TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Lokonga krijgt horrornieuws'

door
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer Club, Lokonga krijgt horrornieuws'

Het einde van het kalenderjaar nadert met rasse schreden en dus opent de winterse mercato weldra opnieuw zijn deuren. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland zijn dan ook begonnen met het ontrollen van hun transferplannen voor januari. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in het Transferuurtje.

LEES OOK: 'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Jupiler Pro League

Calciomercato meldt dat er groen licht gekomen is van Inter-eigenaar Steven Zhang voor de transfer van Tajon Buchanan. Dat betekent dat de Italianen nu helemaal kan doordrukken en de verwachting is dat ze snel een eerste formeel bod bij Club Brugge zullen neerleggen. In ieder geval zou Inter een enveloppe van zo'n 10 à 12 miljoen klaar hebben liggen. Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano draaien de onderhandelingen tussen beide clubs alvast op volle toeren en volgens Nicolo Schira heeft Buchanan zelfs al een persoonlijk akkoord.

Volgens Redgol is Anderlecht een van de clubs die aan de mouw trekken van Alexander Aravena voor een wintertransfer. De 21-jarige flankaanvaller van Universidad Catolica werd in de zomer al genoemd bij Club Brugge en KRC Genk. Ook RC Lens, AZ, Benfica en Sevilla FC zouden Aravena willen binnenhalen.

Buitenland

Volgens TeamTalk overweegt Luton om de huurbeurt van Sambi Lokonga in januari al stop te zetten. De club is tevreden over de bezetting op het middenveld en zou plaats willen vrij maken om een nieuwe speler te huren voor een andere positie. Voor Lokonga, die nog steeds onder contract staat bij Arsenal, zou dat uiteraard een nieuwe domper betekenen.

Volgens The Sun moeten zeven grote namen zich zorgen maken na de komst van Jim Ratcliffe bij Manchester United. Casemiro, Jadon Sancho en Raphael Varane werden eerder al genoemd als mogelijke vertrekkers, terwijl ook Antony en André Onana zouden moeten vrezen voor hun toekomst. Zelfs aanvoerder Bruno Fernandes, die niet de juiste attitude zou hebben, en de recente opgeleefde Harry Maguire, komen naar verluidt in aanmerking.

Transferexpert Fabrizio Romano meldt dat Manchester City overweegt om Savinho te halen. De Braziliaanse flankspeler komt sinds 2022 uit voor Troyes, een andere club uit de City Football Group, maar wordt dit seizoen verhuurd aan Girona FC. Daar doet hij het uitstekend, en verschillende andere clubs zouden dan ook interesse tonen en voorstellen tot 30 miljoen euro overwegen.

Trekt Buchanan deze winter naar Inter?

Meest recent

'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

17
17
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

146
146
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

202
202
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

325
325
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

37
37
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

56
56
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

259
259
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

100
100
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

389
389
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

196
196
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

232
232
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1021
1021
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

439
439
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

417
417
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

193
193
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

179
179
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

339
339
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

277
277
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

424
424
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

282
282
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233

Meer sportnieuws