Eindelijk officieel: Buchanan verruilt Club voor Inter

door
Eindelijk officieel: Buchanan verruilt Club voor Inter

Club Brugge heeft zijn eerste belangrijke transfer van de winter weten af te ronden. Het hing al wekenlang in de lucht, maar vrijdag kwam ook eindelijk de officiële bevestiging: Tajon Buchanan verlaat na twee jaar het Jan Breydelstadion en gaat aan de slag bij Internazionale.

Donderdag was de rechterflankspeler al uitgebreid gespot in Milaan, waar hij neergestreken was om medisch gekeurd te worden en de laatste details van zijn transfer af te ronden. Dat is nu ook gebeurd. Inter kondigde zijn transfer vrijdag aan door een stapel pannenkoeken en een esdoornblad - verwijzigingen naar de typisch Canadese 'maple syrup'.

LEES OOK: Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Buchanan na twee jaar weg bij Club Brugge

Buchanan tekent in Milaan een contract tot medio 2028 en gaat er naar verluidt 1,5 miljoen euro per jaar opstrijken. Club Brugge zou dan weer een transfersom incasseren die rond de 8 miljoen euro ligt en met bonussen nog met een drietal miljoenen kan oplopen.

Voor de 24-jarige Buchanan komt er zo na twee jaar een einde aan zijn passage in België. Club sloot in de zomer van 2021 een deal met New England Revolution om hem voor een dikke 6 miljoen euro over te nemen, maar pas een halfjaar later maakte hij effectief de overstap.

Concurrent van Dumfries bij Inter

Bij Club liet Buchanan wel regelmatig flitsen zien van zijn talent, maar voor een flankaanvaller lag zijn rendement al bij al toch te laag. Dit seizoen werd hij dan ook omgevormd tot rechtsachter na het vertrek van Clinton Mata. Bij Inter wordt hij gezien als rechterwingback, waar hij de concurrentie aan moet gaan met Denzel Dumfries.

Uiteindelijk klokt Buchanan af op 67 wedstrijden voor Club, waarin hij vijf keer scoorde en twaalf assists uitdeelde. Hij zette ook een Belgische titel in 2022 op zijn palmares.

Zal hij bij Inter slagen?

Meest recent

Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

1
1
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

11
11
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

80
80
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

154
154
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

53
53
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

249
249
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

173
173
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

98
98
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

82
82
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

68
68
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

60
60
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

238
238
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

132
132
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

122
122
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

35
35
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

352
352
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

148
148
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

429
429
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

48
48
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

576
576
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

391
391
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

508
508

Meer sportnieuws