Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

821 stemmen
Club Brugge-toptransfer gaat compleet verkeerd

Ondanks oorspronkelijke hoop op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro, heeft Internazionale de onderhandelingen met Club Brugge over Tajon Buchanan gestuurd naar een bodemprijs van 15 miljoen euro.

Recentere berichten suggereren echter dat zelfs deze prijs niet haalbaar lijkt, met bedragen variërend tussen 8 en 12 miljoen euro. Bovendien moet Club Brugge nog een deel van de transfersom afstaan aan Buchanan's voormalige club, New England Revolution.

LEES OOK: ‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Internazionale volgt Buchanan al meer dan een jaar

Tajon Buchanan was een opvallende afwezige in de laatste wedstrijdselecties van Club Brugge, waaronder de UEFA Conference League-duels tegen Besiktas en Bodo/Glimt, evenals de Pro League-wedstrijden tegen AA Gent en RWD Molenbeek.

Opmerkelijk genoeg is de Canadese sterkhouder van Club Brugge niet geblesseerd, maar is in onderling overleg met de club besloten hem niet op te nemen in de selectie. De reden achter deze beslissing lijkt te liggen in een aanstaande overstap naar Internazionale tijdens de wintermercato.

De interesse van Internazionale in Buchanan bestaat al enkele jaren, maar lijkt in de laatste weken steeds concreter te worden. De Nerazzurri hebben de Canadees hoog op hun verlanglijst gezet na zijn sterke prestaties op het Wereldkampioenschap in Qatar vorig jaar.

In januari stuurde Inter vervolgens scouts naar het Jan Breydelstadion om de 24-jarige live in actie te zien tijdens een wedstrijd tegen Anderlecht. Ook tijdens de Champions League-confrontatie met Benfica was er een vertegenwoordiger van de club aanwezig om Buchanan nauwlettend te volgen.

Het is overduidelijk dat de 24-jarige altijd de eerste keuze is geweest voor de positie die vrij zal komen na de verwachte aankomende verkoop van Denzel Dumfries bij Internazionale.

Van 25 miljoen naar absolute bodemprijs 8 miljoen?

In eerste instantie hoopte Club Brugge op een verkoopbedrag tussen 20 en 25 miljoen euro voor Tajon Buchanan. In de laatste maanden heeft Internazionale, vertegenwoordigd door sportief directeur Piero Ausilio, de regie van de onderhandelingen overgenomen door een bodemprijs van 15 miljoen euro overeen te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws was er in april effectief al een mondeling akkoord tussen Club Brugge en Internazionale over de transfer van Buchanan voor dat bedrag. De speler zelf zou toen eveneens zijn goedkeuring hebben gegeven voor de verhuizing naar Milaan.

Volgens recente berichten lijkt de oorspronkelijke richtprijs van 15 miljoen euro vandaag zelfs niet langer haalbaar te zijn. Er wordt nu gesproken over bedragen tussen 8, 10 of 12 miljoen euro, al dan niet via een huurconstructie met een verplichte aankoopoptie.

Bovendien is er ook een percentage van de transfersom dat Club Brugge moet overdragen aan New England Revolution, Buchanan's voormalige werkgever, zoals bepaald in zijn contract. Het salaris van Buchanan, die momenteel jaarlijks 'slechts' 400.000 euro verdient in het Jan Breydelstadion, zou serieus stijgen na zijn mogelijke overstap naar Milaan.

Buchanan wilde vorige zomer absoluut weg bij Club Brugge

Tijdens de afgelopen zomermercato leek het onwaarschijnlijk dat Tajon Buchanan dit seizoen nog voor Club Brugge zou spelen. Gedurende de zomermaanden werd er gefluisterd dat de Canadees een tranfer naar een club in een van de vijf grootste Europese competities ambieerde, en zijn verlangen om te vertrekken was bijzonder groot.

“Buchanan wil àbsoluut weg bij Club”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld begin juli. Het leek dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan vorige zomer Club Brugge zou verlaten.

Internazionale had het dossier toen op de lange baan geschoven, en daarnaast toonden ook Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid interesse in de slotfase van de zomermercato.

Ondanks deze interesse bleven concrete aanbiedingen echter uit, tot grote teleurstelling van Buchanan. Twee jaar geleden koos hij namelijk voor België als springplank naar een topcompetitie, gedreven door zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Voor Club Brugge was het zeker geen must dat Buchanan vorige zomer vertrok. Alleen als er een aanzienlijk bedrag op tafel zou komen, was de club bereid om over een transfer te praten.

Internationale toekomst als offensieve rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat hij geen transfer zou maken in de zomermercato, slaagde Tajon Buchanan er echter snel in, onder leiding van de enthousiaste Ronny Deila, om zijn focus volledig op Club Brugge te richten.

De coach slaagde er ook in om Buchanan te overtuigen om niet langer op een aanvallende flankpositie te spelen, maar als … rechtsback. Door het vertrek van Clinton Mata naar Olympique Lyon was die positie namelijk niet voldoende bemand.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Zal Buchanan slagen bij Internazionale?

Meest recent

Leko reageert op geruchten rond Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, waardoor de ...

0
0
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

22
22
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

49
49
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

350
350
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

212
212
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

116
116
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

113
113
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

66
66
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

178
178
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

159
159
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

466
466
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

558
558
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

291
291
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

542
542
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

448
448
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

624
624
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

274
274
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

86
86
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

266
266
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

311
311
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

170
170
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

407
407
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

259
259
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

690
690

Meer sportnieuws