Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

87 stemmen
Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

De nationale ploeg van Duitsland verkeert niet in de beste vorm ooit, en dat is een understatement. De resultaten vallen stevig tegen, en dat terwijl onze oosterburen volgend jaar gastheer spelen voor het EK. De spanning stijgt.

Bondscoach Julian Nagelsmann heeft veel werk voor de boeg. De Duitsers beschikken over een talentvolle generatie, maar de mayonaise pakt voorlopig niet en verschillende sterkhouders geven niet thuis. Zo verloor Duitsland recent nog van Turkije en Oostenrijk, nu niet meteen twee toplanden in het internationale voetbal. Ralp-Uwe Schaffert, de vicevoorzitter van de Duitse voetbalbond, klopt op tafel.

LEES OOK: Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Geen blad voor de mond

Schaffert nam geen blad voor de mond in een interview met de Hannoversche Allgemeine Zeitung. "Het wordt tijd dat de selectie eens radicaal gaat veranderen", sprak hij duidelijke taal. "Omdat ik het gevoel heb dat een aanzienlijk deel van de huidige groep meent het op 85 procent te kunnen doen."

"Tegen Turkije en Oostenrijk hebben we gezien dat dat niet kan. Wat ik wil zeggen: in welk Bundesliga-team speelt momenteel een leider met de Duitse nationaliteit? Ik kan zo niemand bedenken. Joshua Kimmich? Hij heeft tot nu toe niet kunnen laten zien dat hij een leider is. Zelfs bij zijn club niet."

Ook Gündogan moet het ontgelden

Ook een andere leider moest het ontgelden. "Ilkay Gündogan? Je hebt bij hem soms het idee: zou hij zijn minder getalenteerde tweelingbroer naar de nationale ploeg hebben gestuurd?", aldus Schaffert, wiens uitspraken niet in goede aarde vielen bij de Duitse voetbalbond en directeur Rudi Völler.

"Het is leuk dat iedereen geïnteresseerd is in het nationale team en de kritiek is na de laatste paar wedstrijden volkomen acceptabel", aldus Völler. "Maar het is niet acceptabel om onze belangrijke spelers op zo’n overdreven manier te bekritiseren. Ik kan me niet voorstellen dat hij dit echt zo bedoelde."

Heeft Schaffert gelijk?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

89
89
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

175
175
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

42
42
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

141
141
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

80
80
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

63
63
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

152
152
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

247
247
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

351
351
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

187
187
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

536
536
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

59
59
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

340
340
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

250
250
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

369
369
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

247
247
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

220
220
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

171
171
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

644
644
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

112
112

Meer sportnieuws