Antwerp FC droomt van spetterende comeback

870
Antwerp FC droomt van spetterende comeback

Antwerp FC werkt hard om Jacob Ondrejka klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Zijn veelzijdigheid, indrukwekkende traptechniek en acties maken hem een potentiële meerwaarde voor de ploeg.

De fans waren eerder dit seizoen enthousiast geraakt over zijn spel, en er wordt al reikhalzend uitgekeken naar zijn verdere bijdrage aan het team.

Ondrejka bijna drie maanden spoorloos

Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus. Sindsdien is Jacob Ondrejka niet meer gebruikt in de wedstrijden bij Antwerp FC, zat hij op de bank en raakte hij geblesseerd.

Mark van Bommel meldde medio september dat Ondrejka "een breukje" had opgelopen op training en dat de aanvaller meerdere weken out zou zijn. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, bleef de coach mysterieus over de afwezigheid van Ondrejka, die, in samenspraak met de medische staff, gedeeltelijk revalideerde in Zweden.

Antwerp communiceerde sindsdien helemaal niets over de details van Ondrejka’s blessure en sedert midden september is hij spoorloos. “Hij is al even onbeschikbaar en het zal nog wel even duren”, zei Van Bommel eind september op een persconferentie.

In de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn rentree op de Antwerpse oefenvelden en leefde de hoop dat Ondrejka in het huidige kalenderjaar nog zijn comeback zou maken in de wedstrijden. “Of hij in 2023 nog zal spelen? Net wel of net niet”, zei Van Bommel begin december.

Antwerp FC kijkt uit naar comeback Ondrejka

Uiteindelijk is het niet gelukt om Jacob Ondrejka nog in actie te zien bij Antwerp FC in 2023, maar ondertussen werkt de club hard om de 21-jarige speler klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Patrick Goots merkte op dat Antwerp de komende weken snel de batterijen moet opladen en onder andere Ondrejka moet recupereren.

“De kern is niet zo breed als sommigen denken”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Ondrejka kan een cruciale rol spelen in het vervolg van het seizoen, en Het Nieuwsblad stelde eerder al dat het vooral uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed. Hij heeft de traptechniek om gesloten wedstrijden vanuit het niets open te breken met een pass of een afstandsschot.

“Niet alleen dat”, zei Mark van Bommel. “Hij is ook heel beweeglijk, wat vervelend is voor een tegenstander. Tuurlijk hadden we hem nu goed kunnen gebruiken.”

Een vervelende speler voor de tegenstander

Jacob Ondrejka was de eerste zomerse aanwinst van dit seizoen en hij werd al in april vastgelegd door Marc Overmars. De Zweed maakte meteen een sterke indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC.

Tijdens de trainingen toonde de flankaanvaller zijn verfijnde traptechniek, soms vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.

Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de aanwijzingen van Van Bommel en hij pakte de instructies direct goed op. Wat Ondrejka nog waardevoller maakt voor de coach, is dat hij op meerdere posities kan spelen, zowel op de linkerflank, de rechterflank als op nummer tien.

“Hij is ook gewoon een heel vervelende speler voor de tegenstander, want hij dribbelt, kan wegdraaien en heeft een goeie trap, ook voor de standaardsituaties”, zei Mark van Bommel. “Waar hij dan speelt, maakt niet uit, hij is polyvalent zoals dat zo mooi heet.”

Antwerp-fans smullen van lefgozer Ondrejka

Jacob Ondrejka showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.”

René Vandereycken merkte op in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt, en dat hij op termijn de rol van Stengs kan invullen.

Ondrejka zal nog bepalend zijn dit seizoen

Meest recent

Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

1
1
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

32
32
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

13
13
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

323
323
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

33
33
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

17
17
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

394
394
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

182
182
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

917
917
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

144
144
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

22
22
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

196
196
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

13
13
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

87
87
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

291
291
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

223
223
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

280
280
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

60
60
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

447
447
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

133
133
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

274
274

Meer sportnieuws