AA Gent heeft wilde plannen met 5 toptransfers

844
AA Gent heeft wilde plannen met 5 toptransfers

AA Gent beschikt momenteel over een heel beperkte kern, vooral nu Tarik Tissoudali, Tsuyoshi Watanabe, Hong Hyun-seok en Nurio Fortuna deelnemen aan de Africa Cup en de Asian Cup.

De financiële middelen om versterkingen aan te trekken in januari zijn bovendien erg beperkt, maar desondanks speurt de club de markt af op zoek naar kwalitatieve versterkingen.

Een opvallende aanwinst is Daniel Schmidt van Sint-Truiden, die transfervrij werd aangetrokken, wat zowel sportief als financieel als een meesterdeal wordt beschouwd. Naast Schmidt heeft de club haar oog laten vallen op meerdere spelers.

Darius Olaru van FCSB, Renan Oliveira van FK Sarajevo, Stanis Idumbo Muzambo van Ajax en Samet Akaydin van Fenerbahçe worden genoemd. Hoewel dit allemaal erg veelbelovende opties zijn, lijkt het erop dat deze doelwitten momenteel buiten bereik zijn voor Gent vanwege financiële beperkingen bij de club.

LEES OOK: Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Darius Olaru: onhaalbaar voor 7 miljoen euro

Darius Olaru, een 25-jarige box-to-box-middenvelder van FCSB, maakt momenteel grote indruk met zijn groot volume, infiltratievermogen en schijnbaar eindeloze energie. De Roemeense trainer Ioan Sabau prijst Olaru als een tweebenige speler die kan verdedigen als aanvallen, en bovendien beschikt hij over een groot scorend vermogen.

In het huidige seizoen heeft Olaru al 10 doelpunten op zijn naam staan in de Superliga, waarmee hij momenteel de topscorer is van de Roemeense competitie - een buitengewone prestatie voor een centrale middenvelder.

Niet verrassend is dat de 25-jarige speler een ware sensatie is in het Roemeense voetbal, en FCSB hoopt hier financieel van te profiteren. Voorzitter Gigi Becali heeft expliciet verklaard dat Olaru niet voor minder dan 7 miljoen euro mag vertrekken.

Zijn marktwaarde is dit seizoen gestegen naar 6,5 miljoen euro, waardoor hij momenteel de meest waardevolle speler in de Roemeense competitie is.

Bănel Nicoliţă, voormalig international en huidige trainer, gelooft sterk dat Olaru zich staande kan houden in de beste Europese competities en benadrukt dat elke club die hem aantrekt, er geen spijt van zal krijgen.

Naast het (te) hoge prijskaartje voor Olaru moet AA Gent ook afrekenen met de interesse van onder meer Anderlecht, Monza en Torino.

Daniel Schmidt: de meesterdeal van AA Gent

AA Gent heeft een geduchte concurrent voor Davy Roef binnengehaald met de 31-jarige Daniel Schmidt. De Japanner heeft een contract getekend bij de Buffalo's tot 2027, waar hij de kans krijgt om zijn status als een van de beste doelmannen in de Pro League te herbevestigen.

Vorig seizoen behoorde Schmidt tot de topdoelmannen in de Pro League, zoals blijkt uit zijn indrukwekkende statistieken. Met een save-percentage van 70% stond hij op de vijfde plaats in de competitie.

Na Butez en Paul Nardi van AA Gent was hij gemiddeld gezien de minst gepasseerde doelman in de Belgische competitie. Bovendien onderscheidde hij zich als een van de beste voetballende doelmannen.

De transfer van Schmidt is niet alleen een sportieve versterking voor Gent, maar ook financieel een indrukwekkende zet. Sint-Truiden had dringend behoefte om Schmidt van de hand te doen in januari, gezien zijn zwaar salaris dat al in de vorige zomer van de begrotingen had moeten worden geschrapt.

Hierdoor was Schmidt dit seizoen gedegradeerd tot de vierde doelman in Limburg en belandde hij zelfs in de B-kern. AA Gent slaagde er nu in om Schmidt transfervrij aan te trekken, aangezien Sint-Truiden instemde met een onderlinge overeenkomst om zijn contract te ontbinden.

Renan Oliveira: scorende spits moet het Bosnische clubrecord verbreken

AA Gent toont interesse in Renan Oliveira, een 26-jarige, vlotscorende spits van FK Sarajevo, die mogelijk de rol van vervanger op zich kan nemen voor Tarik Tissoudali, die met Marokko naar de Africa Cup vertrekt.

Volgens het Bosnische medium Faktor heeft AA Gent naar verluidt al een officieel bod uitgebracht op de Braziliaanse spits, waarvan de marktwaarde volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com wordt geschat op één miljoen euro.

Oliveira is een van de leidende figuren bij Sarajevo, en dit seizoen heeft hij zijn scoringsdrift laten zien met 7 doelpunten in 15 wedstrijden in de Premijer Liga. Het Bosnische medium SPORT benadrukte eerder al dat Renan Oliveira tot de topaanvallers van de Bosnische competitie behoort.

Ondanks het feit dat hij naar verluidt een hoog salaris ontvangt in een al goedbetaalde kleedkamer, wordt zijn prijs-kwaliteitverhouding beschouwd als elke cent van de investering waard.

Vorig jaar betaalde Sarajevo bovendien een transfersom van 170 duizend euro voor Oliveira, waarmee hij de op één na duurste aankoop ooit is voor de Bosnische topclub. Door zijn sterke prestaties neemt de buitenlandse interesse toe in Oliveira en het lijkt erop dat er in januari meerdere aanbiedingen zullen binnenstromen voor hem.

SPORT meldt dat als een transfer plaatsvindt, daar naar alle waarschijnlijkheid zeker en vast miljoenen mee gemoeid zouden zijn, en mogelijk zelfs het record van de Premijer Liga verbroken zou worden.

Momenteel staat dat record op naam van Gojko Cimirot (ex-Standard), die in 2015 van Sarajevo naar PAOK Saloniki vertrok voor een bedrag van 1,68 miljoen euro.

Stanis Idumbo Muzambo: stunt is ver weg

Stanis Idumbo Muzambo (18) heeft onlangs een nieuw contractvoorstel van zijn huidige werkgever Ajax afgewezen, en AA Gent, de club waar hij in 2021 vertrok om bij de Amsterdamse jeugdopleiding te spelen, onderneemt serieuze inspanningen om “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen” terug naar België te halen.

In april 2021 zette de toen 15-jarige Muzambo zijn handtekening onder een driejarig contract bij Ajax, waarmee hij de deur achter zich dichttrok bij AA Gent. Hij werd beschouwd als een van de grootste talenten van de club, en de Buffalo's deden toen verwoede pogingen om hem langer aan zich te binden.

Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste profcontract te ondertekenen. Helaas kwam Gent te laat en was Idumbo echter al verkocht aan Ajax.

“We hadden vorig jaar al begrepen dat Ajax fel geïnteresseerd was in Stanis”, zei Michel Louwagie toen. “Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs.”

Idumbo lijkt echter geen spek voor de bek van AA Gent te zijn, want ook Anderlecht, Tottenham Hotspur, FC Sevilla en AS Monaco willen een poging wagen om hem binnen te halen. De speler zelf schijnt een voorkeur te hebben om in Engeland aan de slag te gaan. 

Samet Akaydin: dure maar tegenvallende verdediger

Volgens de Turkse journalist Yağız Sabuncuoğlu overweegt AA Gent de transfer van Samet Akaydin. De 29-jarige centrale verdediger werd in januari vorig jaar voor een bedrag van 3,7 miljoen euro door Fenerbahçe overgenomen van Adana Demirspor, onder impuls van toenmalige coach Jorge Jesus.

Akaydin was de enige speler in de Süper Lig die Jesus graag naar de club wilde halen, maar hij blijkt niet aan de hoge verwachtingen te kunnen voldoen bij Fenerbahçe. De viervoudige Turkse international maakte veel fouten, en daarom zette coach Ismail Kartal, de opvolger van Jesus als coach van Fenerbahçe, hem uit de ploeg vorig seizoen.

Daarom mocht Akaydin afgelopen zomer de club al verlaten, maar hij slaagde er niet in elders onderdak te vinden. Dit seizoen pendelt hij tussen de bank en de basis, en valt hij vooral op door zijn overmatig aantal gele kaarten (4 stuks in 6 basisplaatsen).

In januari staat zijn vertrek bij Fenerbahçe vast, aangezien de club graag wat geld wil terugkrijgen voor deze dure transferflop.

De verdediger, die hoopt meer speeltijd te krijgen met het oog op het Europees Kampioenschap volgende zomer, heeft gesprekken gevoerd met verschillende Russische clubs, en bovendien tonen ook Genoa en Fiorentina vermeende interesse in hem.

Akaydin beschouwt Sergio Ramos als zijn idool, maar hun speelstijl is niet dezelfde. De Turk tackelt minder vaak, blijft liever op zijn benen staan, en wil altijd in balans staan. Anderzijds heeft de logge Akaydin (hij meet 1 meter 90) wel de grootste moeite tegen snelle en kwieke aanvallers.

Wie moet AA Gent zeker halen?

Meest recent

Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

15
15
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

18
18
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

35
35
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

67
67
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

39
39
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

24
24
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

149
149
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

153
153
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

67
67
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

63
63
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

117
117
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

111
111
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

53
53
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

61
61
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

59
59
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

190
190
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

77
77
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

157
157
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

147
147
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

632
632
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

586
586
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1491
1491
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

343
343
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

709
709

Meer sportnieuws