Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

door
Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

De nationale ploeg van Duitsland verkeert niet in de beste vorm ooit, en dat is een understatement. De resultaten vallen stevig tegen, en dat terwijl onze oosterburen volgend jaar gastheer spelen voor het EK. De spanning stijgt.

Bondscoach Julian Nagelsmann heeft veel werk voor de boeg. De Duitsers beschikken over een talentvolle generatie, maar de mayonaise pakt voorlopig niet en verschillende sterkhouders geven niet thuis. Zo verloor Duitsland recent nog van Turkije en Oostenrijk, nu niet meteen twee toplanden in het internationale voetbal. Ralp-Uwe Schaffert, de vicevoorzitter van de Duitse voetbalbond, klopt op tafel.

LEES OOK: Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Geen blad voor de mond

Schaffert nam geen blad voor de mond in een interview met de Hannoversche Allgemeine Zeitung. "Het wordt tijd dat de selectie eens radicaal gaat veranderen", sprak hij duidelijke taal. "Omdat ik het gevoel heb dat een aanzienlijk deel van de huidige groep meent het op 85 procent te kunnen doen."

"Tegen Turkije en Oostenrijk hebben we gezien dat dat niet kan. Wat ik wil zeggen: in welk Bundesliga-team speelt momenteel een leider met de Duitse nationaliteit? Ik kan zo niemand bedenken. Joshua Kimmich? Hij heeft tot nu toe niet kunnen laten zien dat hij een leider is. Zelfs bij zijn club niet."

Ook Gündogan moet het ontgelden

Ook een andere leider moest het ontgelden. "Ilkay Gündogan? Je hebt bij hem soms het idee: zou hij zijn minder getalenteerde tweelingbroer naar de nationale ploeg hebben gestuurd?", aldus Schaffert, wiens uitspraken niet in goede aarde vielen bij de Duitse voetbalbond en directeur Rudi Völler.

"Het is leuk dat iedereen geïnteresseerd is in het nationale team en de kritiek is na de laatste paar wedstrijden volkomen acceptabel", aldus Völler. "Maar het is niet acceptabel om onze belangrijke spelers op zo’n overdreven manier te bekritiseren. Ik kan me niet voorstellen dat hij dit echt zo bedoelde."

Heeft Schaffert gelijk?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

35
35
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

24
24
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

49
49
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

63
63
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

94
94
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

26
26
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

74
74
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

253
253
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

110
110
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

187
187
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

193
193
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

89
89
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

87
87
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

347
347
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

331
331
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

304
304
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

441
441
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

373
373

Meer sportnieuws