'Anderlecht en AA Gent azen op Roemeense sensatie'

door
'Anderlecht en AA Gent azen op Roemeense sensatie'

Anderlecht en AA Gent lijken elkaar de komende maanden in de haren te gaan zitten. In het klassement zitten ze elkaar op de hielen, want het verschil tussen de huidige nummer twee en drie bedraagt op dit moment slechts één punt. Ook op de transfermarkt komen ze elkaar tegen.

De voorbije weken werd al bericht dat zowel Anderlecht als Gent proberen om Ajax-talent Stanis Idumbo terug naar België te lokken. Nu blijken ze ook in een ander dossier met elkaar de strijd aan te gaan. Italiaanse en Roemeense bronnen melden immers dat ze allebei azen op Darius Olaru.

LEES OOK: AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Olaru naar Anderlecht of AA Gent?

Olaru is een 25-jarige middenvelder die de aanvoerdersband draagt bij FCSB, het vroegere Steaua Boekarest. Daar scoort hij dezer dagen ook aan de lopende band, want hij was dit seizoen al goed voor tien goals in 21 competitiematchen. Met dergelijke statistieken hoeft het niet te verbazen dat Olaru ook Roemeens international is.

Het maakt de speler ook gegeerd op de transfermarkt. Naast Anderlecht en Gent zouden ook twee Italiaanse clubs op zijn komst azen. Met name Monza en Torino zouden ook aan zijn mouw trekken.

Vraagprijs van minimum 7 miljoen

Wie Olaru wil binnenhalen, zal wel diep in de buidel moeten tasten. Gigi Becali, de flamboyante eigenaar en voorzitter van FCSB, liet immers al weten dat hij zijn kapitein niet voor minder dan 7 miljoen euro zal laten vertrekken. "Hij mag naar gelijk welke club, maar het zal niet onder dat bedrag zijn", klonk het.

Met een dergelijke vraagprijs lijkt Olaru al buiten het budget van AA Gent te liggen, want de Buffalo's hebben nog steeds beperkte middelen. Anderlecht bewees in de zomer al dat het een dergelijke transfersom eventueel wel kan ophoesten, maar ook voor hen zou dat een zeer zware investering zijn.

Moet Anderlecht of Gent voor hem gaan?

Meest recent

Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

15
15
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

34
34
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

11
11
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

43
43
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

84
84
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

33
33
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

156
156
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

48
48
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

62
62
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

164
164
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

50
50
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

651
651
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

337
337
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

42
42
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

358
358
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

375
375
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

119
119
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

169
169
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

283
283
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

227
227
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

225
225
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

817
817
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

364
364

Meer sportnieuws