'Onverwachte winteraanwinst voor Union'

door
'Onverwachte winteraanwinst voor Union'

Bij Union mogen we in principe een rustige wintermercato verwachten. De Brusselaars hebben weinig reden om aan hun kern te sleutelen, want ze presteren dit seizoen alweer boven verwachting en bovendien heeft Alexander Blessin op zowat elke positie keuze te over.

De kern van Union is zelfs zo groot dat een aantal spelers niet eens ingeschreven konden worden voor de Europa League. Er hoeven dan ook geen nieuwe spelers bij te komen, tenzij er iemand zou vertrekken. Maar ook dat wordt eigenlijk niet echt verwacht in het Dudenpark.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Dony vervroegd terug naar Union

Toch mag Blessin straks op de winterstage in Spanje wellicht een extra kracht verwelkomen. La Dernière Heure verwacht immers dat Arnaud Dony dan opnieuw bij Union zal aansluiten. De 19-jarige jeugdinternational werd de voorbije maanden verhuurd aan FCV Dender.

Daar kwam de linksachter echter amper aan de bak. Hij raakte in de Challenger Pro League niet verder dan twee basisplaatsen en vier invalbeurten, waarbij hij één keer scoorde. In de laatste vier wedstrijden voor de winterstop werd hij zelfs niet meer in de selectie opgenomen.

Blijven of nieuwe uitleenbeurt?

De uitleenbeurt zal dan ook stopgezet worden, want geen van alle betrokken partijen vindt dat het op die manier nog veel zin heeft. Dony keert dus terug naar Union, maar ook daar zal het niet evident worden om aan speelminuten te raken. Hij moet op zijn linkerflank opboksen tegen Lapoussin, terwijl ook Teklab, Castro-Montes en Terho er uit de voeten kunnen.

Het wordt dus afwachten of Union hem zal houden of zal kiezen voor een nieuwe uitleenbeurt. Dony kwam tot dusver zeven keer in actie voor de Brusselaars, die hem in de zomer van 2022 transfervrij wegkaapten bij STVV. Op Stayen had de tiener veelbelovend gedebuteerd op het hoogste niveau.

Zal hij nog doorbreken bij Union?

Meest recent

Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

47
47
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

31
31
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

44
44
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

74
74
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

34
34
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

377
377
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

35
35
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

48
48
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

58
58
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

319
319
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

51
51
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

132
132
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

87
87
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

241
241
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

151
151
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

294
294
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

317
317
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

241
241
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

174
174
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

105
105
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

146
146
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

128
128
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

184
184

Meer sportnieuws