'Nieuwe belangrijke stap in stadiondossier Club Brugge'

door
'Nieuwe belangrijke stap in stadiondossier Club Brugge'

De wintermercato mag dan wel begonnen zijn, maar bij Club Brugge hebben ze nog voldoende andere katten te geselen. Zo is er de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas om het afscheid van Vincent Mannaert op te vangen, maar ook het stadiondossier ligt nog altijd op tafel.

Al jarenlang probeert Blauw-Zwart tevergeefs om een nieuwe tempel neer te poten, maar het geeft de strijd niet op. Alles wordt nu gezet op een nieuw stadion van 40.000 plaatsen op de site waar momenteel nog het Jan Breydelstadion staat, ook al werd hun vergunning daarvoor begin 2023 vernietigd door de Raad voor Vergunningsbetwistingen.

LEES OOK: Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Openbaar onderzoek voor stadion van start

Club bleef echter niet bij de pakken zitten. Het voerde in samenspraak met het stadsbestuur de nodige aanpassingen door aan zijn plan en diende in november een nieuwe vergunningsaanvraag in. Volgens Het Nieuwsblad breekt nu een nieuwe belangrijke stap aan. Vrijdag gaat immers het openbaar onderzoek om die vergunning uit te reiken van start.

Brugs schepen van Ruimtelijke Ordening Franky Demon geeft echter meteen dat er opnieuw bezwaren verwacht worden. Een aantal buurtbewoners zijn nog steeds tegen de stadionplannen gekant en zullen wellicht weer klacht indienen. De Vlaamse regering zal daarna moeten beslissen of het de vergunning toch zal uitreiken.

Club Brugge nog in beroep tegen vernietiging vergunning

Daarna kunnen de klagers wel opnieuw in beroep bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen, zoals ze ook vorige keer deden. Maar ook die vernietiging hoeft niet definitief te zijn.

Zo weet HNB dat er nog een beroepsprocedure loopt bij het Hof van Cassatie tegen de vernieiting van vorig jaar. Die kan de uitspraak van de Raad voor Vergunningsbetwistingen vernietigen en dan heeft Club alsnog zijn vergunning beet. Ze hebben in Brugge dus nog meerdere ijzers in het vuur.

Denk je dat Club deze keer wel de procedure zal voltrekken?

Meest recent

Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

10
10
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

38
38
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

259
259
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

184
184
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

563
563
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

81
81
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

511
511
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

396
396
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

123
123
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

828
828
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

38
38
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

343
343
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

788
788
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

780
780
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

309
309
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

496
496
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

204
204
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

361
361
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

826
826
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

542
542
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

564
564
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

221
221
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

921
921
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

609
609

Meer sportnieuws