Antwerp FC droomt van spetterende comeback

870
Antwerp FC droomt van spetterende comeback

Antwerp FC werkt hard om Jacob Ondrejka klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Zijn veelzijdigheid, indrukwekkende traptechniek en acties maken hem een potentiële meerwaarde voor de ploeg.

De fans waren eerder dit seizoen enthousiast geraakt over zijn spel, en er wordt al reikhalzend uitgekeken naar zijn verdere bijdrage aan het team.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Ondrejka bijna drie maanden spoorloos

Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus. Sindsdien is Jacob Ondrejka niet meer gebruikt in de wedstrijden bij Antwerp FC, zat hij op de bank en raakte hij geblesseerd.

Mark van Bommel meldde medio september dat Ondrejka "een breukje" had opgelopen op training en dat de aanvaller meerdere weken out zou zijn. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, bleef de coach mysterieus over de afwezigheid van Ondrejka, die, in samenspraak met de medische staff, gedeeltelijk revalideerde in Zweden.

Antwerp communiceerde sindsdien helemaal niets over de details van Ondrejka’s blessure en sedert midden september is hij spoorloos. “Hij is al even onbeschikbaar en het zal nog wel even duren”, zei Van Bommel eind september op een persconferentie.

In de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn rentree op de Antwerpse oefenvelden en leefde de hoop dat Ondrejka in het huidige kalenderjaar nog zijn comeback zou maken in de wedstrijden. “Of hij in 2023 nog zal spelen? Net wel of net niet”, zei Van Bommel begin december.

Antwerp FC kijkt uit naar comeback Ondrejka

Uiteindelijk is het niet gelukt om Jacob Ondrejka nog in actie te zien bij Antwerp FC in 2023, maar ondertussen werkt de club hard om de 21-jarige speler klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Patrick Goots merkte op dat Antwerp de komende weken snel de batterijen moet opladen en onder andere Ondrejka moet recupereren.

“De kern is niet zo breed als sommigen denken”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Ondrejka kan een cruciale rol spelen in het vervolg van het seizoen, en Het Nieuwsblad stelde eerder al dat het vooral uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed. Hij heeft de traptechniek om gesloten wedstrijden vanuit het niets open te breken met een pass of een afstandsschot.

“Niet alleen dat”, zei Mark van Bommel. “Hij is ook heel beweeglijk, wat vervelend is voor een tegenstander. Tuurlijk hadden we hem nu goed kunnen gebruiken.”

Een vervelende speler voor de tegenstander

Jacob Ondrejka was de eerste zomerse aanwinst van dit seizoen en hij werd al in april vastgelegd door Marc Overmars. De Zweed maakte meteen een sterke indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC.

Tijdens de trainingen toonde de flankaanvaller zijn verfijnde traptechniek, soms vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.

Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de aanwijzingen van Van Bommel en hij pakte de instructies direct goed op. Wat Ondrejka nog waardevoller maakt voor de coach, is dat hij op meerdere posities kan spelen, zowel op de linkerflank, de rechterflank als op nummer tien.

“Hij is ook gewoon een heel vervelende speler voor de tegenstander, want hij dribbelt, kan wegdraaien en heeft een goeie trap, ook voor de standaardsituaties”, zei Mark van Bommel. “Waar hij dan speelt, maakt niet uit, hij is polyvalent zoals dat zo mooi heet.”

Antwerp-fans smullen van lefgozer Ondrejka

Jacob Ondrejka showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.”

René Vandereycken merkte op in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt, en dat hij op termijn de rol van Stengs kan invullen.

🚀

Ondrejka zal nog bepalend zijn dit seizoen

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

125
125
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

36
36
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

31
31
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

59
59
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

128
128
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

350
350
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

191
191
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

67
67
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

30
30
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

55
55
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

86
86
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

180
180
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

59
59
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

131
131
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

410
410
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

325
325
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

365
365
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

614
614
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

382
382
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

131
131
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

358
358
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

412
412

Meer sportnieuws