‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

2561 stemmen
‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

Antwerp FC overweegt de komst van Dennis Praet, voormalige Gouden Schoen winnaar, als een mogelijke opportuniteit voor de wintermercato.

Leicester City vroeg vorige zomer nog 10 miljoen euro voor de middenvelder, maar nu hoopt de Great Old hem aan een soldenprijs binnen te halen.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Dennis Praet is een opportuniteit voor Antwerp FC

Antwerp FC is momenteel niet actief op zoek naar versterkingen tijdens de aanstaande wintermercato, en de focus ligt voornamelijk op het behouden van de huidige ploeg.

Desondanks staat de club altijd open voor mogelijke opportuniteiten op de transfermarkt, waarbij de naam van Dennis Praet van Leicester City in overweging wordt genomen.

Volgens Sacha Tavolieri overweegt Antwerp namelijk de mogelijkheid om de voormalige Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. De transferwatcher meldt dat het clubbestuur al heeft geïnformeerd naar de individuele situatie van Praet, alsook naar de transfervoorwaarden bij de Foxes.

De financiële voorwaarden zullen een doorslaggevende en bepalende rol spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp en Praet, aangezien de club zich bewust is van de noodzaak om verstandig om te gaan met liquide middelen.

Het contract van Praet loopt eind dit seizoen af bij Leicester, en dat kan in het voordeel spelen van Antwerp.

Leicester vroeg vorige zomer 10 miljoen euro aan Antwerp en Club Brugge

Mark van Bommel beseft dat de financiële middelen niet bijster groot zijn bij Antwerp FC momenteel, maar stiekem hoopt de coach op enkele gerichte versterkingen in januari.

Dennis Praet zou een echte opportuniteit kunnen zijn, aangezien Van Bommel volgens Gazet van Antwerpen droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

Op dit moment vervult Jurgen Ekkelenkamp die rol, maar de Nederlander moet het vooral hebben van zijn fysieke capaciteiten en vertoont ook te weinig rendement qua doelpunten en assists.

Praet werd vorige zomer ook al gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Volgens La Dernière Heure toonde Antwerp FC toen ook interesse in de middenvelder, net als Club Brugge.

Leicester City legde destijds een stevig prijskaartje op Praet, waarbij de Foxes naar verluidt zo'n 10 miljoen euro vroegen voor de vijftienvoudige Rode Duivel. Club Brugge haakte als eerste af, terwijl Antwerp nog een tweede poging waagde.

Uiteindelijk waren beide Belgische topclubs, samen met enkele Italiaanse clubs, niet bereid om dat hoge transferbedrag op te hoesten. Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

De meest technische centrale middenvelder van Leicester

Dennis Praet, dit seizoen begonnen als basisspeler, raakte vorige zomer niet weg bij Leicester City, blesseerde zich eind augustus aan de rug en maakte pas in november zijn terugkeer.

Tijdens zijn maandenlange afwezigheid boekte Leicester uitstekende resultaten en staat de club momenteel autoritair aan de leiding in de Championship. Sinds zijn terugkeer heeft Praet slechts sporadisch gespeeld voor Leicester, en er werd meer impact van hem verwacht.

Volgens Enzo Maresca past Praet het beste bij de bepalende centrale middenvelder Kieran Dewsbury-Hall en de coach beschouwt Praet als de meest technische speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de ploeg.

“Ik denk nog steeds dat hij (Praet, red.) voor ons de meest passende speler is met Kiernan, zonder twijfel”, zei de Italiaanse coach eind november Sinds de blessure van Praet heeft Wilfred Ndidi het meest naast Dewsbury-Hall gespeeld, terwijl ook Cesare Casadei, Yunus Akgun en Ricardo Pereira op die positie hebben uitgekomen.

Van speelse nummer tien tot toegewijde en fysiek sterke professional

Ondanks de lovende woorden van Enzo Maresca is het evident dat Dennis Praet geen toekomst meer heeft onder de Italiaanse coach. Het verlengen van zijn aflopende contract is evenmin een optie voor Leicester City, wat betekent dat een vertrek in januari zowel voor de club als de speler aantrekkelijk kan zijn.

Vóór zijn rugblessure werd Praet twee keer geselecteerd door Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn vermogen om goed druk te zetten en zijn indrukwekkende werkkracht.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich inmiddels ontwikkeld van speelse nummer tien tot een toegewijde professional met grote fysieke kwaliteiten.

Op die manier lijkt het profiel van Praet perfect in de visie van Mark van Bommel te passen bij Antwerp FC, waar hij met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

Praet zou een topaanwinst zijn voor Antwerp FC

Meest recent

Ideaal aftrapuur, nieuwe locatie: alles over België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

22
22
KBVB zit plots met Garcia-bom na stunt Rode Duivels

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK en Rudi Garcia heeft zijn minimumdoel gehaald. ...

82
82
Grote zorgen om Onana; collega-Duivels tonen klasse

De Rode Duivels zullen hun 1/8ste finale van het WK 2026 tegen de Verenigde Staten niet snel ...

26
26
Dansje en subtiele prikjes: Duivels zetten Trump en co op hun plaats

België heeft zich ten koste van de Verenigde Staten geplaatst voor de kwarftinales van het WK ...

107
107
Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

De Rode Duivels staan aanstaande vrijdag in de kwartfinales van het WK 2026. In de 1/8ste finales ...

459
459
Courtois haalt Amerikanen van wolk met pittige sneer

Neen, de Verenigde Staten zullen ook in eigen land geen kwartfinale spelen op het WK voetbal. ...

135
135
Punten van VN: België baas in Seattle, tweetal scoort 9/10

België heeft zich bij de beste acht landen op het wereldkampioenschap 2026 geschaard. In een ...

376
376
KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

201
201
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

110
110
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

243
243
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

59
59
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

107
107
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

87
87
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

82
82
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

372
372
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

912
912
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

768
768
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

108
108
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1056
1056
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

477
477
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

344
344
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

630
630
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

671
671
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1048
1048
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

391
391

Meer sportnieuws