'Anderlecht grijpt drastisch in na blessuregolf'

door
'Anderlecht grijpt drastisch in na blessuregolf'

Voor Anderlecht kwam de winterstop op het ideale moment. Niet omdat het zich sportief moet bezinnen, want in zijn laatste twee wedstrijden van het jaar won Paars-Wit wel gewoon van Genk en Cercle. Maar wel omdat er plots een heuse blessuregolf het Lotto Park overspoelde.

Vooral de slotwedstrijd tegen Cercle hakte er op dat vlak stevig in. Anderlecht verloor in die wedstrijd maar liefst vier titularissen met blessures. Nog voor rust verloor het Sardella en Dolberg, tijdens de rust moest ook Rits vervangen worden en in de tweede helft viel ook Delaney nog eens uit.

LEES OOK: Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Blessuregolf te wijten aan grasmat?

Zij zijn bovendien niet alleen in de ziekenboeg, want ook Jan Vertonghen en Francis Amuzu hadden al moeten passen voor Cercle. Die eerste heeft last van de enkel, Amuzu is op de sukkel met een pubalgie. Opvallende vaststelling: enkel de blessure van Dolberg kwam er na een contact.

Het Laatste Nieuws oppert dan ook dat de blessuregolf weleens te wijten zou kunnen zijn aan het slechte veld in het Lotto Park. Dat lag er zeer zompig bij door de vele regen en er zijn veel putten.

Anderlecht grijpt meteen in

Anderlecht is dan ook van plan om tijdens de winterstop in te grijpen. Er wordt nieuw gras ingezaaid en om dat te laten groeien worden er extra warmtelampen aangevoerd. Daarnaast zal er mogelijk ook samengewerkt worden met Raw Stadia, dat onlangs in het nieuws kwam omdat Jan Vertonghen er investeerde.

Op die manier wil Paars-Wit vermijden dat het na de winterstop met nog meer spierblessures te maken krijgt. De kern is immers wel breed, maar het missen van zes titularissen zou de titelkansen van Anderlecht toch serieus kunnen fnuiken. Dat moet dus tot elke prijs vermeden worden.

Denk je dat de grasmat een rol speelt in de blessuregolf van Anderlecht?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

180
180
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

107
107
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

194
194
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

121
121
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

101
101
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

57
57
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

217
217
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

227
227
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

46
46
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

409
409
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

266
266
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

506
506
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

42
42
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

447
447
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

57
57
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

484
484
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

366
366
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

331
331
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

111
111
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

535
535
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

686
686

Meer sportnieuws