Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

821 stemmen
Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

Ondanks oorspronkelijke hoop op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro, heeft Internazionale de onderhandelingen met Club Brugge over Tajon Buchanan gestuurd naar een bodemprijs van 15 miljoen euro.

Recentere berichten suggereren echter dat zelfs deze prijs niet haalbaar lijkt, met bedragen variërend tussen 8 en 12 miljoen euro. Bovendien moet Club Brugge nog een deel van de transfersom afstaan aan Buchanan's voormalige club, New England Revolution.

LEES OOK: 'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Internazionale volgt Buchanan al meer dan een jaar

Tajon Buchanan was een opvallende afwezige in de laatste wedstrijdselecties van Club Brugge, waaronder de UEFA Conference League-duels tegen Besiktas en Bodo/Glimt, evenals de Pro League-wedstrijden tegen AA Gent en RWD Molenbeek.

Opmerkelijk genoeg is de Canadese sterkhouder van Club Brugge niet geblesseerd, maar is in onderling overleg met de club besloten hem niet op te nemen in de selectie. De reden achter deze beslissing lijkt te liggen in een aanstaande overstap naar Internazionale tijdens de wintermercato.

De interesse van Internazionale in Buchanan bestaat al enkele jaren, maar lijkt in de laatste weken steeds concreter te worden. De Nerazzurri hebben de Canadees hoog op hun verlanglijst gezet na zijn sterke prestaties op het Wereldkampioenschap in Qatar vorig jaar.

In januari stuurde Inter vervolgens scouts naar het Jan Breydelstadion om de 24-jarige live in actie te zien tijdens een wedstrijd tegen Anderlecht. Ook tijdens de Champions League-confrontatie met Benfica was er een vertegenwoordiger van de club aanwezig om Buchanan nauwlettend te volgen.

Het is overduidelijk dat de 24-jarige altijd de eerste keuze is geweest voor de positie die vrij zal komen na de verwachte aankomende verkoop van Denzel Dumfries bij Internazionale.

Van 25 miljoen naar absolute bodemprijs 8 miljoen?

In eerste instantie hoopte Club Brugge op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro voor Tajon Buchanan. In de laatste maanden heeft Internazionale, vertegenwoordigd door sportief directeur Piero Ausilio, de regie van de onderhandelingen overgenomen door een bodemprijs van 15 miljoen euro overeen te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws was er in april effectief al een mondeling akkoord tussen Club Brugge en Internazionale over de transfer van Buchanan voor dat bedrag. De speler zelf zou toen eveneens zijn goedkeuring hebben gegeven voor de verhuizing naar Milaan.

Volgens recente berichten lijkt de oorspronkelijke richtprijs van 15 miljoen euro vandaag zelfs niet langer haalbaar te zijn. Er wordt nu gesproken over bedragen tussen 8, 10 of 12 miljoen euro, al dan niet via een huurconstructie met een verplichte aankoopoptie.

Bovendien is er ook een percentage van de transfersom dat Club Brugge moet overdragen aan New England Revolution, Buchanan's voormalige werkgever, zoals bepaald in zijn contract. Het salaris van Buchanan, die momenteel jaarlijks 'slechts' 400.000 euro verdient in het Jan Breydelstadion, zou serieus stijgen na zijn mogelijke overstap naar Milaan.

Buchanan wilde vorige zomer absoluut weg bij Club Brugge

Tijdens de afgelopen zomermercato leek het onwaarschijnlijk dat Tajon Buchanan dit seizoen nog voor Club Brugge zou spelen. Gedurende de zomermaanden werd er gefluisterd dat de Canadees een tranfer naar een club in een van de vijf grootste Europese competities ambieerde, en zijn verlangen om te vertrekken was bijzonder groot.

“Buchanan wil àbsoluut weg bij Club”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld begin juli. Het leek dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan vorige zomer Club Brugge zou verlaten.

Internazionale had het dossier toen op de lange baan geschoven, en daarnaast toonden ook Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid interesse in de slotfase van de zomermercato.

Ondanks deze interesse bleven concrete aanbiedingen echter uit, tot grote teleurstelling van Buchanan. Twee jaar geleden koos hij namelijk voor België als springplank naar een topcompetitie, gedreven door zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Voor Club Brugge was het zeker geen must dat Buchanan vorige zomer vertrok. Alleen als er een aanzienlijk bedrag op tafel zou komen, was de club bereid om over een transfer te praten.

Internationale toekomst als offensieve rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat hij geen transfer zou maken in de zomermercato, slaagde Tajon Buchanan er echter snel in, onder leiding van de enthousiaste Ronny Deila, om zijn focus volledig op Club Brugge te richten.

De coach slaagde er ook in om Buchanan te overtuigen om niet langer op een aanvallende flankpositie te spelen, maar als … rechtsback. Door het vertrek van Clinton Mata naar Olympique Lyon was die positie namelijk niet voldoende bemand.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Zal Buchanan slagen bij Internazionale?

Meest recent

'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

15
15
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

110
110
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

109
109
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

154
154
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

108
108
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

681
681
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

159
159
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

306
306
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

345
345
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

163
163
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

426
426
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

320
320
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

490
490
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

466
466
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

108
108
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

219
219
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

142
142
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

213
213
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

344
344
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

484
484
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

208
208
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

658
658
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

470
470

Meer sportnieuws