'Newcastle gaat voor straffe transfer bij Man City'

door
'Newcastle gaat voor straffe transfer bij Man City'

Binnen enkele dagen opent de wintermercato weer zijn deuren en dus beginnen heel wat teams aan hun transferhuiswerk. In de Premier League staat er ook heel wat op til. Manchester City zou weleens een opmerkelijke deal met één van zijn concurrenten kunnen sluiten.

Wellicht zal de kampioen zich niet al te veel roeren, maar één transfer lijkt wel een zekerheid te zijn. Kalvin Phillips zal het Etihad verlaten, want de 28-jarige middenvelder kon zich ook dit seizoen niet doorzetten. Hij kwam amper tien keer in actie, waarbij hij bovendien enkel mocht starten in de League Cup en de overbodige Champions League-wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

LEES OOK: Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

Newcastle wil Phillips verlossen

Sinds hij anderhalf jaar geleden voor zowat 50 miljoen euro overkwam van Leeds United, kan Phillips niet anders omschreven worden dan een flop. Hij kwam nooit in de buurt van een basisplaats, maar om zijn plaats in de Engelse EK-selectie te verzekeren heeft hij die wel nodig. Een vertrek lijkt daarom de enige uitweg.

De voorbije weken werd Phillips al uitgebreid gelinkt aan Juventus en verschillende Engelse clubs. Een opmerkelijke gegadigde neemt nu het voortouw, want volgens de Daily Telegraph heeft Newcastle United een prioriteit gemaakt van de komst van Phillips.

Man City niet gekant tegen deal

De Magpies zijn toch een concurrent van City in de strijd om de Europese plaatsen, maar desondanks zou de titelverdediger niet gekant zijn tegen een deal. Het zou wel gaan om een uitleenbeurt, want door de Financial Fair Play-regels heeft Newcastle momenteel niet de middelen om een definitieve transfer te realiseren.

Bij Newcastle moet Phillips het wegvallen van Sandro Tonali gaan opvallen. De Italiaanse middenvelder werd in de zomer voor 64 miljoen euro overgenome van AC Milan, maar kreeg in oktober een schorsing van maar liefst tien maanden opgelegd omwille van zijn aandeel in een gokschandaal in zijn thuisland.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Man City?

Meest recent

Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

14
14
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

66
66
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

30
30
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

136
136
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

66
66
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

91
91
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

482
482
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

360
360
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

307
307
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

282
282
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

131
131
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

545
545
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

462
462
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

294
294
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

163
163
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

437
437
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

219
219
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

297
297
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

84
84
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

195
195
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

450
450
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

131
131
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

469
469

Meer sportnieuws