Schlemiel bij KV Kortrijk: "Mijn slechtste wedstrijd"

door
Schlemiel bij KV Kortrijk:

KV Kortrijk gaat het eindejaar in met een nieuwe kater, want de Kerels gingen dinsdag nog maar eens onderuit. Tegen AA Gent leden ze een enerzijds te verwachten nederlaag. Alleen was de manier waarop dat gebeurde toch weer pijnlijk.

De Buffalo's kwamen immers met 0-2 winnen in het Guldensporenstadion dankzij twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Hij kon twee keer profiteren van een blunder van Tom Vandenberghe. De doelman is normaal gezien één van de sterkhouders bij Kortrijk, maar was nu de schlemiel.

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

Vandenberghe slaat mea culpa

"Ik wil mij verontschuldigen aan mijn ploeggenoten en aan onze supporters", stak Vandenberghe bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Iedereen was er klaar voor om er iets moois van te maken, maar net nu speel ik mijn slechtste wedstrijd voor KV Kortrijk. Vooral bij de tweede tegengoal ging ik gruwelijk in de fout."

Al waren de blunders van Vandenberghe zeker niet het enige probleem van KV Kortrijk. "Als we op achterstand komen, weten we dat het moeilijk wordt. We hebben namelijk nog maar twaalf keer gescoord dit seizoen", beseft hij immers. "Naast de slechtste aanval, slikken we ook de meeste tegengoals - dat zegt genoeg. We moeten allemaal eens in de spiegel durven te kijken. Vandaag viel het nog mee, maar we hebben echt al heel wat zwakke wedstrijden gespeeld."

Akpala ziet probleem bij KV Kortrijk

KV Kortrijk heeft de volgende weken dus weer heel wat bezinningswerk. Na de winterstop moet het zich echt wel gaan herpakken als het nog kans wil maken op het behoud in de Jupiler Pro League.

"Dit doet pijn. We slikten een goal waarop we gewoon weer te slordig zijn", beseft ook trainer Joseph Akpala bij Sporza. "We kregen daarna wel hoop doordat we enkele kansen creëerden, maar we deden daar weer niets mee. Als je tegen teams als Gent speelt, moet je klinisch zijn op de tegenaanval. De fouten van Tom Vandenberghe? Zoiets kan gebeuren, het gaat ook niet om individuele fouten, we zijn een team."

Zal KV Kortrijk zich nog redden?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

50
50
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

23
23
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

37
37
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

327
327
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

512
512
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

233
233
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

84
84
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

91
91
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

363
363
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

154
154
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

236
236
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

255
255
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

21
21
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

445
445
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

186
186
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

551
551
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

295
295
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

162
162
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

121
121
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws