'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

door
'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

Op zijn 37ste leek Nabil Dirar vorige zomer een punt achter zijn carrière te zetten. Na een passage van amper anderhalve maand vertrok hij alweer bij de Deense amateurclub Ishöj IF en dat leek zijn laatste wapenfeit te zijn. Een halfjaar later bindt hij de voetbalschoenen toch weer aan.

De voorbije jaren koos Dirar al voor enkele opmerkelijke uitdagingen. Zijn laatste zichtbare passage voor het grote publiek in België was toen hij in de winter van 2021 plots terugkeerde bij Club Brugge, dat hem een halfjaar huurde van Fenerbahçe. Dirar kon zich echter niet meer doorzetten bij Blauw-Zwart.

Dirar gaat in Luxemburg aan de slag

Na zijn korte passage in Brugge verruilde Dirar transfervrij Fenerbahçe voor Kasimpasa, maar daar werd zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden. Eind 2022 speelde hij nog twee maanden in Marokko voor SSC Mohammedia en vorige zomer volgde dus een kortstondig Deens avontuur.

Nu zou Dirar aan de slag gaan in Luxemburg. Volgens Le Quotidien staat hij op het punt om een contract te tekenen bij FC Schifflange, een staartploeg in de lokale hoogste klasse. Na vijftien speeldagen staat Schifflange op een dertiende plaats, die een barrage voor het behoud zou betekenen.

Halve finale in Champions League

Dirar moet de ploeg dus op het hoogste niveau helpen houden. Hij wordt er verreweg de grootste naam, want op zijn hoogtepunt scheerde de flankspeler toch hoge toppen. Hij speelde in de Jupiler Pro League voor Westerlo en Club Brugge, waar AS Monaco hem in januari 2012 voor 6 miljoen euro kwam wegplukken.

Op dat moment speelden de Monegasken nog in de Ligue 1, maar enkele jaren later zou Dirar wel titularis zijn in een ploeg met onder meer Yannick Carrasco, Bernardo Silva en Kylian Mbappé. Hij zou er zelfs een halve finale in de Champions League spelen. Daarna was Dirar ook nog enkele jaren aan de slag bij Fenerbahçe.

Mooie uitdaging voor Dirar?

Meest recent

'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

18
18
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

39
39
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

81
81
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

101
101
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

70
70
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

239
239
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

109
109
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

105
105
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

54
54
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

58
58
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

122
122
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

200
200
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

58
58
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

319
319
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

182
182
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

153
153
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

164
164
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

374
374
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

693
693
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

84
84
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

430
430
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

530
530
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

199
199

Meer sportnieuws