Clement verliest Old Firm, Chelsea met de schrik vrij

121 stemmen
Clement verliest Old Firm, Chelsea met de schrik vrij

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Celtic en Rangers werkten de Old Firm af. Chelsea ging op bezoek bij Luton Town. Een overzicht.

LEES OOK: ‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Celtic te sterk voor Rangers

Celtic was in de eerste helft de betere ploeg en Bernardo bracht de thuisploeg met een heerlijke knal terecht op 1-0. Clement moest dus een plannetje bedenken. Dessers stond in de basis, maar hij kon niet al te veel klaarmaken in die eerste helft. Raskin ontbrak door een blessure. Opvallend: Clement pakte een gele kaart in de eerste periode. Hij zag zijn ploeg de eerste helft wel goed eindigen met doelgevaar. 

Kon Rangers het laken alsnog naar zich gaan toe trekken? Neen, want net na de rust scoorde Furuhashi de 2-0. Game over voor Rangers, dat via Balogun ook nog een rode kaart kreeg in de tweede helft. De 2-1 van Tavernier kwam te laat.

Kaminski en Lokonga onderuit

Chelsea was rustig baas in de eerste helft tegen Luton. Palmer bracht de Blues al snel terecht op 0-1. Bij Luton stonden Kaminski en Lokonga in de basis. Zij zagen dat Madueke op slag van rust met een knappe individuele actie voor de 0-2 zorgde. De zege leek zo al binnen te zijn na 36 minuten.

Na de rust zorgde Palmer voor de 0-3. Luton scoorde nog tegen, maar de treffer werd terecht afgekeurd voor buitenspel. Barkley zorgde tegen zijn ex-ploeg nog voor de 1-3. Chelsea bezweek plots helemaal onder de powerplay. Het incasseerde plots kans na kans en in de 87ste miuut scoorde Adebayo de 2-3. Gingen we een geweldige comeback zien? Chelsea bibberde, maar hield met meer geluk dan kunde toch stand.

Gaat Clement de titel winnen met Rangers?

Meest recent

Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

12
12
Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

24
24
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

48
48
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

12
12
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

188
188
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

203
203
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

44
44
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

162
162
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

767
767
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

148
148
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

111
111
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

51
51
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

125
125
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

160
160
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

145
145
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1047
1047
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

450
450
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

143
143
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

907
907
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

498
498
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

549
549
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

481
481
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

143
143
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

566
566

Meer sportnieuws