Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

door
Duitsland beeft na pikante uitspraken vicevoorzitter bond

De nationale ploeg van Duitsland verkeert niet in de beste vorm ooit, en dat is een understatement. De resultaten vallen stevig tegen, en dat terwijl onze oosterburen volgend jaar gastheer spelen voor het EK. De spanning stijgt.

Bondscoach Julian Nagelsmann heeft veel werk voor de boeg. De Duitsers beschikken over een talentvolle generatie, maar de mayonaise pakt voorlopig niet en verschillende sterkhouders geven niet thuis. Zo verloor Duitsland recent nog van Turkije en Oostenrijk, nu niet meteen twee toplanden in het internationale voetbal. Ralp-Uwe Schaffert, de vicevoorzitter van de Duitse voetbalbond, klopt op tafel.

Geen blad voor de mond

Schaffert nam geen blad voor de mond in een interview met de Hannoversche Allgemeine Zeitung. "Het wordt tijd dat de selectie eens radicaal gaat veranderen", sprak hij duidelijke taal. "Omdat ik het gevoel heb dat een aanzienlijk deel van de huidige groep meent het op 85 procent te kunnen doen."

"Tegen Turkije en Oostenrijk hebben we gezien dat dat niet kan. Wat ik wil zeggen: in welk Bundesliga-team speelt momenteel een leider met de Duitse nationaliteit? Ik kan zo niemand bedenken. Joshua Kimmich? Hij heeft tot nu toe niet kunnen laten zien dat hij een leider is. Zelfs bij zijn club niet."

Ook Gündogan moet het ontgelden

Ook een andere leider moest het ontgelden. "Ilkay Gündogan? Je hebt bij hem soms het idee: zou hij zijn minder getalenteerde tweelingbroer naar de nationale ploeg hebben gestuurd?", aldus Schaffert, wiens uitspraken niet in goede aarde vielen bij de Duitse voetbalbond en directeur Rudi Völler.

"Het is leuk dat iedereen geïnteresseerd is in het nationale team en de kritiek is na de laatste paar wedstrijden volkomen acceptabel", aldus Völler. "Maar het is niet acceptabel om onze belangrijke spelers op zo’n overdreven manier te bekritiseren. Ik kan me niet voorstellen dat hij dit echt zo bedoelde."

Heeft Schaffert gelijk?

Meest recent

Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

11
11
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

6
6
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

27
27
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

86
86
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

247
247
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

199
199
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

150
150
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

56
56
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

164
164
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

178
178
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

162
162
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

62
62
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

326
326
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

162
162
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

547
547
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

275
275
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

515
515
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

743
743
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

344
344
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

800
800
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

128
128
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

404
404
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

637
637
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

561
561

Meer sportnieuws