‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

2561
‘Antwerp strikt Rode Duivel van 10 miljoen aan soldenprijs’

Antwerp FC overweegt de komst van Dennis Praet, voormalige Gouden Schoen winnaar, als een mogelijke opportuniteit voor de wintermercato.

Leicester City vroeg vorige zomer nog 10 miljoen euro voor de middenvelder, maar nu hoopt de Great Old hem aan een soldenprijs binnen te halen.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Dennis Praet is een opportuniteit voor Antwerp FC

Antwerp FC is momenteel niet actief op zoek naar versterkingen tijdens de aanstaande wintermercato, en de focus ligt voornamelijk op het behouden van de huidige ploeg.

Desondanks staat de club altijd open voor mogelijke opportuniteiten op de transfermarkt, waarbij de naam van Dennis Praet van Leicester City in overweging wordt genomen.

Volgens Sacha Tavolieri overweegt Antwerp namelijk de mogelijkheid om de voormalige Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. De transferwatcher meldt dat het clubbestuur al heeft geïnformeerd naar de individuele situatie van Praet, alsook naar de transfervoorwaarden bij de Foxes.

De financiële voorwaarden zullen een doorslaggevende en bepalende rol spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp en Praet, aangezien de club zich bewust is van de noodzaak om verstandig om te gaan met liquide middelen.

Het contract van Praet loopt eind dit seizoen af bij Leicester, en dat kan in het voordeel spelen van Antwerp.

Leicester vroeg vorige zomer 10 miljoen euro aan Antwerp en Club Brugge

Mark van Bommel beseft dat de financiële middelen niet bijster groot zijn bij Antwerp FC momenteel, maar stiekem hoopt de coach op enkele gerichte versterkingen in januari.

Dennis Praet zou een echte opportuniteit kunnen zijn, aangezien Van Bommel volgens Gazet van Antwerpen droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

Op dit moment vervult Jurgen Ekkelenkamp die rol, maar de Nederlander moet het vooral hebben van zijn fysieke capaciteiten en vertoont ook te weinig rendement qua doelpunten en assists.

Praet werd vorige zomer ook al gelinkt aan een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Volgens La Dernière Heure toonde Antwerp FC toen ook interesse in de middenvelder, net als Club Brugge.

Leicester City legde destijds een stevig prijskaartje op Praet, waarbij de Foxes naar verluidt zo'n 10 miljoen euro vroegen voor de vijftienvoudige Rode Duivel. Club Brugge haakte als eerste af, terwijl Antwerp nog een tweede poging waagde.

Uiteindelijk waren beide Belgische topclubs, samen met enkele Italiaanse clubs, niet bereid om dat hoge transferbedrag op te hoesten. Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

De meest technische centrale middenvelder van Leicester

Dennis Praet, dit seizoen begonnen als basisspeler, raakte vorige zomer niet weg bij Leicester City, blesseerde zich eind augustus aan de rug en maakte pas in november zijn terugkeer.

Tijdens zijn maandenlange afwezigheid boekte Leicester uitstekende resultaten en staat de club momenteel autoritair aan de leiding in de Championship. Sinds zijn terugkeer heeft Praet slechts sporadisch gespeeld voor Leicester, en er werd meer impact van hem verwacht.

Volgens Enzo Maresca past Praet het beste bij de bepalende centrale middenvelder Kieran Dewsbury-Hall en de coach beschouwt Praet als de meest technische speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de ploeg.

“Ik denk nog steeds dat hij (Praet, red.) voor ons de meest passende speler is met Kiernan, zonder twijfel”, zei de Italiaanse coach eind november Sinds de blessure van Praet heeft Wilfred Ndidi het meest naast Dewsbury-Hall gespeeld, terwijl ook Cesare Casadei, Yunus Akgun en Ricardo Pereira op die positie hebben uitgekomen.

Van speelse nummer tien tot toegewijde en fysiek sterke professional

Ondanks de lovende woorden van Enzo Maresca is het evident dat Dennis Praet geen toekomst meer heeft onder de Italiaanse coach. Het verlengen van zijn aflopende contract is evenmin een optie voor Leicester City, wat betekent dat een vertrek in januari zowel voor de club als de speler aantrekkelijk kan zijn.

Vóór zijn rugblessure werd Praet twee keer geselecteerd door Domenico Tedesco voor de Rode Duivels, voornamelijk vanwege zijn vermogen om goed druk te zetten en zijn indrukwekkende werkkracht.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich inmiddels ontwikkeld van speelse nummer tien tot een toegewijde professional met grote fysieke kwaliteiten.

Op die manier lijkt het profiel van Praet perfect in de visie van Mark van Bommel te passen bij Antwerp FC, waar hij met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

Praet zou een topaanwinst zijn voor Antwerp FC

Meest recent

'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

116
116
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

42
42
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

25
25
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

34
34
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

95
95
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

139
139
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

340
340
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

265
265
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

236
236
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

596
596
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

572
572
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

12
12
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

72
72
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

296
296
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

95
95
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

253
253
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1326
1326
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

111
111
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

392
392
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

227
227
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

129
129
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

203
203
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

270
270

Meer sportnieuws