‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

2561
‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

Antwerp FC overweegt de komst van Dennis Praet, voormalige Gouden Schoen winnaar, als een mogelijke opportuniteit voor de wintermercato.

Leicester City vroeg vorige zomer nog 10 miljoen euro voor de middenvelder, maar nu hoopt de Great Old hem aan een soldenprijs binnen te halen.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Dennis Praet is een opportuniteit voor Antwerp FC

Antwerp FC is momenteel niet actief op zoek naar versterkingen tijdens de aanstaande wintermercato, en de focus ligt voornamelijk op het behouden van de huidige ploeg.

Desondanks staat de club altijd open voor mogelijke opportuniteiten op de transfermarkt, waarbij de naam van Dennis Praet van Leicester City in overweging wordt genomen.

Volgens Sacha Tavolieri overweegt Antwerp namelijk de mogelijkheid om de voormalige Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. De transferwatcher meldt dat het clubbestuur al heeft geïnformeerd naar de individuele situatie van Praet, alsook naar de transfervoorwaarden bij de Foxes.

De financiële voorwaarden zullen een doorslaggevende en bepalende rol spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp en Praet, aangezien de club zich bewust is van de noodzaak om verstandig om te gaan met liquide middelen.

Het contract van Praet loopt eind dit seizoen af bij Leicester, en dat kan in het voordeel spelen van Antwerp.

Leicester vroeg vorige zomer 10 miljoen euro aan Antwerp en Club Brugge

Mark van Bommel beseft dat de financiële middelen niet bijster groot zijn bij Antwerp FC momenteel, maar stiekem hoopt de coach op enkele gerichte versterkingen in januari.

Dennis Praet zou een echte opportuniteit kunnen zijn, aangezien Van Bommel volgens Gazet van Antwerpen droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

Op dit moment vervult Jurgen Ekkelenkamp die rol, maar de Nederlander moet het vooral hebben van zijn fysieke capaciteiten en vertoont ook te weinig rendement qua doelpunten en assists.

Praet werd vorige zomer ook al gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Volgens La Dernière Heure toonde Antwerp FC toen ook interesse in de middenvelder, net als Club Brugge.

Leicester City legde destijds een stevig prijskaartje op Praet, waarbij de Foxes naar verluidt zo'n 10 miljoen euro vroegen voor de vijftienvoudige Rode Duivel. Club Brugge haakte als eerste af, terwijl Antwerp nog een tweede poging waagde.

Uiteindelijk waren beide Belgische topclubs, samen met enkele Italiaanse clubs, niet bereid om dat hoge transferbedrag op te hoesten. Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

De meest technische centrale middenvelder van Leicester

Dennis Praet, dit seizoen begonnen als basisspeler, raakte vorige zomer niet weg bij Leicester City, blesseerde zich eind augustus aan de rug en maakte pas in november zijn terugkeer.

Tijdens zijn maandenlange afwezigheid boekte Leicester uitstekende resultaten en staat de club momenteel autoritair aan de leiding in de Championship. Sinds zijn terugkeer heeft Praet slechts sporadisch gespeeld voor Leicester, en er werd meer impact van hem verwacht.

Volgens Enzo Maresca past Praet het beste bij de bepalende centrale middenvelder Kieran Dewsbury-Hall en de coach beschouwt Praet als de meest technische speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de ploeg.

“Ik denk nog steeds dat hij (Praet, red.) voor ons de meest passende speler is met Kiernan, zonder twijfel”, zei de Italiaanse coach eind november Sinds de blessure van Praet heeft Wilfred Ndidi het meest naast Dewsbury-Hall gespeeld, terwijl ook Cesare Casadei, Yunus Akgun en Ricardo Pereira op die positie hebben uitgekomen.

Van speelse nummer tien tot toegewijde en fysiek sterke professional

Ondanks de lovende woorden van Enzo Maresca is het evident dat Dennis Praet geen toekomst meer heeft onder de Italiaanse coach. Het verlengen van zijn aflopende contract is evenmin een optie voor Leicester City, wat betekent dat een vertrek in januari zowel voor de club als de speler aantrekkelijk kan zijn.

Vóór zijn rugblessure werd Praet twee keer geselecteerd door Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn vermogen om goed druk te zetten en zijn indrukwekkende werkkracht.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich inmiddels ontwikkeld van speelse nummer tien tot een toegewijde professional met grote fysieke kwaliteiten.

Op die manier lijkt het profiel van Praet perfect in de visie van Mark van Bommel te passen bij Antwerp FC, waar hij met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

🚀

Praet zou een topaanwinst zijn voor Antwerp FC

Meest recent

Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

115
115
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

24
24
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

32
32
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

103
103
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

60
60
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

212
212
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

125
125
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

63
63
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

200
200
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

190
190
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

89
89
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

330
330
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

129
129
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

64
64
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

29
29
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

204
204
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

712
712
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

379
379
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

241
241
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

351
351
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

462
462
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

481
481
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

133
133

Meer sportnieuws