‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

2561 stemmen
‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

Antwerp FC overweegt de komst van Dennis Praet, voormalige Gouden Schoen winnaar, als een mogelijke opportuniteit voor de wintermercato.

Leicester City vroeg vorige zomer nog 10 miljoen euro voor de middenvelder, maar nu hoopt de Great Old hem aan een soldenprijs binnen te halen.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Dennis Praet is een opportuniteit voor Antwerp FC

Antwerp FC is momenteel niet actief op zoek naar versterkingen tijdens de aanstaande wintermercato, en de focus ligt voornamelijk op het behouden van de huidige ploeg.

Desondanks staat de club altijd open voor mogelijke opportuniteiten op de transfermarkt, waarbij de naam van Dennis Praet van Leicester City in overweging wordt genomen.

Volgens Sacha Tavolieri overweegt Antwerp namelijk de mogelijkheid om de voormalige Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. De transferwatcher meldt dat het clubbestuur al heeft geïnformeerd naar de individuele situatie van Praet, alsook naar de transfervoorwaarden bij de Foxes.

De financiële voorwaarden zullen een doorslaggevende en bepalende rol spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp en Praet, aangezien de club zich bewust is van de noodzaak om verstandig om te gaan met liquide middelen.

Het contract van Praet loopt eind dit seizoen af bij Leicester, en dat kan in het voordeel spelen van Antwerp.

Leicester vroeg vorige zomer 10 miljoen euro aan Antwerp en Club Brugge

Mark van Bommel beseft dat de financiële middelen niet bijster groot zijn bij Antwerp FC momenteel, maar stiekem hoopt de coach op enkele gerichte versterkingen in januari.

Dennis Praet zou een echte opportuniteit kunnen zijn, aangezien Van Bommel volgens Gazet van Antwerpen droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

Op dit moment vervult Jurgen Ekkelenkamp die rol, maar de Nederlander moet het vooral hebben van zijn fysieke capaciteiten en vertoont ook te weinig rendement qua doelpunten en assists.

Praet werd vorige zomer ook al gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Volgens La Dernière Heure toonde Antwerp FC toen ook interesse in de middenvelder, net als Club Brugge.

Leicester City legde destijds een stevig prijskaartje op Praet, waarbij de Foxes naar verluidt zo'n 10 miljoen euro vroegen voor de vijftienvoudige Rode Duivel. Club Brugge haakte als eerste af, terwijl Antwerp nog een tweede poging waagde.

Uiteindelijk waren beide Belgische topclubs, samen met enkele Italiaanse clubs, niet bereid om dat hoge transferbedrag op te hoesten. Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

De meest technische centrale middenvelder van Leicester

Dennis Praet, dit seizoen begonnen als basisspeler, raakte vorige zomer niet weg bij Leicester City, blesseerde zich eind augustus aan de rug en maakte pas in november zijn terugkeer.

Tijdens zijn maandenlange afwezigheid boekte Leicester uitstekende resultaten en staat de club momenteel autoritair aan de leiding in de Championship. Sinds zijn terugkeer heeft Praet slechts sporadisch gespeeld voor Leicester, en er werd meer impact van hem verwacht.

Volgens Enzo Maresca past Praet het beste bij de bepalende centrale middenvelder Kieran Dewsbury-Hall en de coach beschouwt Praet als de meest technische speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de ploeg.

“Ik denk nog steeds dat hij (Praet, red.) voor ons de meest passende speler is met Kiernan, zonder twijfel”, zei de Italiaanse coach eind november Sinds de blessure van Praet heeft Wilfred Ndidi het meest naast Dewsbury-Hall gespeeld, terwijl ook Cesare Casadei, Yunus Akgun en Ricardo Pereira op die positie hebben uitgekomen.

Van speelse nummer tien tot toegewijde en fysiek sterke professional

Ondanks de lovende woorden van Enzo Maresca is het evident dat Dennis Praet geen toekomst meer heeft onder de Italiaanse coach. Het verlengen van zijn aflopende contract is evenmin een optie voor Leicester City, wat betekent dat een vertrek in januari zowel voor de club als de speler aantrekkelijk kan zijn.

Vóór zijn rugblessure werd Praet twee keer geselecteerd door Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn vermogen om goed druk te zetten en zijn indrukwekkende werkkracht.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich inmiddels ontwikkeld van speelse nummer tien tot een toegewijde professional met grote fysieke kwaliteiten.

Op die manier lijkt het profiel van Praet perfect in de visie van Mark van Bommel te passen bij Antwerp FC, waar hij met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

🚀

Praet zou een topaanwinst zijn voor Antwerp FC

Meest recent

'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

14
14
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

85
85
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

28
28
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

93
93
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

31
31
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

121
121
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

145
145
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

150
150
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

91
91
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

30
30
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

103
103
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

107
107
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

103
103
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

219
219
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

43
43
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

157
157
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

347
347
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

389
389
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

374
374
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

70
70
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202

Meer sportnieuws