Schlemiel bij KV Kortrijk: "Mijn slechtste wedstrijd"

door
Schlemiel bij KV Kortrijk:

KV Kortrijk gaat het eindejaar in met een nieuwe kater, want de Kerels gingen dinsdag nog maar eens onderuit. Tegen AA Gent leden ze een enerzijds te verwachten nederlaag. Alleen was de manier waarop dat gebeurde toch weer pijnlijk.

De Buffalo's kwamen immers met 0-2 winnen in het Guldensporenstadion dankzij twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Hij kon twee keer profiteren van een blunder van Tom Vandenberghe. De doelman is normaal gezien één van de sterkhouders bij Kortrijk, maar was nu de schlemiel.

LEES OOK: Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

Vandenberghe slaat mea culpa

"Ik wil mij verontschuldigen aan mijn ploeggenoten en aan onze supporters", stak Vandenberghe bij Het Laatste Nieuws de hand in eigen boezem. "Iedereen was er klaar voor om er iets moois van te maken, maar net nu speel ik mijn slechtste wedstrijd voor KV Kortrijk. Vooral bij de tweede tegengoal ging ik gruwelijk in de fout."

Al waren de blunders van Vandenberghe zeker niet het enige probleem van KV Kortrijk. "Als we op achterstand komen, weten we dat het moeilijk wordt. We hebben namelijk nog maar twaalf keer gescoord dit seizoen", beseft hij immers. "Naast de slechtste aanval, slikken we ook de meeste tegengoals - dat zegt genoeg. We moeten allemaal eens in de spiegel durven te kijken. Vandaag viel het nog mee, maar we hebben echt al heel wat zwakke wedstrijden gespeeld."

Akpala ziet probleem bij KV Kortrijk

KV Kortrijk heeft de volgende weken dus weer heel wat bezinningswerk. Na de winterstop moet het zich echt wel gaan herpakken als het nog kans wil maken op het behoud in de Jupiler Pro League.

"Dit doet pijn. We slikten een goal waarop we gewoon weer te slordig zijn", beseft ook trainer Joseph Akpala bij Sporza. "We kregen daarna wel hoop doordat we enkele kansen creëerden, maar we deden daar weer niets mee. Als je tegen teams als Gent speelt, moet je klinisch zijn op de tegenaanval. De fouten van Tom Vandenberghe? Zoiets kan gebeuren, het gaat ook niet om individuele fouten, we zijn een team."

Zal KV Kortrijk zich nog redden?

Meest recent

Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

49
49
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

22
22
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

27
27
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

58
58
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

39
39
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

115
115
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

264
264
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

93
93
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

147
147
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

589
589
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

66
66
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

288
288
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

204
204
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1152
1152
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

234
234
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

883
883
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

569
569
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

656
656
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

597
597
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

135
135
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

37
37
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

164
164
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

701
701
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

140
140

Meer sportnieuws