'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

door
'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

Op zijn 37ste leek Nabil Dirar vorige zomer een punt achter zijn carrière te zetten. Na een passage van amper anderhalve maand vertrok hij alweer bij de Deense amateurclub Ishöj IF en dat leek zijn laatste wapenfeit te zijn. Een halfjaar later bindt hij de voetbalschoenen toch weer aan.

De voorbije jaren koos Dirar al voor enkele opmerkelijke uitdagingen. Zijn laatste zichtbare passage voor het grote publiek in België was toen hij in de winter van 2021 plots terugkeerde bij Club Brugge, dat hem een halfjaar huurde van Fenerbahçe. Dirar kon zich echter niet meer doorzetten bij Blauw-Zwart.

Dirar gaat in Luxemburg aan de slag

Na zijn korte passage in Brugge verruilde Dirar transfervrij Fenerbahçe voor Kasimpasa, maar daar werd zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden. Eind 2022 speelde hij nog twee maanden in Marokko voor SSC Mohammedia en vorige zomer volgde dus een kortstondig Deens avontuur.

Nu zou Dirar aan de slag gaan in Luxemburg. Volgens Le Quotidien staat hij op het punt om een contract te tekenen bij FC Schifflange, een staartploeg in de lokale hoogste klasse. Na vijftien speeldagen staat Schifflange op een dertiende plaats, die een barrage voor het behoud zou betekenen.

Halve finale in Champions League

Dirar moet de ploeg dus op het hoogste niveau helpen houden. Hij wordt er verreweg de grootste naam, want op zijn hoogtepunt scheerde de flankspeler toch hoge toppen. Hij speelde in de Jupiler Pro League voor Westerlo en Club Brugge, waar AS Monaco hem in januari 2012 voor 6 miljoen euro kwam wegplukken.

Op dat moment speelden de Monegasken nog in de Ligue 1, maar enkele jaren later zou Dirar wel titularis zijn in een ploeg met onder meer Yannick Carrasco, Bernardo Silva en Kylian Mbappé. Hij zou er zelfs een halve finale in de Champions League spelen. Daarna was Dirar ook nog enkele jaren aan de slag bij Fenerbahçe.

Mooie uitdaging voor Dirar?

Meest recent

KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

37
37
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

109
109
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

40
40
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

261
261
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

245
245
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

89
89
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

141
141
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

627
627
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

182
182
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

129
129
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

250
250
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

325
325
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

370
370
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

157
157
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

781
781
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

477
477
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

140
140
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

336
336
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

58
58
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

80
80
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

426
426
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

98
98
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

520
520
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

283
283
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

480
480

Meer sportnieuws