"Ik zal met Anderlecht praten over verlengd verblijf"

door

Anderlecht heeft zich vorige zomer stevig versterkt en die transfers hebben ook snel hun vruchten afgeworpen. De kern kreeg een stevige injectie aan kwaliteit en ervaring en die zorgde ervoor dat Paars-Wit halfweg het seizoen op een knappe tweede plaats in het klassement prijkt.

Voor de eerste keer in jaren lijkt Anderlecht zich nog eens in het titeldebat te kunnen gaan mengen, zeker als het zijn kern in januari bijeen weet te houden en nog enkele versterkingen kan vinden - vooral centraal achterin is een doublure meer dan welkom. In de zomer lijkt CEO Sports Jesper Fredberg meer werk te zullen hebben.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Onzekerheid over 4 titularissen

Er staan immers vraagtekens achter maar liefst vier titularissen voor volgend seizoen. Kasper Schmeichel en Jan Vertonghen zijn einde contract, waarbij Vertonghen al liet weten dat hij er nog niet uit is of hij nog een extra jaar aan zijn carrière wil breien. Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson zijn dan weer slechts op huurbasis in het Lotto Park aan de slag.

Die laatste staat wel open voor een verlengd verblijf. "Ik ben hier echt gelukkig. Ik voel me thuis", vertelt de Zweedse linksachter in La Dernière Heure. "Voor mijn familie geldt hetzelfde. Ik houd van de club en de fans. We zullen zien wat de toekomst brengt, maar alles is mogelijk."

Augustinsson open voor verlengd verblijf

Augustinsson beseft echter dat hij zijn lot niet in eigen handen heeft, want Anderlecht beschikt niet over een aankoopoptie. "Ik moet respecteren dat ik nog een contract heb bij Sevilla. Maar later dit seizoen zal ik met Anderlecht een gesprek hebben om te kijken wat we gaan doen", klinkt het.

Augustinsson streek midden augustus neer bij Anderlecht en wist snel N'Diaye uit de basiself te verdringen op de linksachter. Hij kwam intussen al vijftien keer in actie en gaf daarbij drie assists. De 29-jarige heeft na dit seizoen nog één jaar contract bij Sevilla en lijkt er niet meteen een toekomst te hebben.

Moet Anderlecht hem definitief proberen te halen?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

2
2
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

13
13
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

17
17
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

18
18
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

353
353
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

209
209
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

100
100
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

334
334
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

118
118
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

200
200
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

167
167
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

117
117
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

88
88
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

101
101
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

118
118
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

67
67
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

283
283
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

148
148
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

145
145
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

495
495
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

370
370
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

515
515
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

455
455
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

383
383

Meer sportnieuws