De Mil verbaast met kritische uitlatingen na ruime zege

311 stemmen
De Mil verbaast met kritische uitlatingen na ruime zege

Westerlo lijkt de laatste weken helemaal herboren te zijn. Het ontslag van Jonas De Roeck lijkt de Kemphanen wakker geschud te hebben, want sindsdien pakten ze een straffe tien op twaalf. Bij de eerste zege tegen KV Kortrijk zat interimaris Bart Goor nog op de bank, maar onder Rik De Mil blijft Westerlo ook winnen.

Enkele dagen geleden kreeg de voormalige assistent van Club Brugge nog complimenten van Mark van Bommel na een knap gelijkspel op de Bosuil en dinsdagavond ging RWDM met duidelijke 3-0-cijfers voor de bijl. Daarmee neemt Westerlo weer wat meer afstand van de gevarenzone.

LEES OOK: 'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

De Mil kritisch ondanks ruime zege

Het wipt nu immers ook over RWDM in het klassement en staat nu al op de elfde plaats. Hun voorsprong op de laatste vier in het klassement loopt bovendien op tot drie punten. Niets dan goed nieuws dus voor Westerlo, maar toch toonde De Mil zich opvallend kritisch.

"We beginnen heel goed aan de wedstrijd, maar over de rest van de eerste helft ben ik niet zo tevreden", verklaarde de coach immers aan Sporza. "Aan de rust hebben we dat wat bijgesteld en speelden we een degelijke tweede helft. We zetten stappen, maar ik vind dat we dominanter moeten spelen aan de bal."

Meer vertrouwen bij Westerlo

De Mil lijkt zijn spelers dus scherp te willen houden, nadat hij de voorbije weken het vertrouwen al terugbracht. Zijn individuele aanpak lijkt bij heel wat spelers aan te slaan.

"Sinds de overwinning tegen Kortrijk is er veel vertrouwen binnen het team", stelt ook de jonge Arthur Piedfort vast. "Na de komst van de nieuwe trainer willen er meer spelers vechten voor hun plaats."

Zal Westerlo voortaan uit de problemen blijven?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

4
4
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

36
36
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

42
42
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

99
99
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

110
110
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

275
275
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

290
290
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

226
226
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

62
62
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

91
91
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

56
56
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

478
478
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

168
168
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

177
177
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

894
894
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

238
238
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

367
367
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

97
97

Meer sportnieuws