'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

334
'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

Op zijn 37ste leek Nabil Dirar vorige zomer een punt achter zijn carrière te zetten. Na een passage van amper anderhalve maand vertrok hij alweer bij de Deense amateurclub Ishöj IF en dat leek zijn laatste wapenfeit te zijn. Een halfjaar later bindt hij de voetbalschoenen toch weer aan.

De voorbije jaren koos Dirar al voor enkele opmerkelijke uitdagingen. Zijn laatste zichtbare passage voor het grote publiek in België was toen hij in de winter van 2021 plots terugkeerde bij Club Brugge, dat hem een halfjaar huurde van Fenerbahçe. Dirar kon zich echter niet meer doorzetten bij Blauw-Zwart.

Dirar gaat in Luxemburg aan de slag

Na zijn korte passage in Brugge verruilde Dirar transfervrij Fenerbahçe voor Kasimpasa, maar daar werd zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden. Eind 2022 speelde hij nog twee maanden in Marokko voor SSC Mohammedia en vorige zomer volgde dus een kortstondig Deens avontuur.

Nu zou Dirar aan de slag gaan in Luxemburg. Volgens Le Quotidien staat hij op het punt om een contract te tekenen bij FC Schifflange, een staartploeg in de lokale hoogste klasse. Na vijftien speeldagen staat Schifflange op een dertiende plaats, die een barrage voor het behoud zou betekenen.

Halve finale in Champions League

Dirar moet de ploeg dus op het hoogste niveau helpen houden. Hij wordt er verreweg de grootste naam, want op zijn hoogtepunt scheerde de flankspeler toch hoge toppen. Hij speelde in de Jupiler Pro League voor Westerlo en Club Brugge, waar AS Monaco hem in januari 2012 voor 6 miljoen euro kwam wegplukken.

Op dat moment speelden de Monegasken nog in de Ligue 1, maar enkele jaren later zou Dirar wel titularis zijn in een ploeg met onder meer Yannick Carrasco, Bernardo Silva en Kylian Mbappé. Hij zou er zelfs een halve finale in de Champions League spelen. Daarna was Dirar ook nog enkele jaren aan de slag bij Fenerbahçe.

Mooie uitdaging voor Dirar?

Meest recent

Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

6
6
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

7
7
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

3
3
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'

Antwerp wist deze week de terugkeer van Mauricio Benitez eindelijk af te ronden en hoopt in de ...

51
51
Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Het is een belabberde start van het seizoen geworden voor Patro Eisden Maasmechelen. De Limburgse ...

110
110
'Man City verbaast en kaapt klepper weg bij Liverpool'

Het is in de Premier League een zeer bewogen transferzomer en ook in de laatste dagen van de mercato ...

40
40
'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

19
19
Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Eerder op de dag raakte de kalender van Club Brugge in de Champions League al bekend. De UEFA heeft ...

97
97
Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

47
47
Charleroi blijft verbazen en pronkt met twaalf op twaalf

Charleroi ontpopt zich alsmaar meer tot dé sensatie van het seizoensbegin. De Carolo's waren ...

44
44
‘Opeens meedogenloze De Bruyne-ingreep bij Napoli’

Kevin De Bruyne heeft Massimiliano Allegri meteen aan het denken gezet bij Napoli. Na zijn sterke ...

336
336
Sibierski aan zet, of experimenteert Bruno eens?

Antoine Sibierski zal zeer tevreden zijn met de start van RSC Anderlecht, al was de uitschuiver ...

265
265
STVV realistisch: "Conference League beter"

Abdoulaye Sissako liet zich na de Europese uitschakeling van STVV niet uit het lood slaan. De ...

0
0
Anderlecht ziet vijf ex-spelers terug in de Europa League

RSC Anderlecht heeft een heel zware loting gekregen in de Europa League. Doorstoten zou toch een ...

121
121
'KV Kortrijk krijgt Engelse hulp voor transfer'

KV Kortrijk heeft nog niet al te veel plezier beleefd aan zijn terugkeer op het hoogste niveau. De ...

80
80
Beerschot knokt zich naar zege, comeback Dender

Zaterdag stonden er ook in de Challenger Pro League weer enkele wedstrijden op het programma. ...

152
152
KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

57
57
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

113
113
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

477
477
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

492
492
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

45
45
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

495
495
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

50
50
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

223
223
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

198
198

Meer sportnieuws