Mathijssen over jonge Duivel: “Had ik niet verwacht”

184 stemmen
Mathijssen over jonge Duivel: “Had ik niet verwacht”

Het jaar 2023 was het jaar waarin het Belgische publiek, bij degenen die de jeugdelftallen niet echt volgen, kennismaakte met Johan Bakayoko. De flankaanvaller brak helemaal door bij PSV en de Rode Duivels. Eric Van Meir en Jacky Mathijssen zijn onder de indruk van hen. 

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Lof voor Bakayoko

Van Meir werkte bij de nationale jeugdelftallen samen met Bakayoko. "Het is een goedlachse en mondige jongen. Maar altijd met veel respect. Het is onwaarschijnlijk welke progressie hij heeft gemaakt”, zei de ex-verdediger bij Play Sports. 

Mathijssen werkte ook maar heel kort samen met hem als coach van de beloften van België. “Het heeft mij toch verrast dat het zo snel is gegaan. Het was ook voor hem een grote verrassing dat Tedesco hem toen al bij de selectie van de Rode Duivels haalde."

Klaar voor toptransfer?

Bakayoko brak dit seizoen helemaal door bij PSV, waar hij vorig jaar ook al minuten maakte. Hij speelde tot op heden 64 matchen voor PSV en daarin wist hij 11 keer te scoren en 18 assists uit te delen. Zeer knappe cijfers voor een 20-jarige.

Bakayoko speelde voorlopig 9 keer voor België. Daar staat de teller op 1 doelpunt en 2 assists. Hij is al snel uitgegroeid tot een belangrijke speler onder Domenico Tedesco. De flankaanvaller lijkt in 2024 een toptransfer te gaan versieren. Zijn marktwaarde bedraagt al 40 miljoen euro en tal van Europese topclubs hebben het Belgische toptalent op de radar staan.

Gaat Bakayoko in 2024 een toptransfer versieren?

Meest recent

'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

22
22
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

80
80
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

165
165
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

133
133
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

273
273
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

270
270
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

156
156
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

79
79
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

780
780
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

126
126
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

407
407
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1539
1539
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

354
354
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

478
478
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

362
362
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

415
415
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1191
1191
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

361
361
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

302
302
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

311
311
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

385
385
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

74
74
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

64
64
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

572
572
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

40
40

Meer sportnieuws