‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

door
‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

Antwerp FC lijkt deze winter terughoudend te zijn over een groot transferoffensief door de financiële beperkingen bij de club en een mogelijke UEFA-boete. Marc Overmars focust op zelfvoorzienendheid en winstgevende transfers bij Antwerp FC, en de nieuwe transferstrategie concentreert zich op jonge, hoogwaardige talenten, zoals George Ilenikhena.

In die optiek staat Emmanuel Biumla, een veelbelovend 18-jarig talent van Girondins Bordeaux, hoog op Antwerp's lijst voor verdere ontwikkeling. Biumla staat bekend als een groot talent bij Bordeaux en hij is tevens U19 international bij de Franse nationale ploeg.

LEES OOK: Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Geen financiële ruimte voor wintertransfers

Antwerp FC lijkt niet van plan te zijn om grootschalige transferactiviteiten te ondernemen tijdens de komende wintermercato. Coach Mark van Bommel heeft duidelijk aangegeven geen ambitie te hebben om de selectie in januari met kwalitatieve versterkingen aan te vullen.

“Voor mij hoeven er geen transfers”, zei de coach onlangs nog. “Zowel in- als uitgaand. Laat ons het maar mooi bij deze selectie houden, en die doorontwikkelen. Deze selectie wordt steeds stabieler en we kunnen met spelers schuiven waar nodig.”

De kans op spelers die de club verlaten lijkt zelfs groter dan die op nieuwe aanwinsten, aangezien Antwerp FC het financieel niet al te breed heeft. De club zou te kampen hebben met een cashflowprobleem, waarbij sommige medewerkers en makelaars in december al op hun centen moesten wachten.

Ook daarom is de winterstage geannuleerd, en oppert De Standaard zelfs dat een transferverbod niet kan worden uitgesloten. Bovendien staat Antwerp onder nauw toezicht van de Europese voetbalbond UEFA, die de club in juli een boete van 2 miljoen euro oplegde wegens het niet naleven van de FFP-regelgeving (Financial Fair Play).

De Great Old heeft met de UEFA een ‘settlement agreement’ gesloten waarbij het doel is tegen 2026 helemaal te voldoen aan de FFP-regels.

Antwerp voert nieuw transferbeleid met Overmars

Het valt niet te ontkennen dat Marc Overmars steeds meer op zijn centen begint te letten als Directeur Voetbalzaken. Hij is van mening dat de club financieel zelfvoorzienend moet worden en minder afhankelijk moet zijn van de financiële injecties van Paul Gheysens.

De Tijd schreef dat de investeringen van Gheysens sinds 2015 flirten met 200 miljoen euro, en dat hij jaarlijks tientallen miljoenen euro's verlies uit eigen zak bijpast. Enkele maanden geleden stond er nog een kapitaalverhoging op de agenda ter waarde van maximaal 47,5 miljoen euro, maar deze geplande investering werd on hold geplaatst.

Het belang van winstgevende transfers wordt daarom steeds belangrijker voor Antwerp FC, waarbij Overmars zich focust op jonge, hoogwaardige topspelers met een hoog prijskaartje, en met een potentieel hoge return on investment. Denk bijvoorbeeld aan George Ilenikhena, de Franse tiener waar gans Europa wild van loopt.

Antwerp telde afgelopen zomer 6,5 miljoen euro voor hem neer, waarmee hij de op één na duurste aanwinst van de club is, maar ondertussen is hij al veel meer waard, waardoor Overmars’ transferstrategie lijkt te werken.

Overmars is niet bang om voor jong talent te kiezen

“Hoeven we toch niet bang voor te zijn?” zei Marc Overmars net na de komst van George Ilenikhena. “We moeten kopen op de momenten dat we kunnen toeslaan en dat hebben we bij deze gedaan.” Het helpt natuurlijk ook dat Mark van Bommel graag met jonge spelers werkt en veel aandacht besteedt aan hun ontwikkeling.

De coach gaat actief en intensief aan de slag met de jonge garde: hij corrigeert, stuurt en coacht, en toont hen beelden wanneer dingen niet goed gaan. Dit transfer- en ontwikkelingsbeleid, gericht op hoogwaardige jonge talenten, wil men bij Antwerp FC graag verder uitbreiden.

Zo staat Emmanuel Biumla (18 jaar, Girondins Bordeaux) hoog op de lijst van de Great Old. Hij maakte dit seizoen zijn debuut bij de eerste ploeg en hij is tevens een U19 international bij de Franse nationale ploeg.

De verdedigende middenvelder, die ook als centrale verdediger kan spelen, staat ook in de belangstelling van Hamburger SV, derde in de 2.Bundesliga.

Uit de plannen verdwenen bij Bordeaux

Aan het begin van dit seizoen kreeg Emmanuel Biumla veel speelkansen onder toenmalig coach David Guion bij Girondins Bordeaux. Guion stond bekend om zijn voorliefde voor de eigen jeugdspelers, waaronder Biumla, Marvin De Lima (19), en Mathias De Amorim (19).

Sinds de aanstelling van Albert Riera is de 18-jarige niet langer opgenomen in de plannen van Bordeaux. De nieuwe coach geeft de voorkeur aan meer ervaren spelers om de club naar de top van de Ligue 2 te leiden; momenteel staat Girondins slechts dertiende in de Franse tweede klasse.

Het is echter onzeker of de clubleiding tevreden is met het passeren van Biumla, aangezien Bordeaux bekendstaat om zijn nadruk op jeugdontwikkeling en - net als in het geval van de Franse U19-international - heeft de club regelmatig hoogwaardige talenten zelf opgeleid.

Biumla, een veelzijdige speler die zowel centraal in de verdediging als op het middenveld kan spelen, onderscheidt zich door zijn spelvisie, atletische kwaliteiten en professionele instelling. Zijn contract bij Girondins Bordeaux loopt nog door tot 2026. 

Antwerp moet versterking halen in januari

Meest recent

Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

23
23
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

28
28
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

77
77
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

103
103
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

266
266
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

167
167
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

179
179
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

227
227
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

318
318
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

225
225
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

83
83
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

625
625
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

157
157
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

510
510
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

156
156
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

282
282
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

168
168
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

173
173
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

391
391
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

575
575
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

129
129
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

724
724
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

340
340
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

228
228
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

357
357

Meer sportnieuws