‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

door
‘Overmars doet Antwerp daveren met nieuwe XXL-topdeal’

Antwerp FC lijkt deze winter terughoudend te zijn over een groot transferoffensief door de financiële beperkingen bij de club en een mogelijke UEFA-boete. Marc Overmars focust op zelfvoorzienendheid en winstgevende transfers bij Antwerp FC, en de nieuwe transferstrategie concentreert zich op jonge, hoogwaardige talenten, zoals George Ilenikhena.

In die optiek staat Emmanuel Biumla, een veelbelovend 18-jarig talent van Girondins Bordeaux, hoog op Antwerp's lijst voor verdere ontwikkeling. Biumla staat bekend als een groot talent bij Bordeaux en hij is tevens U19 international bij de Franse nationale ploeg.

LEES OOK: Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Geen financiële ruimte voor wintertransfers

Antwerp FC lijkt niet van plan te zijn om grootschalige transferactiviteiten te ondernemen tijdens de komende wintermercato. Coach Mark van Bommel heeft duidelijk aangegeven geen ambitie te hebben om de selectie in januari met kwalitatieve versterkingen aan te vullen.

“Voor mij hoeven er geen transfers”, zei de coach onlangs nog. “Zowel in- als uitgaand. Laat ons het maar mooi bij deze selectie houden, en die doorontwikkelen. Deze selectie wordt steeds stabieler en we kunnen met spelers schuiven waar nodig.”

De kans op spelers die de club verlaten lijkt zelfs groter dan die op nieuwe aanwinsten, aangezien Antwerp FC het financieel niet al te breed heeft. De club zou te kampen hebben met een cashflowprobleem, waarbij sommige medewerkers en makelaars in december al op hun centen moesten wachten.

Ook daarom is de winterstage geannuleerd, en oppert De Standaard zelfs dat een transferverbod niet kan worden uitgesloten. Bovendien staat Antwerp onder nauw toezicht van de Europese voetbalbond UEFA, die de club in juli een boete van 2 miljoen euro oplegde wegens het niet naleven van de FFP-regelgeving (Financial Fair Play).

De Great Old heeft met de UEFA een ‘settlement agreement’ gesloten waarbij het doel is tegen 2026 helemaal te voldoen aan de FFP-regels.

Antwerp voert nieuw transferbeleid met Overmars

Het valt niet te ontkennen dat Marc Overmars steeds meer op zijn centen begint te letten als Directeur Voetbalzaken. Hij is van mening dat de club financieel zelfvoorzienend moet worden en minder afhankelijk moet zijn van de financiële injecties van Paul Gheysens.

De Tijd schreef dat de investeringen van Gheysens sinds 2015 flirten met 200 miljoen euro, en dat hij jaarlijks tientallen miljoenen euro's verlies uit eigen zak bijpast. Enkele maanden geleden stond er nog een kapitaalverhoging op de agenda ter waarde van maximaal 47,5 miljoen euro, maar deze geplande investering werd on hold geplaatst.

Het belang van winstgevende transfers wordt daarom steeds belangrijker voor Antwerp FC, waarbij Overmars zich focust op jonge, hoogwaardige topspelers met een hoog prijskaartje, en met een potentieel hoge return on investment. Denk bijvoorbeeld aan George Ilenikhena, de Franse tiener waar gans Europa wild van loopt.

Antwerp telde afgelopen zomer 6,5 miljoen euro voor hem neer, waarmee hij de op één na duurste aanwinst van de club is, maar ondertussen is hij al veel meer waard, waardoor Overmars’ transferstrategie lijkt te werken.

Overmars is niet bang om voor jong talent te kiezen

“Hoeven we toch niet bang voor te zijn?” zei Marc Overmars net na de komst van George Ilenikhena. “We moeten kopen op de momenten dat we kunnen toeslaan en dat hebben we bij deze gedaan.” Het helpt natuurlijk ook dat Mark van Bommel graag met jonge spelers werkt en veel aandacht besteedt aan hun ontwikkeling.

De coach gaat actief en intensief aan de slag met de jonge garde: hij corrigeert, stuurt en coacht, en toont hen beelden wanneer dingen niet goed gaan. Dit transfer- en ontwikkelingsbeleid, gericht op hoogwaardige jonge talenten, wil men bij Antwerp FC graag verder uitbreiden.

Zo staat Emmanuel Biumla (18 jaar, Girondins Bordeaux) hoog op de lijst van de Great Old. Hij maakte dit seizoen zijn debuut bij de eerste ploeg en hij is tevens een U19 international bij de Franse nationale ploeg.

De verdedigende middenvelder, die ook als centrale verdediger kan spelen, staat ook in de belangstelling van Hamburger SV, derde in de 2.Bundesliga.

Uit de plannen verdwenen bij Bordeaux

Aan het begin van dit seizoen kreeg Emmanuel Biumla veel speelkansen onder toenmalig coach David Guion bij Girondins Bordeaux. Guion stond bekend om zijn voorliefde voor de eigen jeugdspelers, waaronder Biumla, Marvin De Lima (19), en Mathias De Amorim (19).

Sinds de aanstelling van Albert Riera is de 18-jarige niet langer opgenomen in de plannen van Bordeaux. De nieuwe coach geeft de voorkeur aan meer ervaren spelers om de club naar de top van de Ligue 2 te leiden; momenteel staat Girondins slechts dertiende in de Franse tweede klasse.

Het is echter onzeker of de clubleiding tevreden is met het passeren van Biumla, aangezien Bordeaux bekendstaat om zijn nadruk op jeugdontwikkeling en - net als in het geval van de Franse U19-international - heeft de club regelmatig hoogwaardige talenten zelf opgeleid.

Biumla, een veelzijdige speler die zowel centraal in de verdediging als op het middenveld kan spelen, onderscheidt zich door zijn spelvisie, atletische kwaliteiten en professionele instelling. Zijn contract bij Girondins Bordeaux loopt nog door tot 2026. 

Antwerp moet versterking halen in januari

Meest recent

Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

0
0
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

33
33
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

14
14
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

493
493
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

57
57
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

157
157
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

187
187
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

92
92
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

147
147
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

53
53
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

62
62
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

376
376
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

68
68
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

35
35
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

243
243
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

150
150
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

131
131
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

399
399
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

549
549
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

45
45
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

349
349
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1165
1165
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

66
66
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

124
124

Meer sportnieuws