Antwerp FC droomt van spetterende comeback

870 stemmen
Antwerp FC droomt van spetterende comeback

Antwerp FC werkt hard om Jacob Ondrejka klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Zijn veelzijdigheid, indrukwekkende traptechniek en acties maken hem een potentiële meerwaarde voor de ploeg.

De fans waren eerder dit seizoen enthousiast geraakt over zijn spel, en er wordt al reikhalzend uitgekeken naar zijn verdere bijdrage aan het team.

LEES OOK: 'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Ondrejka bijna drie maanden spoorloos

Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus. Sindsdien is Jacob Ondrejka niet meer gebruikt in de wedstrijden bij Antwerp FC, zat hij op de bank en raakte hij geblesseerd.

Mark van Bommel meldde medio september dat Ondrejka "een breukje" had opgelopen op training en dat de aanvaller meerdere weken out zou zijn. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, bleef de coach mysterieus over de afwezigheid van Ondrejka, die, in samenspraak met de medische staff, gedeeltelijk revalideerde in Zweden.

Antwerp communiceerde sindsdien helemaal niets over de details van Ondrejka’s blessure en sedert midden september is hij spoorloos. “Hij is al even onbeschikbaar en het zal nog wel even duren”, zei Van Bommel eind september op een persconferentie.

In de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn rentree op de Antwerpse oefenvelden en leefde de hoop dat Ondrejka in het huidige kalenderjaar nog zijn comeback zou maken in de wedstrijden. “Of hij in 2023 nog zal spelen? Net wel of net niet”, zei Van Bommel begin december.

Antwerp FC kijkt uit naar comeback Ondrejka

Uiteindelijk is het niet gelukt om Jacob Ondrejka nog in actie te zien bij Antwerp FC in 2023, maar ondertussen werkt de club hard om de 21-jarige speler klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Patrick Goots merkte op dat Antwerp de komende weken snel de batterijen moet opladen en onder andere Ondrejka moet recupereren.

“De kern is niet zo breed als sommigen denken”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Ondrejka kan een cruciale rol spelen in het vervolg van het seizoen, en Het Nieuwsblad stelde eerder al dat het vooral uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed. Hij heeft de traptechniek om gesloten wedstrijden vanuit het niets open te breken met een pass of een afstandsschot.

“Niet alleen dat”, zei Mark van Bommel. “Hij is ook heel beweeglijk, wat vervelend is voor een tegenstander. Tuurlijk hadden we hem nu goed kunnen gebruiken.”

Een vervelende speler voor de tegenstander

Jacob Ondrejka was de eerste zomerse aanwinst van dit seizoen en hij werd al in april vastgelegd door Marc Overmars. De Zweed maakte meteen een sterke indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC.

Tijdens de trainingen toonde de flankaanvaller zijn verfijnde traptechniek, soms vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.

Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de aanwijzingen van Van Bommel en hij pakte de instructies direct goed op. Wat Ondrejka nog waardevoller maakt voor de coach, is dat hij op meerdere posities kan spelen, zowel op de linkerflank, de rechterflank als op nummer tien.

“Hij is ook gewoon een heel vervelende speler voor de tegenstander, want hij dribbelt, kan wegdraaien en heeft een goeie trap, ook voor de standaardsituaties”, zei Mark van Bommel. “Waar hij dan speelt, maakt niet uit, hij is polyvalent zoals dat zo mooi heet.”

Antwerp-fans smullen van lefgozer Ondrejka

Jacob Ondrejka showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.”

René Vandereycken merkte op in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt, en dat hij op termijn de rol van Stengs kan invullen.

Ondrejka zal nog bepalend zijn dit seizoen

Meest recent

Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

94
94
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

24
24
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

125
125
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

82
82
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

22
22
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

111
111
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

612
612
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

108
108
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

170
170
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

623
623
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

75
75
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

442
442
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

400
400
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

247
247
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

210
210
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

45
45
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

612
612
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

308
308
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

123
123
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

150
150
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

125
125
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

558
558
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

282
282
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

249
249

Meer sportnieuws