'Anderlecht krijgt groen licht voor dubbele zomertransfer'

912
'Anderlecht krijgt groen licht voor dubbele zomertransfer'

Anderlecht zal al bij al met een tevreden gevoel terugblikken op 2023. Het vorige seizoen eindigde wel met een enorm dieptepunt, want op enkele dagen tijd gaf het tegen AZ een ticket voor de halve finale voor de Conference League uit handen en eindigde het op een beschamende elfde plaats in de Jupiler Pro League. In de tweede helft van het jaar herpakte het zich echter volledig.

Na 20 speeldagen prijkt Anderlecht momenteel netjes op de tweede plaats in het klassement, op zes punten van leider Union. In de zomer gaf CEO Sports Jesper Fredberg de kern een stevige opfrisbeurt en veel van die transfers pakten ook uitstekend uit. Voor volgend seizoen staan er wel nog vraagtekens bij een aantal pionnen.

LEES OOK: Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Sevilla wil graag af van Delaney en Augustinsson

Zo zijn er bijvoorbeeld Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson, die dit seizoen allebei gehuurd worden van Sevilla FC. Zij groeiden in geen tijd uit tot titularissen en allebei gaven ze de voorbije dagen in interviews aan dat ze zich goed voelen in Brussel en zeker niet gekant zijn tegen een langer verblijf.

Maar daarvoor zal Anderlecht dus ook aan tafel moeten met Sevilla. Volgens AS zou dat echter weinig problemen moeten opleveren, want in Spanje zouden ze maar al te blij zijn om definitief verlost te raken van het duo.

Anderlecht heeft vrij spel

Noch Delaney, noch Augustinsson kon zich de voorbije jaren immers doorzetten bij Sevilla. Bovendien heeft de club weinig tot geen overschot in zijn loonbudget en gezien de strenge regels die La Liga hanteert, zou het voor Sevilla een hele slok op de borrel zijn als het de twee spelers niet meer moet doorbetalen.

De vraag rest alleen nog hoeveel Anderlecht zal willen investeren in een linksachter en een middenvelder die volgende zomer al 30 en 32 jaar oud zullen zijn. Het antwoord daarop zal in de komende maanden ongetwijfeld komen. Wellicht zal Anderlecht pas na de wintermercato werk maken van een eventueel verlengd verblijf.

Moet Anderlecht hen definitief proberen te halen?

Meest recent

Dure flop bij Antwerp: topaanwinst valt door de mand

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

5
5
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

31
31
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

96
96
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

104
104
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

80
80
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

161
161
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

233
233
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

201
201
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

87
87
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

63
63
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

206
206
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

41
41
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

111
111
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

207
207
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

797
797
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

96
96
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

155
155
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

199
199
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

219
219
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

76
76
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

133
133
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

138
138
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

243
243
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

456
456
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

154
154

Meer sportnieuws