'Anderlecht krijgt groen licht voor dubbele zomertransfer'

912 stemmen
'Anderlecht krijgt groen licht voor dubbele zomertransfer'

Anderlecht zal al bij al met een tevreden gevoel terugblikken op 2023. Het vorige seizoen eindigde wel met een enorm dieptepunt, want op enkele dagen tijd gaf het tegen AZ een ticket voor de halve finale voor de Conference League uit handen en eindigde het op een beschamende elfde plaats in de Jupiler Pro League. In de tweede helft van het jaar herpakte het zich echter volledig.

Na 20 speeldagen prijkt Anderlecht momenteel netjes op de tweede plaats in het klassement, op zes punten van leider Union. In de zomer gaf CEO Sports Jesper Fredberg de kern een stevige opfrisbeurt en veel van die transfers pakten ook uitstekend uit. Voor volgend seizoen staan er wel nog vraagtekens bij een aantal pionnen.

LEES OOK: "Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

Sevilla wil graag af van Delaney en Augustinsson

Zo zijn er bijvoorbeeld Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson, die dit seizoen allebei gehuurd worden van Sevilla FC. Zij groeiden in geen tijd uit tot titularissen en allebei gaven ze de voorbije dagen in interviews aan dat ze zich goed voelen in Brussel en zeker niet gekant zijn tegen een langer verblijf.

Maar daarvoor zal Anderlecht dus ook aan tafel moeten met Sevilla. Volgens AS zou dat echter weinig problemen moeten opleveren, want in Spanje zouden ze maar al te blij zijn om definitief verlost te raken van het duo.

Anderlecht heeft vrij spel

Noch Delaney, noch Augustinsson kon zich de voorbije jaren immers doorzetten bij Sevilla. Bovendien heeft de club weinig tot geen overschot in zijn loonbudget en gezien de strenge regels die La Liga hanteert, zou het voor Sevilla een hele slok op de borrel zijn als het de twee spelers niet meer moet doorbetalen.

De vraag rest alleen nog hoeveel Anderlecht zal willen investeren in een linksachter en een middenvelder die volgende zomer al 30 en 32 jaar oud zullen zijn. Het antwoord daarop zal in de komende maanden ongetwijfeld komen. Wellicht zal Anderlecht pas na de wintermercato werk maken van een eventueel verlengd verblijf.

Moet Anderlecht hen definitief proberen te halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

23
23
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

23
23
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

32
32
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

223
223
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

61
61
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

63
63
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

60
60
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

55
55
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

177
177
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

212
212
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

205
205
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

647
647
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

308
308
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

167
167
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

136
136
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

169
169
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

147
147
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

435
435
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

241
241
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

414
414
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

557
557

Meer sportnieuws