'Newcastle gaat voor straffe transfer bij Man City'

door
'Newcastle gaat voor straffe transfer bij Man City'

Binnen enkele dagen opent de wintermercato weer zijn deuren en dus beginnen heel wat teams aan hun transferhuiswerk. In de Premier League staat er ook heel wat op til. Manchester City zou weleens een opmerkelijke deal met één van zijn concurrenten kunnen sluiten.

Wellicht zal de kampioen zich niet al te veel roeren, maar één transfer lijkt wel een zekerheid te zijn. Kalvin Phillips zal het Etihad verlaten, want de 28-jarige middenvelder kon zich ook dit seizoen niet doorzetten. Hij kwam amper tien keer in actie, waarbij hij bovendien enkel mocht starten in de League Cup en de overbodige Champions League-wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

LEES OOK: Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

Newcastle wil Phillips verlossen

Sinds hij anderhalf jaar geleden voor zowat 50 miljoen euro overkwam van Leeds United, kan Phillips niet anders omschreven worden dan een flop. Hij kwam nooit in de buurt van een basisplaats, maar om zijn plaats in de Engelse EK-selectie te verzekeren heeft hij die wel nodig. Een vertrek lijkt daarom de enige uitweg.

De voorbije weken werd Phillips al uitgebreid gelinkt aan Juventus en verschillende Engelse clubs. Een opmerkelijke gegadigde neemt nu het voortouw, want volgens de Daily Telegraph heeft Newcastle United een prioriteit gemaakt van de komst van Phillips.

Man City niet gekant tegen deal

De Magpies zijn toch een concurrent van City in de strijd om de Europese plaatsen, maar desondanks zou de titelverdediger niet gekant zijn tegen een deal. Het zou wel gaan om een uitleenbeurt, want door de Financial Fair Play-regels heeft Newcastle momenteel niet de middelen om een definitieve transfer te realiseren.

Bij Newcastle moet Phillips het wegvallen van Sandro Tonali gaan opvallen. De Italiaanse middenvelder werd in de zomer voor 64 miljoen euro overgenome van AC Milan, maar kreeg in oktober een schorsing van maar liefst tien maanden opgelegd omwille van zijn aandeel in een gokschandaal in zijn thuisland.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Man City?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

120
120
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

115
115
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

87
87
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

39
39
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

129
129
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

242
242
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

239
239
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

99
99
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

38
38
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

103
103
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

219
219
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

242
242
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

525
525
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

351
351
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

436
436
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

135
135
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

76
76
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

612
612
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

620
620
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

417
417
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

297
297
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2216
2216
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

151
151

Meer sportnieuws