AA Gent heeft wilde plannen met 5 toptransfers

844
AA Gent heeft wilde plannen met 5 toptransfers

AA Gent beschikt momenteel over een heel beperkte kern, vooral nu Tarik Tissoudali, Tsuyoshi Watanabe, Hong Hyun-seok en Nurio Fortuna deelnemen aan de Africa Cup en de Asian Cup.

De financiële middelen om versterkingen aan te trekken in januari zijn bovendien erg beperkt, maar desondanks speurt de club de markt af op zoek naar kwalitatieve versterkingen.

Een opvallende aanwinst is Daniel Schmidt van Sint-Truiden, die transfervrij werd aangetrokken, wat zowel sportief als financieel als een meesterdeal wordt beschouwd. Naast Schmidt heeft de club haar oog laten vallen op meerdere spelers.

Darius Olaru van FCSB, Renan Oliveira van FK Sarajevo, Stanis Idumbo Muzambo van Ajax en Samet Akaydin van Fenerbahçe worden genoemd. Hoewel dit allemaal erg veelbelovende opties zijn, lijkt het erop dat deze doelwitten momenteel buiten bereik zijn voor Gent vanwege financiële beperkingen bij de club.

LEES OOK: Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Darius Olaru: onhaalbaar voor 7 miljoen euro

Darius Olaru, een 25-jarige box-to-box-middenvelder van FCSB, maakt momenteel grote indruk met zijn groot volume, infiltratievermogen en schijnbaar eindeloze energie. De Roemeense trainer Ioan Sabau prijst Olaru als een tweebenige speler die kan verdedigen als aanvallen, en bovendien beschikt hij over een groot scorend vermogen.

In het huidige seizoen heeft Olaru al 10 doelpunten op zijn naam staan in de Superliga, waarmee hij momenteel de topscorer is van de Roemeense competitie - een buitengewone prestatie voor een centrale middenvelder.

Niet verrassend is dat de 25-jarige speler een ware sensatie is in het Roemeense voetbal, en FCSB hoopt hier financieel van te profiteren. Voorzitter Gigi Becali heeft expliciet verklaard dat Olaru niet voor minder dan 7 miljoen euro mag vertrekken.

Zijn marktwaarde is dit seizoen gestegen naar 6,5 miljoen euro, waardoor hij momenteel de meest waardevolle speler in de Roemeense competitie is.

Bănel Nicoliţă, voormalig international en huidige trainer, gelooft sterk dat Olaru zich staande kan houden in de beste Europese competities en benadrukt dat elke club die hem aantrekt, er geen spijt van zal krijgen.

Naast het (te) hoge prijskaartje voor Olaru moet AA Gent ook afrekenen met de interesse van onder meer Anderlecht, Monza en Torino.

Daniel Schmidt: de meesterdeal van AA Gent

AA Gent heeft een geduchte concurrent voor Davy Roef binnengehaald met de 31-jarige Daniel Schmidt. De Japanner heeft een contract getekend bij de Buffalo's tot 2027, waar hij de kans krijgt om zijn status als een van de beste doelmannen in de Pro League te herbevestigen.

Vorig seizoen behoorde Schmidt tot de topdoelmannen in de Pro League, zoals blijkt uit zijn indrukwekkende statistieken. Met een save-percentage van 70% stond hij op de vijfde plaats in de competitie.

Na Butez en Paul Nardi van AA Gent was hij gemiddeld gezien de minst gepasseerde doelman in de Belgische competitie. Bovendien onderscheidde hij zich als een van de beste voetballende doelmannen.

De transfer van Schmidt is niet alleen een sportieve versterking voor Gent, maar ook financieel een indrukwekkende zet. Sint-Truiden had dringend behoefte om Schmidt van de hand te doen in januari, gezien zijn zwaar salaris dat al in de vorige zomer van de begrotingen had moeten worden geschrapt.

Hierdoor was Schmidt dit seizoen gedegradeerd tot de vierde doelman in Limburg en belandde hij zelfs in de B-kern. AA Gent slaagde er nu in om Schmidt transfervrij aan te trekken, aangezien Sint-Truiden instemde met een onderlinge overeenkomst om zijn contract te ontbinden.

Renan Oliveira: scorende spits moet het Bosnische clubrecord verbreken

AA Gent toont interesse in Renan Oliveira, een 26-jarige, vlotscorende spits van FK Sarajevo, die mogelijk de rol van vervanger op zich kan nemen voor Tarik Tissoudali, die met Marokko naar de Africa Cup vertrekt.

Volgens het Bosnische medium Faktor heeft AA Gent naar verluidt al een officieel bod uitgebracht op de Braziliaanse spits, waarvan de marktwaarde volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com wordt geschat op één miljoen euro.

Oliveira is een van de leidende figuren bij Sarajevo, en dit seizoen heeft hij zijn scoringsdrift laten zien met 7 doelpunten in 15 wedstrijden in de Premijer Liga. Het Bosnische medium SPORT benadrukte eerder al dat Renan Oliveira tot de topaanvallers van de Bosnische competitie behoort.

Ondanks het feit dat hij naar verluidt een hoog salaris ontvangt in een al goedbetaalde kleedkamer, wordt zijn prijs-kwaliteitverhouding beschouwd als elke cent van de investering waard.

Vorig jaar betaalde Sarajevo bovendien een transfersom van 170 duizend euro voor Oliveira, waarmee hij de op één na duurste aankoop ooit is voor de Bosnische topclub. Door zijn sterke prestaties neemt de buitenlandse interesse toe in Oliveira en het lijkt erop dat er in januari meerdere aanbiedingen zullen binnenstromen voor hem.

SPORT meldt dat als een transfer plaatsvindt, daar naar alle waarschijnlijkheid zeker en vast miljoenen mee gemoeid zouden zijn, en mogelijk zelfs het record van de Premijer Liga verbroken zou worden.

Momenteel staat dat record op naam van Gojko Cimirot (ex-Standard), die in 2015 van Sarajevo naar PAOK Saloniki vertrok voor een bedrag van 1,68 miljoen euro.

Stanis Idumbo Muzambo: stunt is ver weg

Stanis Idumbo Muzambo (18) heeft onlangs een nieuw contractvoorstel van zijn huidige werkgever Ajax afgewezen, en AA Gent, de club waar hij in 2021 vertrok om bij de Amsterdamse jeugdopleiding te spelen, onderneemt serieuze inspanningen om “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen” terug naar België te halen.

In april 2021 zette de toen 15-jarige Muzambo zijn handtekening onder een driejarig contract bij Ajax, waarmee hij de deur achter zich dichttrok bij AA Gent. Hij werd beschouwd als een van de grootste talenten van de club, en de Buffalo's deden toen verwoede pogingen om hem langer aan zich te binden.

Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste profcontract te ondertekenen. Helaas kwam Gent te laat en was Idumbo echter al verkocht aan Ajax.

“We hadden vorig jaar al begrepen dat Ajax fel geïnteresseerd was in Stanis”, zei Michel Louwagie toen. “Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs.”

Idumbo lijkt echter geen spek voor de bek van AA Gent te zijn, want ook Anderlecht, Tottenham Hotspur, FC Sevilla en AS Monaco willen een poging wagen om hem binnen te halen. De speler zelf schijnt een voorkeur te hebben om in Engeland aan de slag te gaan. 

Samet Akaydin: dure maar tegenvallende verdediger

Volgens de Turkse journalist Yağız Sabuncuoğlu overweegt AA Gent de transfer van Samet Akaydin. De 29-jarige centrale verdediger werd in januari vorig jaar voor een bedrag van 3,7 miljoen euro door Fenerbahçe overgenomen van Adana Demirspor, onder impuls van toenmalige coach Jorge Jesus.

Akaydin was de enige speler in de Süper Lig die Jesus graag naar de club wilde halen, maar hij blijkt niet aan de hoge verwachtingen te kunnen voldoen bij Fenerbahçe. De viervoudige Turkse international maakte veel fouten, en daarom zette coach Ismail Kartal, de opvolger van Jesus als coach van Fenerbahçe, hem uit de ploeg vorig seizoen.

Daarom mocht Akaydin afgelopen zomer de club al verlaten, maar hij slaagde er niet in elders onderdak te vinden. Dit seizoen pendelt hij tussen de bank en de basis, en valt hij vooral op door zijn overmatig aantal gele kaarten (4 stuks in 6 basisplaatsen).

In januari staat zijn vertrek bij Fenerbahçe vast, aangezien de club graag wat geld wil terugkrijgen voor deze dure transferflop.

De verdediger, die hoopt meer speeltijd te krijgen met het oog op het Europees Kampioenschap volgende zomer, heeft gesprekken gevoerd met verschillende Russische clubs, en bovendien tonen ook Genoa en Fiorentina vermeende interesse in hem.

Akaydin beschouwt Sergio Ramos als zijn idool, maar hun speelstijl is niet dezelfde. De Turk tackelt minder vaak, blijft liever op zijn benen staan, en wil altijd in balans staan. Anderzijds heeft de logge Akaydin (hij meet 1 meter 90) wel de grootste moeite tegen snelle en kwieke aanvallers.

Wie moet AA Gent zeker halen?

Meest recent

Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

5
5
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

21
21
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

48
48
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

171
171
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

133
133
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

125
125
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

29
29
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

207
207
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

62
62
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

63
63
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

356
356
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

106
106
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

58
58
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

552
552
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

279
279
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

262
262
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

217
217
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

263
263
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

910
910
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

469
469
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

279
279
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

139
139
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

385
385
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

178
178
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

272
272

Meer sportnieuws