'Union krijgt fraaie aanwinst cadeau van Brighton'

298 stemmen
'Union krijgt fraaie aanwinst cadeau van Brighton'

Union maakte de voorbije jaren een steile opmars. Het keerde in 2021 na zowat 50 jaar afwezigheid terug op het niveau en werd prompt bijna kampioen. Vorig seizoen greep het pas in de slotminuten naast de titel en nu staan ze 20 speeldagen autoritair aan de leiding in de Jupiler Pro League.

Voor die straffe prestaties mag Union onder meer Tony Bloom dankbaar zijn, want het was na de overname door de Britse miljardair dat de stijgende lijn ingezet werd. Bloom heeft ook Brighton in handen, maar een satellietclub van de Seagulls werd Union niet. Desondanks streken er de voorbije jaren dankzij Brighton wel enkele interessante spelers neer in het Dudenpark.

Union mag hopen op nieuwe huurling van Brighton

Vooral de uitleenbeurten van Kaoru Mitoma en Simon Adingra waren een succes en beide spelers zijn intussen vaste waarden in de Premier League. Mogelijk krijgt Union weldra opnieuw een leuke speler toegestuurd van de zusterclub. Journalist Ben Jacobs weet dat Brighton net als Crystal Palace en OGC Nice interesse heeft in de Ibrahim Osman.

De 19-jarige Ghanese flankaanvaller maakte het voorbije jaar furore in de Deense competitie. Hij werd begin 2023 door FC Nordsjaelland weggeplukt uit de Right to Dream Academy en was sindsdien goed voor vier goals en vijf assists in 39 wedstrijden. Daarmee lokte hij interesse en een wintertransfer zou tot de mogelijkheden behoren.

In de voetsporen van Adingra

Deense media speculeren dat Brighton Osman daarna meteen aan Union zou kunnen gaan verhuren. De reden daarvoor hoeven we niet ver te zoeken: Adingra legde namelijk exact hetzelfde parcours af. Ook hij trok vanuit de Right to Dream Academy naar Nordsjaelland en werd er in de zomer van 2022 weggeplukt door Brighton, dat hem meteen bij Union stalde.

Mogelijk krijgt Union er dus een extra offensieve optie bij na de winterstop. Dat zullen ze wellicht graag zien gebeuren, want de Brusselaars dromen ervan eindelijk kampioen te worden en zijn bovendien ook nog aan zet in de Croky Cup en in de play-offs van de Conference League.

Zou dat een versterking zijn voor Union?

Meest recent

Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

2
2
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

431
431
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

7
7
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

15
15
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

38
38
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

188
188
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

85
85
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

108
108
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

44
44
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

65
65
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

50
50
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

201
201
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

110
110
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

277
277
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

178
178
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

320
320
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

248
248

Meer sportnieuws