Mathijssen over jonge Duivel: “Had ik niet verwacht”

184 stemmen
Mathijssen over jonge Duivel: “Had ik niet verwacht”

Het jaar 2023 was het jaar waarin het Belgische publiek, bij degenen die de jeugdelftallen niet echt volgen, kennismaakte met Johan Bakayoko. De flankaanvaller brak helemaal door bij PSV en de Rode Duivels. Eric Van Meir en Jacky Mathijssen zijn onder de indruk van hen. 

LEES OOK: Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Lof voor Bakayoko

Van Meir werkte bij de nationale jeugdelftallen samen met Bakayoko. "Het is een goedlachse en mondige jongen. Maar altijd met veel respect. Het is onwaarschijnlijk welke progressie hij heeft gemaakt”, zei de ex-verdediger bij Play Sports. 

Mathijssen werkte ook maar heel kort samen met hem als coach van de beloften van België. “Het heeft mij toch verrast dat het zo snel is gegaan. Het was ook voor hem een grote verrassing dat Tedesco hem toen al bij de selectie van de Rode Duivels haalde."

Klaar voor toptransfer?

Bakayoko brak dit seizoen helemaal door bij PSV, waar hij vorig jaar ook al minuten maakte. Hij speelde tot op heden 64 matchen voor PSV en daarin wist hij 11 keer te scoren en 18 assists uit te delen. Zeer knappe cijfers voor een 20-jarige.

Bakayoko speelde voorlopig 9 keer voor België. Daar staat de teller op 1 doelpunt en 2 assists. Hij is al snel uitgegroeid tot een belangrijke speler onder Domenico Tedesco. De flankaanvaller lijkt in 2024 een toptransfer te gaan versieren. Zijn marktwaarde bedraagt al 40 miljoen euro en tal van Europese topclubs hebben het Belgische toptalent op de radar staan.

Gaat Bakayoko in 2024 een toptransfer versieren?

Meest recent

Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

9
9
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

45
45
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

388
388
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

30
30
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

281
281
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

27
27
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

15
15
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

27
27
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

195
195
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

229
229
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

182
182
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

683
683
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

508
508
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

378
378
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

244
244
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

247
247
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

96
96
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

233
233
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

103
103
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

76
76
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

438
438
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

212
212
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

251
251
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

525
525

Meer sportnieuws