'Volgende zomeraanwinst dringt aan op vertrek bij Anderlecht'

door
'Volgende zomeraanwinst dringt aan op vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht was in de zomer nog zeer actief op de transfermarkt, maar desondanks lijkt het alweer een drukke wintermercato te gaan worden in het Lotto Park. Om zo goed mogelijk de titelstrijd aan te kunnen gaan, wil Anderlecht zich op enkele posities nog versterken. Een centrale verdediger staat bovenaan het verlanglijstje. Maar er vertrekken mogelijk ook een paar overbodige spelers.

Daarbij lijkt het erop dat ook enkele zomeraanwinsten na amper zes maanden alweer andere oorden kunnen gaan opzoeken. Zo lijkt niemand er nog rekening mee te houden dat Justin Lonwijk na Nieuwjaar nog het shirt van Anderlecht zal aantrekken, terwijl Alexis Flips tijdelijk zou terugkeren naar Stade Reims.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Patris wil ook weg bij Anderlecht

Ook Louis Patris werd al aan een vertrek gelinkt. De 22-jarige rechtsachter kwam in de zomer nog voor 4 miljoen euro over van OH Leuven, maar verloor de concurrentiestrijd van Killian Sardella en komt niet al te vaak meer aan de bak. Zaterdag stond hij tegen Genk nog eens in de basis, maar de voorbije maanden viel hij ook regelmatig naast de selectie.

Eerder werd al gemeld dat het Schalke 04 van Karel Geraerts daarvan zou willen profiteren. BILD meldt nu dat Patris zelf ook zou aandringen op een transfer. Hij zou een overstap naar de traditieclub wel zien zitten, maar Anderlecht blijft dwars liggen.

Onderhandelingen met Schalke in het slop

Zij zien het niet zitten om Patris al na een half seizoen weer te laten vertrekken, ook omdat er niet meteen een voor de hand liggende andere optie is op de rechtsachter als er iets met Sardella zou gebeuren. Bovendien overtuigt ook het voorstel van Schalke hen niet, want de Duitsers mikken op een huur met aankoopoptie.

Het dossier lijkt dus in het slop te zitten en daarom zou Schalke al alternatieve pistes onderzoeken. Ze zouden daarbij hun oog al laten vallen hebben op Kilian Fischer, die zich bij VfL Wolfsburg nog niet kon doorzetten. De kans lijkt dus te slinken dat Patris zijn zin nog zal krijgen.

Moet Anderlecht hem laten gaan bij een goed bod?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

259
259
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

100
100
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

16
16
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

58
58
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

72
72
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

283
283
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

43
43
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

428
428
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

364
364
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

36
36
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

70
70
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

123
123
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

74
74
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

461
461
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

341
341
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

132
132
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

488
488
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

300
300
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

246
246
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

192
192

Meer sportnieuws