'Uitverkoop bij Charleroi na miljoenenverlies'

door
'Uitverkoop bij Charleroi na miljoenenverlies'

De voorbije jaren werd er al heel wat bezorgdheid geuit over de financiële toestand van het Belgische profvoetbal. Heel wat clubs laten jaar na jaar rode cijfers optekenen en overleven slechts bij gratie van investeerders. Eén van de weinige clubs die telkens wel een positieve balans kon voorleggen, was Charleroi. Ook daar komt nu echter verandering in.

Negen jaar op rij konden de Carolo's groene cijfers voorleggen, maar het boekjaar 2022/23 heeft een verlies van 6,7 miljoen euro opgeleverd. Dat blijkt uit de jaarrekening van de club, die gepubliceerd werd door de Nationale Bank.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Charleroi noteert miljoenenverlies

Dat cijfer oogt bijzonder zwaar, maar desondanks hoeft men op Mambourg niet te panikeren. Charleroi houdt immers nog steeds een eigen vermogen van 11,5 miljoen euro over en het verlies is ook deels te wijten aan het feit dat de schuldenberg teruggebracht werd van 12,7 miljoen euro naar 9,8 miljoen.

Het verlies heeft wel sportieve gevolgen voor Charleroi, want Sudpresse weet dat de club spelers zal moeten verkopen. Door de komst van de Amerikaanse investeerder David Helmer, die 6 miljoen euro in de club pompte, hoeft dat niet per se in januari, maar voor 30 juni zal Charleroi wel langs de kassa moeten passeren.

Charleroi moet spelers verkopen

De komende maanden zal Charleroi dus misschien wel proberen om spelers als Adem Zorgane en Ken Nkuba te gelde te maken. Het vertrek van die laatste was eigenlijk voorzien voor vorige zomer, maar een zware knieblessure in een oefenmatch na het einde van de reguliere competitie gooide roet in het eten.

Daardoor liep Charleroi enkele miljoenen mis, wat mee de rode cijfers verklaart. Daarna koos sterke man Mehdi Bayat er immers voor om niet tot elke prijs een speler te verkopen om toch maar het jaar zonder verlies af te kunnen sluiten. Maar dat zal de komende maanden dus wel gecompenseerd moeten worden.

Zal Charleroi erin slagen voor 30 juni de nodige miljoenen te vangen?

Meest recent

Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

2
2
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

17
17
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

133
133
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

28
28
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

101
101
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

143
143
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

79
79
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

275
275
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

234
234
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

258
258
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

72
72
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

110
110
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

50
50
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

326
326
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

237
237
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

301
301
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

271
271
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

38
38
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

201
201
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

345
345
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

271
271
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

70
70
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

75
75
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

170
170

Meer sportnieuws