‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

847
‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

Antwerp FC lijkt deze winter terughoudend te zijn over een groot transferoffensief door de financiële beperkingen bij de club en een mogelijke UEFA-boete. Marc Overmars focust op zelfvoorzienendheid en winstgevende transfers bij Antwerp FC, en de nieuwe transferstrategie concentreert zich op jonge, hoogwaardige talenten, zoals George Ilenikhena.

In die optiek staat Emmanuel Biumla, een veelbelovend 18-jarig talent van Girondins Bordeaux, hoog op Antwerp's lijst voor verdere ontwikkeling. Biumla staat bekend als een groot talent bij Bordeaux en hij is tevens U19 international bij de Franse nationale ploeg.

LEES OOK: Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Geen financiële ruimte voor wintertransfers

Antwerp FC lijkt niet van plan te zijn om grootschalige transferactiviteiten te ondernemen tijdens de komende wintermercato. Coach Mark van Bommel heeft duidelijk aangegeven geen ambitie te hebben om de selectie in januari met kwalitatieve versterkingen aan te vullen.

“Voor mij hoeven er geen transfers”, zei de coach onlangs nog. “Zowel in- als uitgaand. Laat ons het maar mooi bij deze selectie houden, en die doorontwikkelen. Deze selectie wordt steeds stabieler en we kunnen met spelers schuiven waar nodig.”

De kans op spelers die de club verlaten lijkt zelfs groter dan die op nieuwe aanwinsten, aangezien Antwerp FC het financieel niet al te breed heeft. De club zou te kampen hebben met een cashflowprobleem, waarbij sommige medewerkers en makelaars in december al op hun centen moesten wachten.

Ook daarom is de winterstage geannuleerd, en oppert De Standaard zelfs dat een transferverbod niet kan worden uitgesloten. Bovendien staat Antwerp onder nauw toezicht van de Europese voetbalbond UEFA, die de club in juli een boete van 2 miljoen euro oplegde wegens het niet naleven van de FFP-regelgeving (Financial Fair Play).

De Great Old heeft met de UEFA een ‘settlement agreement’ gesloten waarbij het doel is tegen 2026 helemaal te voldoen aan de FFP-regels.

Antwerp voert nieuw transferbeleid met Overmars

Het valt niet te ontkennen dat Marc Overmars steeds meer op zijn centen begint te letten als Directeur Voetbalzaken. Hij is van mening dat de club financieel zelfvoorzienend moet worden en minder afhankelijk moet zijn van de financiële injecties van Paul Gheysens.

De Tijd schreef dat de investeringen van Gheysens sinds 2015 flirten met 200 miljoen euro, en dat hij jaarlijks tientallen miljoenen euro's verlies uit eigen zak bijpast. Enkele maanden geleden stond er nog een kapitaalverhoging op de agenda ter waarde van maximaal 47,5 miljoen euro, maar deze geplande investering werd on hold geplaatst.

Het belang van winstgevende transfers wordt daarom steeds belangrijker voor Antwerp FC, waarbij Overmars zich focust op jonge, hoogwaardige topspelers met een hoog prijskaartje, en met een potentieel hoge return on investment. Denk bijvoorbeeld aan George Ilenikhena, de Franse tiener waar gans Europa wild van loopt.

Antwerp telde afgelopen zomer 6,5 miljoen euro voor hem neer, waarmee hij de op één na duurste aanwinst van de club is, maar ondertussen is hij al veel meer waard, waardoor Overmars’ transferstrategie lijkt te werken.

Overmars is niet bang om voor jong talent te kiezen

“Hoeven we toch niet bang voor te zijn?” zei Marc Overmars net na de komst van George Ilenikhena. “We moeten kopen op de momenten dat we kunnen toeslaan en dat hebben we bij deze gedaan.” Het helpt natuurlijk ook dat Mark van Bommel graag met jonge spelers werkt en veel aandacht besteedt aan hun ontwikkeling.

De coach gaat actief en intensief aan de slag met de jonge garde: hij corrigeert, stuurt en coacht, en toont hen beelden wanneer dingen niet goed gaan. Dit transfer- en ontwikkelingsbeleid, gericht op hoogwaardige jonge talenten, wil men bij Antwerp FC graag verder uitbreiden.

Zo staat Emmanuel Biumla (18 jaar, Girondins Bordeaux) hoog op de lijst van de Great Old. Hij maakte dit seizoen zijn debuut bij de eerste ploeg en hij is tevens een U19 international bij de Franse nationale ploeg.

De verdedigende middenvelder, die ook als centrale verdediger kan spelen, staat ook in de belangstelling van Hamburger SV, derde in de 2.Bundesliga.

Uit de plannen verdwenen bij Bordeaux

Aan het begin van dit seizoen kreeg Emmanuel Biumla veel speelkansen onder toenmalig coach David Guion bij Girondins Bordeaux. Guion stond bekend om zijn voorliefde voor de eigen jeugdspelers, waaronder Biumla, Marvin De Lima (19), en Mathias De Amorim (19).

Sinds de aanstelling van Albert Riera is de 18-jarige niet langer opgenomen in de plannen van Bordeaux. De nieuwe coach geeft de voorkeur aan meer ervaren spelers om de club naar de top van de Ligue 2 te leiden; momenteel staat Girondins slechts dertiende in de Franse tweede klasse.

Het is echter onzeker of de clubleiding tevreden is met het passeren van Biumla, aangezien Bordeaux bekendstaat om zijn nadruk op jeugdontwikkeling en - net als in het geval van de Franse U19-international - heeft de club regelmatig hoogwaardige talenten zelf opgeleid.

Biumla, een veelzijdige speler die zowel centraal in de verdediging als op het middenveld kan spelen, onderscheidt zich door zijn spelvisie, atletische kwaliteiten en professionele instelling. Zijn contract bij Girondins Bordeaux loopt nog door tot 2026. 

Antwerp moet versterking halen in januari

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

12
12
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

49
49
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

15
15
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

76
76
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

43
43
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

124
124
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

108
108
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

171
171
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

53
53
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

43
43
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

338
338
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

21
21
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

74
74
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

47
47
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

156
156
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

60
60
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

79
79
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

81
81
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

86
86
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

59
59
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

176
176
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

345
345
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

119
119
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

364
364

Meer sportnieuws