'Uitverkoop bij Charleroi na miljoenenverlies'

door
'Uitverkoop bij Charleroi na miljoenenverlies'

De voorbije jaren werd er al heel wat bezorgdheid geuit over de financiële toestand van het Belgische profvoetbal. Heel wat clubs laten jaar na jaar rode cijfers optekenen en overleven slechts bij gratie van investeerders. Eén van de weinige clubs die telkens wel een positieve balans kon voorleggen, was Charleroi. Ook daar komt nu echter verandering in.

Negen jaar op rij konden de Carolo's groene cijfers voorleggen, maar het boekjaar 2022/23 heeft een verlies van 6,7 miljoen euro opgeleverd. Dat blijkt uit de jaarrekening van de club, die gepubliceerd werd door de Nationale Bank.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Charleroi noteert miljoenenverlies

Dat cijfer oogt bijzonder zwaar, maar desondanks hoeft men op Mambourg niet te panikeren. Charleroi houdt immers nog steeds een eigen vermogen van 11,5 miljoen euro over en het verlies is ook deels te wijten aan het feit dat de schuldenberg teruggebracht werd van 12,7 miljoen euro naar 9,8 miljoen.

Het verlies heeft wel sportieve gevolgen voor Charleroi, want Sudpresse weet dat de club spelers zal moeten verkopen. Door de komst van de Amerikaanse investeerder David Helmer, die 6 miljoen euro in de club pompte, hoeft dat niet per se in januari, maar voor 30 juni zal Charleroi wel langs de kassa moeten passeren.

Charleroi moet spelers verkopen

De komende maanden zal Charleroi dus misschien wel proberen om spelers als Adem Zorgane en Ken Nkuba te gelde te maken. Het vertrek van die laatste was eigenlijk voorzien voor vorige zomer, maar een zware knieblessure in een oefenmatch na het einde van de reguliere competitie gooide roet in het eten.

Daardoor liep Charleroi enkele miljoenen mis, wat mee de rode cijfers verklaart. Daarna koos sterke man Mehdi Bayat er immers voor om niet tot elke prijs een speler te verkopen om toch maar het jaar zonder verlies af te kunnen sluiten. Maar dat zal de komende maanden dus wel gecompenseerd moeten worden.

Zal Charleroi erin slagen voor 30 juni de nodige miljoenen te vangen?

Meest recent

'Beslissing gevallen: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

15
15
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

81
81
Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

88
88
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

37
37
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

88
88
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

122
122
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

336
336
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

299
299
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

212
212
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

236
236
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

200
200
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

130
130
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

140
140
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

63
63
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

184
184
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

456
456
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

404
404
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

294
294
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

146
146
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

451
451
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

849
849
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

292
292
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

245
245
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

187
187

Meer sportnieuws