Dedecker haalt uit naar Belgisch voetbal: "Een smurfencompetitie"

710 stemmen
Dedecker haalt uit naar Belgisch voetbal:

In de afgelopen jaren keerden heel wat (voormalige) Rode Duivels terug naar de Belgische competitie. Spelers als Simon Mignolet, Toby Alderweireld en Jan Vertonghen kleuren de Jupiler Pro League, al stoot dat ook enkele mensen tegen de borst. 

Alderweireld, Mignolet en Vertonghen ontpopten zich in sneltempo tot sterkhouders bij hun respectievelijke ploegen. Volgens Jean-Marie Dedecker een duidelijk teken dat het niet goed gaat met het Belgisch voetbal. “Dat de dertigers Alderweireld en Vertonghen kunnen uitblinken, zegt toch ook veel over onze smurfencompetitie?”, haalt hij uit in Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Ernst

José De Cauwer, voormalig Belgisch bondscoach in het wielrennen, laat zich dan wel weer positief uit over de terugkeer van de veteranen. “Toby Alderweireld en Jan Vertonghen zijn twee godsgeschenken voor het Belgische voetbal", klinkt het onder meer. 

"Dat duo brengt een bepaalde ernst, zonder al te veel streken. Die blazen niet te hoog van de toren, of worden gefotografeerd met een rok", aldus De Cauwer, verwijzend naar Amadou Onana tijdens zijn terugkeer naar de nationale ploeg enkele weken geleden. 

Anderlecht, Club Brugge en Antwerp, de ploegen van respectievelijk Vertonghen, Mignolet en Alderweireld, doen het alvast bijzonder goed. Alle drie staan ze in de top zes van de Belgische competitie. Benieuwd of ze die goeie lijn kunnen doortrekken na de winterstop. 

Ben jij het eens met Dedecker?

Meest recent

De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

12
12
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

41
41
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

93
93
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

80
80
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

174
174
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

109
109
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

95
95
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

325
325
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

91
91
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

270
270
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

115
115
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

247
247
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

214
214
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

284
284
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

117
117
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

229
229
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1133
1133
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

509
509
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

253
253
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

264
264
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

442
442
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

346
346
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

79
79
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

292
292

Meer sportnieuws