur, FC Sevilla en AS Monaco willen een poging wagen om hem binnen te halen. De speler zelf schijnt een voorkeur te hebben om in Engeland aan de slag te gaan. 

Samet Akaydin: dure maar tegenvallende verdediger

Volgens de Turkse journalist Yağız Sabuncuoğlu overweegt AA Gent de transfer van Samet Akaydin. De 29-jarige centrale verdediger werd in januari vorig jaar voor een bedrag van 3,7 miljoen euro door Fenerbahçe overgenomen van Adana Demirspor, onder impuls van toenmalige coach Jorge Jesus.

Akaydin was de enige speler in de Süper Lig die Jesus graag naar de club wilde halen, maar hij blijkt niet aan de hoge verwachtingen te kunnen voldoen bij Fenerbahçe. De viervoudige Turkse international maakte veel fouten, en daarom zette coach Ismail Kartal, de opvolger van Jesus als coach van Fenerbahçe, hem uit de ploeg vorig seizoen.

Daarom mocht Akaydin afgelopen zomer de club al verlaten, maar hij slaagde er niet in elders onderdak te vinden. Dit seizoen pendelt hij tussen de bank en de basis, en valt hij vooral op door zijn overmatig aantal gele kaarten (4 stuks in 6 basisplaatsen).

In januari staat zijn vertrek bij Fenerbahçe vast, aangezien de club graag wat geld wil terugkrijgen voor deze dure transferflop.

De verdediger, die hoopt meer speeltijd te krijgen met het oog op het Europees Kampioenschap volgende zomer, heeft gesprekken gevoerd met verschillende Russische clubs, en bovendien tonen ook Genoa en Fiorentina vermeende interesse in hem.

Akaydin beschouwt Sergio Ramos als zijn idool, maar hun speelstijl is niet dezelfde. De Turk tackelt minder vaak, blijft liever op zijn benen staan, en wil altijd in balans staan. Anderzijds heeft de logge Akaydin (hij meet 1 meter 90) wel de grootste moeite tegen snelle en kwieke aanvallers.

Wie moet AA Gent zeker halen?

Meest recent

Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

39
39
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

53
53
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

304
304
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

30
30
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

251
251
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

57
57
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

247
247
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

183
183
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

39
39
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

39
39
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

243
243
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

146
146
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

183
183
Chelsea verrast iedereen met zeer groot nieuws

Chelsea is nog maar eens matig aan het seizoen begonnen. De Engelsen zijn ondanks het spenderen van ...

69
69
Uitblinker én tegenvaller bij RSCA: "Geloof nog in hem"

RSC Anderlecht speelde zeer wisselvallig tegen Lyon. Een zeer povere eerste helft, een goede tweede. ...

421
421
‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

886
886
Zorgen voor Hubert: "Dit is erg hard"

Union SG met vanavond aan de bak tegen Viktoria Plzen. Een ploeg die ze in principe moeten kunnen ...

113
113
Coosemans en Maamar scherp na verlies van Anderlecht

RSC Anderlecht opende de League Phase in de Europa League met een verliespartij tegen Lyon. Colin ...

335
335
Bruno zet de puntjes op de i na nederlaag van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-2 van Olympique Lyon en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars ...

442
442
Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

Domenico Tedeco is alweer ontslagen. Na amper 99 dagen mocht hij zijn koffers pakken bij Bologna. ...

101
101
Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend. Er worden veel namen genoemd als ...

322
322
Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

1162
1162
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

92
92
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

57
57
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

161
161

Meer sportnieuws