'Newcastle gaat voor straffe transfer bij Man City'

door
'Newcastle gaat voor straffe transfer bij Man City'

Binnen enkele dagen opent de wintermercato weer zijn deuren en dus beginnen heel wat teams aan hun transferhuiswerk. In de Premier League staat er ook heel wat op til. Manchester City zou weleens een opmerkelijke deal met één van zijn concurrenten kunnen sluiten.

Wellicht zal de kampioen zich niet al te veel roeren, maar één transfer lijkt wel een zekerheid te zijn. Kalvin Phillips zal het Etihad verlaten, want de 28-jarige middenvelder kon zich ook dit seizoen niet doorzetten. Hij kwam amper tien keer in actie, waarbij hij bovendien enkel mocht starten in de League Cup en de overbodige Champions League-wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

LEES OOK: Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

Newcastle wil Phillips verlossen

Sinds hij anderhalf jaar geleden voor zowat 50 miljoen euro overkwam van Leeds United, kan Phillips niet anders omschreven worden dan een flop. Hij kwam nooit in de buurt van een basisplaats, maar om zijn plaats in de Engelse EK-selectie te verzekeren heeft hij die wel nodig. Een vertrek lijkt daarom de enige uitweg.

De voorbije weken werd Phillips al uitgebreid gelinkt aan Juventus en verschillende Engelse clubs. Een opmerkelijke gegadigde neemt nu het voortouw, want volgens de Daily Telegraph heeft Newcastle United een prioriteit gemaakt van de komst van Phillips.

Man City niet gekant tegen deal

De Magpies zijn toch een concurrent van City in de strijd om de Europese plaatsen, maar desondanks zou de titelverdediger niet gekant zijn tegen een deal. Het zou wel gaan om een uitleenbeurt, want door de Financial Fair Play-regels heeft Newcastle momenteel niet de middelen om een definitieve transfer te realiseren.

Bij Newcastle moet Phillips het wegvallen van Sandro Tonali gaan opvallen. De Italiaanse middenvelder werd in de zomer voor 64 miljoen euro overgenome van AC Milan, maar kreeg in oktober een schorsing van maar liefst tien maanden opgelegd omwille van zijn aandeel in een gokschandaal in zijn thuisland.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Man City?

Meest recent

Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

7
7
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

6
6
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

46
46
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

162
162
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

161
161
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

101
101
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

239
239
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

93
93
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

128
128
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

168
168
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

216
216
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

266
266
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

244
244
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

131
131
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

822
822
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

416
416
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

222
222
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

103
103
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

161
161
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

205
205
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

221
221
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

249
249
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

184
184
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

788
788
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

154
154

Meer sportnieuws