TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge bibbert, schoktransfer Mbappé'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge bibbert, schoktransfer Mbappé'

Het nieuwe kalenderjaar is van start gegaan en de winterse mercato opent weldra opnieuw zijn deuren in ons land. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Jupiler Pro League

De Turkse journalist Levent Ümit Erol beweert dat Galatasaray doordrukt voor Raphael Onyedika. De co-leider uit de Süper Lig toont al een tijdje interesse in de Nigeriaan, maar voorlopig lijkt er echter nog geen sprake van een concreet voorstel. Bovendien lijkt de kans klein dat Club Brugge zal meewerken aan een winters vertrek.

Volgens VI toont Anderlecht zeer concrete interesse in Aimé Ogba (NAC). Het Nieuwsblad weet dat de 21-jarige Nederlander, die naar verluidt 1 miljoen euro moet kosten, wellicht eerst zou aansluiten bij de RSCA Futures.

RTL meldt dan weer dat Frankfurt erop aandringt om zich zo snel mogelijk te verzekeren van de handtekening van Zeno Debast. Anderlecht wil wel boter bij de vis en zou volgens dezelfde bron een stevig prijskaartje van minstens 15 tot zelfs 20 miljoen op de speler geplakt hebben.

Racing Genk kreeg volgens buitenlandse media een bod van 6 miljoen euro van CF Monterrey voor Gerardo Arteaga. Zij zouden ook een doorverkooppercentage van 10% op de meerwaarde in de deal hebben gezet. Genk ziet wel graten in dergelijke deal, want zo maken ze winst én hebben ze een mooi budget om een vervanger te halen. Arteaga werd de afgelopen weken ook al gelinkt aan Chivas, Lyon en Club América.

Transferexpert Fabrizio Romano stelt dat Romaine Mundle alweer andere oorden kan opzoeken. Standard plukte de 20-jarige flankaanvaller in de zomer voor de neus van Anderlecht transfervrij weg bij Tottenham, maar die kon zich in Luik nog niet doorzetten.

Buitenland

Het Laatste Nieuws weet dat Southampton Manuel Benson graag voor de rest van het seizoen zou willen huren. Ondanks dat hij amper aan de bak komt, wil Burnley echter niet meewerken aan een vertrek. Mogelijk twijfelt Kompany nog om hem te laten vertrekken door de langdurige blessure van de jonge revelatie Koleosho.

Bij Le Parisien meldt men dat Liverpool FC in de markt is voor Kylian Mbappé. De Reds zien Mohamed Salah mogelijk naar Saud-Arabië vertrekken en zouden in dat geval op Mbappé hopen als nieuwe posterboy. Het genoemde medium beweert dat Mbappé een overstap naar Anfield niet op voorhand uitsluit en openstaat voor een gesprek met de Engelse grootmacht.

Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano is de transfer van Claudio Echeverri naar Manchester City zo goed als rond. Enkel het laatste papierwerk moet nog afgerond worden, waarna de zaak beklonken kan worden voor 25 miljoen euro. Echeverri zou eerst nog wat verder rijpen bij River Plate. Eind dit jaar maakt hij dan definitief de overstap naar Manchester.

Moet Club echt vrezen voor een wintertransfer van Onyedika?

Meest recent

Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

3
3
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

51
51
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

61
61
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

40
40
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

74
74
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

320
320
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

20
20
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

65
65
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

76
76
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

460
460
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

371
371
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

139
139
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

42
42
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

101
101
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

108
108
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

368
368
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

261
261
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

368
368
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

471
471
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

53
53
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

293
293
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

341
341
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

151
151

Meer sportnieuws