Schlemiel bij KV Kortrijk: "Mijn slechtste wedstrijd"

door
Schlemiel bij KV Kortrijk:

KV Kortrijk gaat het eindejaar in met een nieuwe kater, want de Kerels gingen dinsdag nog maar eens onderuit. Tegen AA Gent leden ze een enerzijds te verwachten nederlaag. Alleen was de manier waarop dat gebeurde toch weer pijnlijk.

De Buffalo's kwamen immers met 0-2 winnen in het Guldensporenstadion dankzij twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Hij kon twee keer profiteren van een blunder van Tom Vandenberghe. De doelman is normaal gezien één van de sterkhouders bij Kortrijk, maar was nu de schlemiel.

LEES OOK: Spektakel bij Dender-Westerlo, KV Kortrijk baalt in CPL

Vandenberghe slaat mea culpa

"Ik wil mij verontschuldigen aan mijn ploeggenoten en aan onze supporters", stak Vandenberghe bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Iedereen was er klaar voor om er iets moois van te maken, maar net nu speel ik mijn slechtste wedstrijd voor KV Kortrijk. Vooral bij de tweede tegengoal ging ik gruwelijk in de fout."

Al waren de blunders van Vandenberghe zeker niet het enige probleem van KV Kortrijk. "Als we op achterstand komen, weten we dat het moeilijk wordt. We hebben namelijk nog maar twaalf keer gescoord dit seizoen", beseft hij immers. "Naast de slechtste aanval, slikken we ook de meeste tegengoals - dat zegt genoeg. We moeten allemaal eens in de spiegel durven te kijken. Vandaag viel het nog mee, maar we hebben echt al heel wat zwakke wedstrijden gespeeld."

Akpala ziet probleem bij KV Kortrijk

KV Kortrijk heeft de volgende weken dus weer heel wat bezinningswerk. Na de winterstop moet het zich echt wel gaan herpakken als het nog kans wil maken op het behoud in de Jupiler Pro League.

"Dit doet pijn. We slikten een goal waarop we gewoon weer te slordig zijn", beseft ook trainer Joseph Akpala bij Sporza. "We kregen daarna wel hoop doordat we enkele kansen creëerden, maar we deden daar weer niets mee. Als je tegen teams als Gent speelt, moet je klinisch zijn op de tegenaanval. De fouten van Tom Vandenberghe? Zoiets kan gebeuren, het gaat ook niet om individuele fouten, we zijn een team."

Zal KV Kortrijk zich nog redden?

Meest recent

Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

6
6
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

54
54
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

15
15
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

33
33
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

233
233
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

149
149
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

59
59
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

194
194
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

228
228
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

233
233
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

367
367
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

362
362
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

144
144
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

35
35
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

88
88
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

198
198
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

83
83
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

87
87
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

88
88
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

154
154
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

161
161
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

202
202
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

388
388
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

245
245
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

121
121

Meer sportnieuws