Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

821 stemmen
Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

Ondanks oorspronkelijke hoop op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro, heeft Internazionale de onderhandelingen met Club Brugge over Tajon Buchanan gestuurd naar een bodemprijs van 15 miljoen euro.

Recentere berichten suggereren echter dat zelfs deze prijs niet haalbaar lijkt, met bedragen variërend tussen 8 en 12 miljoen euro. Bovendien moet Club Brugge nog een deel van de transfersom afstaan aan Buchanan's voormalige club, New England Revolution.

LEES OOK: 'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Internazionale volgt Buchanan al meer dan een jaar

Tajon Buchanan was een opvallende afwezige in de laatste wedstrijdselecties van Club Brugge, waaronder de UEFA Conference League-duels tegen Besiktas en Bodo/Glimt, evenals de Pro League-wedstrijden tegen AA Gent en RWD Molenbeek.

Opmerkelijk genoeg is de Canadese sterkhouder van Club Brugge niet geblesseerd, maar is in onderling overleg met de club besloten hem niet op te nemen in de selectie. De reden achter deze beslissing lijkt te liggen in een aanstaande overstap naar Internazionale tijdens de wintermercato.

De interesse van Internazionale in Buchanan bestaat al enkele jaren, maar lijkt in de laatste weken steeds concreter te worden. De Nerazzurri hebben de Canadees hoog op hun verlanglijst gezet na zijn sterke prestaties op het Wereldkampioenschap in Qatar vorig jaar.

In januari stuurde Inter vervolgens scouts naar het Jan Breydelstadion om de 24-jarige live in actie te zien tijdens een wedstrijd tegen Anderlecht. Ook tijdens de Champions League-confrontatie met Benfica was er een vertegenwoordiger van de club aanwezig om Buchanan nauwlettend te volgen.

Het is overduidelijk dat de 24-jarige altijd de eerste keuze is geweest voor de positie die vrij zal komen na de verwachte aankomende verkoop van Denzel Dumfries bij Internazionale.

Van 25 miljoen naar absolute bodemprijs 8 miljoen?

In eerste instantie hoopte Club Brugge op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro voor Tajon Buchanan. In de laatste maanden heeft Internazionale, vertegenwoordigd door sportief directeur Piero Ausilio, de regie van de onderhandelingen overgenomen door een bodemprijs van 15 miljoen euro overeen te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws was er in april effectief al een mondeling akkoord tussen Club Brugge en Internazionale over de transfer van Buchanan voor dat bedrag. De speler zelf zou toen eveneens zijn goedkeuring hebben gegeven voor de verhuizing naar Milaan.

Volgens recente berichten lijkt de oorspronkelijke richtprijs van 15 miljoen euro vandaag zelfs niet langer haalbaar te zijn. Er wordt nu gesproken over bedragen tussen 8, 10 of 12 miljoen euro, al dan niet via een huurconstructie met een verplichte aankoopoptie.

Bovendien is er ook een percentage van de transfersom dat Club Brugge moet overdragen aan New England Revolution, Buchanan's voormalige werkgever, zoals bepaald in zijn contract. Het salaris van Buchanan, die momenteel jaarlijks 'slechts' 400.000 euro verdient in het Jan Breydelstadion, zou serieus stijgen na zijn mogelijke overstap naar Milaan.

Buchanan wilde vorige zomer absoluut weg bij Club Brugge

Tijdens de afgelopen zomermercato leek het onwaarschijnlijk dat Tajon Buchanan dit seizoen nog voor Club Brugge zou spelen. Gedurende de zomermaanden werd er gefluisterd dat de Canadees een tranfer naar een club in een van de vijf grootste Europese competities ambieerde, en zijn verlangen om te vertrekken was bijzonder groot.

“Buchanan wil àbsoluut weg bij Club”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld begin juli. Het leek dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan vorige zomer Club Brugge zou verlaten.

Internazionale had het dossier toen op de lange baan geschoven, en daarnaast toonden ook Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid interesse in de slotfase van de zomermercato.

Ondanks deze interesse bleven concrete aanbiedingen echter uit, tot grote teleurstelling van Buchanan. Twee jaar geleden koos hij namelijk voor België als springplank naar een topcompetitie, gedreven door zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Voor Club Brugge was het zeker geen must dat Buchanan vorige zomer vertrok. Alleen als er een aanzienlijk bedrag op tafel zou komen, was de club bereid om over een transfer te praten.

Internationale toekomst als offensieve rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat hij geen transfer zou maken in de zomermercato, slaagde Tajon Buchanan er echter snel in, onder leiding van de enthousiaste Ronny Deila, om zijn focus volledig op Club Brugge te richten.

De coach slaagde er ook in om Buchanan te overtuigen om niet langer op een aanvallende flankpositie te spelen, maar als … rechtsback. Door het vertrek van Clinton Mata naar Olympique Lyon was die positie namelijk niet voldoende bemand.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Zal Buchanan slagen bij Internazionale?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

90
90
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

47
47
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

30
30
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

117
117
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

278
278
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

212
212
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

142
142
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

140
140
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

427
427
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

335
335
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

166
166
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

200
200
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws