'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

door
'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

Op zijn 37ste leek Nabil Dirar vorige zomer een punt achter zijn carrière te zetten. Na een passage van amper anderhalve maand vertrok hij alweer bij de Deense amateurclub Ishöj IF en dat leek zijn laatste wapenfeit te zijn. Een halfjaar later bindt hij de voetbalschoenen toch weer aan.

De voorbije jaren koos Dirar al voor enkele opmerkelijke uitdagingen. Zijn laatste zichtbare passage voor het grote publiek in België was toen hij in de winter van 2021 plots terugkeerde bij Club Brugge, dat hem een halfjaar huurde van Fenerbahçe. Dirar kon zich echter niet meer doorzetten bij Blauw-Zwart.

Dirar gaat in Luxemburg aan de slag

Na zijn korte passage in Brugge verruilde Dirar transfervrij Fenerbahçe voor Kasimpasa, maar daar werd zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden. Eind 2022 speelde hij nog twee maanden in Marokko voor SSC Mohammedia en vorige zomer volgde dus een kortstondig Deens avontuur.

Nu zou Dirar aan de slag gaan in Luxemburg. Volgens Le Quotidien staat hij op het punt om een contract te tekenen bij FC Schifflange, een staartploeg in de lokale hoogste klasse. Na vijftien speeldagen staat Schifflange op een dertiende plaats, die een barrage voor het behoud zou betekenen.

Halve finale in Champions League

Dirar moet de ploeg dus op het hoogste niveau helpen houden. Hij wordt er verreweg de grootste naam, want op zijn hoogtepunt scheerde de flankspeler toch hoge toppen. Hij speelde in de Jupiler Pro League voor Westerlo en Club Brugge, waar AS Monaco hem in januari 2012 voor 6 miljoen euro kwam wegplukken.

Op dat moment speelden de Monegasken nog in de Ligue 1, maar enkele jaren later zou Dirar wel titularis zijn in een ploeg met onder meer Yannick Carrasco, Bernardo Silva en Kylian Mbappé. Hij zou er zelfs een halve finale in de Champions League spelen. Daarna was Dirar ook nog enkele jaren aan de slag bij Fenerbahçe.

Mooie uitdaging voor Dirar?

Meest recent

Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

6
6
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

53
53
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

9
9
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

107
107
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

362
362
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

190
190
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

50
50
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

110
110
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

66
66
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

18
18
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

62
62
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

39
39
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

209
209
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

213
213
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

272
272
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

312
312
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

196
196
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

56
56
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

135
135
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

426
426
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

150
150
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

107
107
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

662
662
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

369
369
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

880
880

Meer sportnieuws