WK Darts: Drama voor Barney en Cullen, sensatie in Ally Pally

15 stemmen
WK Darts: Drama voor Barney en Cullen, sensatie in Ally Pally

Voor wie gisteren het darts niet gezien heeft: sensatie alom in Ally Pally. De wedstrijden uit de vierde ronde stonden op het programma en die hebben een pak verrassingen opgeleverd. Zo stond een 16-jarig wonderkind op het podium en werden oud-wereldkampioenen genadeloos uit het toernooi geknikkerd.

Wonderkind verbluft tegen oud-wereldkampioen

De wedstrijd die vooraf werd aangekondigd als de 'strijd der generaties' was die tussen het 16-jarige wonderkind Luke Littler en oud wereldkampioen Raymond van Barneveld. Die laatste werd voor het WK niet aanzien als favoriet maar het verwachtingspatroon was ondertussen aangescherpt na enkele goede prestaties

Littler verbaast al een heel seizoen met hoge gemiddeldes, het doet wat denken aan Michael van Gerwen, die op die leeftijd ook al stevig uitpakte. Op zijn eerste WK maakte de Engelsman gisteren ook brandhout van Barney. De Nederlander tikte zelf bijna de 100 gemiddeld aan, Littler deed daar nog vijf punten bovenop en won de wedstrijd met 4-1.

Publieksfavoriet genadeloos eruit geknikkerd

Nog twee verrassingen van dit WK: de 33-jarige Scott Williams en oude rot Brendan Dolan. Zij schakelden gisteren de hoger geklasseerde Heta en Gary Anderson uit. Vooral het verlies van de Schot zal voor hartzeer zorgen bij veel supporters, aangezien Anderson toch één van de publiekslievelingen is.

Drama als suspens van knotsgekke dag

De knotsgekke dartsdag werd afgesloten met een suspens van formaat. In de wedstrijd tussen Cullen en toernooifavoriet Humphries zorgde die laatste andermaal voor een fenomenale comeback. In een sudden death leg was het de Engelsman die aan het langste eind trok, na heel wat dartdrama met gemiste dubbels en wedstrijdpijlen daarvoor. De darters krijgen nu één dag rust, maandag al staan de kwartfinales op het programma (namiddag en avondsessie).

Wie zal het WK volgens u winnen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

109
109
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

275
275
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

110
110
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

61
61
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

71
71
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

397
397
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

95
95
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

91
91
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

76
76
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

68
68
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

212
212
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

233
233
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

229
229
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

706
706
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

327
327
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

166
166
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

174
174
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

153
153
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

184
184
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

150
150
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

62
62
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

482
482
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

252
252

Meer sportnieuws