‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

door
‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

Antwerp FC lijkt deze winter terughoudend te zijn over een groot transferoffensief door de financiële beperkingen bij de club en een mogelijke UEFA-boete. Marc Overmars focust op zelfvoorzienendheid en winstgevende transfers bij Antwerp FC, en de nieuwe transferstrategie concentreert zich op jonge, hoogwaardige talenten, zoals George Ilenikhena.

In die optiek staat Emmanuel Biumla, een veelbelovend 18-jarig talent van Girondins Bordeaux, hoog op Antwerp's lijst voor verdere ontwikkeling. Biumla staat bekend als een groot talent bij Bordeaux en hij is tevens U19 international bij de Franse nationale ploeg.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Geen financiële ruimte voor wintertransfers

Antwerp FC lijkt niet van plan te zijn om grootschalige transferactiviteiten te ondernemen tijdens de komende wintermercato. Coach Mark van Bommel heeft duidelijk aangegeven geen ambitie te hebben om de selectie in januari met kwalitatieve versterkingen aan te vullen.

“Voor mij hoeven er geen transfers”, zei de coach onlangs nog. “Zowel in- als uitgaand. Laat ons het maar mooi bij deze selectie houden, en die doorontwikkelen. Deze selectie wordt steeds stabieler en we kunnen met spelers schuiven waar nodig.”

De kans op spelers die de club verlaten lijkt zelfs groter dan die op nieuwe aanwinsten, aangezien Antwerp FC het financieel niet al te breed heeft. De club zou te kampen hebben met een cashflowprobleem, waarbij sommige medewerkers en makelaars in december al op hun centen moesten wachten.

Ook daarom is de winterstage geannuleerd, en oppert De Standaard zelfs dat een transferverbod niet kan worden uitgesloten. Bovendien staat Antwerp onder nauw toezicht van de Europese voetbalbond UEFA, die de club in juli een boete van 2 miljoen euro oplegde wegens het niet naleven van de FFP-regelgeving (Financial Fair Play).

De Great Old heeft met de UEFA een ‘settlement agreement’ gesloten waarbij het doel is tegen 2026 helemaal te voldoen aan de FFP-regels.

Antwerp voert nieuw transferbeleid met Overmars

Het valt niet te ontkennen dat Marc Overmars steeds meer op zijn centen begint te letten als Directeur Voetbalzaken. Hij is van mening dat de club financieel zelfvoorzienend moet worden en minder afhankelijk moet zijn van de financiële injecties van Paul Gheysens.

De Tijd schreef dat de investeringen van Gheysens sinds 2015 flirten met 200 miljoen euro, en dat hij jaarlijks tientallen miljoenen euro's verlies uit eigen zak bijpast. Enkele maanden geleden stond er nog een kapitaalverhoging op de agenda ter waarde van maximaal 47,5 miljoen euro, maar deze geplande investering werd on hold geplaatst.

Het belang van winstgevende transfers wordt daarom steeds belangrijker voor Antwerp FC, waarbij Overmars zich focust op jonge, hoogwaardige topspelers met een hoog prijskaartje, en met een potentieel hoge return on investment. Denk bijvoorbeeld aan George Ilenikhena, de Franse tiener waar gans Europa wild van loopt.

Antwerp telde afgelopen zomer 6,5 miljoen euro voor hem neer, waarmee hij de op één na duurste aanwinst van de club is, maar ondertussen is hij al veel meer waard, waardoor Overmars’ transferstrategie lijkt te werken.

Overmars is niet bang om voor jong talent te kiezen

“Hoeven we toch niet bang voor te zijn?” zei Marc Overmars net na de komst van George Ilenikhena. “We moeten kopen op de momenten dat we kunnen toeslaan en dat hebben we bij deze gedaan.” Het helpt natuurlijk ook dat Mark van Bommel graag met jonge spelers werkt en veel aandacht besteedt aan hun ontwikkeling.

De coach gaat actief en intensief aan de slag met de jonge garde: hij corrigeert, stuurt en coacht, en toont hen beelden wanneer dingen niet goed gaan. Dit transfer- en ontwikkelingsbeleid, gericht op hoogwaardige jonge talenten, wil men bij Antwerp FC graag verder uitbreiden.

Zo staat Emmanuel Biumla (18 jaar, Girondins Bordeaux) hoog op de lijst van de Great Old. Hij maakte dit seizoen zijn debuut bij de eerste ploeg en hij is tevens een U19 international bij de Franse nationale ploeg.

De verdedigende middenvelder, die ook als centrale verdediger kan spelen, staat ook in de belangstelling van Hamburger SV, derde in de 2.Bundesliga.

Uit de plannen verdwenen bij Bordeaux

Aan het begin van dit seizoen kreeg Emmanuel Biumla veel speelkansen onder toenmalig coach David Guion bij Girondins Bordeaux. Guion stond bekend om zijn voorliefde voor de eigen jeugdspelers, waaronder Biumla, Marvin De Lima (19), en Mathias De Amorim (19).

Sinds de aanstelling van Albert Riera is de 18-jarige niet langer opgenomen in de plannen van Bordeaux. De nieuwe coach geeft de voorkeur aan meer ervaren spelers om de club naar de top van de Ligue 2 te leiden; momenteel staat Girondins slechts dertiende in de Franse tweede klasse.

Het is echter onzeker of de clubleiding tevreden is met het passeren van Biumla, aangezien Bordeaux bekendstaat om zijn nadruk op jeugdontwikkeling en - net als in het geval van de Franse U19-international - heeft de club regelmatig hoogwaardige talenten zelf opgeleid.

Biumla, een veelzijdige speler die zowel centraal in de verdediging als op het middenveld kan spelen, onderscheidt zich door zijn spelvisie, atletische kwaliteiten en professionele instelling. Zijn contract bij Girondins Bordeaux loopt nog door tot 2026. 

🚀

Antwerp moet versterking halen in januari

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

2
2
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

1
1
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

35
35
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

53
53
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

213
213
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

230
230
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

197
197
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

234
234
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

81
81
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

63
63
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

199
199
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

238
238
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

68
68
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

180
180
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

114
114
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

105
105
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

91
91
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

557
557
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

476
476
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

83
83
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

236
236
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

269
269
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

281
281
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

91
91
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

195
195

Meer sportnieuws