'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

door
'Nabil Dirar keert terug met opmerkelijke transfer'

Op zijn 37ste leek Nabil Dirar vorige zomer een punt achter zijn carrière te zetten. Na een passage van amper anderhalve maand vertrok hij alweer bij de Deense amateurclub Ishöj IF en dat leek zijn laatste wapenfeit te zijn. Een halfjaar later bindt hij de voetbalschoenen toch weer aan.

De voorbije jaren koos Dirar al voor enkele opmerkelijke uitdagingen. Zijn laatste zichtbare passage voor het grote publiek in België was toen hij in de winter van 2021 plots terugkeerde bij Club Brugge, dat hem een halfjaar huurde van Fenerbahçe. Dirar kon zich echter niet meer doorzetten bij Blauw-Zwart.

Dirar gaat in Luxemburg aan de slag

Na zijn korte passage in Brugge verruilde Dirar transfervrij Fenerbahçe voor Kasimpasa, maar daar werd zijn contract na een half seizoen alweer ontbonden. Eind 2022 speelde hij nog twee maanden in Marokko voor SSC Mohammedia en vorige zomer volgde dus een kortstondig Deens avontuur.

Nu zou Dirar aan de slag gaan in Luxemburg. Volgens Le Quotidien staat hij op het punt om een contract te tekenen bij FC Schifflange, een staartploeg in de lokale hoogste klasse. Na vijftien speeldagen staat Schifflange op een dertiende plaats, die een barrage voor het behoud zou betekenen.

Halve finale in Champions League

Dirar moet de ploeg dus op het hoogste niveau helpen houden. Hij wordt er verreweg de grootste naam, want op zijn hoogtepunt scheerde de flankspeler toch hoge toppen. Hij speelde in de Jupiler Pro League voor Westerlo en Club Brugge, waar AS Monaco hem in januari 2012 voor 6 miljoen euro kwam wegplukken.

Op dat moment speelden de Monegasken nog in de Ligue 1, maar enkele jaren later zou Dirar wel titularis zijn in een ploeg met onder meer Yannick Carrasco, Bernardo Silva en Kylian Mbappé. Hij zou er zelfs een halve finale in de Champions League spelen. Daarna was Dirar ook nog enkele jaren aan de slag bij Fenerbahçe.

Mooie uitdaging voor Dirar?

Meest recent

OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

3
3
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

50
50
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

25
25
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

210
210
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

30
30
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

683
683
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

76
76
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

83
83
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

271
271
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

150
150
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

610
610
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

55
55
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

48
48
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

50
50
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

332
332
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

175
175
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

428
428
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

223
223
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

256
256
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

80
80
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

315
315
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

315
315
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

358
358
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

92
92
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

481
481

Meer sportnieuws