'Union krijgt fraaie aanwinst cadeau van Brighton'

298 stemmen
'Union krijgt fraaie aanwinst cadeau van Brighton'

Union maakte de voorbije jaren een steile opmars. Het keerde in 2021 na zowat 50 jaar afwezigheid terug op het niveau en werd prompt bijna kampioen. Vorig seizoen greep het pas in de slotminuten naast de titel en nu staan ze 20 speeldagen autoritair aan de leiding in de Jupiler Pro League.

Voor die straffe prestaties mag Union onder meer Tony Bloom dankbaar zijn, want het was na de overname door de Britse miljardair dat de stijgende lijn ingezet werd. Bloom heeft ook Brighton in handen, maar een satellietclub van de Seagulls werd Union niet. Desondanks streken er de voorbije jaren dankzij Brighton wel enkele interessante spelers neer in het Dudenpark.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Union mag hopen op nieuwe huurling van Brighton

Vooral de uitleenbeurten van Kaoru Mitoma en Simon Adingra waren een succes en beide spelers zijn intussen vaste waarden in de Premier League. Mogelijk krijgt Union weldra opnieuw een leuke speler toegestuurd van de zusterclub. Journalist Ben Jacobs weet dat Brighton net als Crystal Palace en OGC Nice interesse heeft in de Ibrahim Osman.

De 19-jarige Ghanese flankaanvaller maakte het voorbije jaar furore in de Deense competitie. Hij werd begin 2023 door FC Nordsjaelland weggeplukt uit de Right to Dream Academy en was sindsdien goed voor vier goals en vijf assists in 39 wedstrijden. Daarmee lokte hij interesse en een wintertransfer zou tot de mogelijkheden behoren.

In de voetsporen van Adingra

Deense media speculeren dat Brighton Osman daarna meteen aan Union zou kunnen gaan verhuren. De reden daarvoor hoeven we niet ver te zoeken: Adingra legde namelijk exact hetzelfde parcours af. Ook hij trok vanuit de Right to Dream Academy naar Nordsjaelland en werd er in de zomer van 2022 weggeplukt door Brighton, dat hem meteen bij Union stalde.

Mogelijk krijgt Union er dus een extra offensieve optie bij na de winterstop. Dat zullen ze wellicht graag zien gebeuren, want de Brusselaars dromen ervan eindelijk kampioen te worden en zijn bovendien ook nog aan zet in de Croky Cup en in de play-offs van de Conference League.

Zou dat een versterking zijn voor Union?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

12
12
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

18
18
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

38
38
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

79
79
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

85
85
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

196
196
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

366
366
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

105
105
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

205
205
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

378
378
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

573
573
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

929
929
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1003
1003
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws