‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

847
‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

Antwerp FC lijkt deze winter terughoudend te zijn over een groot transferoffensief door de financiële beperkingen bij de club en een mogelijke UEFA-boete. Marc Overmars focust op zelfvoorzienendheid en winstgevende transfers bij Antwerp FC, en de nieuwe transferstrategie concentreert zich op jonge, hoogwaardige talenten, zoals George Ilenikhena.

In die optiek staat Emmanuel Biumla, een veelbelovend 18-jarig talent van Girondins Bordeaux, hoog op Antwerp's lijst voor verdere ontwikkeling. Biumla staat bekend als een groot talent bij Bordeaux en hij is tevens U19 international bij de Franse nationale ploeg.

LEES OOK: Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Geen financiële ruimte voor wintertransfers

Antwerp FC lijkt niet van plan te zijn om grootschalige transferactiviteiten te ondernemen tijdens de komende wintermercato. Coach Mark van Bommel heeft duidelijk aangegeven geen ambitie te hebben om de selectie in januari met kwalitatieve versterkingen aan te vullen.

“Voor mij hoeven er geen transfers”, zei de coach onlangs nog. “Zowel in- als uitgaand. Laat ons het maar mooi bij deze selectie houden, en die doorontwikkelen. Deze selectie wordt steeds stabieler en we kunnen met spelers schuiven waar nodig.”

De kans op spelers die de club verlaten lijkt zelfs groter dan die op nieuwe aanwinsten, aangezien Antwerp FC het financieel niet al te breed heeft. De club zou te kampen hebben met een cashflowprobleem, waarbij sommige medewerkers en makelaars in december al op hun centen moesten wachten.

Ook daarom is de winterstage geannuleerd, en oppert De Standaard zelfs dat een transferverbod niet kan worden uitgesloten. Bovendien staat Antwerp onder nauw toezicht van de Europese voetbalbond UEFA, die de club in juli een boete van 2 miljoen euro oplegde wegens het niet naleven van de FFP-regelgeving (Financial Fair Play).

De Great Old heeft met de UEFA een ‘settlement agreement’ gesloten waarbij het doel is tegen 2026 helemaal te voldoen aan de FFP-regels.

Antwerp voert nieuw transferbeleid met Overmars

Het valt niet te ontkennen dat Marc Overmars steeds meer op zijn centen begint te letten als Directeur Voetbalzaken. Hij is van mening dat de club financieel zelfvoorzienend moet worden en minder afhankelijk moet zijn van de financiële injecties van Paul Gheysens.

De Tijd schreef dat de investeringen van Gheysens sinds 2015 flirten met 200 miljoen euro, en dat hij jaarlijks tientallen miljoenen euro's verlies uit eigen zak bijpast. Enkele maanden geleden stond er nog een kapitaalverhoging op de agenda ter waarde van maximaal 47,5 miljoen euro, maar deze geplande investering werd on hold geplaatst.

Het belang van winstgevende transfers wordt daarom steeds belangrijker voor Antwerp FC, waarbij Overmars zich focust op jonge, hoogwaardige topspelers met een hoog prijskaartje, en met een potentieel hoge return on investment. Denk bijvoorbeeld aan George Ilenikhena, de Franse tiener waar gans Europa wild van loopt.

Antwerp telde afgelopen zomer 6,5 miljoen euro voor hem neer, waarmee hij de op één na duurste aanwinst van de club is, maar ondertussen is hij al veel meer waard, waardoor Overmars’ transferstrategie lijkt te werken.

Overmars is niet bang om voor jong talent te kiezen

“Hoeven we toch niet bang voor te zijn?” zei Marc Overmars net na de komst van George Ilenikhena. “We moeten kopen op de momenten dat we kunnen toeslaan en dat hebben we bij deze gedaan.” Het helpt natuurlijk ook dat Mark van Bommel graag met jonge spelers werkt en veel aandacht besteedt aan hun ontwikkeling.

De coach gaat actief en intensief aan de slag met de jonge garde: hij corrigeert, stuurt en coacht, en toont hen beelden wanneer dingen niet goed gaan. Dit transfer- en ontwikkelingsbeleid, gericht op hoogwaardige jonge talenten, wil men bij Antwerp FC graag verder uitbreiden.

Zo staat Emmanuel Biumla (18 jaar, Girondins Bordeaux) hoog op de lijst van de Great Old. Hij maakte dit seizoen zijn debuut bij de eerste ploeg en hij is tevens een U19 international bij de Franse nationale ploeg.

De verdedigende middenvelder, die ook als centrale verdediger kan spelen, staat ook in de belangstelling van Hamburger SV, derde in de 2.Bundesliga.

Uit de plannen verdwenen bij Bordeaux

Aan het begin van dit seizoen kreeg Emmanuel Biumla veel speelkansen onder toenmalig coach David Guion bij Girondins Bordeaux. Guion stond bekend om zijn voorliefde voor de eigen jeugdspelers, waaronder Biumla, Marvin De Lima (19), en Mathias De Amorim (19).

Sinds de aanstelling van Albert Riera is de 18-jarige niet langer opgenomen in de plannen van Bordeaux. De nieuwe coach geeft de voorkeur aan meer ervaren spelers om de club naar de top van de Ligue 2 te leiden; momenteel staat Girondins slechts dertiende in de Franse tweede klasse.

Het is echter onzeker of de clubleiding tevreden is met het passeren van Biumla, aangezien Bordeaux bekendstaat om zijn nadruk op jeugdontwikkeling en - net als in het geval van de Franse U19-international - heeft de club regelmatig hoogwaardige talenten zelf opgeleid.

Biumla, een veelzijdige speler die zowel centraal in de verdediging als op het middenveld kan spelen, onderscheidt zich door zijn spelvisie, atletische kwaliteiten en professionele instelling. Zijn contract bij Girondins Bordeaux loopt nog door tot 2026. 

Antwerp moet versterking halen in januari

Meest recent

Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

4
4
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

56
56
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

90
90
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

262
262
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

133
133
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

63
63
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

63
63
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

201
201
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

148
148
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

126
126
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

524
524
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

137
137
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

164
164
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

33
33
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

386
386
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

387
387
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

89
89
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

291
291
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

180
180
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

591
591
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

388
388
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

313
313
Gebeten hond bij Club: titularis gooit basisplek te grabbel

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

775
775
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

582
582
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

319
319

Meer sportnieuws