Schlemiel bij KV Kortrijk: "Mijn slechtste wedstrijd"

130 stemmen
Schlemiel bij KV Kortrijk:

KV Kortrijk gaat het eindejaar in met een nieuwe kater, want de Kerels gingen dinsdag nog maar eens onderuit. Tegen AA Gent leden ze een enerzijds te verwachten nederlaag. Alleen was de manier waarop dat gebeurde toch weer pijnlijk.

De Buffalo's kwamen immers met 0-2 winnen in het Guldensporenstadion dankzij twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Hij kon twee keer profiteren van een blunder van Tom Vandenberghe. De doelman is normaal gezien één van de sterkhouders bij Kortrijk, maar was nu de schlemiel.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

Vandenberghe slaat mea culpa

"Ik wil mij verontschuldigen aan mijn ploeggenoten en aan onze supporters", stak Vandenberghe bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Iedereen was er klaar voor om er iets moois van te maken, maar net nu speel ik mijn slechtste wedstrijd voor KV Kortrijk. Vooral bij de tweede tegengoal ging ik gruwelijk in de fout."

Al waren de blunders van Vandenberghe zeker niet het enige probleem van KV Kortrijk. "Als we op achterstand komen, weten we dat het moeilijk wordt. We hebben namelijk nog maar twaalf keer gescoord dit seizoen", beseft hij immers. "Naast de slechtste aanval, slikken we ook de meeste tegengoals - dat zegt genoeg. We moeten allemaal eens in de spiegel durven te kijken. Vandaag viel het nog mee, maar we hebben echt al heel wat zwakke wedstrijden gespeeld."

Akpala ziet probleem bij KV Kortrijk

KV Kortrijk heeft de volgende weken dus weer heel wat bezinningswerk. Na de winterstop moet het zich echt wel gaan herpakken als het nog kans wil maken op het behoud in de Jupiler Pro League.

"Dit doet pijn. We slikten een goal waarop we gewoon weer te slordig zijn", beseft ook trainer Joseph Akpala bij Sporza. "We kregen daarna wel hoop doordat we enkele kansen creëerden, maar we deden daar weer niets mee. Als je tegen teams als Gent speelt, moet je klinisch zijn op de tegenaanval. De fouten van Tom Vandenberghe? Zoiets kan gebeuren, het gaat ook niet om individuele fouten, we zijn een team."

Zal KV Kortrijk zich nog redden?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

10
10
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

76
76
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

67
67
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

142
142
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

145
145
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

311
311
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

305
305
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

122
122
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

372
372
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws