'Newcastle gaat voor straffe transfer bij Man City'

155
'Newcastle gaat voor straffe transfer bij Man City'

Binnen enkele dagen opent de wintermercato weer zijn deuren en dus beginnen heel wat teams aan hun transferhuiswerk. In de Premier League staat er ook heel wat op til. Manchester City zou weleens een opmerkelijke deal met één van zijn concurrenten kunnen sluiten.

Wellicht zal de kampioen zich niet al te veel roeren, maar één transfer lijkt wel een zekerheid te zijn. Kalvin Phillips zal het Etihad verlaten, want de 28-jarige middenvelder kon zich ook dit seizoen niet doorzetten. Hij kwam amper tien keer in actie, waarbij hij bovendien enkel mocht starten in de League Cup en de overbodige Champions League-wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

LEES OOK: ‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Newcastle wil Phillips verlossen

Sinds hij anderhalf jaar geleden voor zowat 50 miljoen euro overkwam van Leeds United, kan Phillips niet anders omschreven worden dan een flop. Hij kwam nooit in de buurt van een basisplaats, maar om zijn plaats in de Engelse EK-selectie te verzekeren heeft hij die wel nodig. Een vertrek lijkt daarom de enige uitweg.

De voorbije weken werd Phillips al uitgebreid gelinkt aan Juventus en verschillende Engelse clubs. Een opmerkelijke gegadigde neemt nu het voortouw, want volgens de Daily Telegraph heeft Newcastle United een prioriteit gemaakt van de komst van Phillips.

Man City niet gekant tegen deal

De Magpies zijn toch een concurrent van City in de strijd om de Europese plaatsen, maar desondanks zou de titelverdediger niet gekant zijn tegen een deal. Het zou wel gaan om een uitleenbeurt, want door de Financial Fair Play-regels heeft Newcastle momenteel niet de middelen om een definitieve transfer te realiseren.

Bij Newcastle moet Phillips het wegvallen van Sandro Tonali gaan opvallen. De Italiaanse middenvelder werd in de zomer voor 64 miljoen euro overgenome van AC Milan, maar kreeg in oktober een schorsing van maar liefst tien maanden opgelegd omwille van zijn aandeel in een gokschandaal in zijn thuisland.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Man City?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

12
12
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

23
23
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

10
10
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

51
51
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

19
19
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

103
103
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

319
319
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

35
35
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

323
323
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

144
144
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

174
174
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

457
457
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

149
149
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

155
155
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

678
678
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

173
173
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

107
107
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

143
143
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

346
346
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

50
50
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

61
61
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

25
25
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

139
139

Meer sportnieuws