'Volgende zomeraanwinst dringt aan op vertrek bij Anderlecht'

282 stemmen
'Volgende zomeraanwinst dringt aan op vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht was in de zomer nog zeer actief op de transfermarkt, maar desondanks lijkt het alweer een drukke wintermercato te gaan worden in het Lotto Park. Om zo goed mogelijk de titelstrijd aan te kunnen gaan, wil Anderlecht zich op enkele posities nog versterken. Een centrale verdediger staat bovenaan het verlanglijstje. Maar er vertrekken mogelijk ook een paar overbodige spelers.

Daarbij lijkt het erop dat ook enkele zomeraanwinsten na amper zes maanden alweer andere oorden kunnen gaan opzoeken. Zo lijkt niemand er nog rekening mee te houden dat Justin Lonwijk na Nieuwjaar nog het shirt van Anderlecht zal aantrekken, terwijl Alexis Flips tijdelijk zou terugkeren naar Stade Reims.

LEES OOK: 'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Patris wil ook weg bij Anderlecht

Ook Louis Patris werd al aan een vertrek gelinkt. De 22-jarige rechtsachter kwam in de zomer nog voor 4 miljoen euro over van OH Leuven, maar verloor de concurrentiestrijd van Killian Sardella en komt niet al te vaak meer aan de bak. Zaterdag stond hij tegen Genk nog eens in de basis, maar de voorbije maanden viel hij ook regelmatig naast de selectie.

Eerder werd al gemeld dat het Schalke 04 van Karel Geraerts daarvan zou willen profiteren. BILD meldt nu dat Patris zelf ook zou aandringen op een transfer. Hij zou een overstap naar de traditieclub wel zien zitten, maar Anderlecht blijft dwars liggen.

Onderhandelingen met Schalke in het slop

Zij zien het niet zitten om Patris al na een half seizoen weer te laten vertrekken, ook omdat er niet meteen een voor de hand liggende andere optie is op de rechtsachter als er iets met Sardella zou gebeuren. Bovendien overtuigt ook het voorstel van Schalke hen niet, want de Duitsers mikken op een huur met aankoopoptie.

Het dossier lijkt dus in het slop te zitten en daarom zou Schalke al alternatieve pistes onderzoeken. Ze zouden daarbij hun oog al laten vallen hebben op Kilian Fischer, die zich bij VfL Wolfsburg nog niet kon doorzetten. De kans lijkt dus te slinken dat Patris zijn zin nog zal krijgen.

Moet Anderlecht hem laten gaan bij een goed bod?

Meest recent

Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

20
20
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

15
15
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

43
43
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

23
23
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

39
39
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

98
98
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

112
112
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

130
130
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

449
449
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

208
208
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

855
855
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

97
97
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

192
192
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

378
378
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

94
94
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

66
66
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

907
907
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

307
307
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

482
482
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

777
777
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

331
331
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

491
491
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

427
427

Meer sportnieuws