Antwerp FC droomt van spetterende comeback

door
Antwerp FC droomt van spetterende comeback

Antwerp FC werkt hard om Jacob Ondrejka klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Zijn veelzijdigheid, indrukwekkende traptechniek en acties maken hem een potentiële meerwaarde voor de ploeg.

De fans waren eerder dit seizoen enthousiast geraakt over zijn spel, en er wordt al reikhalzend uitgekeken naar zijn verdere bijdrage aan het team.

LEES OOK: Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Ondrejka bijna drie maanden spoorloos

Zijn laatste basisplaats dateert van 22 augustus en zijn laatste speelminuten waren een korte invalbeurt van drie minuten tegen AEK Athene op 30 augustus. Sindsdien is Jacob Ondrejka niet meer gebruikt in de wedstrijden bij Antwerp FC, zat hij op de bank en raakte hij geblesseerd.

Mark van Bommel meldde medio september dat Ondrejka "een breukje" had opgelopen op training en dat de aanvaller meerdere weken out zou zijn. “Als ik niet vertel waar, dan zit ik safe”, bleef de coach mysterieus over de afwezigheid van Ondrejka, die, in samenspraak met de medische staff, gedeeltelijk revalideerde in Zweden.

Antwerp communiceerde sindsdien helemaal niets over de details van Ondrejka’s blessure en sedert midden september is hij spoorloos. “Hij is al even onbeschikbaar en het zal nog wel even duren”, zei Van Bommel eind september op een persconferentie.

In de laatste week van november maakte de Zweedse aanvaller eindelijk zijn rentree op de Antwerpse oefenvelden en leefde de hoop dat Ondrejka in het huidige kalenderjaar nog zijn comeback zou maken in de wedstrijden. “Of hij in 2023 nog zal spelen? Net wel of net niet”, zei Van Bommel begin december.

Antwerp FC kijkt uit naar comeback Ondrejka

Uiteindelijk is het niet gelukt om Jacob Ondrejka nog in actie te zien bij Antwerp FC in 2023, maar ondertussen werkt de club hard om de 21-jarige speler klaar te stomen voor de tweede helft van het seizoen. Patrick Goots merkte op dat Antwerp de komende weken snel de batterijen moet opladen en onder andere Ondrejka moet recupereren.

“De kern is niet zo breed als sommigen denken”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Ondrejka kan een cruciale rol spelen in het vervolg van het seizoen, en Het Nieuwsblad stelde eerder al dat het vooral uitkijken is naar de terugkeer van de Zweed. Hij heeft de traptechniek om gesloten wedstrijden vanuit het niets open te breken met een pass of een afstandsschot.

“Niet alleen dat”, zei Mark van Bommel. “Hij is ook heel beweeglijk, wat vervelend is voor een tegenstander. Tuurlijk hadden we hem nu goed kunnen gebruiken.”

Een vervelende speler voor de tegenstander

Jacob Ondrejka was de eerste zomerse aanwinst van dit seizoen en hij werd al in april vastgelegd door Marc Overmars. De Zweed maakte meteen een sterke indruk bij zijn aankomst bij Antwerp FC.

Tijdens de trainingen toonde de flankaanvaller zijn verfijnde traptechniek, soms vanuit een centrale positie, en liet hij zijn talent zien tijdens de wedstrijdvormen. “Die jongen kan heel goed voetballen. Hij zal zeker een meerwaarde betekenen”, zei Toby Alderweireld.

Ondrejka was zeer ontvankelijk voor de aanwijzingen van Van Bommel en hij pakte de instructies direct goed op. Wat Ondrejka nog waardevoller maakt voor de coach, is dat hij op meerdere posities kan spelen, zowel op de linkerflank, de rechterflank als op nummer tien.

“Hij is ook gewoon een heel vervelende speler voor de tegenstander, want hij dribbelt, kan wegdraaien en heeft een goeie trap, ook voor de standaardsituaties”, zei Mark van Bommel. “Waar hij dan speelt, maakt niet uit, hij is polyvalent zoals dat zo mooi heet.”

Antwerp-fans smullen van lefgozer Ondrejka

Jacob Ondrejka showde zijn traptechniek in het seizoensbegin en hij kwam een paar keer dichtbij een doelpunt. Hij nam ook het initiatief door alle hoekschoppen op te eisen, wat van lef getuigt voor een nieuwkomer.

“Als hij zo blijft spelen, is hij een absolute meerwaarde voor de Jupiler Pro League”, schreef Het Laatste Nieuws over de veelbelovende zomertransfer van Antwerp.

“Ondrejka liet al mooie dingen zien. Zijn techniek zit goed, hij is snel en in het doorjagen, typisch voor het Antwerp onder Van Bommel, deel hij al goed mee”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Het Laatste Nieuws merkte op dat Ondrejka zich aan het begin van het seizoen heeft ontwikkeld tot een van de dragende spelers bij Antwerp FC. “Een graag gezien figuur bij de fans ook, die smullen van zijn acties. En van dat uitdagende in zijn spel.”

René Vandereycken merkte op in Het Nieuwsblad dat hij Ondrejka een goede speler vindt, en dat hij op termijn de rol van Stengs kan invullen.

Ondrejka zal nog bepalend zijn dit seizoen

Meest recent

Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

16
16
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

79
79
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

293
293
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

43
43
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

22
22
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

52
52
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

88
88
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

23
23
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

68
68
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

47
47
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

46
46
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

99
99
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

47
47
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

190
190
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

130
130
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

123
123
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

719
719
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

76
76
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

96
96
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

215
215
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

115
115
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

74
74

Meer sportnieuws