'Uitverkoop bij Charleroi na miljoenenverlies'

door
'Uitverkoop bij Charleroi na miljoenenverlies'

De voorbije jaren werd er al heel wat bezorgdheid geuit over de financiële toestand van het Belgische profvoetbal. Heel wat clubs laten jaar na jaar rode cijfers optekenen en overleven slechts bij gratie van investeerders. Eén van de weinige clubs die telkens wel een positieve balans kon voorleggen, was Charleroi. Ook daar komt nu echter verandering in.

Negen jaar op rij konden de Carolo's groene cijfers voorleggen, maar het boekjaar 2022/23 heeft een verlies van 6,7 miljoen euro opgeleverd. Dat blijkt uit de jaarrekening van de club, die gepubliceerd werd door de Nationale Bank.

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Charleroi noteert miljoenenverlies

Dat cijfer oogt bijzonder zwaar, maar desondanks hoeft men op Mambourg niet te panikeren. Charleroi houdt immers nog steeds een eigen vermogen van 11,5 miljoen euro over en het verlies is ook deels te wijten aan het feit dat de schuldenberg teruggebracht werd van 12,7 miljoen euro naar 9,8 miljoen.

Het verlies heeft wel sportieve gevolgen voor Charleroi, want Sudpresse weet dat de club spelers zal moeten verkopen. Door de komst van de Amerikaanse investeerder David Helmer, die 6 miljoen euro in de club pompte, hoeft dat niet per se in januari, maar voor 30 juni zal Charleroi wel langs de kassa moeten passeren.

Charleroi moet spelers verkopen

De komende maanden zal Charleroi dus misschien wel proberen om spelers als Adem Zorgane en Ken Nkuba te gelde te maken. Het vertrek van die laatste was eigenlijk voorzien voor vorige zomer, maar een zware knieblessure in een oefenmatch na het einde van de reguliere competitie gooide roet in het eten.

Daardoor liep Charleroi enkele miljoenen mis, wat mee de rode cijfers verklaart. Daarna koos sterke man Mehdi Bayat er immers voor om niet tot elke prijs een speler te verkopen om toch maar het jaar zonder verlies af te kunnen sluiten. Maar dat zal de komende maanden dus wel gecompenseerd moeten worden.

Zal Charleroi erin slagen voor 30 juni de nodige miljoenen te vangen?

Meest recent

Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

16
16
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

34
34
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

27
27
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

529
529
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

15
15
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

29
29
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

57
57
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

149
149
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

90
90
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

45
45
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

62
62
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

32
32
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

36
36
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

112
112
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

162
162
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

309
309
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

328
328
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

139
139
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

171
171
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

481
481
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

59
59
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

135
135
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

46
46
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

586
586
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

909
909

Meer sportnieuws