Antwerp FC droomt van spetterende comeback

870
Antwerp FC droomt van spetterende comeback

Antwerp FC werkt hard om Jacob Ondrejka klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Zijn veelzijdigheid, indrukwekkende traptechniek en acties maken hem een potentiële meerwaarde voor de ploeg.

De fans waren eerder dit seizoen enthousiast geraakt over zijn spel, en er wordt al reikhalzend uitgekeken naar zijn verdere bijdrage aan het team.

LEES OOK: Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

Ondrejka bijna drie maanden spoorloos

Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus. Sindsdien is Jacob Ondrejka niet meer gebruikt in de wedstrijden bij Antwerp FC, zat hij op de bank en raakte hij geblesseerd.

Mark van Bommel meldde medio september dat Ondrejka "een breukje" had opgelopen op training en dat de aanvaller meerdere weken out zou zijn. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, bleef de coach mysterieus over de afwezigheid van Ondrejka, die, in samenspraak met de medische staff, gedeeltelijk revalideerde in Zweden.

Antwerp communiceerde sindsdien helemaal niets over de details van Ondrejka’s blessure en sedert midden september is hij spoorloos. “Hij is al even onbeschikbaar en het zal nog wel even duren”, zei Van Bommel eind september op een persconferentie.

In de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn rentree op de Antwerpse oefenvelden en leefde de hoop dat Ondrejka in het huidige kalenderjaar nog zijn comeback zou maken in de wedstrijden. “Of hij in 2023 nog zal spelen? Net wel of net niet”, zei Van Bommel begin december.

Antwerp FC kijkt uit naar comeback Ondrejka

Uiteindelijk is het niet gelukt om Jacob Ondrejka nog in actie te zien bij Antwerp FC in 2023, maar ondertussen werkt de club hard om de 21-jarige speler klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Patrick Goots merkte op dat Antwerp de komende weken snel de batterijen moet opladen en onder andere Ondrejka moet recupereren.

“De kern is niet zo breed als sommigen denken”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Ondrejka kan een cruciale rol spelen in het vervolg van het seizoen, en Het Nieuwsblad stelde eerder al dat het vooral uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed. Hij heeft de traptechniek om gesloten wedstrijden vanuit het niets open te breken met een pass of een afstandsschot.

“Niet alleen dat”, zei Mark van Bommel. “Hij is ook heel beweeglijk, wat vervelend is voor een tegenstander. Tuurlijk hadden we hem nu goed kunnen gebruiken.”

Een vervelende speler voor de tegenstander

Jacob Ondrejka was de eerste zomerse aanwinst van dit seizoen en hij werd al in april vastgelegd door Marc Overmars. De Zweed maakte meteen een sterke indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC.

Tijdens de trainingen toonde de flankaanvaller zijn verfijnde traptechniek, soms vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.

Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de aanwijzingen van Van Bommel en hij pakte de instructies direct goed op. Wat Ondrejka nog waardevoller maakt voor de coach, is dat hij op meerdere posities kan spelen, zowel op de linkerflank, de rechterflank als op nummer tien.

“Hij is ook gewoon een heel vervelende speler voor de tegenstander, want hij dribbelt, kan wegdraaien en heeft een goeie trap, ook voor de standaardsituaties”, zei Mark van Bommel. “Waar hij dan speelt, maakt niet uit, hij is polyvalent zoals dat zo mooi heet.”

Antwerp-fans smullen van lefgozer Ondrejka

Jacob Ondrejka showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.”

René Vandereycken merkte op in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt, en dat hij op termijn de rol van Stengs kan invullen.

Ondrejka zal nog bepalend zijn dit seizoen

Meest recent

Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

3
3
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

16
16
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

76
76
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

87
87
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

64
64
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

349
349
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

62
62
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

81
81
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

69
69
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

385
385
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

352
352
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

86
86
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

120
120
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

437
437
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

544
544
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

92
92
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

168
168
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

381
381
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

102
102
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

420
420
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

362
362
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

891
891
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

382
382
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

590
590

Meer sportnieuws