'Nieuwe belangrijke stap in stadiondossier Club Brugge'

door
'Nieuwe belangrijke stap in stadiondossier Club Brugge'

De wintermercato mag dan wel begonnen zijn, maar bij Club Brugge hebben ze nog voldoende andere katten te geselen. Zo is er de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas om het afscheid van Vincent Mannaert op te vangen, maar ook het stadiondossier ligt nog altijd op tafel.

Al jarenlang probeert Blauw-Zwart tevergeefs om een nieuwe tempel neer te poten, maar het geeft de strijd niet op. Alles wordt nu gezet op een nieuw stadion van 40.000 plaatsen op de site waar momenteel nog het Jan Breydelstadion staat, ook al werd hun vergunning daarvoor begin 2023 vernietigd door de Raad voor Vergunningsbetwistingen.

LEES OOK: Rigaux speelt open kaart over wintermercato Club Brugge

Openbaar onderzoek voor stadion van start

Club bleef echter niet bij de pakken zitten. Het voerde in samenspraak met het stadsbestuur de nodige aanpassingen door aan zijn plan en diende in november een nieuwe vergunningsaanvraag in. Volgens Het Nieuwsblad breekt nu een nieuwe belangrijke stap aan. Vrijdag gaat immers het openbaar onderzoek om die vergunning uit te reiken van start.

Brugs schepen van Ruimtelijke Ordening Franky Demon geeft echter meteen dat er opnieuw bezwaren verwacht worden. Een aantal buurtbewoners zijn nog steeds tegen de stadionplannen gekant en zullen wellicht weer klacht indienen. De Vlaamse regering zal daarna moeten beslissen of het de vergunning toch zal uitreiken.

Club Brugge nog in beroep tegen vernietiging vergunning

Daarna kunnen de klagers wel opnieuw in beroep bij de Raad voor Vergunningsbetwistingen, zoals ze ook vorige keer deden. Maar ook die vernietiging hoeft niet definitief te zijn.

Zo weet HNB dat er nog een beroepsprocedure loopt bij het Hof van Cassatie tegen de vernieiting van vorig jaar. Die kan de uitspraak van de Raad voor Vergunningsbetwistingen vernietigen en dan heeft Club alsnog zijn vergunning beet. Ze hebben in Brugge dus nog meerdere ijzers in het vuur.

Denk je dat Club deze keer wel de procedure zal voltrekken?

Meest recent

Rigaux speelt open kaart over wintermercato Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

0
0
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

93
93
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge op tweede kerstdag leverde een heus spektakelstuk op, ...

175
175
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

362
362
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

602
602
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

215
215
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

322
322
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

198
198
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

474
474
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

798
798
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

277
277
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

718
718
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

514
514
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

308
308
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

32
32
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

88
88
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

410
410
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

105
105
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

39
39
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2107
2107
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

425
425
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

286
286
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

441
441
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

160
160
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

252
252

Meer sportnieuws