'Anderlecht krijgt groen licht voor dubbele zomertransfer'

912 stemmen
'Anderlecht krijgt groen licht voor dubbele zomertransfer'

Anderlecht zal al bij al met een tevreden gevoel terugblikken op 2023. Het vorige seizoen eindigde wel met een enorm dieptepunt, want op enkele dagen tijd gaf het tegen AZ een ticket voor de halve finale voor de Conference League uit handen en eindigde het op een beschamende elfde plaats in de Jupiler Pro League. In de tweede helft van het jaar herpakte het zich echter volledig.

Na 20 speeldagen prijkt Anderlecht momenteel netjes op de tweede plaats in het klassement, op zes punten van leider Union. In de zomer gaf CEO Sports Jesper Fredberg de kern een stevige opfrisbeurt en veel van die transfers pakten ook uitstekend uit. Voor volgend seizoen staan er wel nog vraagtekens bij een aantal pionnen.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Sevilla wil graag af van Delaney en Augustinsson

Zo zijn er bijvoorbeeld Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson, die dit seizoen allebei gehuurd worden van Sevilla FC. Zij groeiden in geen tijd uit tot titularissen en allebei gaven ze de voorbije dagen in interviews aan dat ze zich goed voelen in Brussel en zeker niet gekant zijn tegen een langer verblijf.

Maar daarvoor zal Anderlecht dus ook aan tafel moeten met Sevilla. Volgens AS zou dat echter weinig problemen moeten opleveren, want in Spanje zouden ze maar al te blij zijn om definitief verlost te raken van het duo.

Anderlecht heeft vrij spel

Noch Delaney, noch Augustinsson kon zich de voorbije jaren immers doorzetten bij Sevilla. Bovendien heeft de club weinig tot geen overschot in zijn loonbudget en gezien de strenge regels die La Liga hanteert, zou het voor Sevilla een hele slok op de borrel zijn als het de twee spelers niet meer moet doorbetalen.

De vraag rest alleen nog hoeveel Anderlecht zal willen investeren in een linksachter en een middenvelder die volgende zomer al 30 en 32 jaar oud zullen zijn. Het antwoord daarop zal in de komende maanden ongetwijfeld komen. Wellicht zal Anderlecht pas na de wintermercato werk maken van een eventueel verlengd verblijf.

Moet Anderlecht hen definitief proberen te halen?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

83
83
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

33
33
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

28
28
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

312
312
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

50
50
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

187
187
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

222
222
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

156
156
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

664
664
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

164
164
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

164
164
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1046
1046
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

667
667
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

834
834
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

829
829
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

135
135
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

488
488
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

394
394

Meer sportnieuws