'Anderlecht krijgt groen licht voor dubbele zomertransfer'

door
'Anderlecht krijgt groen licht voor dubbele zomertransfer'

Anderlecht zal al bij al met een tevreden gevoel terugblikken op 2023. Het vorige seizoen eindigde wel met een enorm dieptepunt, want op enkele dagen tijd gaf het tegen AZ een ticket voor de halve finale voor de Conference League uit handen en eindigde het op een beschamende elfde plaats in de Jupiler Pro League. In de tweede helft van het jaar herpakte het zich echter volledig.

Na 20 speeldagen prijkt Anderlecht momenteel netjes op de tweede plaats in het klassement, op zes punten van leider Union. In de zomer gaf CEO Sports Jesper Fredberg de kern een stevige opfrisbeurt en veel van die transfers pakten ook uitstekend uit. Voor volgend seizoen staan er wel nog vraagtekens bij een aantal pionnen.

LEES OOK: Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

Sevilla wil graag af van Delaney en Augustinsson

Zo zijn er bijvoorbeeld Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson, die dit seizoen allebei gehuurd worden van Sevilla FC. Zij groeiden in geen tijd uit tot titularissen en allebei gaven ze de voorbije dagen in interviews aan dat ze zich goed voelen in Brussel en zeker niet gekant zijn tegen een langer verblijf.

Maar daarvoor zal Anderlecht dus ook aan tafel moeten met Sevilla. Volgens AS zou dat echter weinig problemen moeten opleveren, want in Spanje zouden ze maar al te blij zijn om definitief verlost te raken van het duo.

Anderlecht heeft vrij spel

Noch Delaney, noch Augustinsson kon zich de voorbije jaren immers doorzetten bij Sevilla. Bovendien heeft de club weinig tot geen overschot in zijn loonbudget en gezien de strenge regels die La Liga hanteert, zou het voor Sevilla een hele slok op de borrel zijn als het de twee spelers niet meer moet doorbetalen.

De vraag rest alleen nog hoeveel Anderlecht zal willen investeren in een linksachter en een middenvelder die volgende zomer al 30 en 32 jaar oud zullen zijn. Het antwoord daarop zal in de komende maanden ongetwijfeld komen. Wellicht zal Anderlecht pas na de wintermercato werk maken van een eventueel verlengd verblijf.

Moet Anderlecht hen definitief proberen te halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

19
19
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

6
6
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

106
106
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

90
90
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

119
119
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

24
24
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

94
94
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

85
85
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

32
32
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

115
115
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

67
67
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

291
291
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

69
69
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

81
81
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

311
311
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

131
131
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

209
209
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

705
705
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

433
433
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

139
139
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

270
270
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

170
170
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

98
98

Meer sportnieuws