Schlemiel bij KV Kortrijk: "Mijn slechtste wedstrijd"

door
Schlemiel bij KV Kortrijk:

KV Kortrijk gaat het eindejaar in met een nieuwe kater, want de Kerels gingen dinsdag nog maar eens onderuit. Tegen AA Gent leden ze een enerzijds te verwachten nederlaag. Alleen was de manier waarop dat gebeurde toch weer pijnlijk.

De Buffalo's kwamen immers met 0-2 winnen in het Guldensporenstadion dankzij twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Hij kon twee keer profiteren van een blunder van Tom Vandenberghe. De doelman is normaal gezien één van de sterkhouders bij Kortrijk, maar was nu de schlemiel.

LEES OOK: CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

Vandenberghe slaat mea culpa

"Ik wil mij verontschuldigen aan mijn ploeggenoten en aan onze supporters", stak Vandenberghe bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Iedereen was er klaar voor om er iets moois van te maken, maar net nu speel ik mijn slechtste wedstrijd voor KV Kortrijk. Vooral bij de tweede tegengoal ging ik gruwelijk in de fout."

Al waren de blunders van Vandenberghe zeker niet het enige probleem van KV Kortrijk. "Als we op achterstand komen, weten we dat het moeilijk wordt. We hebben namelijk nog maar twaalf keer gescoord dit seizoen", beseft hij immers. "Naast de slechtste aanval, slikken we ook de meeste tegengoals - dat zegt genoeg. We moeten allemaal eens in de spiegel durven te kijken. Vandaag viel het nog mee, maar we hebben echt al heel wat zwakke wedstrijden gespeeld."

Akpala ziet probleem bij KV Kortrijk

KV Kortrijk heeft de volgende weken dus weer heel wat bezinningswerk. Na de winterstop moet het zich echt wel gaan herpakken als het nog kans wil maken op het behoud in de Jupiler Pro League.

"Dit doet pijn. We slikten een goal waarop we gewoon weer te slordig zijn", beseft ook trainer Joseph Akpala bij Sporza. "We kregen daarna wel hoop doordat we enkele kansen creëerden, maar we deden daar weer niets mee. Als je tegen teams als Gent speelt, moet je klinisch zijn op de tegenaanval. De fouten van Tom Vandenberghe? Zoiets kan gebeuren, het gaat ook niet om individuele fouten, we zijn een team."

Zal KV Kortrijk zich nog redden?

Meest recent

Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

1
1
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

46
46
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

38
38
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

47
47
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

208
208
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

28
28
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

348
348
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

254
254
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

327
327
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

19
19
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

64
64
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

102
102
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

66
66
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

417
417
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

159
159
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

322
322
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

477
477
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

282
282
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

237
237
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

176
176
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

260
260
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69

Meer sportnieuws