Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

87 stemmen
Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

De nationale ploeg van Duitsland verkeert niet in de beste vorm ooit, en dat is een understatement. De resultaten vallen stevig tegen, en dat terwijl onze oosterburen volgend jaar gastheer spelen voor het EK. De spanning stijgt.

Bondscoach Julian Nagelsmann heeft veel werk voor de boeg. De Duitsers beschikken over een talentvolle generatie, maar de mayonaise pakt voorlopig niet en verschillende sterkhouders geven niet thuis. Zo verloor Duitsland recent nog van Turkije en Oostenrijk, nu niet meteen twee toplanden in het internationale voetbal. Ralp-Uwe Schaffert, de vicevoorzitter van de Duitse voetbalbond, klopt op tafel.

LEES OOK: Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Geen blad voor de mond

Schaffert nam geen blad voor de mond in een interview met de Hannoversche Allgemeine Zeitung. "Het wordt tijd dat de selectie eens radicaal gaat veranderen", sprak hij duidelijke taal. "Omdat ik het gevoel heb dat een aanzienlijk deel van de huidige groep meent het op 85 procent te kunnen doen."

"Tegen Turkije en Oostenrijk hebben we gezien dat dat niet kan. Wat ik wil zeggen: in welk Bundesliga-team speelt momenteel een leider met de Duitse nationaliteit? Ik kan zo niemand bedenken. Joshua Kimmich? Hij heeft tot nu toe niet kunnen laten zien dat hij een leider is. Zelfs bij zijn club niet."

Ook Gündogan moet het ontgelden

Ook een andere leider moest het ontgelden. "Ilkay Gündogan? Je hebt bij hem soms het idee: zou hij zijn minder getalenteerde tweelingbroer naar de nationale ploeg hebben gestuurd?", aldus Schaffert, wiens uitspraken niet in goede aarde vielen bij de Duitse voetbalbond en directeur Rudi Völler.

"Het is leuk dat iedereen geïnteresseerd is in het nationale team en de kritiek is na de laatste paar wedstrijden volkomen acceptabel", aldus Völler. "Maar het is niet acceptabel om onze belangrijke spelers op zo’n overdreven manier te bekritiseren. Ik kan me niet voorstellen dat hij dit echt zo bedoelde."

Heeft Schaffert gelijk?

Meest recent

'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

10
10
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

316
316
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

86
86
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

245
245
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

135
135
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

222
222
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

168
168
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1005
1005
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

77
77
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

409
409
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

232
232
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

627
627
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

723
723
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

161
161
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

793
793
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

71
71
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

69
69
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

169
169
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

117
117
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

100
100

Meer sportnieuws