Koeman krijgt gouden tip: "Zirkzee is beter dan hen"

124
Koeman krijgt gouden tip:

Nederland heeft in de spits geen echte klepper rondlopen. Dat is al jarenlang een probleem voor Oranje, dat in het verleden tal van grote spitsen had. Pierre van Hooijdonk is van mening dat bondscoach Ronald Koeman Joshua Zirkzee moet oproepen.

"Joshua doet het dit seizoen vanaf dag 1 fantastisch in de Serie A. Hij legt een laagje elegantie over zijn spel. Ik zie geen betere spits. In de drukte weet hij welke deur open is", zei de ex-spits in de Volkskrant.

Zirkzee maakt indruk bij Bologna

Zirkzee is aan uitstekend seizoen bezig bij Bologna. Hij werd de afgelopen weken gelinkt aan ploegen zoals Manchester United, AC Milan, Juventus en Napoli. Bij Oranje verdient hij echt wel eens een kans.

Met Brian Brobbey, Wout Weghorst en Thijs Dallinga lopen daar nu niet bepaald spelers van wereldklasse rond in de spits. Erwin van Looij had hem onder zijn hoede bij Jong Oranje en is lovend over de ex-spits van Anderlecht.

Tijd voor Oranje

"Zirkzee is een stilist die houdt van de schoonheid van het spel. Hij heeft echt heel veel kwaliteiten. Tweebenig, goede techniek, uitstekende aanname. Hij maakt ook totaal verschillende doelpunten, van binnen of buiten het strafschopgebied, vanuit de counter of in de drukte."

Van Hooijdonk ziet wel nog een werkpunt. "Joshua zwerft over het veld, hij is soms meer middenvelder dan spits. In zijn hoofd heeft hij nog niet dat instinct van Huntelaar of Van Nistelrooij, als het om scoren gaat."

Verdient Zirkzee een selectie?

Meest recent

Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

0
0
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

13
13
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

58
58
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

30
30
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

14
14
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

65
65
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

36
36
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

78
78
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

40
40
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

38
38
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

14
14
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

109
109
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

100
100
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

189
189
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

194
194
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

460
460
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

378
378
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

357
357
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

51
51
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

356
356
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

97
97
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

46
46
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

180
180

Meer sportnieuws