'Anderlecht grijpt drastisch in na blessuregolf'

door
'Anderlecht grijpt drastisch in na blessuregolf'

Voor Anderlecht kwam de winterstop op het ideale moment. Niet omdat het zich sportief moet bezinnen, want in zijn laatste twee wedstrijden van het jaar won Paars-Wit wel gewoon van Genk en Cercle. Maar wel omdat er plots een heuse blessuregolf het Lotto Park overspoelde.

Vooral de slotwedstrijd tegen Cercle hakte er op dat vlak stevig in. Anderlecht verloor in die wedstrijd maar liefst vier titularissen met blessures. Nog voor rust verloor het Sardella en Dolberg, tijdens de rust moest ook Rits vervangen worden en in de tweede helft viel ook Delaney nog eens uit.

LEES OOK: 'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

Blessuregolf te wijten aan grasmat?

Zij zijn bovendien niet alleen in de ziekenboeg, want ook Jan Vertonghen en Francis Amuzu hadden al moeten passen voor Cercle. Die eerste heeft last van de enkel, Amuzu is op de sukkel met een pubalgie. Opvallende vaststelling: enkel de blessure van Dolberg kwam er na een contact.

Het Laatste Nieuws oppert dan ook dat de blessuregolf weleens te wijten zou kunnen zijn aan het slechte veld in het Lotto Park. Dat lag er zeer zompig bij door de vele regen en er zijn veel putten.

Anderlecht grijpt meteen in

Anderlecht is dan ook van plan om tijdens de winterstop in te grijpen. Er wordt nieuw gras ingezaaid en om dat te laten groeien worden er extra warmtelampen aangevoerd. Daarnaast zal er mogelijk ook samengewerkt worden met Raw Stadia, dat onlangs in het nieuws kwam omdat Jan Vertonghen er investeerde.

Op die manier wil Paars-Wit vermijden dat het na de winterstop met nog meer spierblessures te maken krijgt. De kern is immers wel breed, maar het missen van zes titularissen zou de titelkansen van Anderlecht toch serieus kunnen fnuiken. Dat moet dus tot elke prijs vermeden worden.

Denk je dat de grasmat een rol speelt in de blessuregolf van Anderlecht?

Meest recent

'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

29
29
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

41
41
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

174
174
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

22
22
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

190
190
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

37
37
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

428
428
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

160
160
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

164
164
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

58
58
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

69
69
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

190
190
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

158
158
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

82
82
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

226
226
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

322
322
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

47
47
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

253
253
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

232
232
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

39
39
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

413
413
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

138
138
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

65
65
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

96
96
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

62
62

Meer sportnieuws