Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

821 stemmen
Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

Ondanks oorspronkelijke hoop op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro, heeft Internazionale de onderhandelingen met Club Brugge over Tajon Buchanan gestuurd naar een bodemprijs van 15 miljoen euro.

Recentere berichten suggereren echter dat zelfs deze prijs niet haalbaar lijkt, met bedragen variërend tussen 8 en 12 miljoen euro. Bovendien moet Club Brugge nog een deel van de transfersom afstaan aan Buchanan's voormalige club, New England Revolution.

LEES OOK: 'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Internazionale volgt Buchanan al meer dan een jaar

Tajon Buchanan was een opvallende afwezige in de laatste wedstrijdselecties van Club Brugge, waaronder de UEFA Conference League-duels tegen Besiktas en Bodo/Glimt, evenals de Pro League-wedstrijden tegen AA Gent en RWD Molenbeek.

Opmerkelijk genoeg is de Canadese sterkhouder van Club Brugge niet geblesseerd, maar is in onderling overleg met de club besloten hem niet op te nemen in de selectie. De reden achter deze beslissing lijkt te liggen in een aanstaande overstap naar Internazionale tijdens de wintermercato.

De interesse van Internazionale in Buchanan bestaat al enkele jaren, maar lijkt in de laatste weken steeds concreter te worden. De Nerazzurri hebben de Canadees hoog op hun verlanglijst gezet na zijn sterke prestaties op het Wereldkampioenschap in Qatar vorig jaar.

In januari stuurde Inter vervolgens scouts naar het Jan Breydelstadion om de 24-jarige live in actie te zien tijdens een wedstrijd tegen Anderlecht. Ook tijdens de Champions League-confrontatie met Benfica was er een vertegenwoordiger van de club aanwezig om Buchanan nauwlettend te volgen.

Het is overduidelijk dat de 24-jarige altijd de eerste keuze is geweest voor de positie die vrij zal komen na de verwachte aankomende verkoop van Denzel Dumfries bij Internazionale.

Van 25 miljoen naar absolute bodemprijs 8 miljoen?

In eerste instantie hoopte Club Brugge op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro voor Tajon Buchanan. In de laatste maanden heeft Internazionale, vertegenwoordigd door sportief directeur Piero Ausilio, de regie van de onderhandelingen overgenomen door een bodemprijs van 15 miljoen euro overeen te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws was er in april effectief al een mondeling akkoord tussen Club Brugge en Internazionale over de transfer van Buchanan voor dat bedrag. De speler zelf zou toen eveneens zijn goedkeuring hebben gegeven voor de verhuizing naar Milaan.

Volgens recente berichten lijkt de oorspronkelijke richtprijs van 15 miljoen euro vandaag zelfs niet langer haalbaar te zijn. Er wordt nu gesproken over bedragen tussen 8, 10 of 12 miljoen euro, al dan niet via een huurconstructie met een verplichte aankoopoptie.

Bovendien is er ook een percentage van de transfersom dat Club Brugge moet overdragen aan New England Revolution, Buchanan's voormalige werkgever, zoals bepaald in zijn contract. Het salaris van Buchanan, die momenteel jaarlijks 'slechts' 400.000 euro verdient in het Jan Breydelstadion, zou serieus stijgen na zijn mogelijke overstap naar Milaan.

Buchanan wilde vorige zomer absoluut weg bij Club Brugge

Tijdens de afgelopen zomermercato leek het onwaarschijnlijk dat Tajon Buchanan dit seizoen nog voor Club Brugge zou spelen. Gedurende de zomermaanden werd er gefluisterd dat de Canadees een tranfer naar een club in een van de vijf grootste Europese competities ambieerde, en zijn verlangen om te vertrekken was bijzonder groot.

“Buchanan wil àbsoluut weg bij Club”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld begin juli. Het leek dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan vorige zomer Club Brugge zou verlaten.

Internazionale had het dossier toen op de lange baan geschoven, en daarnaast toonden ook Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid interesse in de slotfase van de zomermercato.

Ondanks deze interesse bleven concrete aanbiedingen echter uit, tot grote teleurstelling van Buchanan. Twee jaar geleden koos hij namelijk voor België als springplank naar een topcompetitie, gedreven door zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Voor Club Brugge was het zeker geen must dat Buchanan vorige zomer vertrok. Alleen als er een aanzienlijk bedrag op tafel zou komen, was de club bereid om over een transfer te praten.

Internationale toekomst als offensieve rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat hij geen transfer zou maken in de zomermercato, slaagde Tajon Buchanan er echter snel in, onder leiding van de enthousiaste Ronny Deila, om zijn focus volledig op Club Brugge te richten.

De coach slaagde er ook in om Buchanan te overtuigen om niet langer op een aanvallende flankpositie te spelen, maar als … rechtsback. Door het vertrek van Clinton Mata naar Olympique Lyon was die positie namelijk niet voldoende bemand.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Zal Buchanan slagen bij Internazionale?

Meest recent

Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

7
7
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

36
36
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

51
51
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

60
60
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

35
35
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

275
275
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

88
88
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

115
115
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

127
127
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

139
139
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

454
454
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

140
140
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

128
128
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

358
358
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

276
276
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

84
84
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

637
637
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

233
233
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

171
171
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

507
507
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

237
237
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

382
382
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

445
445
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

861
861
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

319
319

Meer sportnieuws