'Dendoncker heeft duidelijke transfervoorkeur'

door
'Dendoncker heeft duidelijke transfervoorkeur'

Op Boxing Day liet Leander Dendoncker nog eens van zich spreken. De Rode Duivel verscheen tegen Manchester United voor de eerste keer dit seizoen aan de aftrap in de Premier League en maakte prompt ook zijn eerste doelpunt voor Aston Villa. Een stunt leverde die goal net niet op, want een 0-2-voorsprong werd nog omgezet in een 3-2-nederlaag.

En ook voor Dendoncker zelf zal die goal wellicht weinig veranderen, want hij komt dit seizoen amper aan de bak bij Villa. Hij staat bijna helemaal onderaan de pikorde op het middenveld, waar de concurrentie met spelers als Douglas Luiz, Kamara, Tielemans, Ramsey en McGinn loodzwaar is.

LEES OOK: 'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

EK-selectie ver weg voor Dendoncker

Dendoncker moest de voorbije maanden dan ook vooral vrede nemen met speeltijd in de Conference League en zelfs daar kwam hij met 140 speelminuten eigenlijk niet vaak in actie. Een winters vertrek lijkt de enige uitweg, zeker als hij nog enige kans wil maken op een selectie voor het EK.

Die lijkt momenteel ver weg, want intussen werd Dendoncker al sinds juni niet meer opgeroepen door Domenico Tedesco. Zijn schamele speeltijd in Engeland zorgt ervoor dat de bondscoach momenteel andere opties verkiest in de defensie en op het middenveld.

Dendoncker wil in Engeland blijven

Volgens La Dernière Heure heeft Dendoncker alvast een duidelijke voorkeur voor een transfer. Hij zou de voorkeur geven aan een uitleenbeurt aan een andere club uit de Premier League. De voorbije weken werd hij in de Engelse roddelpers alvast gelinkt aan Everton.

Dendoncker lijkt dus niet zinnens om een nieuwe competitie te gaan verkennen. Hij is al sinds 2018 actief in de Premier League. Toen kwam Wolverhampton hem wegkapen bij Anderlecht voor een bedrag van in totaal 15 miljoen euro. Anderhalf jaar geleden stapte hij voor hetzelfde bedrag over naar Aston Villa, maar die transfer is niet meteen een succes geworden.

Zal Dendoncker nog meegaan naar het EK?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

29
29
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

20
20
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

83
83
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

65
65
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

47
47
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

211
211
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

329
329
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

77
77
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

127
127
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

143
143
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

109
109
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

119
119
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

202
202
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

678
678
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

543
543
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws