‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

door
‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

Antwerp FC overweegt de komst van Dennis Praet, voormalige Gouden Schoen winnaar, als een mogelijke opportuniteit voor de wintermercato.

Leicester City vroeg vorige zomer nog 10 miljoen euro voor de middenvelder, maar nu hoopt de Great Old hem aan een soldenprijs binnen te halen.

LEES OOK: Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

Dennis Praet is een opportuniteit voor Antwerp FC

Antwerp FC is momenteel niet actief op zoek naar versterkingen tijdens de aanstaande wintermercato, en de focus ligt voornamelijk op het behouden van de huidige ploeg.

Desondanks staat de club altijd open voor mogelijke opportuniteiten op de transfermarkt, waarbij de naam van Dennis Praet van Leicester City in overweging wordt genomen.

Volgens Sacha Tavolieri overweegt Antwerp namelijk de mogelijkheid om de voormalige Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. De transferwatcher meldt dat het clubbestuur al heeft geïnformeerd naar de individuele situatie van Praet, alsook naar de transfervoorwaarden bij de Foxes.

De financiële voorwaarden zullen een doorslaggevende en bepalende rol spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp en Praet, aangezien de club zich bewust is van de noodzaak om verstandig om te gaan met liquide middelen.

Het contract van Praet loopt eind dit seizoen af bij Leicester, en dat kan in het voordeel spelen van Antwerp.

Leicester vroeg vorige zomer 10 miljoen euro aan Antwerp en Club Brugge

Mark van Bommel beseft dat de financiële middelen niet bijster groot zijn bij Antwerp FC momenteel, maar stiekem hoopt de coach op enkele gerichte versterkingen in januari.

Dennis Praet zou een echte opportuniteit kunnen zijn, aangezien Van Bommel volgens Gazet van Antwerpen droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

Op dit moment vervult Jurgen Ekkelenkamp die rol, maar de Nederlander moet het vooral hebben van zijn fysieke capaciteiten en vertoont ook te weinig rendement qua doelpunten en assists.

Praet werd vorige zomer ook al gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Volgens La Dernière Heure toonde Antwerp FC toen ook interesse in de middenvelder, net als Club Brugge.

Leicester City legde destijds een stevig prijskaartje op Praet, waarbij de Foxes naar verluidt zo'n 10 miljoen euro vroegen voor de vijftienvoudige Rode Duivel. Club Brugge haakte als eerste af, terwijl Antwerp nog een tweede poging waagde.

Uiteindelijk waren beide Belgische topclubs, samen met enkele Italiaanse clubs, niet bereid om dat hoge transferbedrag op te hoesten. Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

De meest technische centrale middenvelder van Leicester

Dennis Praet, dit seizoen begonnen als basisspeler, raakte vorige zomer niet weg bij Leicester City, blesseerde zich eind augustus aan de rug en maakte pas in november zijn terugkeer.

Tijdens zijn maandenlange afwezigheid boekte Leicester uitstekende resultaten en staat de club momenteel autoritair aan de leiding in de Championship. Sinds zijn terugkeer heeft Praet slechts sporadisch gespeeld voor Leicester, en er werd meer impact van hem verwacht.

Volgens Enzo Maresca past Praet het beste bij de bepalende centrale middenvelder Kieran Dewsbury-Hall en de coach beschouwt Praet als de meest technische speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de ploeg.

“Ik denk nog steeds dat hij (Praet, red.) voor ons de meest passende speler is met Kiernan, zonder twijfel”, zei de Italiaanse coach eind november Sinds de blessure van Praet heeft Wilfred Ndidi het meest naast Dewsbury-Hall gespeeld, terwijl ook Cesare Casadei, Yunus Akgun en Ricardo Pereira op die positie hebben uitgekomen.

Van speelse nummer tien tot toegewijde en fysiek sterke professional

Ondanks de lovende woorden van Enzo Maresca is het evident dat Dennis Praet geen toekomst meer heeft onder de Italiaanse coach. Het verlengen van zijn aflopende contract is evenmin een optie voor Leicester City, wat betekent dat een vertrek in januari zowel voor de club als de speler aantrekkelijk kan zijn.

Vóór zijn rugblessure werd Praet twee keer geselecteerd door Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn vermogen om goed druk te zetten en zijn indrukwekkende werkkracht.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich inmiddels ontwikkeld van speelse nummer tien tot een toegewijde professional met grote fysieke kwaliteiten.

Op die manier lijkt het profiel van Praet perfect in de visie van Mark van Bommel te passen bij Antwerp FC, waar hij met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

Praet zou een topaanwinst zijn voor Antwerp FC

Meest recent

Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

10
10
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

83
83
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

129
129
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

45
45
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

65
65
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

43
43
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

345
345
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

95
95
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

226
226
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

480
480
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

373
373
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

90
90
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

233
233
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

156
156
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

278
278
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

325
325
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

310
310
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

340
340
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

202
202
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

141
141
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

213
213
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

751
751
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

325
325
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

133
133

Meer sportnieuws