'Anderlecht en AA Gent azen op Roemeense sensatie'

door
'Anderlecht en AA Gent azen op Roemeense sensatie'

Anderlecht en AA Gent lijken elkaar de komende maanden in de haren te gaan zitten. In het klassement zitten ze elkaar op de hielen, want het verschil tussen de huidige nummer twee en drie bedraagt op dit moment slechts één punt. Ook op de transfermarkt komen ze elkaar tegen.

De voorbije weken werd al bericht dat zowel Anderlecht als Gent proberen om Ajax-talent Stanis Idumbo terug naar België te lokken. Nu blijken ze ook in een ander dossier met elkaar de strijd aan te gaan. Italiaanse en Roemeense bronnen melden immers dat ze allebei azen op Darius Olaru.

LEES OOK: De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Olaru naar Anderlecht of AA Gent?

Olaru is een 25-jarige middenvelder die de aanvoerdersband draagt bij FCSB, het vroegere Steaua Boekarest. Daar scoort hij dezer dagen ook aan de lopende band, want hij was dit seizoen al goed voor tien goals in 21 competitiematchen. Met dergelijke statistieken hoeft het niet te verbazen dat Olaru ook Roemeens international is.

Het maakt de speler ook gegeerd op de transfermarkt. Naast Anderlecht en Gent zouden ook twee Italiaanse clubs op zijn komst azen. Met name Monza en Torino zouden ook aan zijn mouw trekken.

Vraagprijs van minimum 7 miljoen

Wie Olaru wil binnenhalen, zal wel diep in de buidel moeten tasten. Gigi Becali, de flamboyante eigenaar en voorzitter van FCSB, liet immers al weten dat hij zijn kapitein niet voor minder dan 7 miljoen euro zal laten vertrekken. "Hij mag naar gelijk welke club, maar het zal niet onder dat bedrag zijn", klonk het.

Met een dergelijke vraagprijs lijkt Olaru al buiten het budget van AA Gent te liggen, want de Buffalo's hebben nog steeds beperkte middelen. Anderlecht bewees in de zomer al dat het een dergelijke transfersom eventueel wel kan ophoesten, maar ook voor hen zou dat een zeer zware investering zijn.

Moet Anderlecht of Gent voor hem gaan?

Meest recent

'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

57
57
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

11
11
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

24
24
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

13
13
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

84
84
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

123
123
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

26
26
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

92
92
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

63
63
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

142
142
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

67
67
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

81
81
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

97
97
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

15
15
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

145
145
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

27
27
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

142
142
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

159
159
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

130
130
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

207
207
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

118
118
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

148
148
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

182
182
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

228
228
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

68
68

Meer sportnieuws