Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

821 stemmen
Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

Ondanks oorspronkelijke hoop op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro, heeft Internazionale de onderhandelingen met Club Brugge over Tajon Buchanan gestuurd naar een bodemprijs van 15 miljoen euro.

Recentere berichten suggereren echter dat zelfs deze prijs niet haalbaar lijkt, met bedragen variërend tussen 8 en 12 miljoen euro. Bovendien moet Club Brugge nog een deel van de transfersom afstaan aan Buchanan's voormalige club, New England Revolution.

LEES OOK: Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Internazionale volgt Buchanan al meer dan een jaar

Tajon Buchanan was een opvallende afwezige in de laatste wedstrijdselecties van Club Brugge, waaronder de UEFA Conference League-duels tegen Besiktas en Bodo/Glimt, evenals de Pro League-wedstrijden tegen AA Gent en RWD Molenbeek.

Opmerkelijk genoeg is de Canadese sterkhouder van Club Brugge niet geblesseerd, maar is in onderling overleg met de club besloten hem niet op te nemen in de selectie. De reden achter deze beslissing lijkt te liggen in een aanstaande overstap naar Internazionale tijdens de wintermercato.

De interesse van Internazionale in Buchanan bestaat al enkele jaren, maar lijkt in de laatste weken steeds concreter te worden. De Nerazzurri hebben de Canadees hoog op hun verlanglijst gezet na zijn sterke prestaties op het Wereldkampioenschap in Qatar vorig jaar.

In januari stuurde Inter vervolgens scouts naar het Jan Breydelstadion om de 24-jarige live in actie te zien tijdens een wedstrijd tegen Anderlecht. Ook tijdens de Champions League-confrontatie met Benfica was er een vertegenwoordiger van de club aanwezig om Buchanan nauwlettend te volgen.

Het is overduidelijk dat de 24-jarige altijd de eerste keuze is geweest voor de positie die vrij zal komen na de verwachte aankomende verkoop van Denzel Dumfries bij Internazionale.

Van 25 miljoen naar absolute bodemprijs 8 miljoen?

In eerste instantie hoopte Club Brugge op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro voor Tajon Buchanan. In de laatste maanden heeft Internazionale, vertegenwoordigd door sportief directeur Piero Ausilio, de regie van de onderhandelingen overgenomen door een bodemprijs van 15 miljoen euro overeen te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws was er in april effectief al een mondeling akkoord tussen Club Brugge en Internazionale over de transfer van Buchanan voor dat bedrag. De speler zelf zou toen eveneens zijn goedkeuring hebben gegeven voor de verhuizing naar Milaan.

Volgens recente berichten lijkt de oorspronkelijke richtprijs van 15 miljoen euro vandaag zelfs niet langer haalbaar te zijn. Er wordt nu gesproken over bedragen tussen 8, 10 of 12 miljoen euro, al dan niet via een huurconstructie met een verplichte aankoopoptie.

Bovendien is er ook een percentage van de transfersom dat Club Brugge moet overdragen aan New England Revolution, Buchanan's voormalige werkgever, zoals bepaald in zijn contract. Het salaris van Buchanan, die momenteel jaarlijks 'slechts' 400.000 euro verdient in het Jan Breydelstadion, zou serieus stijgen na zijn mogelijke overstap naar Milaan.

Buchanan wilde vorige zomer absoluut weg bij Club Brugge

Tijdens de afgelopen zomermercato leek het onwaarschijnlijk dat Tajon Buchanan dit seizoen nog voor Club Brugge zou spelen. Gedurende de zomermaanden werd er gefluisterd dat de Canadees een tranfer naar een club in een van de vijf grootste Europese competities ambieerde, en zijn verlangen om te vertrekken was bijzonder groot.

“Buchanan wil àbsoluut weg bij Club”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld begin juli. Het leek dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan vorige zomer Club Brugge zou verlaten.

Internazionale had het dossier toen op de lange baan geschoven, en daarnaast toonden ook Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid interesse in de slotfase van de zomermercato.

Ondanks deze interesse bleven concrete aanbiedingen echter uit, tot grote teleurstelling van Buchanan. Twee jaar geleden koos hij namelijk voor België als springplank naar een topcompetitie, gedreven door zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Voor Club Brugge was het zeker geen must dat Buchanan vorige zomer vertrok. Alleen als er een aanzienlijk bedrag op tafel zou komen, was de club bereid om over een transfer te praten.

Internationale toekomst als offensieve rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat hij geen transfer zou maken in de zomermercato, slaagde Tajon Buchanan er echter snel in, onder leiding van de enthousiaste Ronny Deila, om zijn focus volledig op Club Brugge te richten.

De coach slaagde er ook in om Buchanan te overtuigen om niet langer op een aanvallende flankpositie te spelen, maar als … rechtsback. Door het vertrek van Clinton Mata naar Olympique Lyon was die positie namelijk niet voldoende bemand.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Zal Buchanan slagen bij Internazionale?

Meest recent

'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

2
2
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

138
138
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

25
25
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

44
44
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

84
84
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

484
484
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

119
119
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

106
106
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

149
149
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

507
507
'Union schrikt op: plotse toptransfer Kjell Scherpen'

Union SG moet komend seizoen al snel aan de bak in de voorrondes van de Champions League. Maar de ...

81
81
'Bayern legt megacontract klaar: bij drie beste verdieners'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

246
246
Loting Europa League: Anderlecht vreest zware dobber

RSC Anderlecht begint aanstaande donderdag aan zijn nieuwe seizoen. Maar maandag volgt ook al een ...

675
675
Club haalt miljoenenzak boven: dríé topaanwinsten onderweg

Club Brugge is goed op weg om opnieuw meer dan 100 miljoen euro te verdienen op de transfermarkt. ...

1111
1111
DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

771
771
Einde Garcia in zicht? "Gaat niet lang meer bondscoach zijn"

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

630
630
Totale afgang Frankrijk: superster barst in tranen uit

Het WK 2026 is uitgedraaid op een flinke sisser voor Frankrijk. Na de uitschakeling in de halve ...

154
154
Antwerp-achterban neemt standpunt in na komst Vandenhaute

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

633
633
TRANSFERUURTJE: 'Bom in Premier League, exodus Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

581
581
Anderlecht verschaft update over grasmat-perikelen

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn seizoen in Zweden, waar het in de tweede voorronde ...

210
210
'Onyedika out: Club Brugge richt pijlen op vervanger'

Op inkomend gebied haalde Club Brugge met Yann Sommer, Cheveyo Tsawa en Andrej Vasovic al drie ...

648
648
Hoe Donald Trump vanavond voor een groot WK-dilemma staat

Vanavond wacht ongetwijfeld een zinderende finale tussen Spanje en Argentinië, het absolute ...

252
252
'Bruno hakt knopen door: basisploeg Anderlecht bekend'

De start van het nieuwe seizoen nadert met rasse schreden voor RSC Anderlecht, dat donderdag al vol ...

579
579
'Club Brugge verbaast: sterkhouder weg aan spotprijs'

Club Brugge staat internationaal bekend als een ploeg die zijn huid doorgaans duur verkoopt aan de ...

507
507
Lionel Messi deelt WK-boodschap die niemand verwachtte

Enkele uren voor een wedstrijd die geschiedenis kan schrijven, kiest Lionel Messi niet voor ...

194
194

Meer sportnieuws