Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

87 stemmen
Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

De nationale ploeg van Duitsland verkeert niet in de beste vorm ooit, en dat is een understatement. De resultaten vallen stevig tegen, en dat terwijl onze oosterburen volgend jaar gastheer spelen voor het EK. De spanning stijgt.

Bondscoach Julian Nagelsmann heeft veel werk voor de boeg. De Duitsers beschikken over een talentvolle generatie, maar de mayonaise pakt voorlopig niet en verschillende sterkhouders geven niet thuis. Zo verloor Duitsland recent nog van Turkije en Oostenrijk, nu niet meteen twee toplanden in het internationale voetbal. Ralp-Uwe Schaffert, de vicevoorzitter van de Duitse voetbalbond, klopt op tafel.

Geen blad voor de mond

Schaffert nam geen blad voor de mond in een interview met de Hannoversche Allgemeine Zeitung. "Het wordt tijd dat de selectie eens radicaal gaat veranderen", sprak hij duidelijke taal. "Omdat ik het gevoel heb dat een aanzienlijk deel van de huidige groep meent het op 85 procent te kunnen doen."

"Tegen Turkije en Oostenrijk hebben we gezien dat dat niet kan. Wat ik wil zeggen: in welk Bundesliga-team speelt momenteel een leider met de Duitse nationaliteit? Ik kan zo niemand bedenken. Joshua Kimmich? Hij heeft tot nu toe niet kunnen laten zien dat hij een leider is. Zelfs bij zijn club niet."

Ook Gündogan moet het ontgelden

Ook een andere leider moest het ontgelden. "Ilkay Gündogan? Je hebt bij hem soms het idee: zou hij zijn minder getalenteerde tweelingbroer naar de nationale ploeg hebben gestuurd?", aldus Schaffert, wiens uitspraken niet in goede aarde vielen bij de Duitse voetbalbond en directeur Rudi Völler.

"Het is leuk dat iedereen geïnteresseerd is in het nationale team en de kritiek is na de laatste paar wedstrijden volkomen acceptabel", aldus Völler. "Maar het is niet acceptabel om onze belangrijke spelers op zo’n overdreven manier te bekritiseren. Ik kan me niet voorstellen dat hij dit echt zo bedoelde."

Heeft Schaffert gelijk?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

58
58
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

77
77
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

23
23
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

78
78
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

146
146
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

95
95
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

253
253
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

66
66
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

429
429
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

382
382
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

300
300
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

153
153
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

686
686
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

128
128
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

78
78
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

104
104
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

205
205
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

94
94
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

185
185
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

100
100
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

721
721
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws