'KV Mechelen verliest 2 sterkhouders in januari'

door
'KV Mechelen verliest 2 sterkhouders in januari'

KV Mechelen beleeft een zeer wisselvallig seizoen. Het is na 20 speeldagen nog niet vrij van degradatiezorgen en sneuvelde in de Croky Cup meteen tegen amateurclub Knokke. Dat zorgde al voor een trainerswissel, want Steven Defour moest plaatsmaken voor Besnik Hasi. Er zijn nog meer veranderingen op til.

Mogelijk gaan ook enkele oudgedienden uit de spelersgroep snel Malinwa nog verlaten. Het Nieuwsblad weet dat zowel Gaëtan Coucke als Jordi Vanlerberghe nog deze maand een transfer zouden kunnen gaan maken als er een goed bod binnenloopt.

LEES OOK: Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Coucke al gelinkt aan Antwerp

Beide titularissen zijn na dit seizoen einde contract en lieten al aan de club weten dat ze niet van plan zijn om nog bij te tekenen. Ze vinden dat ze toe zijn aan een nieuwe uitdaging. KVM zou bereid zijn om nu al mee te werken aan een transfer, want het is de laatste kans om nog een transfersom te vangen voor het duo.

Coucke werd de voorbije dagen al gelinkt aan Antwerp, dat in ruil Ortwin De Wolf naar Mechelen zou kunnen sturen. De 25-jarige doelman speelt sinds 2020 Achter de Kazerne. KV gaf hem een nieuwe kans nadat hij bij KRC Genk zijn basisplaats verloren was aan de toen nog piepjonge Maarten Vandevoordt.

Vanlerberghe wil ook nieuwe uitdaging

Vanlerberghe streek dan weer in 2019 neer bij KVM. Dat was al voor de tweede keer, want hij had in de jeugd al voor de club gespeeld en van 2014 tot 2017 deel uitgemaakt van de A-kern. Daarna volgde een weinig succesvolle passage bij Club Brugge, dat hem ook uitleende aan KV Oostende.

De 27-jarige verdediger speelde maar liefst 182 wedstrijden voor KVM, maar wie weet blijft de teller daarop steken. Al lijkt de kans op een transfer al bij al toch vrij klein te zijn. Noch Coucke, noch Vanlerberghe zullen de club op een dieptepunt willen verlaten. Ze zullen KV Mechelen dus wellicht eerst aan het behoud willen helpen alvorens met een goed gevoel afscheid te nemen.

Kan KV Mechelen een vertrek opvangen?

Meest recent

'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

82
82
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

71
71
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

72
72
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

122
122
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

53
53
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

878
878
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

41
41
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

80
80
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

168
168
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

36
36
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

529
529
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

85
85
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

290
290
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

107
107
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

101
101
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

56
56
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

625
625
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

302
302
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

238
238
Anderlecht helemaal terug? Boskamp trekt conclusie

Bij RSC Anderlecht kijkt men met de nodige verwachtingen naar de hervatting van het seizoen. Voor de ...

358
358
Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Ook het Portugal van bondscoach Roberto Martinez zal komende zomer te bewonderen zijn op het WK. In ...

206
206
2 op 10 - Waalse pers draait één Duivel door gehaktmolen

Wat een glorieuze middag had moeten worden voor de Rode Duivels, is uitgedraaid op een aanzienlijke ...

553
553
België-Liechtenstein: Garcia haalt verse kracht bij selectie

Na de slipper van zaterdag in Kazachstan (1-1), zullen de Rode Duivels tot de laatste snik moeten ...

580
580
'Noa Lang heeft het gehad: bliksemvertrek uit Napels dreigt'

Nederland wil zich maandagavond tegen Litouwen verzekeren van zijn plek op de WK-eindronde van ...

247
247
'Garcia maakt grove fout met Romeo Vermant'

De Rode Duivels zullen dan toch tot dinsdag moeten wachten om hun WK-kwalificatie te vieren. De ...

854
854

Meer sportnieuws